Orkowie Jacy Wam Się Wydają

Kamil96p

Member
Dołączył
17.10.2010
Posty
109
No technologicznie napewno ludzie przewyższają cywilizacje orków .Dla orków liczy się tylko siła, każdy wojownik powinien być u nich wyjątkowo silny ale dobry wojownik to nie tylko sama siła, powinien posiadać wiele sprytu , przewidywać co się stanie na polu bitwy , powinien sobie dać rade w nie przyjaznym środowisku itd . Orkowie przypominają trochę komunistów z ZSRR którzy liczebnością i siłą chcą coś zdobyć, no pod koniec wojny zaczynają trochę myśleć i wszystko idzie im po myśli . zauważmy jednak że nie osiągnęli by nic bez pomocy Aliantów to tak samo orkowie nic by nie osiągnęli bez Xardasa
 

longownica

New Member
Dołączył
2.2.2011
Posty
22
Ja uważam że tutaj Xardas ma rację gdyż naprawdę żyją jak ludzie mają nawet własne tańce i muzykę a także instrumenty a co może wiedzieć taki paladyn jak całe życie tak jak reszta ludzi był rzekonywany że orkowie to zło. Xardas wie więcej na ten temat w koncu to on się z nimi sprzymierzył w G3 nie interesowało go kto wygra wojne chciał tylko zdobyć przycholność orków ^_^
 

Hadler

Member
Dołączył
12.2.2010
Posty
199
Orkowie w Gothicu 1 i 2 byli "prymitywni"? Może trochę, ale skoro byli tacy prymitywni, to jakim cudem zbudowali świątynie Śniącego, jakim cudem zorganizowali atak na zamek w Górniczej Dolinie? Nie, orkowie nie byli prymitywni, tylko ludzie nie rozumieli co mówią. Ur-Shak i Tarrok nauczyli się mowy podczas niewoli w kopalniach. Podczas rozmowy z Nimi można zauważyć, ze nie są oni tacy bezmózdzy. Orkowie w trzeciej części przeszli "przemianę" choć jeśli chodzi o wygląd, to bardziej wina grafiki niż twórców. Jednak potrafili wysławiać sie jak ludzie. Jak już ktoś napisał, uważam że Orkowie nauczyli się języka ludzi podczas wojny, bądź wcześniej lub później, gdy ich Szamani studiowali stare księgi (teraz na to wpadłem). Poza tym są honorowymi wojownikami... cóz nie licząc oczywiście tego, ze Xardas im pomógł. Fakt iż brali ludzi do niewoli, nie jest zaprzeczeniem ich honoru, przecież w Średniowieczu też często brało się jeńców.
Pozdrawiam ,Hadler : )
 

Czarna_Twarz

New Member
Dołączył
13.1.2011
Posty
11
Neguje wszystko... Gothic 3 wyszlo praktycznie spontanicznie... to juz nie jest dzielo piranii czyli jest totalnie zepsute czyli wliczajac widniejace bugi gra zostala wydana aby byla i aby fani kupili na korzysc jowood...
Gothic 1 i 2NK ukazal orkow w prosty sposob, wystarczylo miec ulu-mulu aby wejsc do ich 'miasta' nie sa rozwinieta kultura to widac... maja swoj jezyk bo wystarczylo wyciagnac bron na ich oczach a mowili to samo co ludzie tylko po swojemu. spia w namiotach walcza broniami bezwartosciowymi i slabymi wiec rzadni z nich rzemieslnicy maja kamien i kawalek zelaza wiec szlifuja ostrze, dorabiaja jakas rekojesc zeby to to trzymac i poprostu ida. Sa silni wystarczy popatrzyc na bronie wymagana sila jest zawsze wyzsza niz zadawane obrazenia to to swiadczy o tym ze obrazenia crit zawsze beda nas siekac nieslabo :).
lecz takie porownanie, w g1-2 4 orkow na glowe to duzo... 10 to mission imposible chyba ze deszczem ognia chlopakow poszczujemy 4 razy :). W innym przypadku trzeba byc naprawde dobrym kombatantem zeby tylu ich powalic. Jak by nie bylo pod koniec G2NK majac juz najlepsza zbroje wysoki poziom szpon beliara rowniez bardzo dobry, jest problem nawet z zabiciem 4 orkow elit, patrzac oczywiscie pod kontem slepej bijatyki czego doswiadczyc nie mozna w g3, pod koniec gry mozna powiedziec ze jestesmy niezniszczalni, jedynie mag moze cokolwiek nam zrobic...
Zas g3 ukazal ich jako cieniasow -.-... ile to polozyc orka na arenie, tylko smiech... wyzwalamy miasto to 10 orkow na raz siekamy tylko smiech na samym poczatku gry juz Ardee wyzwalamy to siekamy orkow bez jakiejkolwiek straty hp. Umieja mowic watpie ze podczas wojny nauczyli sie mowy ludzkiej lepiej niz niejeden czlowiek -.-. dajmy na to nas w chinach czy aby tak szybko nauczylibysmy sie chinskiego?
Coz rozumiem kontynent i te sprawy, ale czy naprawde mogliby sie tak zmienic? bardziej kwadratowe lby watla budowa wzrost karalucha jak inni ludzie... orkowie z doliny i korinis to bydlaki postury byka z glosem prawdziwego orka, a nie ciotuni ktora sie przylizuje zeby splacic za nia jej dlugi -.-...
Tyle na ten temat orkowie w gothic 3 sa tylko i wylacznie do jakiegokolwiek podtrzymania na sile fabuly... i dodania nowych watkow. Co jak co ale orkowie nie powinni sie zmieniac bo w poprzednich czesciach stanowili jakis poziom w 3 jest go brak -.- mozna wybic cale miasto orkow nawet nie bedac drasnietym mowiac o walce w recz -.-

Postaraj się pisać czytelniej. Istnieje coś takiego jak znaki diakrytyczne, interpunkcja i ortografia. Taki post jak powyżej, czyta się doprawdy ciężko, w formie, w jakiej go wyprodukowałeś.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Neguje wszystko... Gothic 3 wyszlo praktycznie spontanicznie... to juz nie jest dzielo piranii czyli jest totalnie zepsute czyli wliczajac widniejace bugi gra zostala wydana aby byla i aby fani kupili na korzysc jowood...

Chyba coś ci się pomyliło. G3 jak najbardziej zrobiła Piranha, rzecz polega na tym, że pod naciskiem JooWoD, który nalegał na jak najszybsze wydanie gry, dostaliśmy produkt niedorobiony, w wersji z czasu premiery. To wszystko. Temat ten był wałkowany już setki razy, więc jak nie wiesz o czym piszesz, to raczej nie zabieraj głosu.

Co do orków. Oczywiste jest, iż jest to inteligentna rasa. Widać to już w G1. Tyle, że to kultura wojowników, a treścią ich życia jest walka i podbój. Coś jak Predatorzy w sf. Wysoko technicznie rozwinięta rasa, jednakowoż bardzo brutalna i lubująca się w przemocy.
Pisałeś coś, że broń orków jest prymitywna. Nic bardziej mylnego. Posiadają jej kilka rodzajów, a w G3 przekonujemy się, że w swych szeregach mają wybitnych płatnerzy. Tak więc, w kwestiach technicznych niczym nie ustępowali ludziom. Ktoś wcześniej sugerował, że pod tym względem człowiek górował nad orkiem. Bzdura. Ludzie są po prostu bardziej kreatywni i nie ograniczają się tylko do sztuki wojennej. Uprawiają ziemię, hodują zwierzęta, zajmują się różnorakim rzemiosłem.
W charakterze orków leży tylko wojaczka, a tę doprowadzili do perfekcji i mówię tu zarówno o orężu, jak i o fechtunku.

A to, że w G3 są dużo mniej wymagającym przeciwnikiem, niż na przykład w G1 to już inna sprawa.
 

As65

New Member
Dołączył
3.10.2010
Posty
5
Przecież to wszystko jest wytłumaczone!!! Nie pamiętam gdzie jest to w grze ale ktoś mówił że orkowie z Khorinis i Kontynentu to dwie różne rasy! Nie wiem jak niektórym ciężko to pojąć... Pamiętam natomiast że w Quest Packu z CM zostalo to PODKREŚLONE poprzez dodanie dwóch ksiąg opisujących obie rasy i ich różnice. (jak pisałem podkreślone a nie wymyślone i dodane, więc nie mówić mi że to mod i się te informacje "nie liczą"). A kolesie z PB musieli coś takiego zrobić... Wyobraźcie sobie jak wyglądała by Myrthana podbita przez orków z G1 i G2 którzy zarzynali prawie wszystko co sie rusza... Nie było by wtedy gry. Dodanie drugiej rasy orków nie jest moim zdaniem zlym pomysłem. Dla tych którzy jeszcze nie pojmują jak to jest polecam QP z CM w którym jest to wytłumaczone i bardziej zauważalne (żeby to wyłapać w "czystym" G3 trzeba trochę połaźić i robić wszystko co się da ale można to znaleźć).

EDIT:
Skojarzył mi się przed chwilą cytat z którejś z poprzednich części mówiący o przyzwaniu śniącego: "Pięciu kapłanów DAWNO ZAPOMNIANEJ RASY ORKÓW przywołało na ziemię Śniącego jednak podczas rytuału kapłani stali się ożywieńcamin a śniący rozpoczął swój tysiącletni sen" (pisze to z pamięci więc może się to trochę różnić od oryginału ale sens napewno był ten sam).
 

smoczeoko

New Member
Dołączył
14.4.2011
Posty
5
Porównajcie plemiona koczownicze z afryki i orków z g1 i 2. Porownajcie Krzyrzakow z orkami z g3. Dosyc to kulturalnie i technologicznie podobne.
 

Frag

New Member
Dołączył
25.1.2011
Posty
89
Są bardziej rozumni orkowie i mniej. Tak jak u ludzi kiedyś było. W jednym rejonie ziemi byli Neandertalczycy a w innym ludzie rozumni (homo sapiens). W każdym razie w końcó Neandertalczycy też stali się bardziej cywilizowani. W sumie po co ja wracam do tak odległej przeszłości? Choćby teraz, ludzie cywilizowani, samochody, samoloty, karabiny, czołgi, statki kosmiczne... a gdzieś w głębiach lasów (choć to rzadkie przypadki) żyją prymitywni indianie polujący dzidami i dmuchawkami na zatrute strzałki. Żyją w szałasach, mają swoich szamanów i język.

Myślę że taką samą sytuację obrazuje Gothic... jednak nie do końca. Gothic II jest palisada, i o ile się nie mylę to jakiś npc mówił że prawdopodobnie orkowie dostaną tam posiłki i zapasy drogą morską. Czyli ci orkowie z Khorinis i kontynętu są jakoś połączeni... Myślę że twórców nie obchodziło to że ktoś będzie usiłował znaleźć logiczną odpowiedź, której raczej Nie Ma...

Ale jeżeli chodzi o orków z Gothic I i Gothic II. Oto kilka faktów na dowód że one nie są bezrozumne:
- Palisada w Gothic II :
Jakiś ork powiedział cyt: Barykada dobra, wróg nie wiedzieć ile orki, orki mogą zaskoczyć wroga. Czy oś w tym stylu

- Katapulta (czy co to tam jest) wbita w mur zamku w Koloni :
Choć to dziwne zastosowanie to faktem jest że orkowie znali się na machinach wojennych.

- Most do "miasta orków" ,brama z użyciem kołowrotu (tak jak u ludzi) ,komnaty orkowych szamanów wykute w górze z w miarę ładnym wystrojem i nawet tronem, świątynia śniącego wraz z pułapkami i cmętarzysko orków. A i jeszcze rzeźby orkowych wojowników:
To wszystko mówi o tym że byli cywilizowani, rozumni, znali się na architekturze i rzeźbiarstwie. I nie byli bezrozumnymi wojownikami.

I małe porównanie Orków z Jedynki i Dwójki z tymi z Trójki:
Na pewno w Jedynce i Dwójce słyszeliście nie raz okrzyki orków typu; Oran Szakan (mniej więcej). I choć to rzadkie (przynajmniej u mnie) to w Gothicu III te okrzyki też występują. W filmiku na początku i w trakcie gry. Choć mogę policzyć te sytuacje na palcach u rąk to jak widać Orkom z Trójki zostały jeszcze nawyki z mniej cywilizowanej części swojego życia. Nieraz mnie zabili orkowi i jeden z nich krzyczał : Oran Szakal!! w Gothic III.

Piszecie też że orkowie z GI i GII są nie cywilizowani bo "nie mówią". Po pierwsze:
- Skoro trwała wojna to po co orkowie na Wyspie Khorinis mają znać język ludzi, zresztą skąd? Ddy walczą z ludźmi to jest tylko krzyk, wrzask i zdychanie, a sami go sonie nie stworzą w umysłach. Orkowie z kontynentu przed wojna też na pewno niebyli zbyt rozmowni ale po wygraniu wojny byli zmuszeni pojąc język ludzi choćby po to żeby móc się z nimi sprawnie porozumiewać... Gdyby się tego nie nauczyli na pewno nie było by najemników. Tak jeszcze na marginesie. To gdy w G III zsumuje się buntowników, najemników i żołnierzy Rhobara pod barierą to w walce z orkami mieli by spore szanse. Można jeszcze do tego wliczać Nordmarczyków bo oni też ich nie lubią. Assasyni mają z orkami dobre kontakty więc raczej by nie pomogli.



ALE TO WSZYSTKO TO NIE PRAWDA BO WYDARZENIA W GOTHICU NIGDY NIE MIAŁY MIEJSCA A ORKOWIE NIE ISTNIEJĄ . :trollface:
 

605534619

New Member
Dołączył
28.2.2011
Posty
31
Ja się opowiem że orkowie nie tylko głupie zwierzęta orki powstały mnie więcej w tym samym czasie co ludzi maja własną kulturę magie język przykładem jest ork uwięziony w kopalni co robi mam ulu mulu mówi językiem ludzi przecież to orkowie przywołali śniącego. :wacko:
 

smoczeoko

New Member
Dołączył
14.4.2011
Posty
5
Moze orkowie to rasiści :unsure: .Pamientajmy, że Hitrel zaatakował Rosię gdy nie potrzebna była mu ich pomoc.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Moze orkowie to rasiści :unsure: .Pamientajmy, że Hitrel zaatakował Rosię gdy nie potrzebna była mu ich pomoc.
Sugerujesz, że ludzie na kontynencie przed wojną w jakiś sposób pomagali, lub byli potrzebni Orkom, ale gdy stali się zbyteczni to mieli zostać zniszczeni? Jakoś mi to nie pasuje do Gothica.
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
A co ma, przepraszam, rasizm do ataku Hitlera na Rosję?

Orkowie to o wiele bardziej rozumne istoty bo wzajemnie się nie oszukują i nie zdradzają.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Hmmm, teraz przychodzi mi jedna myśl do głowy. Czy na pewno zabiliśmy Kana, może to był tylko jego sobowtór, a prawdziwy Kan uciekł łodzią do Myrtany południowej i tam wiedzie spokojne życie.
 

Laskov

New Member
Dołączył
27.4.2011
Posty
63
Ja mam pytanie orkowie pochodzą z dalekiego Nordmaru na kontynęcie który jest daleko od wyspy Khorinis i są prymitywne to jakim cudem oni przypłyneły na Khorinis????? :wow:
 

Frag

New Member
Dołączył
25.1.2011
Posty
89
Nie są prymitywne, w Gothic II jest wzmianka o tym że jak orkowie dostaną posiłki drogą morską to po nas... To nie prymitywy, tylko rozumnie istoty. Jednak mniej kreatywne od ludzi...
 

Laskov

New Member
Dołączył
27.4.2011
Posty
63
A no Frag masz racje trochę przeoczyłem,ale Orki z Gothic`a I są tylko trochę podobne do tych z Gothic`a II ale porównywać do Gothic`a III nie ma co bo w III Orki się strasznie zmieniły ;)
 

~Nero

New Member
Dołączył
4.5.2011
Posty
51
Orkowie tak? Mi wydają się jako "Podróbka Najemnika" . Zrobią coś , gdy im zapłacisz.

Byłoby dobrze, gdybyś pisał treściwsze posty, bo jeszcze kilka takich i będzie warn.
 

Frag

New Member
Dołączył
25.1.2011
Posty
89
@ Nero
O czym ty gadasz? Od kiedy to w Gothicu idziesz do orków, płacisz im, i oni zabijają ci Gomeza? To naprawdę są Inteligentne istoty, TYLKO ( jak już mówiłem) MNIEJ KREATYWNE OD LUDZI. Dla nich sensem życia jest: Dom - Walka - Jedzenie. Ewentualnie wieczorem na bibkę do szamanów :p .

Ale zastanawia mnie jedna rzecz:
Czy oni są obojnakami? A przynajmniej Gothic ich tak przedstawia. Od Gothic 1 do Arcania Gothic 4 nie ma żadnych Orkowych panienek, ZERO!
 

KPCezar

New Member
Dołączył
16.6.2011
Posty
71
Nie przeszedłem Gothica 1 i 2 do końca więc moje informacje są ograniczone, ale sądzę że orkowie z kontynentu są słabi ponieważ JUŻ wygrali wojnę i nie widzą dla siebie zagrożenia. Co do mowy popieram wersję, iż podlegali przemianom tak jak Rzym, tzn. przeją kulturę od Grecji (Rzym, nie Orkowie). Tak nauczyli się mówić. Dlaczego w G1 i G2 atakują wszystko co się rusza - ponieważ w gruncie rzeczy boją się, większość orków, których spotkałem była samotna lub w niewielkich grupach. Z kolei ci z Nordmaru (G3) postępują tak, gdyż tępią ich Zabójcy Orków, którzy w wyglądzie (nie zbroi) przypominają ludzi. Taka jest moja teoria, ale jak pisałem na początku nie skończyłem (jeszcze!) G1 i G2 więc mogę się mylić.
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
No cóż, dla mnie Orkowie są bardzo inteligentną rasą. Nie dosyć że potrafią mówić, to jeszcze zwyciężyli w otwartej wojnie i nie muszą się teraz nigdzie ukrywać. Pomiędzy Gothic 2 a Gothic 3 zaszły bardzo duże zmiany. Orkowie nauczyli się mówić co sprawiło że mogli porozumiewać się z ludźmi i mogli wynająć najemników. Dodatkowo mają własne mocne pancerze. Zrozumieli że jeśli zabije się człowieka to nie będzie z niego pożytku, a jeśli schwyta się go żywego to może wykonywać brudną robotę. Są wierni swoim zasadą i swoim przekonaniom co sprawia że są honorowi, waleczni, wytrwali oraz zawsze potrafią wytrwać do samego końca.
 
Do góry Bottom