O Pisarzach I Autorach.

theqatrick

New Member
Dołączył
24.12.2010
Posty
28
Mój ulubiony autor to Eric-Emmanuel Schmitt, czytałem dużo tego co napisał i jestem w trakcie czytania (kończenia czytania) Marzycielka z Ostendy. Nie lubię S. King'a zbytnio, nie wiem skąd takie zamiłowani, ale każdy ma inne gusta i upodobania.

Jak z tym jest u Was? -_-
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
Moim ulubionym pisarzem jest Henryk Sienkiewicz ponieważ jest polski Noblistą i ogólnie jego książki są bardzo dobre...

A pisarzem którego nie lubię jest Robert Lusi Stevenson ponieważ jego książki są nudne...
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Bezapelacyjnie Jacek Dukaj. Jak dla mnie genialny pisarz, a na pewno najlepszy jeśli chodzi o nasz kraj. Cenię go przede wszystkim za unikalny styl i świetne pomysły, światy które kreuje i generalnie fantastyczna "hardkorowość" jego science fiction. Polecam!
 

Silden

RPG'owiec
VIP
Dołączył
10.12.2008
Posty
1766
Może i wielkim bibliofilem nie jestem, ale swoje kilkadziesiąt książek już przeczytałem. Na tej podstawie mogę to ocenić.

Mój ulubiony pisarz - Henryk Sienkiewicz.
Podoba mi się jego styl "ku serc pokrzepieniu". Zawsze ukazuje Polskę w jak najlepszym świetle, bohaterowie prawie zawsze są patriotami. W sumie ciężko napisać więcej. To jest ogółem znany pisarz.

Znienawidzony pisarz - BRAK
Każdy autor ma swoje dobre i złe książki. Nie da się znaleźć najgorszego pisarza.
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Hmm tych, których lubię, jakbym miał wymieniać byłoby ich dość sporo przede wszystkim jest to J.R.R Tolkien, Andrzej Sapkowski, Christopher Paolini, Henryk Sienkiewicz. Czyli dość znani pisarze, a trójka z nich to nawet legendy. Lubię czytać ich dzieła za oryginalność, bo jak Tolkien tworzył swoją mitologię to jeszcze nikt nigdy nie słyszał o takich stworach czy cywilizacjach, które teraz są używane dość często nawet w POP kulturze. Sienkiewicz, to pisarz, którego ksiązki nawet jeśli są lekturami bardzo mnie ciekawią i nie czytam ich z czystego przymusu. A Sapkowski i Paolini potrafią mnie nieobliczalnie wciągnąć.

Pisarzy, których nie darzę sympatią chyba nie ma, po prostu jak ktoś pisze coś co mi nie leży to mam na niego...wykopsane. :)
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Tak przeglądam temat, z moderatorskiego obowiązku i natknąłem się znowu na szczura:

Moim ulubionym pisarzem jest Henryk Sienkiewicz ponieważ jest polski Noblistą i ogólnie jego książki są bardzo dobre...

z puentował bym to tak: Słowacki wielkim poetom jest, gdyż wielkim poetom był...

A pisarzem którego nie lubię jest Robert Lusi Stevenson ponieważ jego książki są nudne...

A co akurat czytałeś tego autora? Bo wydaje mi się, że pieprzysz głupoty, dla samej satysfakcji pieprzenia. Mam przeczytane wszystko, co było przełożone na ojczysty język (a nie jest tego mało) i nie stwierdzam w żadnym momencie nudy... Więc co? Mylę się ja, czy ty? A może to kwestia gustu, lub po prostu nie lubisz czytać, bo gdy ktoś już czyta, to Stevenson raczej nie jest go w stanie znudzić...
 

Silden

RPG'owiec
VIP
Dołączył
10.12.2008
Posty
1766
Ja tam Stevensona przeczytałem tylko Wyspę Skarbów a i tak bardzo mi się podobała. :p

I mi przypomnieliście: Nie mogę strawić Sapka. Niby fajnie pisze, blabla, polska fantastyka, cool i w ogóle ale to nie jest dla mnie autor, który jakoś specjalnie się wyróżnia. Czytać się go da, ale nie jest jakiś niesamowity.
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
A co akurat czytałeś tego autora?

Weźmy Wyspę Skarbów - nie jest za bardzo wciągająca i porywająca.Były w niej momenty wciągające ale nie było ich dużo.
 
Do góry Bottom