Po Pierwsze Zwiększ Masę!

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Przyznam nazwa tematu jest dość głupia, ale sam temat może nie do końca.
Otóż od jakiegoś czasu postanowiłem się wziąć za siebie, konkretniej za swoją kondycje i wygląd. Nie ma co ukrywać ale życie studenta do najprostszych nie należy - piiiiiiiiifo, s jak wiadomo ten złoty napój prócz swoich wielu zalet, ma też kilka wad, jakich no chyba dla amatorów trunku sprawa oczywista.
Cała sztuka teraz polega na doprowadzeniu się do stanu użyteczności. Nie chcę tu też wyrobić o sobie opinii jakiegoś grubaska czy coś. Bo wagę mam prawidłową jak na swój wzrost (19.8 - 20.2 BMI).

Zmierzając do sedna tematu, macie jakieś domowe sposoby aby przybrać trochę więcej na wadze (moje BMI jest raczej bliżej niedowagi, aniżeli nadwagi) i jednocześnie przerobić to wszystko na ładną sylwetkę... wiecie lekki sześciopak i te sprawy ; ]
Sam od mniej więcej roku ćwiczę w domu na tym co znajdę/wymyślę i efekty widzę, ale to dalej nie jest to co planuje osiągnąć.
Zapytacie dlaczego nie pójdę na siłownie? Otóż sprawa jest prosta, brak kasy. Karnet w moim mieście kosztuje ponad 60,- na miesiąc, niby nie wiele ale i tak szkoda. Po za tym satysfakcja że wszystko zrobiłem w domu, a nie na siłowni jest jakoś większa, przynajmniej dla mnie.

Może ktoś też w domu walczy tak jak ja i chce się podzielić jakimś radami?
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Najrozsądniejsza będzie porządna dieta. I to dobra dieta skoro nie chcesz siłowni. poszukaj w necie, jest masa różnych przepisów na to jak się odżywiać.
Sam powoli ogarniam ten temat, z tym że od ponad roku biegam na siłownie u kumpla w piwnicy.
Odnośnie takich bajerów dietetycznych masz tutej http://www.kfd.pl/dieta-na-mase-4.html i tutej http://www.kfd.pl/dieta-dla-ucznia-i-pracujacego-122.html
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
Jak już wspomniał Dud, dieta na przybranie masy - dużo białka i węglowodanów przede wszystkim.
Do tego ćwiczenia - na brzuch 6 weidera no i obowiązkowo pompki, które rozwijają większość głównych partii mięśni. Tu masz rozpisane programy treningowe na zrobienie 100 pompek :p http://www.100pompek.pl
Jakby był Jodeł to pewnie by Ci rozpisał cały program na 2 lata z dietą i ćwiczeniami... cóż, może się jeszcze kiedyś zjawi i dorzuci swoje 100 złotych.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
6 weidera zrobisz pewnie w ponad 2 miechy. Potem proponuję ci rozpoczęcie ABS2, jedyny problem to drążek. Zakupiłem sobie taki do futryny na drzwi i wale te ćwiczenia z podkulonymi nogami... każdy orze jak może. Tak czy siak, bardziej to mordercze od szósteczki.
Tak jak wspominał bojka, pompki. Sam robię ten cykl 100pompek, wcześniej z pół roku działałem na własną rękę. Nie są to jakieś wielkie sukcesy, ale na pewno jest lepiej niż żebro - sut - żebro jak to miało miejsce wcześniej. Zauważyłem nawet, że plecki lepiej się wyrobiły niż klatka :).

Co do masy, nigdy nie miałem problemów z jej przybraniem, raczej muszę się ograniczać i mało jeść.

Twój wskaźnik BMI wynosi 21.3.
Brawo! Masz idealną masę ciała.

Może i masa, ale nie wygląd. Ten wskaźnik też nie do końca mówi prawdę ;).
Co do piffffka, jak nie wlewasz na siłę i nie za często, to i mięsień nie powinien tak bardzo rosnąć. Dlatego lepiej żłopać wódkę ;p
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Hue hue, nawet nie wiedziałem że tak lamie pompki : D Nigdy nie miałem pojęcia jak szeroko rozstawić ręce a tu proszę.
Cóż na początek przedział 31-36, zobaczymy jak pójdzie dalej.

Muszę pomyśleć jeszcze nad tą dietą.
 
Do góry Bottom