Partia Polityczna, Którą Popierasz

Jakie ugrupowanie popierasz?


  • Total voters
    0
Status
Zamknięty.

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
Na wstępie przepraszam, jeśli pominąłem jakieś ugrupowanie.

W związku z nadchodzącymi wyborami, postanowiłem założyć tę sondę, aby po prostu zobaczyć, jakie poglądy przeważają na forum. Prosiłbym o uzasadnienie wyboru, ale także o to, abyście nie wyzywali Się wzajemnie od komuchów, ubeków, fundamentalistów, etc.

Ja osobiście popieram UPR - Unię Polityki Realnej - gdyż ich program naprawdę by zmienił Polskę. Cofnięcie subwencji dla partii politycznych to wg. mnie bardzo potrzebny krok, ograniczenie liczby ministerstw do pięciu (albo sześciu; nie pamiętam), czyli ograniczenie liczby stołków, oraz dobry program gospodarczy, w którym ważniejsze są racje ekonomiczne niż polityczne, sprawiły, że popieram właśnie ich. Niestety nie mogę jeszcze głosować, ale gdy już będę mógł, to na nich zagłosuję.

Pozdrawiam

Sorry, ale zresetowałem sondę, bo wytkęli mi ludzie, iż nei ma w niej "innej partii".
 

Jay_Kay

Magister vitae
Dołączył
22.10.2005
Posty
589
Witam po wakacyjnej przerwie.
Jaką partię polityczną popieram? Chyba LiD, wydają się być najrozsądniejszą alternatywą dla rządów PO-PiS. Jak przedstawią program to wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej, jak na razie ani PO ani LiD nie przedstawiły swojego programu, więc jak mam je oceniać?
Na korzyść LiD przemawia również osoba byłego (a szkoda) prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, którego sobie niezwykle cenię.
Aha - jestem przeciwko wyborom na jesień - a dlaczego? Ponieważ jak dojdą do skutku, to będę mógł głosować dopiero za 3 lata, a "normalnie" to musiałbym rok czekać albo wcale, jeśli byłyby na jesień 2008 ;) Wiem, egoistyczne myślenie ;)
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
Nie tyle co popieram, a podoba mi sie program partii UPR. Zwłaszcza pomysł:
CYTAT
Podatki muszą dawać - tym co je płacą - wpływ na ich wykorzystywanie.

Jednak jest to partia dla mnie mało znana i nie mam zaufania(jak do każdej innej). Nie ma pewności czy ich pomysły tylko ładnie wyglądają, a wyjdzie jak zawsze. No, ale trzeba wybrać mniejsze zło :p
 

Megarion

El Presidente
Dołączył
25.9.2004
Posty
1824
Nie ma już praktycznie partii, którą miałbym popierać :p PiSowczycy pokazali swe przepiękne oblicze i niestety nie będzie nam raczej w najbliższym czasie doczekać się o nich prawdy (obym się mylił). Boli mnie też, że SLD (LiD) może odzyskać przez PiS własnie swoje poparcie, które moim zdaniem słusznie straciła. Tak naprawdę LiD trudno mi określić lewicą, bo nie wiem nic o jej socjalnym programie ;) Jedynie obyczajowo są liberałami. SRP i LPR są siebie warte i właściwie jedynym minusem zbicia się w LiS jest to, że mają szanse wejsć do szlachetnego Parlamentu :/. Ciekawe, czy panie i panowie posłowie przepchną ODPOWIEDNIĄ ustawę zabraniającą skazanym kandydowania do Sejmu, ale po ostatnich akcjach nadzieja jest maleńka. PO moim zdaniem to moloch centro prawo - lewicowy, od Jana Rokity po pana od Penisa i Pistoletu (jak on tam się nazywał...?), ale też ostatnia szansa na jakie takie państwo, przynajmniej narazie. Także chciałbym, by mogła rządzić sama. Mimo pewnych wad.

UPR raczej nie ma szans na wejście do Sejmu i bardzo dobrze.

CYTAT
Cofnięcie subwencji dla partii politycznych to wg. mnie bardzo potrzebny krok

Wolałbym ograniczenie, bo jak nie będą mieli $$$ to może pokusa niezbyt czystych ruchów wzrosnąć. A to jeszcze gorsze od ciągniecia milionów od państwa - i może także bardziej dlań szkodliwe.

CYTAT
oraz dobry program gospodarczy, w którym ważniejsze są racje ekonomiczne niż polityczne

Ale jaki program? Skrajny liberalizm gospodarczy? Nie znam w 100% ioch programu, tylko z opowiadań fanów i antyfanów partii, lecz wystarcza mi to na puknięcie się w głowę - nie jestem zwolennikiem socjalizmu, ani nawet tego co ma Szwecja, ale z kolei UPR nie ma chyba zbytniego pojęcia o możliwości wprowadzenia ich postulatów. Może dobre to jest dla wielkich firm, ale nie dla społeczeństwa, przynajmniej większości. Ale powtarzam, nie mam pewnych danych, więc miłoby było otrzymać jakieś uściślenie ;)
Aha, JK-M nie budzi raczej mego zaufania. Wystarczy poczytać jego teksty i posłuchać wypowiedzi, by wiedzieć, dlaczego :)
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
Proszę bardzo - Program gosp. UPR - i bynajmniej nie jest to program socjalny; sam też nie jestem zwolennikiem socjalizmu. Program zakłada prywatyzację pewnych sektorów i tak, jest to program liberalny. Tak myślę.

Nie tyle UPR popieram "faktycznie", jako że głosować jeszcze nie mogę, ale popieram dużą część ich programu.

Co do pana JKM - nie odwiedzam jego bloga zbyt często, w zasadzie nieczęsto, ale podobał mi się artykuł w związku z masakrą na kampusie w Ameryce. Co do wypowiedzi, podobala mi sie jego wypowiedz gdy kandydowal w wyborach na prezydenta Warszawy chyba.

Szanuję wasze poglądy i mam nadzieję, żę wy uszanujecie moje i innych :p
 

Megarion

El Presidente
Dołączył
25.9.2004
Posty
1824
Dla chętnych bezczelna antykryptoreklama - http://www.prpg.pl/forum/ :p Tutaj można naprawdę znaleść przestawicieli przeróżnych opcji polityczno - ekonomicznych i dowiedzieć się czegoś, czego wcześniej się nie wiedziało. Aha, szanuję oczywiście Twój pogląd (Twoje poglądy), bo inaczej nie ma sensu wdawać się w dyskusję :)

CYTAT
Proszę bardzo - Program gosp. UPR - i bynajmniej nie jest to program socjalny

Nie wątpiłem w to ;) Raczej jest to skrajny liberalizm gospodarczy.

Więc moim zdaniem, tylko parę spraw:

CYTAT
7. Kurs złotówki do innych walut winien być absolutnie swobodny - i wszelka ingerencja rządu lub banku zakazana ustawowo.

Moim zdaniem (i chyba nie tylk) pozbawia to państwo możliwości ingerencji w przypadku kryzysu (niedawno mieliśmy mini - krach na giełdach światowych i różne banki, akurat chyba nie polski, próbowały interweniować. Chyba im się udało :) )

CYTAT
C. Przyjęta do konstytucji musi być klauzula gwarantująca, że każda ustawa, przepis, dekret, rozporządzenie lub tp. wchodzi w życie dopiero w sześć lat od chwili uchwalenia i opublikowania.

Nie wiem nawet, jak to komentować. Być może idea jest słuszna, ale niemniej oderwane to to jest od rzeczywistości w której żyjemy. A już na pewno nie wpłynie nań pozytywnie w szczególnych wypadkach.

CYTAT
1. Lecznictwo zostaje bezzwłocznie sprywatyzowane.

Trudno mi uważać lecznictwo za zwykły towar. O ile można obyć się bez jachtu, dubeltówki czy jakiegokolwiek samochodu, trudno pozostawiać i uwolnic ceny leczenia, gdyż automatycznie może zamknąć to możliwośc leczenia przed biednymi i słabo zamożnymi. Jest bodajże teoria, że ceny będą spadać dzięki konkurencji, ale nie jest to pewne - i nie musi dotyczyć najdroższych zabiegów. Zresztą, w Ameryce jest już chyba bardzo sprywatyzowany system ubezpieczeń. I właśnie średnio - zamożni mają z nim wiele problemów (biedni dostają pomoc państwową, bogaci mogą sami sobie zafundować ubezpieczenie). Obawiam się podobnych problemów przy pełnej prywatyzacji służby zdrowia (wtedy już raczej lecznictwa).
 

RobsonAjax

Member
Dołączył
4.2.2005
Posty
762
Witam,

Gdybym mógł, zapewne poparłbym... LiD!!! (hmmm... niesmaczny żart :p). Ale na poważnie... poparłbym partię, która nie ma (dziś) za wiele do powiedzenia na scenie politycznej (czyt. jej wielkie bilboardy nie wiszą na każdym kroku, wraz z idącymi w dziesiątki tysięcy plakatami i ulotkami, spoty nie pojawiają się w każdej przerwie na reklamę itd.), ma przy okazji mądry program społeczny, jak i gospodarczy (orłem w dziedzinie ekonomii nie jestem, więc ten jakby mniej mnie interesuje [oczywiście nie jest mi obojętne jaki], czyli po prostu zostawiam ten aspekt osobom znającym się na tym)
A dlaczego nie poparłbym partii "wielkiej"? Cóż... Po tych dwuletnich rządach PiS (i [kontrowersyjnej zresztą...] spółki), spodziewałem się "czegoś" więcej i to jakby utwierdziło mnie w przekonaniu, że takie ugrupowania nie mogą za wiele zmienic (naciski opozycji, zdanie mediów itp.). Brak im charakteru (oczywiście, nie wszystkim politykom je reprezentujacym [a właściewie tych, którzy je reprezentowali <_<)...

Tak więc na kogo bym głosował? Nie miałbym nic (a właściewie niewiele ;)) przeciw rządom UPRu, Prawicy RP czy nawet od biedy kończenia kadencji przez PiS (i LPR). Ale jeśli mówimy o tym 21.X...

OK, koniec gadania po próżnicy ( :D). Wspierałbym NOP (Narodowe Odrodzenie Polski). Dlaczego? Niektóre kryteria podałem wyżej... i właściewie tylko podac w nich więcej szczegółów- wszystko zawarte jest w programie (którego NOP nie zmienia przed każdymi wyborami, prześcigając się wraz z innymi partiami w obietnicach i w tym, o czym akurat jest głośno...)

A co mi tam, trochę poreklamuję ;). Oto linki do:

Strony głównej NOPu
Programu
Historii
i... sklepiku :p

Ciekawych portali

[Mała uwaga do filmiku poniżej: jeżeli oglądasz klipy partii w TV, w których wszystko jest pieknie zmątowane, powiedziane, ułożone, a nawet jabłka (skojarzyło mi się z ostatnimi spotami PiSu) są większe, zieleńsze (lub bardziej czerwone...- żart) i zdrowsze niż w rzeczywistości, to tu możesz doznac szoku, na zawale serca kończąc... Osobiście, kiedy obejrzałem ten klip już prawie dwa lata temu (wtedy zaczynałem to wszystko "rozkminiac"), zrobił na mnie dośc negatyne wrażenie, ale po ostatnich wyborach parlamentarnych i samorządów lokalnych, filmiki, których opis podałem wyżej, bardziej podoba mi się takie przedstawienie. To tylko moje zdanie. Ostrzeżenia poczynione... więc miłego oglądania ;).]

Klipu wyborczego NOPu z 2005 roku, jak mówiłem, niewiele zmienione po dziś dzień.

Zapewne pominąłem coś ważnego, ale jak piszę na szybko to się zdarza... :huh:;).


Pozdrawiam.


P.S. Sorry za brak "ci" krótkiego :p.

P.S. 1. Dużo tu sympatyków UPRu :).

P.S. 2. Gothi chyba jednak dostał zawału przy tym filmiku, bo ogląda ten temat już ponad pół godziny :huh: :D.
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
Zagłosowałem na UPR, ale pewnie głosował bym na PiS.
Puki co źle nie jest, jest praca, jest stosunkowo bezpiecznie. PiS ma doskonalą politykę zagraniczną, dobrze by było gdyby ją kontynuował, tego UPR brakuje.
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
Witam, piszę tutaj w odpowiedzi na post RobsonAjax'a.
CYTAT
Nie miałbym nic (a właściewie niewiele wink.gif) przeciw rządom UPRu
- Przecież program gospodarczy UPR jest bardzo liberalny, a NOP cośtam w tej swojej reklamówce głosi przeciwko liberalizmowi (tak, oglądałem przed chwilą), za to filmik innego sympatyka NOP ma w tle muzykę Honoru[Honor akurat pocieszny jest i słuchać się da ;p choć ideologia z grubsza koślawa - GW]/Konkwisty/innej grupy która robi też utwory promujące pewne ideologie nazistowskie. I są obrazki promujące ruch White Power :| a rasizm, to coś złego. I jeszcze niby-antyamerykańscy, a tu promują swobodny dostęp do broni palnej...

Podoba mi się jeden, i tylko jeden obrazek z tego filmiku fana: Wolna Palestyna. Chyba nie muszę mówić dlaczego...
NOP nie wchodzi do Sejmu i wg. mnie bardzo dobrze. To byłaby skrajna ksenofobia i zapaść na tle międzynarodowym.

Gothi ja nie napisałem że nie da się słuchać, napisałem że ideologia jest zła, trzeba dokładniej czytać posty :p
 

RobsonAjax

Member
Dołączył
4.2.2005
Posty
762
CYTAT
- Przecież program gospodarczy UPR jest bardzo liberalny, a NOP cośtam w tej swojej reklamówce głosi przeciwko liberalizmowi (tak, oglądałem przed chwilą)


Napisałem, że nie miał bym nic do rządów UPRu, w kontekście naprzykład dojścia do władzy zjednoczonej lewicy (pod dowolną nazwą tego tworu)... Bo to OCZYWISTE, komu bym bardziej "kibicował".

CYTAT
za to filmik innego sympatyka NOP ma w tle muzykę Honoru[Honor akurat pocieszny jest i słuchać się da ;p choć ideologia z grubsza koślawa - GW]/Konkwisty/innej grupy która robi też utwory promujące pewne ideologie nazistowskie.


Wrzuć proszę ten filmik :).
A co do muzyki... słucham. Honor/Konkwista/Odwet- mówię tu o kapelach NS. Promują narodowy socjalizm, miłość do rasy, nienawiść do obcych kultur niszczących białą cywilizację itp. itd., ale czy wszystkie utwory? Nie. Mogę wymienić (Honoru mam płytkę "Urodzony białym- reedycja z 1994 r. i słuchałem kilka innych, K88 słyszałem dwa utwory, Odwet, jedna płyta- "Dla Idei").
Słucham wielu utworów przede wszystkim przez MUZYKĘ! Naprawdę świetna, choć nie wyobrażam siebie słuchającego np. Linkin Parku, Korna, Slipknota czy czegoś z tego rodzaju, o tyle piosenki narodowców wpadają w ucho :).
Ale teraz po krótcę przedstawię:
Honor (z tych co słyszałęm i które mogę powiedzieć, że są to utwory patriotyczne [nie powiem- inncyh piosenek słucham, ale nie przyznaję im za wiele racji]), w miarę możliwości będę wysyłął do youtubów itp.: "Stałe prawo", "Znak Orła", "Krew i Honor", 'Obcy prąd", "Oblicze zbrodni", "Moje serce bije z prawej strony", "Ulice grudnia", "Podnieśmy się!", "Skrzydła walki", "Ocalić jutro" w hołdzie "Szczeremu" i jeszcze kilka innych. Oczywiście niektóre są nastawione przeciw komunizmowi, zbrodniom na Polakach itp.
Konkwista dwa utwory, które słyszałem i oba można podpiąć pod piosenki nie propagujące nazizmu "Wolność lub śmierć" i "Biały honor, biała duma".
Odwet- Dla idei to jedyna płyta, którą słyszałem- z 10 utworów, 7-8 nie propaguje nazizmu. Co prawda niektóre utwory są o nienawiści itp. to generalnie nikt nie gloryfikuje tam zbrodniarzy niemieckich.

Jeśli jakiś utwór Cię trapi, to mogę go uploadować na rapidshare albo coś podobnego i sam go przesłuchasz ;).

CYTAT
I są obrazki promujące ruch White Power :| a rasizm, to coś złego.


White Power? Zapewne chodzi o osławiony krzyż katolików z wysp Brytyjskich... Rasizm jest zły --> "Temat: Tolerancja", tu poznasz mojezdanie. Ale czy stwierdzenie Biała duma samo w sobie jest rasizmem i nawoływaniem do nienawiści :ph34r: ...?

CYTAT
I jeszcze niby-antyamerykańscy, a tu promują swobodny dostęp do broni palnej...


1. Przeciw polityce rządu amerykańskiego dot. Bliskiego Wschodu.
2. Czyli, że Ameryka tak ma to my już nie możemy, bo nie będziemy wierni swoim przekonaniom. Bezsensu...

CYTAT
NOP nie wchodzi do Sejmu i wg. mnie bardzo dobrze. To byłaby skrajna ksenofobia i zapaść na tle międzynarodowym.


:D

Sam na początku nie wiedziałem jak na to odpowiedzieć... Ale powiem tak: skoro mówisz "międzynarodowy" to zobacz co piszą takie gazety jak hiszpańskie "El Pais" czy włoska "La republicca" i inne zachodnie media o nacjonalistycznym rządzie b. Kaczyńskich...Skoro w Kaczyńskich i PiSie widzą nacjonalistów, a w Polsce ciemnogród to pomyśl co mogą napisać o ew. zasiadaniu w parlamencie/programie UPRu, który popierasz?? Napisali by pewnie niewiele inaczej, jak o NOPie... <_<


Pozdrawiam.
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
Honor - rudolf hess
Wikipedia - rudolf hess
To raczej podpada pod promowanie nazizmu, skoro wychwalają człowieka co jakby żył uważał by cię (Słowianina) za skończonego śmiecia i wsadził do obozu koncentracyjnego.
CYTAT
z 10 utworów, 7-8 nie propaguje nazizmu
za to 3-2 propagują takie ideologie. I dlatego już mogę mówić iż propaguje taką ideologię.

Znak Orła słyszałem wcześniej, tak jak i parę innych utworów. Ale nie zmienia to faktu, że niektóre są nazistowskie.

Wg. mnie, UPR nie byłby gorszy za granicą od Kaczyńskich. A NOP ze swoją ideologią by był.
A NOP jaki ma program gospodarczy, można link?

Pozdrawiam

A co do White Power, to obrazki pokazujące te flagę WP, która kolorystykę ma dziwnie podobną do nazistowskiej, to chyba jeśli pod tą flagą są sylwetki ludków z bronią, napisy "We Must Secure The Existence Of Our People And Future For A White Children", ludzie z bronią i w kominiarkach, to chyba to do czegoś nawołuje?

Oraz cel: Wielka polska od Łaby aż po Dniepr... co oni chcą wojnę wyowałać?

Filmik fana NOP
 

RobsonAjax

Member
Dołączył
4.2.2005
Posty
762
CYTAT
To raczej podpada pod promowanie nazizmu, skoro wychwalają człowieka co jakby żył uważał by cię (Słowianina) za skończonego śmiecia i wsadził do obozu koncentracyjnego.


Czy powiedziałem, że w skład zespołu Honor nie wchodzili/wchodzą narodowi socjaliści? Niktóre ich piosenki są piękne; inne mi nie podchodzą i nigdy nie podejdą...
A Rudolf Dres? Jego ambicjami było kierowanie NSDAP (oczywiście, nie "wygryzienie" Hitlera) i walka z komunizmem w ZSRR [stąd lot do Anglii i niewola od 1942, skąd nie miał za wielkiego wpływu na zbrodnie swoich niemieckich kolegów i austriackiego idola, prawda?]. Ale nie chcę go rozgrzeszac, swoje zrobił...

CYTAT
za to 3-2 propagują takie ideologie. I dlatego już mogę mówić iż propaguje taką ideologię.


Jutro wrzucam tu 3 piosenki, które mogą je "dyskretnie" promowac... sam je ocenisz. Co nie zmienia faktu, że podkład muzyczny jak zawsze stoi na najwyższym poziomie ;).

CYTAT
Wg. mnie, UPR nie byłby gorszy za granicą od Kaczyńskich. A NOP ze swoją ideologią by był.
A NOP jaki ma program gospodarczy, można link?


NOP przedstawiony jako faszyści, homofoby, antysemici, pewnie też naziści, "ultra"katolicy, ksenofoby w Unii EuroPejskiej?? Z takim wizerunkiem w zachodnich mediach to pewnie by Europejczycy się zniechęcili i to mocno. Ale jest też coś takiego jak Europejski Front Narodowy, i jeśli NOP miałby obsadzac znaczną ilością ludzi parlament, to w Europie musiałoby panowac podobne nastroje.

Nie wiem, jak z gospodarką, jak mówiłem- nie jestem specjalnie dobry z tej dziedziny, ale wydaję mi się, że NOP kieruje się koncepcjami korporacjonalizmu: I,II,III.

CYTAT
A co do White Power, to obrazki pokazujące te flagę WP, która kolorystykę ma dziwnie podobną do nazistowskiej, to chyba jeśli pod tą flagą są sylwetki ludków z bronią, napisy "We Must Secure The Existence Of Our People And Future For A White Children", ludzie z bronią i w kominiarkach, to chyba to do czegoś nawołuje?


500px-Celtic_cross.svg.png


Nawołuje do walki. I nie koniecznie w taki sposób w jaki to przedstawiono... Kolorystyka? To tak jakbyś patrzył na mandarynke i pomarańczę i mówił, że niewiele się to rózni i to jedno, i to samo... Czyli wychodzi na to, że nie masz racji.
Krzyż celtycki- jeden z symboli białej rasy, chrześcijaństwa i Europy; symbol oporu i boga Odyna... dużo jest jego znaczeń.

CYTAT
Oraz cel: Wielka polska od Łaby aż po Dniepr... co oni chcą wojnę wyowałać?


Popytaj narodowców, czy chcą prowadzic swój naród na rzeź?? Zobaczymy jakie dostaniesz odpowiedzi. Odpowiedź: Idea Wielkiej Polski. Niektóre kawałki tekstu możesz sobie przypisac po idee WP.


Co do filmiku... Piękna piosenka w wykonaniu... no właśnie, szkoda, że autor nie dał nazwy zespołu i utworu :(. Na 99.8-99.9% nie jest to Honor/K88/Odwet, jak uważałeś wcześniej, a nawet jeśli jest, to nie ma tu chyba propagandy nazistowskiej...


Pozdrawiam.


P.S. Odp. na pyt. Megariona:
CYTAT
pana od Penisa i Pistoletu (jak on tam się nazywał...?),


Zapewne chodzi o p. Palikota :p. Choc może jest ich więcej [takich palikotów w PO] :p.
 

Megarion

El Presidente
Dołączył
25.9.2004
Posty
1824
Tak mały dopisek na pograniczu tego tematu - chrześcijaństwo nakazuje miłować wszystkich ludzi, bez względu na wyznanie czy narodowość, więc trudno mi pogodzić NOP i ich idee z wprowadzaniem wychowania chrześcijańskiego - chyba, że automatycznie odgradzają jedno od drugiego...
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
CYTAT
Tak mały dopisek na pograniczu tego tematu - chrześcijaństwo nakazuje miłować wszystkich ludzi, bez względu na wyznanie czy narodowość,

Raptem od 40 lat.


CYTAT
Zapewne chodzi o osławiony krzyż katolików z wysp Brytyjskich...

Z Irlandii. Irlandia NIE JEST wyspą Brytyjska.

CYTAT
Rasizm jest zły

A patriotyzm jest jak rasizm http://www.gazetawyborcza.pl/1,75515,4393674.html
I koło się zamyka.

CYTAT
Podoba mi się jeden, i tylko jeden obrazek z tego filmiku fana: Wolna Palestyna. Chyba nie muszę mówić dlaczego...

Wolisz ze strachem ustępować bandzie terrorystów?
"Poland & Israel, united against terrorism" mam taka koszulkę ;)
 

RobsonAjax

Member
Dołączył
4.2.2005
Posty
762
CYTAT
Tak mały dopisek na pograniczu tego tematu - chrześcijaństwo nakazuje miłować wszystkich ludzi, bez względu na wyznanie czy narodowość, więc trudno mi pogodzić NOP i ich idee z wprowadzaniem wychowania chrześcijańskiego - chyba, że automatycznie odgradzają jedno od drugiego...


NOP jest przeciwko imigrantom, a nie innym rasom jako takim. Może NOPowcy (nie wszyscy ma się rozumieć) nie kochają Murzynów czy Azjatów, ale dopóki są tam gdzie ich miejsce nikt nie będzie miał im tego za złe, ani darzył ich nienawiścią... Jest to obrona kultury, którą budowali nasi przodkowie, przed jej rozbiorem czy mieszaniem z innymi kulturami. A jak brzmi IV przykazanie? No właśnie... ;).

CYTAT
A patriotyzm jest jak rasizm http://www.gazetawyborcza.pl/1,75515,4393674.html
I koło się zamyka.


Taaa... usłyszałem o tym artykule i na niego polowałem <_< . Ale mam tera lekturę :p.

CYTAT
Wolisz ze strachem ustępować bandzie terrorystów?
"Poland & Israel, united against terrorism" mam taka koszulkę


Zdziwiło mnie to stwierdzenie, wypowiedziane przez kogoś o poglądach wzkazujących na to, że za Żydami (a właściwie ich państwem) nie przepada, ale cóż. Jak zapewne Ci wiadomo, już za czasów antycznego Rzymu państwo Żydów było pod obcymi wpływami. Później Turcy itd. Ale... już wtedy (ok. 70 r. n. e.) Żydzi zaczęli wędrować i zostawało ich tam coraz mniej. Ale przejdzmy do XX w., kiedy to już ziemie Palestyńczyków były pod mandatem Brytyjczyków. Po II W.Ś. syjoniści wywarali nacisk na rząd Bryt. i domagali się swojego państwa na ziemiach Palestyńczyków. Brytyjczycy ustąpli Żydom, ci stworzyli swoje państwo, zabierając je jednocześnie Palestyńczykom. Dzisiejsi Palestyńczycy, walczący o wolność, to tacy sami terroryści jak powstańcy styczniowi...


Pozdrawiam.
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
CYTAT(RobsonAjax @ 28-08-2007, 15:36) [snapback]151574[/snapback]
Zdziwiło mnie to stwierdzenie, wypowiedziane przez kogoś o poglądach wzkazujących na to, że za Żydami (a właściwie ich państwem) nie przepada, ale cóż. Jak zapewne Ci wiadomo, już za czasów antycznego Rzymu państwo Żydów było pod obcymi wpływami. Później Turcy itd. Ale... już wtedy (ok. 70 r. n. e.) Żydzi zaczęli wędrować i zostawało ich tam coraz mniej. Ale przejdzmy do XX w., kiedy to już ziemie Palestyńczyków były pod mandatem Brytyjczyków. Po II W.Ś. syjoniści wywarali nacisk na rząd Bryt. i domagali się swojego państwa na ziemiach Palestyńczyków. Brytyjczycy ustąpli Żydom, ci stworzyli swoje państwo, zabierając je jednocześnie Palestyńczykom. Dzisiejsi Palestyńczycy, walczący o wolność, to tacy sami terroryści jak powstańcy styczniowi...
Pozdrawiam.

Co wcale nie umniejsza faktu, że Ziemia Święta powinna być w rękach ludzi cywilizowanych, a nie bandy psychopatycznych morderców kobiet i dzieci.
Porównanie do Powstańców Styczniowych jest IMO złe - powstańcy mimo, że byli nieudacznikami raczej nie terroryzowali cywili. Palestyńczycy są nieudacznikami, być może ich religia zawęża im horyzonty ale nie mają skrupułów wysyłać kobiety i dzieci na śmierć. W walce cywilizacji zachodu z barbarzyńcami możemy popierać jedynie Państwo Izrael.


 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
CYTAT
A jak brzmi IV przykazanie? No właśnie... wink.gif.

Tu jest taki problem że nie wiem... naprawdę!

Robson tyle że ta flaga White Power, ktora widac na filmiku, jest na czerwonym tle.. Swastyka tez na takowym byla, tez byla czarna.

/Nie napisalem ze piosenka w filmiku fana jest pro-nazistowska.

CYTAT
Podoba mi się jeden, i tylko jeden obrazek z tego filmiku fana: Wolna Palestyna. Chyba nie muszę mówić dlaczego...

Wolisz ze strachem ustępować bandzie terrorystów?
"Poland & Israel, united against terrorism" mam taka koszulkę wink.gif


To nei jest banda terrorystów, to są ludzie którym odebrano ich ziemię. Jakbyś ty się zachował Armalite! gdyby nagle dowiedziałbyś się że jesteś w innym państwie / jakby cię wysiedlono?

Co prawda ich metod nie popieram, ale semici używają takich samych wobec nich.

Wg. mnie Ziemia Święta powinna być jakby oddzielnym niezależnym miejscem, ponieważ jest święta dla religii izraelskiej, katolickiej, i muzułmańskiej.
 

RobsonAjax

Member
Dołączył
4.2.2005
Posty
762
CYTAT
Co wcale nie umniejsza faktu, że Ziemia Święta powinna być w rękach ludzi cywilizowanych, a nie bandy psychopatycznych morderców kobiet i dzieci.
Porównanie do Powstańców Styczniowych jest IMO złe - powstańcy mimo, że byli nieudacznikami raczej nie terroryzowali cywili. Palestyńczycy są nieudacznikami, być może ich religia zawęża im horyzonty ale nie mają skrupułów wysyłać kobiety i dzieci na śmierć. W walce cywilizacji zachodu z barbarzyńcami możemy popierać jedynie Państwo Izrael.


O ironio... To Izrael zrobił z nich morderców i psychopatów, nie tylko na ulicach, ale i w mediach światowych. Oczywiście, że porównanie do powstańców jest złe i niedokładne, bo to inny wiek, uzbrojenie, metody, rejon działań, sytuacja na świecie itp. itd., ale cel był/jest ten sam: wolność i niepodległość. Z resztą nie wyobrażam sobie powstańców styczniowych terroryzujących... zwykłych Polaków.

Ok, ok... ale żeby walka z (wyimaginowanym) terroryzmem nie przerodziła się w bezgraniczną dominację Izraela na Bliskim Wschodzie, albo III W.Ś. <_<:

CYTAT
"Bliski Wschód zarzewiem wojny światowej"

Niepokoje na Bliskim Wschodzie i w krajach cywilizacji islamskiej mogą doprowadzić do kolejnej wojny światowej - powiedział w wywiadzie dla austriackiego dziennika "Die Presse" ambasador USA przy ONZ Zalmay Khalilzad.
Według Khalilzada, Bliski Wschód jest obecnie tak niespokojny, że może zaognić sytuację na świecie, tak jak Europa w pierwszej połowie XX wieku.

- Bliski Wschód przechodzi teraz bardzo trudną fazą transformacji. Wzmacnia ona ekstremizmy i stwarza żyzną glebę dla terroryzmu.

- Europa była równie rozchwiana przez pewien czas. I niektóre z toczonych tam wojen stały się wojnami światowymi. Teraz Bliski Wschód i kraje cywilizacji islamskiej mają ten sam potencjał który może pochłonąć cały świat - uważa Khalilzad.

Zdaniem amerykańskiego dyplomaty, świat islamu mógłby ewentualnie dołączyć do głównego światowego nurtu, ale może to zająć dużo czasu. - Zmiany zaczęły się tam późno. Nie ma też zgody, co do wspólnych koncepcji. Niektórzy są przekonani, że powinno się powrócić do czasów proroka Mahometa - dodał. - Miną dziesięciolecia zanim zrozumieją, że mogą pozostać muzułmanami i jednocześnie dołączyć do świata rozwiniętego - powiedział ambasador.

Zalmay Khalilzad jest specjalistą od spraw Bliskiego Wschodu. W latach 2003-2005 był ambasadorem USA w Afganistanie, a w latach 2005-2007 ambasadorem w Iraku.
onet.pl


CYTAT
Tu jest taki problem że nie wiem... naprawdę!


IV. Czcij ojca swego i matkę swoją.

CYTAT
Robson tyle że ta flaga White Power, ktora widac na filmiku, jest na czerwonym tle.. Swastyka tez na takowym byla, tez byla czarna.


izrael.gif
argentyna.gif

Ok, ale czy flaga Argentyny i Izraela też nie są podobne? Tylko, że tam jest gwiazda Dawida, a tam słońce [dobrze, że nie wirujące, czyt. swastyka :D :D :D]. Jak to się ma do siebie? Nijak...

CYTAT
/Nie napisalem ze piosenka w filmiku fana jest pro-nazistowska.


CYTAT
za to filmik innego sympatyka NOP ma w tle muzykę Honoru/Konkwisty/innej grupy która robi też utwory promujące pewne ideologie nazistowskie.


Chyba, że chodzi o jeszcze inny filmik.


Pozdrawiam.
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
CYTAT
Robson tyle że ta flaga White Power, ktora widac na filmiku, jest na czerwonym tle.. Swastyka tez na takowym byla, tez byla czarna.

No a flaga polska też jest czerwono biała. Zupełnie jak ta ze swastyką.
2/3 barwy identyczne. Może też jej zabronić?
:eek:

CYTAT
O ironio... To Izrael zrobił z nich morderców i psychopatów, nie tylko na ulicach, ale i w mediach światowych.

W Afganistanie też Izrael?
W Indonezji też?
W Iranie?
W Iraku?
W Arabii?
W Sudanie?

CYTAT
Ok, ok... ale żeby walka z (wyimaginowanym) terroryzmem nie przerodziła się w bezgraniczną dominację Izraela na Bliskim Wschodzie

Izrael mimo wszystko jest państwem o wiele bardziej zbliżonym do Polski niż jakiekolwiek inne państwo na Bliskim Wschodzie.
Tak samo jak Izrael jesteśmy otocznie przez wrogów, tak samo jak Izrael mamy świetne stosunki z USA, tak samo jak w Izraelu panuje u nas narodowo-religijny socjalizm...

CYTAT
Co prawda ich metod nie popieram, ale semici używają takich samych wobec nich.

Arabowie to więksi Semici. Dlatego nie lubię bardziej niż Żydów którzy są w dużej mierze Europejczykami, na skutek kilkunastu stuleci wspólnej egzystencji.

CYTAT
Jakbyś ty się zachował Armalite! gdyby nagle dowiedziałbyś się że jesteś w innym państwie / jakby cię wysiedlono?

A jak zachowali się mieszkańcy 60 krajów Afryki które dostały niepodległość?
Dalej mieszkają w lepiankach z łajna, tak samo jak mieszkali by palestyńczycy gdyby Żydzi nie zbudowali im miast. A apetyt rośnie w miarę jedzenia
 

Lares_

Paladyn Wody
Dołączył
29.11.2005
Posty
806
Ja gospodarczo napewno popierałbym UPR. Pana Korwina bardzo szanuje, mój tata miał z nim kiedyś do czynienia, i okazał się świetnym i mądrym człowiekiem. A w tym co pisze, jest wiele racji. Jest to bardzo radykalne dlatego, dla wielu szokujące. Jeśli chodzi o plan społeczny to nie zgodziłbym się na kare śmierci. Wbrew pozorom popierałbym pro-katolickie państwo i odzielnie religi od polityki. Takie świnie jak rydzyk(specjlanie z małej) przestały by robić sobie prywatną armie ze starszych schorowanych ludzi. Jeżeli, miała by być stacja katolicka to napewno prowadzona przez Arcybiskupstwo.
Dobra.

Roboson dobrze, wiesz co NOP i ONR popiera i jakich środków chce użyć, dlatego wolałbym poświęcić głowe, niż wpuścić ich do Sejmu.
Te winienie żydów za wszystkie zło na świecie jest lekko żałosne. Cały ten anty-semizm w Polsce zaczął się, przez miłość polaków do pieniądza. Nienawidzili żydów, bo to oni kontolowali handel. Nasi rodacy woleli chlać wóde w ich karczmach :)
Dobra koniec o tym.
Konflikt Palestyna- Izrael? Oczywiście, popieram Izrael. Banda terrorystów nie może mieć w posiadaniu Ziemi Świętej. Pojechali by nasi rodacy na pielgrzymke a tu kulka w łeb, bo kobieta ma odsłoniętą twarz i nosi spodnie.


W symbolach ONR'u i NOP'u wielu dopatruje się znaków nazistowskich.
Pozdrowienie rzymskie.( Widziałem, na jakimś święcie jak, ktoś z NOPU pozdrowił po rzymsku pomnik powstania Warszawskiego. Kombatańci byli oburzeni. Nic dziwnego. Im się to kojarzyło z Niemcami a nie Wspaniałymi, walczącymi o wolnośc narodowcami.)
Szczerbiec bądź halabarda na fladze?(po prawdzie nie wiem co to, ale każdy się domyśla. Dziwnie przypomina nazistowski krzyż.)
Hasła nacjonalistów. Polska dla Polaków(Czyste Niemcy), nienawiść do żydów(hm..). Kara śmierci.(Niemcy uwielbiali rozstrzeliwać za zdrade stanu. NOP przewiduje taką samą kare?)

Rasa Semicka: Egipt, Araby, Żydzi i cały bliski wschód.

Dobra. Koniec.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom