Nowa Nazwa

Status
Zamknięty.

creative75

New Member
Dołączył
4.4.2010
Posty
21
Że wtrącę ,to potencjalny gracz zapamięta nazwę "Gothic 4" a nie całą lub jakąś inną. :)
 

Fireveen

New Member
Dołączył
26.1.2010
Posty
11
Słowo "ArcaniA" w logu gry było dominujące otaczające zdanie "a Gothic tale ". Twórcy pewnie nie chcieli z niego rezygnować więc zmienili tylko "środek" czyli "a Gothic tale" na "Gothic 4".
 

HHT

New Member
Dołączył
5.6.2010
Posty
2
Dla mnie najlepszy byłby tytuł: Gothic4-Arcania. Ale to nie o tytuł chodzi tylko o fabułe(zresztą tylko po to grałem w G3"Zmierch Bogow(Bugow)
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
Tytuł jest też niezwykle ważny, bo wpływa na to, jak ludzie odbierają grę. Zawsze cRPG, którego akcja umiejscowiona jest w mrokach przeszłości będzie lepiej odbierany z nazwą Gothic i będzie kojarzona z gotykiem, a taka sama gra pod nazwą np. "Wrzód i choroby weneryczne" byłaby kojarzona z pedalstwem.
 

riodrian123321

Dowódca Straży Magów Wody
Dołączył
17.7.2009
Posty
474
Szczerze powiedziawszy, to ja już się przyzwyczaiłem do starej nazwy (która jak dla mnie, nawet dość dobrze się prezentowała, była swoistą nowością oddzielającą gry z serii Gothic od takich niewypałów jak "Zmierzch Bogów"). Jeżeli miałbym porównać starą i nową nazwę owej gry, to w moich oczach wypadła by lepiej jej pierwsza wersja.
Arcania: Gothic4 jest nazwą dość prostą i łatwą do zapamiętania, jednakże ma dziwne znaczenie. Z najnowszej wersji "imienia" gry wynikałoby że Arcania to Gothic4, więc nasuwa się pytanie po co w ogóle "Arcania" (?). Jeżeli producent i studio chciało w mniejszym lub większym stopniu z poprzednimi "Gothic'ami", to najbardziej logiczną nazwą byłoby właśnie "Arcania: A Gothic Tale".
Bądź co bądź, ja tej gry nie zamierzam kupić więc o nazewnictwo zbytnio się nie martwię.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom