My Polacy

Z czego mozemy byc dumni?


  • Total voters
    0
Status
Zamknięty.

ree

Member
Dołączył
18.10.2005
Posty
37
Chcialbym zebyscie sie wypowiedzieli na temat "Z czego możemy być dumni jako polacy"
ph34r.gif
Czemu zalozylem ten temat? Powód jest prosty. Robie temat do na lekcje w szkole no i taki argument jak "ankieta wsrod internautow" jest niezwykle cenna w pracach tego typu. Zdrówka.

Mam nadzieje, że tyle Ci na lekcje z pewnością wystarczy. Z resztą temat już długo jest otwarty. Myślę, że moge zamknąć - Oz.
 

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
Więc napewno możemy być dumni z naszej piłkarskiej reprezantacji Polski która przecież awansowała do MŚ 2006 w Niemczech, zrobili to w niezłym stylu ulegając tylko w dwumeczu anglikom. Możemy być równiż dumni z siatkarek które zdobyły puchar Europy, to tyle na temat sportu, Polska słynie również ze świetnego piwa
smile.gif
które uznawane jest w wielu częściach świata za najlepsze, i co najważniejsze każdy Polak powinien być dumny że jest Polakiem.
 

Grour

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
357
Bardzo ciekawy temat
biggrin.gif
. Hmm....z czego My (Polacy) możemy być dumni? Napewno z Naszego najwspanialszego obywatela czyli Jana Pawła II [*], z czego jeszcze? No może z Naszego wojska
wink.gif
, wg. armi amerykańskiej stacjonującej w Iraq Polska ma 2 na świecie - pod względem wyszkolenia - wojsko
biggrin.gif
.

PS. Jak coś jeszcze wymyśle to EDIT
tongue.gif
.
 

ree

Member
Dołączył
18.10.2005
Posty
37
QUOTE (Grour @ 30-10-2005, 21:13) Napewno z Naszego najwspanialszego obywatela czyli Jana Pawła II [*]

Równy z ciebie gosc. Pope rulez i tyle
smile.gif



Za długość tego posta masz u mnie pierwsze ostrzeżenie (słowne) drugiego, już nie będzie. Tak więc takie koment pisz na PM albo zachowaj dla Siebie. - KCX
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Zgadzam się, papież Jan Paweł II to człowiek, z którego chyba większość polaków była i jest dumna. Jesli chodzi o mnie to nie zapomnę nigdy o tym wielkim człowieku.
Z naszej reprezentacji piłki nożnej na pewno nie jestem dumny, a o rządzie już nie wspominam. Z kuchni? Hmm nie wiem na pewno są lepsze od naszej.
Coś jeszcze> Na pewno... jak sobie przypomnę to szczele edita.
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Jest kilka rezczy z których Polacy powinni być dumni:
1. Ludzie - nie mam tu na myśli Gierka czy Jaruzelskiego ale Jana Pawła II, Juzefa Piłsudskiego, Stanisława Kościuszki, Józefa Poniatowskiego i innych jeszcze wielu patriotów, o których dzisiaj się raczej zapomina.
2. Historia - napewno nie wszystkie lata, ale: Bitwa pod Grunwaldem, Oblężenie Wiednia oraz te o których jeszcze wspomne w opowiadaniach czyli Monte Cassino, Tobruk, Narvijk i kilka innych.
3. Ze sportówców mowa tu o: Tygrysie Michalczewskim, Otyli Jędrzejczak ( które ostatnio ma BARDZO trudny okres ), św pamięci Arkadiuszu Głoasiu, Grzegorzowi Lato, Kazimierzowi Dejnie, Kazimierzowi Górskiemu, Zbigniewu Bońkowi i WIELU WIELU innym których niestety nie wymieniłem
4. SOLIDARNOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!! To to ugrupowanie wraz z Janem Pawłem II i jak ostatnio się mówi wraz z Beatlesami obaliło komunizm. Chwała im za to! Chociaż wielu dorosłych mówi że za PRL było lepiej to ja jednek nic chciałbym np jedzenia na kartki i stania w kolejce po chleb pół godziny ( chociaż każdy miał pracę
dry.gif
)

Przede wszystkim mówici że możemy być dumnie z reprezentacji Polski w piłce nożnej. Ale co oni zrobili dla nas? Nic. Fakt, dają nam emocje i ostatnio niexle kopią tą piłę ale nic z tego nie mamy. Te osoby które wymieniłem na górze walnie przyczyniły się do zmian ( pozytywnych ) w historii naszego kraju. OOOO Jeśli myślicie, że sportowcom tak się nie udawało to pomyślcie o Kozakiewiczu i o jego słynnym geście, który pokazał rosjanom. Niby nic ale symbol walki z komunizmem.

Także to co wymieniacie ( oprócz Jana Pawła II ) to nieznaczące w zmianki w historii polski, której nawet nie znajdziemy za kilka lat w podręczniku od historii. Radzę więc spojrzeć na nasz kraj lepiej. Chodź trudno będzie zobaczyć światło i przedrzeć się przez otchłań mroku jakie spowija nasz jeszcze niepowołany rząd. Ale ja tylko przedstawiłem jasną deklarację
wink.gif


- ale długi post...
laugh.gif
 

Gorn 2

Member
Dołączył
21.12.2004
Posty
437
Bardzo ciekawy temat i daje dużo do myślenia. Myślę że jedyny z czego powinniśmy być naprawdę dumni to nasza historia, kiedyś się nią nie interesowałem bo myślałem że jest nudna i niewarta poczytania, teraz jest inaczej i z dnia na dzień dowiaduje się czegoś więcej. Nasza przeszła historia daje dużo ludziom do zrozumienia i wiele odwagi w niektórych chwilach i daje do myślenia, że nie byliśmy kiedyś tacy naprawdę beznadziejni i źli ;]. Co do innych argumentów to myślę że, jest ich porostu za mało. Ludzi w Polsce było trochę za mało, innych nie znam, rząd to był i jest beznadziejny... według mnie, wysoki poziom edukacji raczej nie, bo nie dorównujemy edukacji tej co na zachodzie a kuchnia i gościnności jest na poziomie średnim bo jest się czym pochwalić
 

ree

Member
Dołączył
18.10.2005
Posty
37
Ankiete wyboru zamiescilem w celu takowym: azeby ludzie ktorym sie nie chce nic pisac po rpostu cos odznaczyli.
smile.gif
 

Shrat

Przywódca Magów
Dołączył
1.2.2005
Posty
1018
Ja zaznaczyłem histrie ponieważ wiadomo pokonalismy krzyzaków, odparlismy armie czerwoną która mogła przejąc władzę nad europą (cud nad Wisłą się kłania:p) no i przy naszej pomocy wygraliśmy wojne w Europię(2 WŚ). Musze przyznac że na poczatku chciałem zaznaczyć ludzi bo wiadomo Luchu (pogromca komuny) no i Jan Paweł 2 (no też pogromca komuny i papierz).Poprostu jestem dumny z naszej historii i ludzi i tyle.
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
Ze mnie
smile.gif


A po za mną to na pewno z historii. Nie ze wszystkiego, ale jednak. Mimo wielu podknięć i głupot Polacy pokazywali, że są narodem... szkoda tylko, ze to mijąło po okresach namacalnego zagrożenia. Ale jakby nie było, historię mamy bogatą i możemy być z wielu rzeczy wniej dumni.

Wspaniałych ludzi też wydała wiele nasza ojczyzna, jednak zdecydowana większość należy do historii...

Co do jedzenia, to może nie tyle polska kuchnia, a słowiańska. Bigos i golonka rlz! XD
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Według mnie Polacy mają wiele powodów by być dumni np.: dzięki już nieżyjącemu papieżowi, który według mnie był najlepszym papieżem w historii całego świata. Było w nim coś, czego nie mieli inni i już za życia nazywano go WIELKIM. Myślę, że też możemy być dumni z naszej historii, bo Polska często upadała, ale nigdy na zawszę. Bo Polska nie upadnie nigdy. To tyle
biggrin.gif
 

Phoenixx

Member
Dołączył
12.2.2005
Posty
400
Na pewno z Papieza jedyny czlowiek z Polski , ktory tak wiele zrobil dla swiata .. z siatkarek ktore mimo zlych dni udalo sie wrocic do formy .. z naszych glow
biggrin.gif
, taka prawda polacy do picia ;] sa najlepsi ^^ ( kumpel pojechal do Holandi , i w barze przepil wszystkich ^^ , wygral 150 euro .. ) wogole jestem dumny z naszych przodkow ktorzy po utracie niepodleglosci sie nie poddali i walczyli i to dzieki nim nie gadamy teraz po rusku czy po szwabsku ;]
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
Głównie za ludzi-Ja, Wałęsa, Karol Wojtyła, Józef Piłsudski, Mandaryna, Rydz-Śmigły, Cezary Pazura itd.
Z historii to średnio, no bo co tam było ciekaego? No właśnie powiedzcie Mi, bo Ja na historii nie uważam.
A z rządu to nie jestem ani dumny, ani nie dumny. Jak dla Mnie to społeczeństwo robi z naszych polityków idiotów i złodzieji, kiedy tak naprawdę w karju żyje się nie najgorzej, ale oczywiście Naszemu narodowi jest zawsze źle.
QUOTE Otyli Jędrzejczak ( które ostatnio ma BARDZO trudny okres
A czym ten okres różni się od innych? Mam nadzieje, że nie mówisz tu o PMS.

QUOTE No może z Naszego wojska
Precz zw wojskiem! Pacyfizm RLZ!
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Z czego możemy być dumni? Nie wiem. Ale pozostaje mi się tylko domyślać, z czego powinniśmy być dumni.

Papież - Według mnie największy człowiek na świecie
smile.gif
Argumentów, dlaczego tak twierdze to chyba nie muszę pisać.

Historia - Możemy być dumni z naszej historii i ludzi, którzy w niej się zapisało. Wielu polaków było znanymi poetami, odkrywcami itp. Wielu generałów i ludzi bez pośrednio związanych z wojskiem zapisało się na kartach historii w pozytywny sposób.

Piwo - Tak Polacy mają bardzo dobre złociste trunki. Mogę powiedzieć tyskie - trudno dostępne w ...
smile.gif


Jedzenie - Polacy mają inne potrawy niż wszyscy. Bigosik i Golonka jak wspomniał Gothi rlz
smile.gif
 

Moozi

Member
Dołączył
23.10.2005
Posty
260
Moim zdaniem my Polacy możemy być dumni z naszej gościnności. Polską gościnność poznało już wielu obcokrajowców i nietylko. Jak zapewne wiemy historia zpisana na papieże czy też zawarta w słowach mówi o Polskiej gościnności od zamierzchłych czasów. Krajów w których gościnność była by porównywalna do Polskiej jest naprawdę kilkanaście. Wiem coś o tym ponieważ odwiedziłem już kilkadziesiąt krajów Europy i Świata.
PoZdro
biggrin.gif
 

Isgaroth

Member
Dołączył
7.7.2005
Posty
131
Na pewno możemy szczycić się:
1.Ludźmi- Jan Paweł II, Lech Wałęsa czy Mikołaj Rej to ludzie, z których my- Polacy -możemy być naprawdę dumni.
2.Historią- na pewno nie całą, jednak ale takimi wydarzeniami jak: bitwą pod Grunwaldem, Monte Cassino i wiele innych.
3.Potrawami- oscypki, bigos i golonka- te polskie danie są sławne w całej Europie.
4.Sportowcami- mówię tu o: Michalczewskim, Małyszu, Deynie i innych.

Pozdo
smile.gif
.
 

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
Z
Papieza... (to przede wszystkim)
Kopernika...
Chopina...
Walesy...

I z histori... ale zaznaczylem ludzi
smile.gif
 

chery

Member
Dołączył
17.6.2005
Posty
693
Moim zdaniem polacy mogą być dumni przedewszystkim z ludzi zobaczcie sami: Wałęsa, Jan Paweł II, Adam Małysz, Maria Skłodowska Currie, F.Chopin itd., itp. Polska ma dużo takich osób lecz moim zdaniem są oni nieco niedoceniani w świecie.
 

Jay_Kay

Magister vitae
Dołączył
22.10.2005
Posty
589
Polacy powinni być dumni z tego, ze choć byli pod zaborami, to udało im się stworzyć niepodległe państwo. Powinni być także dumni z ludzi, którzy zmienili losy świata (Wałęsa, JPII, Kopernik). Natomiast jest wiele rzeczy z których nie powinniśmy być dumni, ale nie bede ich tu wymieniał przecież
biggrin.gif
.
Gwoli formalności, zaznaczyłem historię.
 

RobsonAjax

Member
Dołączył
4.2.2005
Posty
761
My ,Polacy, możemy być dumni przede wszystkim z historii i ludzi (nie wiem po co ale dam przykłady
smile.gif
: Lech Wałęsa i oczywiscie nasz Papież).
A z historii to dużo rzeczy, podam te które miałem ostatnio na historii
biggrin.gif
.
Podczas wojen religijnych nie wyżynalismy sie nawzajem tak jak np. nIEMCY
laugh.gif
.
Albo wojny w XVI I XVII w., fajnie se posłuchac jaka Polska była wielka. (niestety była
mad.gif
)
Ale tera dam (według mnie), ktory daje mi najwieksze poczucie dumy, że jestem Polakiem. To my jako pierwsi przeciwstawilismy sie niemcom (czyt. brudasom), ktorzy za duzo chcieli, nie dalismy sobie wcisnąć kitu tak jak austriacy (zreszta tez brudasy
dry.gif
) czy Czesi. Zreszta ci ostatni to nie mieli przy odbieranieu im Sudetów nic do powiedzenia bo Anglicy (ci juz sa spoko
smile.gif
) chcieli uniknac wojny.
niemcy chcieli miec tzw. korytarz gdanski, ale my im nie dalismy.
Nie bede pisał ze w 1939 przegralismy, ale co było potem... Tobruk, Monte Cassino, Falaise, Market Garden (gdyby to wypaliło najprawdopodobniej wojna skoncyła by sie przed konce 1944 i Zelazna Kurtyna była pewnie za wschodnia granica Polski
dry.gif
) jeszcze pare innych przykładow: Wał Pomorski czy w koncu przedmiescia berlina...

P.S. Bardzo fajny temat
cool.gif

P.S. 2 Sorry za czesciowy brak Polskich zanków
P.S. 3 niemcy i takie podobne specjalnie pisałem z małej litery...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom