Ortografia

Status
Zamknięty.

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
Jako, że mamy niesamowity postęp technologiczny, oświadczam światu, żeby nie było zaskoczenia, że od tej pory będę za perfidne błędy ortograficzne karał surowo. Żeby było jasne: osoby z rzekomą dysleksją [lub co się rzadziej zdarza z prawdziwą, lecz wasza sytuacja nie będzie moją winą, a winą owych lolków, któzy wolą się próbować wykpić od poprawności] mają do wyboru opcje:

1)Korzystać z firefoxa, lub jakiegoś pluginu do IE, który sprawdza błędy.
2)Kopiowanie z worda.
3)Dostanie warna.

Dziękuję za uwagę.
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
CYTAT(Gothi @ 13-06-2007, 19:05) [snapback]145818[/snapback]
któzy wol? si? próbowa? wykpi? od poprawno?ci]


CYTAT
któzy


OOO!! Czy Ty także dostaniesz warna??? :p Nie no żartuje, powiedziałeś, że za perfidne błędy, a ja myślę, że się po prostu pomyliłeś :p



A tak do tematu, to wydaje mi się to zbyt surowe, a zarazem dobre...
Bo naprawdę mnie też wkurza, jak ktoś w jednym zdaniu popełni 5 błędów... przecież jeśli się wie, że się jest dyslektykiem, to się sprawdza błędy.. :)
Ale z drugiej strony, trochę głupio, bo np. mnie nie chciałoby się sprawdzać każdego posta :/
Ale uważam tą myśl za dobry pomysł i jestem za :)
Nasze forum powinno wyglądać dobrze, a nie z błędami :p
Acha i mam jeszcze propozycję, zeby karać ludzi, którzy piszą długi post, a nie używają znaków interpunkcyjnych...Czasem nawet nie umiem skumać, o co biega, bo tekst jest napisany jednym ciągiem i nie da sie połapać...
Wiec calkowicie jestem za karaniem 'popełniaczy błędów'!

Pozdrawiam, xdx
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Oprócz Gothiego, również ja zajmę się karaniem, jeśli ktoś naprawdę przesadzi. Nie chodzi o drobne błędy, bo je popełnia każdy, nikt nie jest idealny. Ale jeśli pojawia się post, w którym średnio w jednym zdaniu pojawia się 5 bardzo rażących błędów to skończy się to najprawdopodobniej upomnieniem słownym, w ostateczności warnem.

CYTAT
Ale z drugiej strony, troche glupio, bo np. mnie nie chialo by sie sparwadzac kazdego posta :/

Czy tak trudno napisać posta w Wordzie i potem skopiować na forum? Myślę, że nie. Tracimy dosłownie 5 sekund. Jeśli komuś zależy na jakości, a nie ilości to poświęci się.

CYTAT
Acha i mam jecze propozycje, zeby karac ludzi, ktorzy pisza dlugi post, a nie uzywaja znakow interpunkcyjnych

Wszystko byłoby dobrze, gdyby każdy czytał to co pisze...


EDIT:
CYTAT
chyba, że Dadex jest specjalistą w tym, bo po pierwsze: nie ma szczwanych programów do sprawdzania tego, po drugie: interpunkcja, przyznam bez bicia, jest moim słabym punktem i nie czuję się na siłach by ją sprawdzać.

Nie Dadex nie jest specjalistą. Nie będę stawiał warnów za interpunkcję, bez przesady. Chodzi nam tylko by pisać czytelnie i w miarę poprawnie. Za „orty” też nie chcę rzucać warnami, stąd też będę wysyłał „szczęśliwcom” PW.
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
Nie, to się nazywa literówka, która powstaje przy szybkim pisaniu na klawiaturze... przyznaję, to mi się zdarza, nie będę ukrywał... błędy zaś, zdecydowanie rzadziej. Jednak Ty też w tym poście masz literówki... i nie tylko niestety. Uściślę, że dotyczy to polskich znaków.

Co do interpunkcji: zupełny brak, owszem, jednak za przecinki [pomijając oczywistość w stylu "że"] karane nie mogą być... chyba, że Dadex jest specjalistą w tym, bo po pierwsze: nie ma szczwanych programów do sprawdzania tego, po drugie: interpunkcja, przyznam bez bicia, jest moim słabym punktem i nie czuję się na siłach by ją sprawdzać.

A co do Twojego postu, xdariax. Popraw się. Możesz to potraktować jako pierwsze ostrzeżenie słowne.

Gothi Out

EDIT> choć widzę, że i tak nie zdołałem wszystkich błędów ci poprawić...
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Gothi przeciez ja zartowalam z "ktozy", przeciez napisalam, ze Ci sie napewno pomylilo... :)

A co do moich polskich znakow, radze zajrzec do tego tematu :), moze to Ci pomoze zrozumiec, dlaczego nie pisze polskich znakow :)


Dadex mnie takze nie chodzi o to, aby kazdemu dawac warny z nieuzywanie nakow interpunkcyjnych...
Przeczytaj dokladnie. :) Chodzilo mi o takie posty, z ktorych nie da sie zrozumiec sensu zdan, o sa tam rozne, nieoddzielone mysli :)
Czasem, niektorzy pisza takie posty, ze jedno zdanie, to caly post...tylko i wylacznie o to mi chodzi.
Nie chodzi mi, o to, zeby stale trzebabylo ich uzywac, ale warto kiedys wstawic przecinek dla wartosci posta :)

Pozdraiwam, xdx


P.S Gothi, ja jestem dobra z polskiego, wiec moge poprawic interpunkcje... heh..(zarcik), ale naprawde nie o to mi chodzi :) Zrozumcie, chodzi mi o niektore, bezsensowne posty, w ktorych, az sie prosi o przecinki :)
Tak swoja droga, to ja moglabym poprawic wszelakiego rodzaju bledy..., nie zrozumcie mnie, ze chce zostac modem :)
Chodzi mi o to, czy moglibyscie mi dac pozwolenie na edycje postow, tlko w celu poprawiania bledow, i nie konieznie bede to robic kolorami... i nie musze byc nigdzie oznaczona, takpoprostu poprawiac...No a jak bym uzyla edycji w innym celu, to dostalaym bana :) Poprostu chce Wam pomoc, w ladnym wygladzie forum, bo napewno z bledami ort. brzydko wyglda :)
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
W tym momencie, okej. Wybacz. Jednakże ogólnie takie coś tolerowane nie będzie.

I tyle.

Gothi Out

PS> Ale literówki i tak miałaś ;p
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
No wiem, wiem, kazdy jak pisze szybko, popelnia literowki... :)

Tak sobie tylko z tym "ktozy" powiedzialm, no kurcze dla zartow.. :D
Mysle, ze sie rozumiemy, i bardzo sie ciesze z tego powodu :)
Wiec, karajcie(ale nie karajcie mnie za poslkie znaki, proosze, bo ja nie mm na to wplywu)...
OK, sory juz nie spamie, ale musilismy sobie cos wyjasnic :)
 

RaVeN

Admin Site
Weteran
Dołączył
11.12.2003
Posty
1642
Fakt faktem, że będzie to niemiłosiernie trudne zadanie. Spotkałem się na kilku forach z utworzeniem grupy korektorów/modów, którzy pilnowali względnej 'czystości' językowej. Niestety, trzeba sobie powiedzieć szczerze, że większości ma to głęboko, ale to przyjdzie z czasem ;)
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Życze ci powodzenia Gothi, bo jak wspomniał RaVeN to będzie strasznie ciężke, trudne i niemiłosiernie nudne zadanie. Może kogoś sobie do pomocy z moderatorów poprosisz.

Powodzenia w każdym razie. ;)

Pozdro.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom