My Polacy

Z czego mozemy byc dumni?


  • Total voters
    0
Status
Zamknięty.

GORN15

Member
Dołączył
13.10.2005
Posty
153
Fajny temat i moim zdaniem Polacy powinni być dmni, że są Polakami powinni być dumni z wielu wspaniałych ludzi takich jak: Jan Paweł II,Lech Kaczyński
laugh.gif
,Chopin,Kopernik i wielu wielu innych
a tak poza tym to napisze coś czego jeszcze nikt nie napisał
cool.gif
z Gier
smile.gif
może polskich gier nie ma super dużo ale za to są dwie bardzo dobre takie jak Widźmin
cool.gif
jeszcze nie ma ale będzie miodzio
smile.gif
na targach gier była bardzo dobrze oceniana przez ludzi ze wszystkich stron świata,Xpand Rally może i nie była wspaniale oceniana ale to najlepsza jak dla mnie gra wyścigowa na świecie
smile.gif

oczywiście z Historii no i kuchni
smile.gif
Bigos Rulez
cool.gif
!!!!!
Pozdro
 

Siegheiler88

Member
Dołączył
27.10.2004
Posty
84
Ja uwżam, że z gościnność - w tym przypadku.
Łatwo zauważyc, że niczym innym sie specjalnie nie wyrozniamy.
Historię mamy ciekawą, ale mnostwo krajów ma ciekawsza i wiele wiecej znaczaca dla świata.
Ludzi znanych na calym swiecie mamy dwóch - Wałęse i Karola Wojtyle.
Ile maja Anglicy, Amerykanie, Francuzi, Włosi, Niemcy - nie ma co porownywać...

QUOTE To my jako pierwsi przeciwstawilismy sie niemcom
Czesi, Litwini...
Pośrednio Hiszpanie, Rosjanie... (anarchiści i inne pasożyty)



QUOTE Nie bede pisał ze w 1939 przegralismyn
Gdyby nie Ruscy to było by ciekawiej.


QUOTE Tobruk, Monte Cassino, Falaise, Market Garden
MG kompletna porażka
Monte Cassino - w końcu spadochroniaze opuscili wzgórze, zajeliśmy je, ale za cene jakich strat...

Jedyna bitwa ktora naprawde wygralismy to Bitwa o Atlantyk.
I może jeszcze Narvik (dzi eki generałowi Claude Auchinleck- Francuzowi dowodzacemu operacja)


QUOTE (gdyby to wypaliło najprawdopodobniej wojna skoncyła by sie przed konce 1944 i Zelazna Kurtyna była pewnie za wschodnia granica Polski

?????
 
Dołączył
1.11.2005
Posty
108
Nie czytałem czy juz cos takiego bylo ale mozemy byc dumni z naszego PIWA takiego jak zywiec!! Ja ogólnie lubie Okocima Palonego z tego tez mozemy byc dumni. Noi co najważniejsze Historii jak bysmy przegrali z niemcami to by nas nie bylo:(
sad.gif
Ze zwyciestwa nad niemcami powinnismy byc dumni az do konca swiata!!
 

shooX

Ciasteczkowy Potwór
Weteran
Dołączył
3.2.2005
Posty
1515
Polacy powinni być dumni z wielu rzeczy. Wiem, że wiele osób nie interesuje się tym, co było w dawnych czasach na ziemiach Polski, i tylko im to historia przybliża.
Więc Polacy powinni być dumni z:
Karola Wojtyły- człowiek, który zapewne zrobił wiele dobrego dla Polski jak i dla całego świata. Może nawet dzięki Karolu Wojtyle u nikliśmy wojny religijnej.
Mikołaj Kopernik- tu chyba każdy wie, o co chodzi. Astroronom, matematyk, prawnik oraz kanonik.
Maria Skłodowska Curie- Wybitna Polska uczona.
Gościnności- Cóż z tego, też powinniśmy być dumni gdyż, my nie witamy tak ludzi jak np., Rosjanie i Bułgarzy.
Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej- Wiele osób w Polską reprezentacje wątpiło niestety. Ale udało się jesteśmy na mistrzostwach świata.
Historia- Cóż, mówię tu ogólnie, np. Bitwa pod Grunwaldem (1410), którą wygraliśmy.
Kuchnia Polska- Co tu dużo mówić, bigos, golonka, gzika, krupnik. Nawet, jeżeli nasza kuchnia nie jest zdrowa jak wiele osób sądzi to i tak jest smaczna.
Reprezentacja Siatkarek- Mistrzyni Europy, tu nie trzeba dużo pisać.
Jak już tu wiele osób podkreślało piwo, ja również tak sądzę. Żywiec RLZ !!!

Nie sądze, aby Wałęsa dużo zrobił dla Polski.

Ok, to na tyle.

Pozdro.
 

RobsonAjax

Member
Dołączył
4.2.2005
Posty
761
QUOTE (Siegheiler88 @ 02-11-2005, 21:56) Ja uwżam, że z gościnność - w tym przypadku.
Łatwo zauważyc, że niczym innym sie specjalnie nie wyrozniamy.
Historię mamy ciekawą, ale mnostwo krajów ma ciekawsza i wiele wiecej znaczaca dla świata.
Ludzi znanych na calym swiecie mamy dwóch - Wałęse i Karola Wojtyle.
Ile maja Anglicy, Amerykanie, Francuzi, Włosi, Niemcy - nie ma co porownywać...

QUOTE To my jako pierwsi przeciwstawilismy sie niemcom
Czesi, Litwini...
Pośrednio Hiszpanie, Rosjanie... (anarchiści i inne pasożyty)



QUOTE Nie bede pisał ze w 1939 przegralismyn
Gdyby nie Ruscy to było by ciekawiej.


QUOTE Tobruk, Monte Cassino, Falaise, Market Garden
MG kompletna porażka
Monte Cassino - w końcu spadochroniaze opuscili wzgórze, zajeliśmy je, ale za cene jakich strat...

Jedyna bitwa ktora naprawde wygralismy to Bitwa o Atlantyk.
I może jeszcze Narvik (dzi eki generałowi Claude Auchinleck- Francuzowi dowodzacemu operacja)


QUOTE (gdyby to wypaliło najprawdopodobniej wojna skoncyła by sie przed konce 1944 i Zelazna Kurtyna była pewnie za wschodnia granica Polski

?????
Nie chodziło mi że wszystkie bitwy wygralismy
dry.gif
, ale sam udział w nich. Masz racje zapomniałem o Narviku (z tych ważniejszch bitew). A z tym ˛˛gdyby to wypaliło˛˛ to chodziło mi o Market Garden. Gdyby ta operacja zakonctyła sie sukcesem to wojna NAJPRAWDOPODOBNIEJ zakonczyła by sie przed 44 i wtedy bysmy my (Polacy, bo cos tam mowiłes o Czechach i Litwinach
wink.gif
) dotarli do naszych granic i byli bysmy Niepodległym panstwem, no chyba ze niemcy by skapitulowali i walki na wschodzie by sie skonczyły. Chyba tera mniej wiecej rozumiesz o co mi chodziło.
Sorry za czesciowy brak Polskich znaków
Pozdrawiam
 

Roni

Member
Dołączył
6.11.2005
Posty
246
Według mnie wszyscy polacy to cwaniaki!!! Mocne łby też większość ma!!! Reprezentacja piłkarska bardzo dobra!!! Ale poziom polskich klubów i Rasiaka (drewnaldinho) jest żenujący, tak jak Polskiej koszykówki!!! Mamy najpiękniejsze dziewczyny, co najważniejsze!!! A zapomniałbym gry wyprodukowane przez polaków to dziadostwo, ale mam nadzieje, że zmieni to Wiedźmin!!! Podzro all!!! A z ludzi może być zadowoleni to przede wszystkim z Karola Wojtyły, Adama Małysza, Macieja Żurawskiego i wielu innych!!! Ale też wielu ludzi musimy się wstydzić: dwóch takich, co okradają Polskę (Kaczyńscy) o. Rydzyka, Leppera i Giertycha, a także wielu innych!!!
 

BOND

Member
Dołączył
6.11.2005
Posty
96
ja najbardziej jako polak jestem dumny z naszego wspanialego PAPIEZA JANA PAWLA II, ten czlowiek jest historia sama w sobie-a jego czyny sa nazywane cudami!!! a co do reprezentacji polskiej to moze nie jestem z nich dumny tylko raczej szczesliwy:)na dume trzeba zasluzyc jak zasluzyl JAN PAWEL II,poniewaz mimo smierci zostanie on na zawsze w sercach polakow i nic ani nikt tego nie zmieni!!!
 

O$kar

Member
Dołączył
20.10.2004
Posty
410
ree masz u mnie wielki plus za taki temat. Jako Polacy możemy być dumni z ludzi którzy to reprezentowali nas na arenie dziejowej np. Jan Paweł II, Wałęsa, Kopernik, Gen. broni Władyslaw Anders i wieeelu wielu innych. Niemożemy też zapomnieć o historii... Chyba żadne z państw alianckich niestwiało nazistowskiemu (i radzieckiemu) terrorowi takiego oporu jak Polska. No i są jeszce "złote czasy" Polski kiedy to nasz kraj rozciągał się od moża bałtyckiego az po może czarne i każdy musiał się z nami liczyc. Niemozemy zapominac o tym kim jesteśmy i o tym, kim byli nasi przodkowie.
 

Cor Angar

Member
Dołączył
18.9.2004
Posty
242
Nie możemy także zapomnieć o sprzedarzy Lubuszczyzny, wygranych bitwach ale przegranych wojnach, naszej demokracji szlacheckiej, liberum veto i sprzedania Rosji naszego kraju, w zamian za szlacheckie przywileje. Także o rozpoczęciu 3 wojen naraz (Z. III Waza), wyniszczeniu kraju, oraz zwlekaniu do ostatniej chwili przed II wojną światową. A no i o prywatnych układach w II RP. Szkoda już gadać o PRL i czasach obecnych, o polityce i gospodarce. Polacy mają waleczne serca i powstańczy duch, ale gdy jest pokój i mają własny kraj to zbijają bąki i ich g obchodzi ojczyzna. Taka chwila szczerości
tongue.gif
 

Dark Palladyn

New Member
Dołączył
13.11.2005
Posty
17
Z czego możemy być dumni.Porównaj se Anglików,a Nas.Oni mają sztywne zasady i próbują być ,,na luzie" ubierajac się w nowe kolekcje,kupując gadżety i takie tam.
My natomiast możemy cieszyć się z tego,że mamy swoją historię-Kto bronił k......a
Westerplatte :angry:Napewno nie Angicy.Mamy swoją kuchnię.No ja cię bigos to danie bogów.Uwielbiam naszą kuchnię.I wiemy co to znaczy przyjaźń.
Oto dialog Polaków:
-Ty pomożesz mi?
-Spoko
A to Anglików:
-Pomożesz mi?
-A ile dasz?
cool.gif
Jednym słowem Polska RZĄDZI!!
cool.gif
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom