Płeć Piękna

Blair

Członek #RN
VIP
Dołączył
12.11.2005
Posty
888
CYTAT
E tam, gadanie. Hormony i tyle. A dokładniej to żądza genów. Człek (jak każdy żywy organizm) to tylko "samochodzik" służący do ich roznoszenia. Jedyną warstwą humanistyczną jest ta wymyślona i doklejona - co by nie było, że jest źle xD. I każda miłość jest taka. Albo interesowna albo genowa (tak, nawet ta matczyna ma podłoże genowe).

Życie nabiera sensu bo geny są zadowolone ;P



Ojj chłopie, raczej nam tu nie opisujesz ludzi. Człowiek od zwierząt różni się tylko wyobraźnią. Chyba nie masz wyobraźni jeżeli myślisz, że miłość to tylko i wyłącznie hormony ;).
 

Reynevan

de Tréville
Dołączył
30.10.2004
Posty
1999
Mam, chorą xD

Hmmm... w myśl teorii, którą przedstawiam, należałoby rzec:
I oto sam niemalże stawiasz odpowiedź na swoje pytanie
CYTAT
Człowiek od zwierząt różni się tylko wyobraźnią.

- wyobraźnia to dodatek, reszta to zwierzątko. Jaki wyobraźnia ma wpływ na zwierzątko? Zależy w co wierzysz.

Miłość mamy zaprogramowaną genetycznie.

Wg. Ciebie jak powstawała miłość na drodze ewolucji? Czy nie było tak, że początkowo rządziły hormony, a z czasem człowiek o rosnącej hmm... wyobraźni chciał nadać temu bardziej ludzki, tzn. w jego mniemaniu lepszy obraz i stworzył pojęcie miłości, etc... Jak to wytłumaczysz? :)
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8225
Aż strach czytać wasze opinie o miłości
Gothiego już dawno przestałem słuchać bo on wszystko chce udowadniać na podstawie biologi [czuję się zaszczycony, misiek xD - GW]
Procesów, które w niej zachodzą.......w ogóle nie dostrzegając elementu jakim jest sfera duchowa
Jej nie da się zdefiniować za pomocą hormonów czy wszelkich rewolucyjno-biologicznych teorii
Tak jak uczucia nie da się zdefiniować, bo dla każdego oznacza coś zupełnie innego.

Do cholery czy jest coś w co wierzycie bezsprzecznie na tym świecie.....
wszystko jest sztuczne i zakłamane albo to zwykła biologiczna reakcja...i nic więcej.......
Jakie to przykre.......i wy macie napędzać ten świat.....wolę tego nie dożyć, bo
ludzie wtedy staną się nikim więcej jak pustymi cynikami....:/
Wmawiającymi nam, że świat i wszystko co ludzki to plastikowa otoczka, która ukrywa nicość
 

Reynevan

de Tréville
Dołączył
30.10.2004
Posty
1999
CYTAT
ludzie wtedy staną się nikim więcej jak pustymi cynikami...


Skarbie, już tak jest ;P Nasze poglądy są niczym więcej, jak tylko ewoluowaniem wprawiającym się w nowe warunki "środowiska".

CYTAT
Do cholery czy jest coś w co wierzycie bezsprzecznie na tym świecie.....


Śmierć. Każdy zdechnie ;P
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8225
CYTAT
Skarbie, już tak jest ;P Nasze poglądy są niczym więcej, jak tylko ewoluowaniem wprawiającym się w nowe warunki "środowiska".


Bzdura....przeczy temu taki Kacperex, ja, Sword czy Xar, tak jak każdy kto czuje się szczęśliwy w byciu z drugą osobą którzy są z kimś i wątpię by uważali, że ich partnerka to rządna kasy plastikowa barbie...To ty stałeś się cyniczny nie świat wokół ciebie....cynizm ci po po prostu pasuje
Co jest biedą nad biedy.......nie obraź się ale żal mi ciebie....więc żyj nadal w swoim świecie iluzji
buntowniku z wyboru
 

Reynevan

de Tréville
Dołączył
30.10.2004
Posty
1999
Hyy, ja się nie obrażam. Wystarczy tylko szacunek do tego, że ktoś może myśleć inaczej.
Na pewno żalu nie potrzebuję. Jeśli się jeszcze nie powiesiłem, to znaczy że dobrze mi sie żyje ;P
Iluzja? Cóż, jak wyżej - każdy ma własną.

Finita est comedia...
;P
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
CYTAT
w ogóle nie dostrzegając elementu jakim jest sfera duchowa


Sfera duchowa???? Więc sądzisz, że rządzi tobą jakiś duch xD?
Przecież, to pszysadka mózgowa steruje gruczołami hormonowymi. W zależności od tego jak nasz mózg "ocenia" sytuację, tak reaguje peszysadka, która "karze" odpowiednim gruczołom wydzielać odpowiednie hormony. Więc jak zobaczysz człowieka biegnącego na ciebie z siekierą, to w twoich żyłach popłynie adrenalina. Podobnie będzie, jak spotkasz twój wymarzony typ kobiety.

Tak to sobie wyobrażam. Bo miłość to szczęście. A szczęście to dzieło hormonów.
 

Kazus

Member
Dołączył
5.4.2008
Posty
40
Ostatnio zadziwiających rzeczy się o sobie dowiaduję.
Nauczycielka od chemii powiedziała, że jestem człowiekiem niepełnowartościowym i z defektem psychicznym, bo zdarza mi się pisać po ławkach.
A teraz dowiaduję się, że jestem tak brzydka, że lustra powinny wszystkie popękać. Taki wniosek wyciągam z tego, że w najmniejszym stopniu nie interesują mnie pieniądze chłopaka. Źle się czuję jak ktoś za mnie płaci. Nie lubię tego i już.
A to, że kobiety zwracają uwagę na osobników wyglądających na zdrowych i zadbanych to chyba nic nagannego? Jeśli tak to panowie z ręką na sercu: który podszedł i próbował poderwać dziewczynę brzydką i brudną?
Nie mówię, że wszystkie dziewczyny są "święte". Nie mówię, że nie ma takich co lecą tylko na pieniądze (choć jak ktoś słusznie wspomniał są to głównie dziewczyny z rodzin biednych). Nie mówię, że nie ma takich, które ranią bo lubią.
Z drugiej jednak strony nie możecie powiedzieć, że wszyscy mężczyźni zawsze grają fair.

Co do podrywania, to sposobu niezawodnego nie ma. Ile jest dziewczyn tyle różnych kryteriów. Niedawno w ramach lekcji miałam warsztaty na temat związków. Miałyśmy z koleżankami stworzyć listę cech idealnego faceta. Utrudnieniem były nasze różne gusta. Trzeba było osiągnąć kompromis. Cechy jakie wypisałyśmy:
- inteligencja
- życiowa mądrość
- poczucie humoru
- zapewnianie poczucia bezpieczeństwa
- troskliwość
- zaufanie
- szacunek dla naszych poglądów
- wspólne zainteresowania
- zazdrość umiarkowana
- szacunek dla nas
- wykształcony
Z cechami fizycznymi było o wiele trudniej. O ile cechy charakteru naszych ideałów mniej więcej się pokrywały o tyle w cechach fizycznych zrobił się zamęt. O to co ustaliłyśmy:
- nie powinien być niższy
- zadbane dłonie
- zwracające uwagę oczy
- nie za chudy (ale sterczące brzuchy tez nie były pochwalane)
- nie może być przesadnie „przypakowany”
- zadbany
- pachnący
Hasło pieniądze nawet się nie pojawiło. Albo wszystkie jesteśmy wyjątkowo brzydkie albo coś z nami nie tak. Nam nie trzeba dużo. Nie jesteśmy takimi potworami na jakie wyszłyśmy w tym temacie.
 
Do góry Bottom