Misja Stratos

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
http://www.rmf24.pl/...zeta,nId,641962

Chyba nie muszę więcej pisać? Jak myślicie? Uda się temu gościowi to osiągnąć, czy cała misja zostanie wstrzymana lub broń boże coś się stanie nieoczekiwanego?

Aktualnie jest na 13 kilometrach wysokości, -55 stopni na zewnątrz. Mimo, że ma ten kombinezon może tego nie przeżyć.
 

Silden

RPG'owiec
VIP
Dołączył
10.12.2008
Posty
1766
Nie wiem czy więcej w nim odwagi czy szaleństwa. Ale trzeba przyznać, to jednak jest coś.
 

Barneyek

Starsza Wiedźma
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
4.11.2011
Posty
1306
Cóż, trzymam kciuki, bo takie wyczyny, choć pozornie wariackie, zawsze są jakimś sprawdzianem granicy ludzkich możliwości, a nieraz tej granicy przesunięciem.
Swoją drogą, swobodne spadanie przez 5 minut... uch...
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
o zapomniałam że to dziś, kilka dni temu odwołano, nie wiem czy mu się uda, szaleństwo bardzo niebezpieczne ale fajnie jakby się udało :)
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Aktualnym rekordzistą jest gość, który to zrobił na wysokości 32 kilometrów.
Dodatkowo Felix robił to już w marcu i lipcu na wysokościach 20 i 28 kilometrów.
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
Ladnie skoczyl. Jestem pod wrazeniem.
Jak byly zdjecia gdzie salutowal i rzucil sie w dol bylem przerazony, wymknelo mi sie skromne "niee" z przecinkiem :p Jak zaczal wirowac to juz widzialem jak go rozrywa, ze nie opanuje lotu. Ogolnie transmisja byla opozniona z 10 sekund na wypadek nieszczesliwego wypadku. Mial szczescie ogolnie chlop, a oprocz tego po prostu ladnie wszystko wykonal. Zazdroszcze mu :p
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
:lolface2:
254695_485782674776082_1980340184_n.jpg
 

Fūri

słit Wojtuśśśśś
Dołączył
17.6.2011
Posty
1077
Miał być siara i wąski. Pozostali tylko na kwejku :D

Nie, ale pięknie skoczył. Ja się najbardziej bałem nie tyle, że się rozwali, co tyle, żeby mu się powietrze nie skończyło. Ale piękne, ładne lądowanie z lotem o prędkości dźwięku. Kurde, też tak chce skakać! :D
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Trzeba mieć naprawdę nierówno pod sufitem żeby się zdecydować na taki skok :D. Cholera, w życiu bym się nie zgodził, toć ja przed tv się trzęsłem i pociłem a on tam był na żywo. Moment w którym wyszedł z tej kapsuły i wyskoczył - bezcenny. No szacun dla chłopa i tyle. Jak zaczął wirować to już myślałem że po nim, ale wszystko było ok. Grejt, grejt.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Dzięki takim ludziom przełamuje się kolejne bariery, fakt, że chyba trzeba być trochę zwariowanym, żeby podjąć się takiego zadania. Z drugiej strony Baumgartner to specjalista od base jumpingu i generalnie skoków. Także może skończyły mu się opcje i postanowił podkręcić sobie adrenalinę robiąc coś czego nie podjął się nikt od 60 lat. Tak czy inaczej niezwykle sympatyczny przypadek pozytywnie zakręconego wariata. Zapewniam, że decydując się na tą misję w pierwszej kolejności myślał o sobie, a nie o kwestiach nauki :) Bez osobistej motywacji nie poświęciłby 5 lat przygotowań do tego skoku.
 

Morgahard

" I'm what you call a demon..."
Weteran
Dołączył
15.9.2004
Posty
1186
Jak dla mnie koleś mistrz. Zdobycie się na coś takiego świadczy o tym ,że dla nas ludzi nie ma rzeczy niemożliwych - zrobimy to lub zginiemy próbując. Wielki szacunek i z lekką nutą zadrości. W końcu to co zobaczył spadając jest już tylko jego i wspominać to będzie jeszcze przez wiele lat...
 
Do góry Bottom