Nasze Zaintresowania, A Latka Ciążące Nam Na Karku

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Do założenia tego tematu skłoniła mnie postawa jednego z usrów tego forum w stosunku do mnie osobiście, a przejawiająca się sarkazmem i niechęcią, ze względu na mój domniemany, zaawansowany wiek.

W związku z powyższym pytam ja was, czy ktoś kto przekroczył określony wiek (jaki, to już inna sprawa) nie powinien zajmować się szeroko pojętą rozrywką elektroniczną, a co za tym idzie, uczestniczyć czynnie w życiu forów, traktujących o takowej?
Moim zdaniem takie podejście, to bzdura. Pomijam już fakt, że to właśnie dinozaurom tego rynku zawdzięczamy rozwój gier i faktu, że wyglądają one teraz tak, a nie inaczej.
Weźmy na przykład taką prasę branżową, w szczególności najpopularniejszy magazyn o grach, jakim jest niewątpliwie CD Action. Jej redaktorzy (przynajmniej część z nich) pamięta czasy Commodore i Spectrum +. Swą przygodę z komputerami oraz, siłą rzeczy, grami zaczynali, gdy przytłaczająca większość użytkowników tego forum była dopiero w nieśmiałych planach, albo i to było dopiero śpiewem przyszłości... Nie przeszkadza im to jednak funkcjonować z powodzeniem na rynku gier, a teksty przez nich pisane, są tak samo odbierane przez nastolatków, jak i starszych czytelników. Ludzie tworzący trzon CD Action dobiegają czterdziestki lub ją nawet przekroczyli. I co? Czy w związku z tym są mniej komunikatywni, czy mają mniej do powiedzenia? Bo są wapniakami? Nie wydaje mi się. Powiedziałbym nawet, że w związku z doświadczeniem jakie przez te lata nagromadzili, wiedzą o grach i o całym przemyśle dużo więcej, od coolowego i wyluzowanego, wszechwiedzącego nastolatka.

Z czego więc, wynikają takie postawy (nie mówię, że wszystkich) niektórych gostków, którzy (tak na marginesie) sprawiają wrażenie raczej rozgarniętych?

Ja tego nie kumam. Dlatego, jak ktoś ma jakieś teorie, albo z innych przyczyn, chce wypowiedzieć się w tym temacie, to zapraszam do dyskusji.

p.s. moja wypowiedź brzmi dość poważnie, żeby nie powiedzieć dramatycznie, ale mi chodzi tylko o sprowokowanie dyskusji. Zresztą ostatnio i tak zakłada się mało tematów, więc czemu nie założyć takiego ;)
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Biaf nie wiem kto cie wkurzył ale musiał zrobić to mocno :D

Wiek nie ma nic do rzeczy. Jeśli coś lubię to będę to robił do usranej śmierci. W końcu chodzi tu o rozrywkę, a jej oczekujemy wszyscy i mamy do niej równy dostęp.
:eek:jciec: Tak więc zaawansowani wiekowo powinni dyndać na takich czepialskich/
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Tak to jest, że mniejszości często są tępione i poniżane, ale ludzie światli i inteligentni powinni tego nie robić. Wiadomo, że pewnie kiedyś wyrosną z takiego zachowania. Ale teraz musisz przeboleć tą "niedorosłość" niektórych osób, takie życie ;) . Jeżeli starszy niż większość tutejszych użytkowników, to możesz się tylko cieszyć że możesz gówniarzy czegoś nauczyć. Każdy ma jakieś zainteresowania i uważam że kwestia wieku jest tutaj najmniej ważna, albo nawet wcale. Ważne żeby człowiek był szczęśliwy z tego co robi.
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Zieeew. Pieprzenie, Biaf, po co się wkurzasz :D
Mój ojciec przekroczył czterdziestkę a pogrywa sobie wieczorami, co więcej, jest także fanem Gothica. Sick? Wcale nie. Nie wiem w ogóle o czym tu mówić, jak dla mnie moja babka może zacząć grać i nie będę miał nic przeciwko temu. Wszystko jest dla ludzi, jak to się mówi. A jeśli ktoś uważa, że gry są robione głównie dla tego młodszego pokolenia, to jest w błędzie.
Imo nie zmienia to faktu, że twórcy gier przystosowują nieraz poziom rozgrywki do poziomu intelektualnego przeważającej części odbiorców. Nie zmienia to jednak faktu, że czy stary czy młody, czy cholera jedna wie jaki - nic nie stoi na przeszkodzi żeby iść do kina, pograć na komputerze, poczytać jakiegoś bestsellera.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Zieeew. Pieprzenie, Biaf, po co się wkurzasz

Nie wkurzam się... No może trochę :trollface: . Nie w tym jednak rzecz. Napisałem w :
moja wypowiedź brzmi dość poważnie, żeby nie powiedzieć dramatycznie, ale mi chodzi tylko o sprowokowanie dyskusji

Moja sytuacja (czy też przykład) jest tu punktem wyjścia do wypowiedzi w temacie. Nie miałem na celu odnoszenie tego osobiście do mnie i pocieszanie mnie, tylko ogólną dyskusję...
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
naturalnie jest to podejście bez sensu, jak ktoś jest starszy to nie znaczy że musi już być zgorzkniały i odrzucić taki rodzaj rozrywki; wielu takich starszych graczy ma lepsze podejście niż 'wyluzowani' nastolatkowie którzy zachowują się jakby najpierw pozjadali wszystkie rozumy a potem kija połknęli. sam grając miałem styczność za takimi osobami więc mogę to potwierdzić i rozumiem takie podejście. w środowisku graczy jest za mało takich osób a za dużo wszechobecnej gówniarzerii
 
Do góry Bottom