[News] Risen 2 : Dark Waters - wywiad z Mike'm Hoge'm

Status
Zamknięty.

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Rosyjski serwis igromania.ru niespodziewanie przeprowadził wywiad z jednym ze współzałożycieli Piranha Bytes, a mianowicie z Mike'm Hoge. Z tego wywiadu możemy się dowiedzieć co nieco o najnowszej produkcji PB, czyli Risen 2 oraz o zmianach względem poprzedniczki. Dowiemy się między innymi o tym, że :

- Jest nowy system towarzyszy
- Magia Voodoo została potwierdzona
- Została dodana nowa kamera podczas walki
- System walki został całkowicie przerobiony.

Przetłumaczony wywiad możecie znaleźć w rozwinięciu newsa. Zapraszamy do przeczytania.

Wyświetl pełny artykuł
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Ciekawy wywiad dostarczający sporo nowych wiadomości i potwierdzający kilka już wcześniej zapowiedzianych innowacji. Zapowiada się miodnie. Szczególnie ciekawie zapowiada się ten nowy system walki, trochę zmieniony rozwój bohatera (w dalszym ciągu nauczyciele, ale jakieś nowe rozwiązania w tym względzie), czy cała ta reputacja i jej wpływ na interakcję. Trochę niepokoi mnie informacja o mechanizmach grupowych. Jestem fanem takiego RPG, jaki dotychczas reprezentował Gothic: jeden bohater. Nie lubię za bardzo gierek, gdzie trzeba budować drużynę i z nią uganiać się po mapie. Wygląda na to, iż nie będzie to aż tak permanentna zmiana, zobaczmy jak będzie to zakres i jak wpłynie na rozgrywkę.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Z tego co zrozumiałem, system grupowy będzie czymś na wzór takiego z GTA, gdzie często przy konkretnych misjach możemy liczyć na pomoc kumpla. Podobnie z resztą bywało w Gothicach i samym Risenie ale był to system tępy do bólu, w sensie, że AI przyjaciela było proste - atakować każdego kto jest w zasięgu wzroku. Myślę, że w R2 wezmą się na poważnie za ten aspekt gry, zwłaszcza, że broń palna daje spore możliwości. Z pewnością nie będzie to jednak tworzenie drużyny i rozwijanie jej na sposób gier BioWare.
Sama historia bohatera zapowiada się ciekawie. Alkoholik w depresji. Heh, świetny wstęp. Może nada to jemu jakiś cech charakterystycznych oraz takiego "jaja", bo jak dotąd - jego wersja z R1 była mocno bezpłciowa.

Mnie szczególnie zaintrygowało ostatnie pytanie i odpowiedź. Ani "nie" ani "tak". To pokazuje, że PB nie odrzuca żadnego scenariusza. Powrót do korzeni? To byłoby piękne...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom