Nowa Nazwa

Status
Zamknięty.

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Jak wszem i wobec wiadomo, czwarta odsłona gry pojawi się po nową nazwą - Arcania: A Gothic Tale. Dla mnie jak i dla samych twórców, jest to symbol mniejszego lub większego zerwania z poprzednikami.
No więc dla mnie nazwa to nie podoba się. Jak chcą manifestować swe nowe koncepcje, to niech robią to w inny sposób, a nie niszczą wszystkie symbole Gothica, nawet jego nazwę. Poza tym jest to jakiś mały strzał sobie w piętę. W końcu nazwa "Gothic" w świecie gier ma swoją markę, co prawda nadszarpnięta ostatnimi częściami, ale jednak. Niby każdy wielki fan wie co w trawie piszczy, ale człowiek, który co najwyżej słyszał o tej grze, czy gdzieś widział ją u kumpla, widząc w sklepie pudełko z napisem "Gothic 4", w jego mózgu mogłoby coś zaświtać, że ponoć Gothic to dobra gra. Poczytałby o tym w necie, może by potem kupił. Natomiast czy "Arcania" coś mu powie?
Także dla mnie jest to jak dotąd najgorsza decyzje Spellbound. Nie wolno inaczej nazywać Gothica, chyba, że to na prawdę już nie będzie stary Gothic...
 

bimber12345

Member
Dołączył
6.12.2008
Posty
266
Przyczyną są też problemy ze sprzedarzą w Ameryce. Podobno zle się sprzedawały, więc gothic 4 Będzie zrobiony na dwie wersje. Jedna będzie przeznaczona dla Ameryk a druga dla Europy. Twórcy stwierdzili, że aerykańscy gracze moga mieć uraz do nazwy "Gothic", więc ją zmienili nazlość Europie. Tylko poto żeby mieć leprza sprzedarz w USA.
 

Kraver Lynch

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
24.2.2008
Posty
334
Duch, po pierwsze nie rozsiewaj bez sensownych plotek i kłamstw, bo to niczemu nie sluzy. A po drugie wypowiadaj sie na temat.

A ja generalnie mam gdzies nazwe i swietnie rozumiem Spellbound. Po pierwsze zmieniają nazwe by pokazac, że rozpoczyna się nowy cykl/rozdział w całej historii. Słowo Gothic zostaje, bo jest to nadal ta gra. Po drugie nie chcą łączyc własnej pracy z poprzednikami, tj. Piranha Bytes. I dobrze. Jak wyjdzie świetna gra, nagrody będzie zbierało Spellbound za własną prace. Jak wyjdzie zły produkt, pogrążą siebie, a nie całą serie wraz z PB. Tworzą swój własny projekt więc nie rozumiem, czemu mieliby nazywac to Gothic. To był pomysł Piranhi. Logicznym jest, że chcą, by najnowsza odsłona kojarzyła się z nową firmą a nie z dawną.

Ogólnie robicie z igły widły. Płaczecie, że przez zmianę głupiej nazwy cała gra będzie spierdolona i w ogóle. Narazie wiemy o niej mniej, niż więcej, więc rozsiewanie plotek i dziwne spekulacje można zachowac dla siebie.
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Co tak w ogóle oznacza ten tytuł?
Arcania: A Gothic Tale // Arkania: Opowieść o Gothicu.
Zgadzam się z tym, że są nowi twórcy i chcą pokazać, że to oni robią grę.
Nic w tym złego, ale ja osobiście wolałbym żeby słowo "Gothic" było na początku - Gothic to w końcu Gothic :)
Mimo wszystko to jest ich decyzja i ona już zapadła. Nic nie wskóramy.
Pewno jest to, że prawdziwi fani tej kultowej gry i tak zagrają w czwórkę bez względu na to jaka będzie nazwa.
Pamiętajmy też, że nic nie trwa wieczne a Gothic nie będzie Modą na Sukces (kilka tysięcy części gry ^_^),
więc trzeba spokojnie czekaj na Arcanię.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Niestety fakt jest taki, że najprawdopodobniej producentom zabrakło Kreatywności.
Gdy słyszę nazwę Arcania: A Gothic Tale na myśl przychodzi mi tylko jedna rzecz.
Nie wiem czy wiecie ale spod ręki spellbounda wyszła gra taka jak Realms of Arcania.
Dziwna zbieżność nazw ? Sami to już oceńcie
 

Kraver Lynch

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
24.2.2008
Posty
334
Yeed, pewnie i masz rację. Ale co do tematu... Nie wiem w czym miałaby przeszkadzac nazwa.
Na myśl przychodzi mi pewien film... o pewnym mordercu zwanym Riddick.

No tak, pierwsza częśc nazywała się Pitch Black, druga zaś Kroniki Riddicka. Światło dzienne ujrzała także gra pod nazwą Ucieczka z Butcher Bay. Jak widac nazwa nie zmieniła nic a nic.

Historia Riddicka zapewne nie jest jedynym przykładem. A przyczyny zmian nazwy wymieniłem w poprzednim poście. Nie wiem jak Wy, ale ja zrobiłbym podobnie.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Tu chodzi o sentyment. Wiadomo, że nazwa nie ma nic do tego, jaka będzie owa gra. Ale słysząc Arcania, nie czuję tego klimatu, w jaki wprawia mnie słowo "Gothic". Jaki ono wyraża ogrom myśli, odczuć, wspomnień... <łezka w oku>. A tu ci kończy się historia tej nazwy, a zaczyna się nowa. Czy lepsza? Czekamy...
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
CYTAT
Jak wyjdzie świetna gra, nagrody będzie zbierało Spellbound za własną prace. Jak wyjdzie zły produkt, pogrążą siebie, a nie całą serie wraz z PB. Tworzą swój własny projekt więc nie rozumiem, czemu mieliby nazywac to Gothic. To był pomysł Piranhi. Logicznym jest, że chcą, by najnowsza odsłona kojarzyła się z nową firmą a nie z dawną.



Wydaje mi się, że Spellbound jest spadkobiercą serii zwłaszcza, że twórcy wspominali o chęci powrotu do korzeni z pierwszej części Gothica.
Wiadomo, że to ich autorski projekt, jednak nie mogą zapominać o tym, że ciągnie się za nimi prawdziwa tradycja i wiele lat rozwoju tej serii z lepszym i gorszym skutkiem. Jestem gotów przeżyć ten tytuł na rzecz dobrej gry. Czy naprawdę wam zależny na tytule, czy na świetnej kolejnej części kultowej serii crpg
 

Kraver Lynch

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
24.2.2008
Posty
334
Tak Yeed, w pełni się z Tobą zgadzam.
Tylko takie jedno zdanie. Zmiana tytułu moze byc rowniez dobrym zamiarem Spellbound. Gdy najzwyczajniej zjebią gre, Arcania nie będzie dosłownie kojarzona z Gothiciem. Jezeli wyjdzie świetny produkt, Arcania dołączy do pięknej serii gier cRPG.

Więc nie widzę problemu w nazwie i podpisuję sie po Yeedem. Czy naprawdę wam zależny na tytule, czy na świetnej kolejnej części kultowej serii crpg

Bo szczerze mówiąc ludzie od początku doszukują się błędów, złych posunięc i informacji, które uczynią grę jak najgorszą. A to za sprawą zmiany firmy.
A teraz pomyślcie. Narzekacie na zmiane firmy, a narzekacie rownież na G3. Więc zdecydujcie się czego chcecie.
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
A co to za różnica ? Nazwa, jak nazwa. Co prawda, będzie mi brakować nazwy "Gothic", ale nie liczy się nazwa, lecz gra. Poza tym, jak już ktoś napisał, twórcy chcą zaznaczyć, że to nie PB, a oni tworzą grę. Chcą rozpocząć nowy rozdział w historii tej serii.

Ave
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Ja bym jednak wolał jakby gra dalej sie nazywała Gothic, no ale to Spellbound decyduje jaki bedzie tytuł nie??
Może jak Arcania wyjdzie dobrze to następnym częścią przywrócą starą nazwe. A pozatym to trzeba iść do przodu,
a nie zostawać cały czas przy tym samym za kilkanaście lat było by Gothic 10 albo 20 i tytuł nieciekawy, a jak
wyjdzie Arcania: A Gothic Tale to troche ciekawsze, tak samo jak z nfs'em jak by undercovera nazwali 'nfs 10' czy '11'
to nie był by ciekawy(i tak nie sądze żeby nfsy były ciekawe).
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
Dla mnie może być Dżony 7: Harad oszczy miecz
Ważna jest fabuła i gameplay, a nie sam tytuł, moim zdaniem ;]
Ale racja, Arcania kojarzy mi się z:
1. Arcane: nick i rodzaj magii ;]
2. Arcania: jakoś kojarzy mi się z filmem Kroniki Riddicka, jakby więzienie
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Ostatnio wyczytałem na innych portalach o zmianie nazwy z "Arcania: A Gothic Tale" na "Arcania: Gothic 4". Czy wy też o tym coś słyszeliście?
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
Tak. Na naszym też jest o tym info. Panowie oficjalnie potwierdzili że czwarta odsłona gry będzie nosić tytuł Arcania: Gothic 4. Z resztą dobrowalnie przyznali się do tego na CDP Spring Conference 2010. Zmienili nazwą, by w pewnym sensie nawiązywała do tego co było wcześniej. Choć na początku chcieli jak najbardziej uniknąć nazwy Gothic, ze względu na klapy jakimi kolejno okazały się G3 i G3 ZB.

Myślę że wielu fanów raczej ta zmiana powinna cieszyć niż smucić.


Btw. 1000 post na forum.
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
Tak. Gothic Site przeprowadziło jakiś wywiad i zapytało o nazwę gry.
"A Polish fan-site asked the community manager Reinhard Pollice, known as Megalomaniac, regarding that issue and he confirmed the change of the name. Arcania: Gothic 4 is the fourth or fifth name for the game which was simply called Gothic 4 initially. Just to remember: At the Games Convention 2007 the game was presented as Gothic 4: Genesis, together with the new developer Spellbound. The name was selected to express a new start. Later on the name was changed to Gothic 4: Arcania to emphasize mystical and arcane aspects. After that the name was Arcania - A Gothic Tale, until the present day. Now the second last name is used again, but in different order: Arcania: Gothic 4."
W skrócie oznacza to, że GSite zapytało Megalomaniaca o nazwę gry, ten odpowiedział "Arcania: Gothic 4".

Nie podoba mi się podtytuł. Arcania: Gothic 4? Powinno być odwrotnie, moim zdaniem cyferka w podtytule jest brzydka. Mam nadzieję, że to nie ich ostatnia zmiana nazwy gry.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Bo info wzieli od nas...

Co do samej nazwy dziwi, że w tak zaawansowanym stadium produkcji deweloperzy zmieniają nazwę. Ciekawe co ich do tego skłoniło.
Tytuł jak tytuł. Jednak lepiej wygląda Gothic 4: Arcania według mnie.
Zobaczymy już niedługo jak to wszystko będzie wyglądać w akcji.
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
Kac, ten tytuł, który podajesz jest po prostu najlepszy :) Choć każdy Gothic był bez podtytułu, a ta Arcania nie wiem po co? Co ta nazwa ma oznaczać? Wyspę, państwo, świat z Tibii (jest taki)? Dziwny tytuł ten obecny. Może się rozmyślą...
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Z pewnością nazwa Gothic 4:Arcania byłby najlepszą możliwa opcją. Z pewnością wskazywałby wtedy na silne korzenie czyli cała serię gothic. Zapewne producent, chce zarazem nawiązać do korzeni, ale i jednocześnie pokazać, że wprowadza zupełnie nowa jakość.
Moim zdaniem w perspektywie całego Universum powinien tak właśnie zostać nazwany.
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Tak. Gothic Site przeprowadziło jakiś wywiad i zapytało o nazwę gry.

Przeprowadziło, bo nie wierzyło w ino od nas. Proste.

Co do samej nazwy, mnie ona odpowiada. Jak już gdzieś napisałem, oznacza ona nowy kierunek reklamy gry.
 

mickos42

Member
Dołączył
4.2.2010
Posty
294
Nazwa może być ale obecnie (Arcania: Gothic4) to się kupy nie trzyma względem grmatycznym, przeczytajcie to pare razy, w ogóle nie pasuje, jak już coś to Arcania:A Gothic Tale lub poprostu Gothic 4. Obecna nazwa się kupy nie trzyma, aż mi język od czytań się zaplątał (wiem, wiem, ale lubię ładne, czytelne, nazwy) :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom