Polski Wydawca: Cenega Czy Cd Projekt ?

Kto będzie lepszym wydawcą polskiej wersji Risen 2?


  • Total voters
    0
Status
Zamknięty.

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Na stronie Gram.pl pojawiła się pozycja Risen 2: Dark Waters. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie wzmianka o polskim wydawcy w informacjach o produkcie. Według tych informacji, polskim dystrybutorem gry byłby CD Projekt, tym samym pozbawiając polski oddział Cenegi drugiej części Risen ze swojej oferty.W tej chwili żaden z tych dwu wydawców nie dodało gry do swojego planu wydawniczego.Być może informacja na stronie Gram.pl jest mylna, ponieważ Cenega jest wyłącznym partnerem spółki Koch Media, do którego należy Deep Silver. O tym, która z tych firm będzie w Polsce sprzedawać Risen 2: Dark Waters przekonamy się już niedługo. A wg Was która z tych firm będzie lepsza w przypadku sprzedaży Risen 2: Dark Waters? Cenega, która wydała pierwszą część gry czy CD Projekt, na którego korzyść przemawia doświadczenie w pełnych lokalizacjach gier?
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Osobiście wolałbym aby to CD Projekt wydał Risen 2. W takiej sytuacji byłaby duża szansa na pełną polską wersję językową. Do tego, jestem niemal pewien, że gra będzie staranniej wydana, zarówno w wersji standardowej, jak i kolekcjonerskiej.
Chłopaki robią, wbrew opinii co niektórych, naprawdę dobre dubbingi, które wcale (znowu wbrew niektórym opinią) nie psują klimatu gry. Prawdę mówiąc ostatni Risen w wersji anglojęzycznej z polskimi napisami, nie powalił mnie kwestiami mówionymi i jestem przekonany, że w polskiej wersji wyszłoby to lepiej.
 

fefes

New Member
Dołączył
28.8.2008
Posty
16
Jestem za tym aby CD-Projekt wydawał Risena 2. Jako, że ostatnio chyba zrezygnowali z Arcani to by mieli coś w zamian. Przy okazji można liczyć na polski dubbing, który by zmienił wrażenia z tej gry. Angielskie głosy w Risen były takie jakieś nudne. Z drugiej strony Cenega jest partnerem Koch media i mi się wydaje, że by raczej nie zrezygnowali z nawet mocnej marki jaką jest Risen w Polsce. Tylko wtedy rodzi się pytanie czy Cenega wyda z polskim dubbingiem czy nie.
 

Hadler

Member
Dołączył
12.2.2010
Posty
199
Jeśli Cenega w drugiej części ma nie robić polskiego dubbingu, to wole, aby to właśnie CD-Projekt wydał Risena 2 w Polsce. We wszystkich częściach Gothica jest polski dubbing i bardzo przyjemnie mi się słucha niektórych rozmów. W Risenie brakowało mi tego dubbingu, poza tym, według mnie, polski dubbing buduje klimat gry.
Pozdrawiam, Hadler : )
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Argumentacja dokładnie taka sama. Niech to będzie CD Projekt, oni przynajmniej zrobią dubbing. Nic dodać nic ująć ;)
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Do tematu dodałem ankietę w celu lepszego zobrazowania Waszych opinii :) Piracka opowieść w Risen 2 wg mnie lepiej by brzmiała w naszym rodzimym języku. Ciężko mi stwierdzić jednoznacznie, nie mając próbek głosowych oryginalnej wersji.
 

tomisakis

Whiskas
VIP
Dołączył
11.1.2009
Posty
1536
Są gry w których lepiej słucha się angielskiego dubbingu np. w pierwszej części Assassin's Creed(grę wydała w Polsce zdaję się Cenega) polskie głosy bohaterów brzmiały koszmarnie, że odechciewało się grać. Z tego powodu wolę CD Project, który robi niezłe dubbingi, a już na pewno lepsze od cenegi.
 

fefes

New Member
Dołączył
28.8.2008
Posty
16
tomisakis--> Akurat to dubbingi głównie robi Start International Polska. To, że niby są gorsze można chyba tylko tłumaczyć, że dają mniej pieniędzy na polonizacje. Chociaż pewnie też zależy na jakiego reżysera wypadnie akurat ta gra. Chodzi mi oczywiście o nowsze dubbingi od Cenegi bo te do 2007 robiło zupełnie inne studio.
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Ja też jestem za tym aby Risena 2 wydał CD Projekt :cool:
Bossu Koksu wszystkiego dopilnuje :trollface:
 

manles11

New Member
Dołączył
22.2.2011
Posty
48
Też sądzę, że CD Projekt powinien wydać Dark Waters. Argument ten sam, dubbing.
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Po ostatnim sukcesie przy lokalizacji Skyrim, podejrzewam, że zdanie co poniektórych się by zmieniło. W każdym razie, już wiemy, kto wyda Risen 2 w Polsce.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom