Mog Grac W Gothica Do 15 Min

Status
Zamknięty.

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Cytuję twojego poprzedniego posta:

Problem rozwiazany
chodzilo o to ze zmienialem ustawienia grafiki. Jak juz byly fabryczne ustawienia wszystko bylo ok. :)
Temat do zamkniecia
A więc o co chodzi? :D . Jak na moje oko to ma pan za dużo syfu na komputerze, a jako antywirusa używa pan avasta.
 

Astinus

New Member
Dołączył
28.1.2012
Posty
24
wlasnie mam kasperskiego, a jesli chodzi o ten post to myslalem ze to koniec a sie okazalo, ze to wydluzylo mi rozgrywke do maks 20 min :)
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Połączyłem twoje 2 tematy, "czyściej" jest na forum a problem ten sam.

Idź za słowami Romka i przeczyść komputer ze zbędnych programów/gier itd. ;)
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Na koniec potraktuj kompa programem odkurzacz - polski darmowy fajny tools do czyszczenia niepotrzebnych śmieci, których ręcznie nie byłbyś wstanie uprzątnąć.
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Można. Ja usuwałem i na jakiś czas pomogło... :f Ale przyspieszył prace komputera :D
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Z tym, że ccleaner czyści chyba tylko rejestr (nie jestem pewny), a odkrzacz także pozostałe foldery i przestrzeń dyskową.
 

Astinus

New Member
Dołączył
28.1.2012
Posty
24
To wszystko co mowiliscie na nic.
Usunalem wszystkie gry oraz niepotrzebne programy. Zdefragmentowalem Dysk. Wyczyscilem tym odkurzaczem i ccleanerem
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Tylko jedno przychodzi mi do głowy: zrzuć ważne dane (w tym savy z gier) na inną partycję nie systemową, np. D i zrób format, po czym postaw system od początku. Zainstaluj wszystko noje, new, nówka i próbuj wtedy...
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
aa.. to pech... a masz narzędzie do przywracania systemu, backup'u lub coś w tym stylu? Jeżeli to lapek z systemem na dzień dobry to powinien mieć partycję rozruchową, z której postawisz system na nowo... Wszystko masz w dokumentacji lub w necie
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
jeżeli masz laptopa, którego kupiłeś już z systemem, to musisz mieć tzw. ukrytą partycję z odzyskiwaniem systemu... masz to w papierach, które dostałeś z laptopem w momencie kupna. To samo w zasadzie dotyczy Pcta, jeżeli kupowałeś go w sieci sklepów typu Media Markt, choć wtedy software raczej leży i kwiczy... musisz popatrzeć w dokumentacje sprzętu.

jeżeli jednak to składak i masz pirata (w sensie system operacyjny) to pozostają ci porady z netu, jak zrobić format "C" i postawić system na nowo...
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Jeżeli masz oryginalny, to powinieneś mieć także certyfikat stwierdzający oryginalność, a w konsekwencji, albo płytę instalacyjną, albo backup systemu na specjalnej partycji- jedno z dwojga. Jeżeli nie jarzysz baryły zupełnie (to o czym piszę), to udaj się do serwisu, w którym zakupiłeś kompa, albo popytaj kumpli, którzy się na tym lepiej znają.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Jeżeli masz cd-key do Windowsa gdzieś na obudowie (jak nie na obudowie, to powinien być przy instrukcji w dokumentacji kompa) to możesz pobrać system z internetu, a w trakcie instalacji wprowadzić swój kod.
 

Astinus

New Member
Dołączył
28.1.2012
Posty
24
przepraszam ze tak dlugo nie odpisywalem poniewaz szukalem innych sposobow.
Czy mam tylko sformatowac dysk na ktorym jest zapisana gra czy tez dysk systemowy???
Jak to zrobic ???
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
dysk systemowy, to dysk na którym domyślnie instalują się programy, a więc gry również. Formatujesz tylko dysk systemowy i stawiasz system od nowa. Metod jest całkiem sporo i wszystko zależy od preferencji.

Przede wszystkim ważne rzeczy (pliki, foldery, save'y z gier) przerzuć na partycję inną niż systemowa (tj. np. "D"). Potem pozostaje zrestartować kompa- wejść do bios'u, ustawić bootowanie np. z płyty CD- wrzucić dysk instalacyjny windy i potem postępować zgodnie ze wskazówkami pojawiającymi się na ekranie. Instalator pozwoli sformatować partycję i postawić na nowo system.

To tyle, w telegraficznym skrócie.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Bios jest to podstawowy system, zapisany w pamięci Rom, tak w skrócie. Bios włącza się za każdym razem gdy włączasz komputer (te napisy na czarnym tle przed włączeniem się systemu Windows) . Ustawienia bios włącza się podczas pierwszych paru sekund od włączenia komputera zazwyczaj jest to przycisk F2, Del. Jak jest u ciebie będziesz musiał to sprawdzić, jest napisane gdzieś przy włączaniu.

Bootowanie jest to rozruch z angielskiego. Wybierasz kolejność urządzeń bootujących, pokazujesz co najpierw komputer ma czytać; Dysk, Napęd, Pendrive czy Lan. Jeżeli instalujesz z płyty to musisz na pierwszym miejscu postawić DVD, a potem przy włączaniu instalacja uruchomi się sama, albo będzie prośba o kliknięcie dowolnego przycisku w celu rozpoczęcia instalacji systemu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom