Nowy Risen W Drodze? Wywiad Z Piranha Bytes

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
W czasie targów Gamescom 2014 redakcja portalu World of Risen przeprowadziła wywiad z członkami Piranha Bytes. Sam tekst odpowiada na ciekawe pytania związane z przyszłością Piranha Bytes i przyszłymi grami. Wywiad dostępny w rozwinięciu newsa.​

1234567.png
 ​
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Analizując ten wywiad można dojść do wniosku, że:
- dostaniemy kolejnego Risena
- pewnie powrócimy do starego bohatera
- silnik będzie ten sam ale zmodyfikowany tak aby miał ładniejszą grafikę
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
fajnie byłoby gdyby PB dalej coś tworzyli, możliwe że będzie to kolejny risen,
osobiście wolałabym gothica, no ale.... to faktycznie byłoby trudne, ale nie niemożliwe. może chociaż jakis dodatek do poprzednich części, w sumie to fani się prześcigają z pomysłami w modyfikacjach więc jak widać, wielu tęskni za czymś nowym ale jednocześnie starym
albo żeby stworzyli coś innego, równie klimatycznego, coś co zapierałby dech w piersiach jak niegdyś gothic, ostatecznie może być i kolejny risen ;)
 

Dami 1200

Member
Dołączył
27.8.2007
Posty
174
A moim zdaniem powinni odciąć się od risenów, gothiców i zrobiłc zupełnie nowego RPG z przemyślanym światem.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Dziwne bo cały czas ględzili, ze Risen  to będzie trylogia Oo
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
a ja bym tam jednak chciał jakiegoś Gothic Genesis czy coś w ten deseń, albo następną część Gothica ale spowrotem na Khorinis. Wiem że to raczej nierealne, ale marzyłbym o tym ^^.
aczkolwiek następny Risen, czemu nie. Choć w dwójkę i trójkę jeszcze nie grałem xD
 

Barneyek

Starsza Wiedźma
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
4.11.2011
Posty
1306
Gothic Genesis miałoby jeszcze ręce i nogi. Za kontynuacją nie tęsknię, bo fabuła poszła do piachu już w trójce :/ Chyba, że jakaś akcja "w międzyczasie", i tak jak mówisz, na Khorinis, ale na to nie liczę :)
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
genesis albo jakiś mega wypasiony dodatek, ale daliby na wypasionej grafice, to już nie ten sam gothic ;)
 

Kujaw

Członek artystyczny
VIP
Redakcja
Dołączył
24.2.2014
Posty
209
 Od lat siedzi mi w głowie powrót do Khorinis, grałbym.
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Choć w gruncie rzeczy ciekaw jestem jak wyglądałoby Khorinis na 'wypasionej' jak to Abi nazwała grafice :p. Możliwe że to nie byłoby już to samo, ale ale.. kto wie :p
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
zawsze można zrobić tak ze dla takich jak ja na 'kadratowej' a dla ciebie na wypasionej ;), już by coś wymyślili, zdolni są
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
mi tam na grafice nie zależy, po prostu chciałbym zobaczyć znów Khorinis, obojętne w jakiej odsłonie :D
 

Dami 1200

Member
Dołączył
27.8.2007
Posty
174
Anioł Stróż napisał:
mi tam na grafice nie zależy, po prostu chciałbym zobaczyć znów Khorinis, obojętne w jakiej odsłonie :D
No to sobie odpal gothica 2 i zobacz znów Khorinis :D. Mówiąc poważnie mam nadzieję, że oleją Riseny (nie były złe ale to już nie to samo, zwłaszcza 2 część z pirackimi klimatami namieszała). Kontynuacje, genesisy itp. nie powstaną, o czym PB mówi od dawna. Serce mówi szkoda, rozum podpowiada że może to i lepiej - Gothic to zamknięta już historia, nasze oczekiwania byłyby ogromne a gdyby wyszło coś średniego (a pewnie by tak było) to byłby wielki płacz. Jak dla mnie PB powinno odciąć się od wszystkiego i zrobić całkiem nową serię gier. Na początku dobrze przemyśleć świat gry, tak by można tam było umieścić więcej niż 3 części  (bo do tej pory taki był schemat) i żeby to wszystko trzymało się kupy i naprawdę wciągało. Wolę żeby robili to 4 lata (czy nawet 5 jeśliby chcieli zmienić silnik graficzny) ale żeby wyszedł dobry RPG z fajnymi możliwościami kontynuacji, niż żeby po 2 latach tworzenia zaserwowali nam Risena 2,75 (czy tam 4 jak kto woli). 
 
Do góry Bottom