Moja Badziewna Grafika

cesc

Member
Dołączył
22.12.2006
Posty
178
Po prostu zrozumiałem iż jeżeli ktoś mi mówi "Twoje prace są świetne" choć nie ma zielonego pojęcia o grafice, lub jest amatorem. To ja dziękuje za takie oceny.

Chyba jak robisz to chcesz się czegoś nauczyć, a uczymy się na własnych błędach.
 

Kyroge

Member
Dołączył
14.4.2008
Posty
351
Niedawno wróciłam do grafiki (widać po moim avku). Zrezygnowałam z ciapania teksturami i postawiłam na kilka innych opcji.
No to tak:

Av (aktualny):
avkyrogeichigojb4.jpg


Sig:
sigkyorgeichigoda8.png


I Sig:
sighitsugayaem4.png


Na razie tyle, jak coś na poziomie stworzę to wrzucę :)
Pozdro :p
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Powiem tak - robisz postępy.

Avatar jest bardzo fajny, chociaż tło wygląda troszeczkę tak, jakbyś "na sucho" wkleiła render C4D i jest troszeczkę skąpy. Ale mimo to avatar prezentuje się przyzwoicie i moim zdaniem wybrałaś dość nietypową kolorystykę jak dla "klimatów Ichigo". Napis troszkę nie pasuje do reszty (sam zawsze miałem problem z dobraniem czcionki itp). Zasługuje na 6/10.

Sygna 1 - Bardzo mało urozmaicone tło, słaby napis i w tym wypadku (render wychodzący poza tło) wygląda to słabo. Popracuj trochę nad tym, z czasem będzie to wyglądało coraz lepiej. Do sygnatur (poza własnymi efektami) do tła dodawaj rendery C4D, majstruj z warstwami (nie pamiętam, jak to się nazywało... chodzi mi o te opcje warstwy, gdzie zmieniasz typ na linear godge i takie tam, jeśli masz eng. PS'a to chyba nazywa się do "Bleending mode"). Można z tego uzyskać fajne efekty.

Sygna 2 - Za duży render, kiepskie tło... pokombinuj z tym, co napisałem wyżej :)

Ogólnie życzę Ci postępów i małej pracy przy tworzeniu grafik :)
 

Dzyl

El Principe
Dołączył
14.9.2008
Posty
1961
Kyroge twoje avatary podobają mi się bardziej niż sygnatury.Ten avek który masz aktualnie jest zaje****y :D
No ale tak jak patrze na twoje grafiki to co nowe to lepsze :) :p
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Postępy robisz na pewno... Bo nowe prace w porównaniu ze starymi są bardzo dobre.
Ogólnie rzecz biorąc myślę, że powinnaś trochę bardziej użyć wyobraźni, znaleźć w sobie ten abstrakcjonizm...
Uwierz mi, że takie prace z czasem będą coraz bardziej nudne, i nie mówię tego, bo mi się tak podoba, po prostu chcę dać Ci dobrą radę... Sama trochę tworzę, nie jestem jakimś zawodowym grafikiem, ale już trochę znam ten "świat".. Bo u Ciebie jest zawsze tak: tekstura, wypukły napis (tak wypukły xD), postać, dwa kolory tła i koniec....
Spróbuj zrobić tło z brusha, sama po fantazjować... Jestem pewna, że efekty będą stokroć lepsze.. Trochę abstrakcji i własnej inwencji twórczej ;)

Co do tych prac... Avek jest ok. Trochę ciemny, ale ok. Sygna ujdzie... Ale nie rozumiem jednej rzeczy. Dlaczego tło jest takie monotonne i dlaczego nie zostawiłaś naturalnych kolorów postaci... Zrobiło się z tego masło maślane ;)
Druga sygna mi się podoba... Tak patrząc, to chyba za dużo roboty nie było... Ale jak pierwszy raz spojrzałam na tą pracę, to na twarzy uśmiech mi się pojawił, bo taki biedny i obrażony ten chłopczyk sobie siedzi xD I właśnie o to chodzi, patrząc na jakąś grafikę powinniśmy poczuć jakąś taka reakcję... Czy to zaskoczenie, ubaw - nieważne, ważne, że towarzyszą temu jakieś emocje... Wtedy to połowa sukcesu...

Pomyśl i twórz dalej - sama ;)

Pozdrawiam, Daria.
 

Kyroge

Member
Dołączył
14.4.2008
Posty
351
Na CD4 nie znam się, nawet nie wiedziałam, z czym to się je! Ale rym xD Ale macie nowe pracki :p

Na początek sig:
signatureichigobykyrogect3.jpg


Tapeta z Bleach (dokładnie z Ichigo):
tapetkaichigobykyroge13hb0.jpg


I z Hitsugayą (też Bleach, to ten, co w ostatniej sig taki obrażony siedzi :p):
tapetkatoushirobykyrogeec3.jpg


A nie mówiłam, że jestem beztalencie? :) Odszkodowań za epilepsję, niestrawność, itp. na razie nie mam za co wypłacić (mówię o pracach xD) :D
Pozdery ;)
 

Dzyl

El Principe
Dołączył
14.9.2008
Posty
1961
Kyroge.
Ta sygna jest nawet spoko.Co do pierwszej tapety to fajna, ten ichigo z mieczem fajnie wygląda ^^ Choć troche za dużo w tej tapecie kolorów.
Co do drugiej tapety to mi się nie podoba, także za dużo kolorów, no i ten koles wygląda troche zbyt bajkowo jak dla mnie :p
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Na początku powiem tak: od tych jaskrawych kolorów oczopląsu można dostać... według mnie prace są trochę za jasne, ale to moje zdanie. A co do prac (z góry mówię, że słowa krytyki motywują :p):

Sig - ten "cień" Ichigo moim zdaniem wygląda okropnie. Lewa strona sygnatury jest zbyt jasna i ostra. Ogólnie praca taka "niewyraźna" wyszła. 4-/10

Tapeta 1 - poza czcionką nie pasującą do klimatów Bleach i zbyt zmieszanym tłem nie mam zastrzeżeń, na tapetę może się jako-tako nadać. 5/10

Tapeta 2 - ciężko mi ocenić tę pracę. Nie będzie filozofowania, 5/10.

Z tego co widzę, zaczęłaś używać renderów C4D. Bardzo fajnie, ale chyba troszeczkę za dużo ich dajesz, postaraj się to robić z umiarem.

CYTAT
A nie mówiłam, że jestem beztalencie?


Więc nie krytykuj sama siebie tylko ćwicz! Trening czyni mistrza. Każdy grafik jakoś zaczynał:)
Powodzenia!
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Pierwsza praca - poza skąpą ramką i dziwnym "S" jest dobrze.

Druga praca - ogólne wrażenie bardzo pozytywne. Średnio podoba mi się prawa strona, ale całość jest całkiem ładna. Pozbędziesz się białego tła i jest git :)

Trzecia praca - nie wiem, co o tym sądzić. Np. Ogniste Smoki wyglądają nieźle, ale lodowe są kiepskie. Zielone i wodne - jako tako ujdą, powietrzne lekka lipa.
Ogólnie rzecz biorąc widać, że się rozwijasz w tym "fachu".
 

Dzyl

El Principe
Dołączył
14.9.2008
Posty
1961
1 praca - Całkiem, całkiem.Tylko litera "S" jakaś dziwna xD
2 praca - Bardzo fajna :) wzłaszcza prawa strona z tym napisem :D Usuń tylko to białe tło.
3 praca - Pomysłowa i fajna.Ale te smoki powietrzne...Przecież każdy smok lata xD.
 
Do góry Bottom