Metin 2

Zomin

Member
Dołączył
20.4.2007
Posty
739
W tym temacie chciałbym polecić mieszankę Tibii(brak ograniczeń lvlowych), Guild Wars/WoWa(nie wiem czemu ale gralem też w obie te gry i mi sie wydają podobne) i Ragnaroka(też Japoński RPG :D ). Trochę o fabule- W królestwie zaczęły dziać się złe rzeczy, nagle zaczęły pojawiać się Kamienie Metin-twory czystego zła. Przez nie państwo rozpadło się na 3 części, każda z nich zajmowała się głównie inną dziedziną-1 z nich zajęło się handlem, 2 walką i armią, a 3 religią. Na początku nie jesteśmy zbyt silni i możemy łatwo zginąć jeśli napadną nas zwykłe wilki, czy spore stado dzikich psów, ale szybko się to zmienia. Możemy zostać Sura-człowiekiem, który zgodził się trenować w walce w zwarciu jak i magią, Wojownikiem-klasą która korzysta z najcięższych broni i zbroi, i na wyższych poziomach doświadczenia z łatwością potrafi wbić się w grupkę wrogów i wybić ich kilkoma ciosami, Szamanką, która korzysta ze swoich czarów oraz różnorakich wachlarzy, lub też Ninją, która może wybrać pomiędzy walką w zwarciu a łucznictwem.
Strona Główna Polskiego Servera Gry- www.metin2.pl Wystarczy pobrać i spathować klient,(ściąga się jakieś 3h na wolnym łączu) zrobić konto i grać.
Polecam tę grę, ponieważ ma wciągającą fabułę, miłe questy(od znalezienia w potworach przedmiotu po rozmowy z kilkoma osobami, czy też zniszczenie Kamienia Metin różnego rodzaju) i dość szeroki asortyment potworów. Sam czasem zapominam o obowiązkach, gdy gram w tą grę. Piszcie w tym temacie swoje przeżycia, lub też pytania, jeśli nie znaleźliście ich w internecie.
Jeśli był taki temat, to przepraszam ale nie moge skorzystać z wyszukiwarki, bo mi pisze, że nie znalazło żadnych postów(sprawdzałem z tymi, które są i pisze mi to samo).
PoZdRo! :)
 

Arte

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
84
Grywałem w to dawniej =)
Muszę przyznać, że jak darmową gierkę to bardzo miła dla oka.
Plusy i minusy:
+ darmowa
+ wieszchowce
+ można spotkać sporo polaków

- wygląd postaci (wszystkie takie same, niby cztery klasy ale jednak....)
- mała ilość pancerzy, mieczy itp.
- muzyka (po pewnym czasie ma się jej serdecznie dość)

peace!
 

switek17

Member
Dołączył
14.3.2007
Posty
447
Gra taka sobie. Ciekawy pomysł, gra sporo Polaków - w tym kilku moich kolegów. Jednak od gier tego typu oczekuję czegoś więcej. Już wolę taką Tibię, choć ma badziewną grafikę, to czuć ten klimat, gdy się gra wraz ze zgraną ekipą. Widziałem, jak kumple grają w M2. Siedzieli do 4 rano przy kompie bijąc lvl, jak dla mnie trochę to płytkie.
 

Arte

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
84
Piszesz, że widziałeś kolegów co siedzieli do 4 nad ranem tłukąc lvl w M2.
Dobra, są ludzie którzy nie potrafią sobie wydzielić czasu. Zwróć jedną uwagę, że są i osoby grające w Tibie, które także siedzą do tej 4 nad ranem aby mieć lepsze itemy, lvl itp.
Są maniacy nie znający granic - znajdziesz ich wszędzie, w każdej grze tego typu.
Mówienie, że
CYTAT("swistek17")
jak dla mnie trochę to płytkie.

w tym przypadku troszku mnie śmieszy ;)

peace!
 

Zomin

Member
Dołączył
20.4.2007
Posty
739
Tiaa.. może i mało pancerzy ale w Tibii nie można ich ulepszać :p . Pozatym można SMS'em dokupić sobie nowe fryzury itp. więc te postacie nie są takie same, może na początku to tak. Dzikie jest tylko to lurowanie... wbijasz się w oddziałek, atakujesz 1, goni cię 4 i tak ciągle... zbierzesz z 50 Mobków i walisz w przypadku woja wir miecza, wszystko ginie i (WOW!) dostajesz 0,67% expa na tych słabszych potworkach... Problemy są też z noobami, racja w innych grach MMO również są, ale tu bardziej wkurzają :p . Jak już mówiłem zbierzesz te Moby, przez jakieś pół minuty pójdzie ci na silniejszych z 10 miksturek, a tu ci się ktoś wbija, przejmuje je na siebie i exp dla niego...
Zgadzam się z moim... ehh jakby to powiedzieć. Z Arte poprostu. Pozatym czym mają się jeszcze fryzury różnić :p ? Ulepszeniami i bonusami :D ?
 

Arte

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
84
No tak, są bajery na fryz =)
To jednak nie zmienia faktu, iż różnią się jedynie kolorem i stylem uczesania ^^
Pancerze faktycznie można modyfikować, tak jak broń i reszte uzbrojenia.
Zgodzę się z przedmówcą, że fakt uderzenia jednego mobka ściąga na Ciebie trzech pozostałych, a będąc na odpowiednim poziomie takich grupek można ściągać w nieskończoność - chyba że jakiś n00b się wtrąci ;)

Nie zmienia to jednak faktu, iż jest to gra w 100% darmowa (nie liczę udogodnień, które można dokupić).
Jak na darmową grę spisuje się bardzo dobrze.
Warto zrócić na nią uwagę.

peace!
 

Didson

Member
Dołączył
5.2.2008
Posty
135
Gra jak dla mnie nie godna uwagi:
Z początku bardzo ciekawa, wszystko po polsku, dosyć ładna grafika, jednak po jakimś czasie bije monotonia, całą walka...questy...robienie tego samego, po prostu nie chce się grać.

Rozwój postaci, też średni, chociaż widywałem gorsze.

Moja osobista ocena 3/10
 

Zomin

Member
Dołączył
20.4.2007
Posty
739
Moja ocena by była może trochę wyższa(jakieś 7/10), ale do tej gry dochodzą jeszcze elementy losowe tj. np. pojawianie się bossów, spadanie kamieni metin, czy też pojawianie się żył surowców. W innych grach MMORPG nie zauważyłem, by wojny królestw były tak efektowne(Akurat dzisiaj nasze królestwo w 30 osob biło się z drugim, które miało z 60 graczy z niezłym poziomem. Najpierw przegraliśmy, ale chwilę później zemściliśmy się na nich i wygraliśmy). Spiszę teraz plusy i minusy tej gry, jeśli czegoś zapomnę proszę mnie poprawić.
Plusy:
+Niezła grafika
+Efektowne walki
+Przystępna dla nowych(wszystko po polsku)
+Ciekawe potwory
+Wciągająca i oryginalna fabuła
+Dość zróżnicowane klasy
+Możliwość zmiany fryzury
+Dodatki za dość tanie SMS'y
+Epickie bitwy królestw
Minusy:
-Dużo noobów, szczególnie na polskich serverach
-Mnóstwo błędów w grze
-Przycinanie się postaci
-Na dłuższą metę monotonna
-Kiepskie tłumaczenie dialogów("Ohh... ta Konwalia flower jest wspaniała(...)"-ten tekst rozwala :D )
-Questy polegające głownie na pójściu od 1 do 2 osoby, czy znalezienia zgubionych rzeczy
-Pełno miejsc, gdzie nooby mogą przeszkadzać
-GMowie żadko odpowiadają, nawet gdy są ON-line
Ogólnie polecam tę grę ludziom, którzy zaczynają swą przygodę z MMORPG lub są zmęczeni bardziej wymagającymi.
 

Plazer

Member
Dołączył
31.7.2009
Posty
55
Czy znajdę na forum, jakąś osobę, w która to pocina?
Jeśli tak, to chętnie bym sobie z kimś zagrał, ale nie dawno zacząłem grać i mam 14 lvl (i idzie do przodu ;] ). Gram z moim kumplami ale są JESZCZE MŁODSI niż ja :p . No cóż tylko tacy są u nas ;] .

A więc Szukam ludzi do pogrania w metka ;]

Pozdrawiam, Plazer!
 

wisnia

Member
Dołączył
18.7.2008
Posty
99
Ja w to kiedyś grałem, wbiłem z trudem ten 34lvl wojem i zacząłem grać na prywatnych serwerach. Powiem szczerze, że czasami lepiej gra się z chińczykami niż z polakami.
Plusy tej gry:
-Grafika jest niczego sobie biorąc pod uwagę to, że to darmowa gra
-Konie, są trzy ich poziomy (podstawowy, bojowy, militarny)
-Konie na 3 poziomie mogą używać czarów, chociaż zrobienie misji na trzeci poziom wymaga (chyba) 60lvla i dużo szczęścia (ta misja polega na zabiciu X specjalnych potworów w określonym czasie - ja cudem zdążyłem zrobić misje na bojowca, na militarnego nie mialem lvl)
-Dosyć zróżnicowane potwory (miejscami aż za bardzo np. Głodny Niebieski Alfa Wilk itp.)
-Każda klasa ma do wyboru dwa zestawy czarów
-Gildie i walki gildii sa fajnie rozwiązane. Gdy zaczyna się wojna wszyscy uczestnicy przenoszą się na specjalną mapę i tam toczy się walka. Osoby trzecie mogą obserwować przebieg bitwy.
Minusy:
-Muzyka (chociaż w opcjach można ją zmienić na własną)
-Bugi i błędy w tłumaczeniu
-Kowal (ulepsza przedmioty do +9, z każdym ulepszeniem szansa na kolejne maleje o 10% więc jak ktoś dojdzie do +8 co jest wielką rzadkością i spróbuje ulepszyć to może stracić dobry przedmiot - po niepowodzeniu przedmiot znika)
-Questy przynieś wynieś pozamiataj albo zabij X potworów to dostaniesz nagrodę
-Gdy gra dużo osób zdarzają się zawiechy serwera

Pozdro
 

Sluger

Member
Dołączył
17.11.2008
Posty
144
Metin 2 jest dosyc slaby. Moim zdaniem jest to jedynie grafika. I to wszystko. No i jesze muzyka jest nawet nawet, ale questy, tlumaczenie i niektore mechanizmy sa do d...... no ale mozna sie tam posmiac z noobow. Np. raz widzialem kolesia, ktory prosil kowala zeby ten mu pomyslnie ulepszyl przedmiot o_O
 

Morgahard

" I'm what you call a demon..."
Weteran
Dołączył
15.9.2004
Posty
1186
Właśnie skończyłem grę... znaczy że nie gram w to więcej dobiłem 70 lvl i mam pewną renomę na s10 ale gra po jakimś czasie robi się monotonna i wkurzające jest to że zbyt wiele zależy od farta a nie od umiejetności... wydałem prawie 40 mln na ulepszenie pancerza ale nie udało sie... 15 razy... ale ogólnie spoko xD
 

Dzyl

El Principe
Dołączył
14.9.2008
Posty
1961
Też kiedyś grałem w Metina.Ogólnie gra jest trochę nudna, bo gdzieś po dobiciu 20lvl zaczyna się nudzić.Grafika jest całkiem niezła jak dla mnie, ale gra jest okropnie monotonna.Wbiłem tam 30lvl i mi się znudziło.Fabuła nawet wciąga, lecz nie na długo.W grze także jest sporo noobów, którzy utrudniają grę.
 

oleG

Member
Dołączył
5.5.2009
Posty
51
Ja jeszcze trochę gram 24lvl sura Wp i wbijam powoli skilla czarowane ostrze na Gy ( już m3 xD ) ;> Z kowalem akurat nie miałem problemów eq +6 tylko kawałki klejnotu nie chcą wylecieć i mnie to wkur... że itemki prawie nie wylatują :<
 

Morgahard

" I'm what you call a demon..."
Weteran
Dołączył
15.9.2004
Posty
1186
wiesz ja miałem ninja na 70 lvlu. Skille na G jedna z najlepszych gildii na servie, stalka i inne bajery ale na pecha nie ma mocnych i w tej grze zbyt wiele zależy od fuksa i jeśli go nie masz to niestety nie ma co dalej grać bo czego sie nie ruszyć to niepomyślne... mi się gra podobała ale zwyczajnie się zmęczyłem
 

Plazer

Member
Dołączył
31.7.2009
Posty
55
Mam wielką, prośbę, czy ktoś by mógł by dać mi jakieś konto, jakiekolwiek, byle byłby 20 lvl, dlaczego? Już mówię.

Miałem postać, bardzo dobrą, lvl 42, (Grałem strasznie długo) itemki na +9, dużo yang, ale niestety, shakowali mi konto jak? Możliwe, podałem kumplowi tylko hasło, ale on znał mój maila (i hasło do niego), po zmieniał hasło, i maila, a teraz wiecznie z nim nie gadam.
Nie chce mi się od nowa, wykonywać tych prostych questów, więc proszę o konto, wiem brzmi to wszystko głupio, no ale, tak naprawdę było.

Z góry dzięki.
 

xenex

Member
Dołączył
13.3.2007
Posty
561
Czemu ta gra nazywa się MMORPGIEM ?
Podziwiam ludzi którzy w to grają. Tak słabej gry pod względem fabuły, rozwijania postaci, grafiki i muzyki nie widziałem dawno.
Nazywając to mieszanką Tibi i WoWa (DAMN!) popełniasz duży błąd. Po pierwsze porównywać Tibie która jest dobrą grą mimo braku dźwięku i grafiki do Metina, a po drugie WOWa, to już przesada. Metin 2 jest żałosny i oceniam go 3/10, przecież tam nic nie ma oprócz lagów i bezmyślnego zabijania potworów. Jeżeli ktoś chcę zobaczyć prawdziwego MMO to Ultima, zdecydowanie WOW, GW, WArhammer czy Age of Conan.
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Rękami i nogami podpisuję się pod tym, co napisał Xenex. Znajomi zachęcili mnie do gry. Ściągnąłem, włączyłem... pierwsze co mi się rzuciło to żałosny soundtrack. Zabijanie potworów jest denne, questy drętwe (co poziom zabij tyle tego albo tego...).
Tibia nie jest złą grą, wręcz przeciwnie - jest to dobra gra, która ma złą opinie przez nolifeów i ludzi nie umiejących opanować własnych emocji (krzesło i matka). Jak dla mnie lepiej jest grać w Tibię w dopracowanym 2D i bez muzyki, niż w Metina z przeciętnym 3D i denną muzyką.
Jak dla mnie 3/10, podobnie jak u Xenexa.
 

XxbitxX

Member
Dołączył
20.8.2009
Posty
34
Ja grałem. Nawet fajna, ale głupie postacie. Najlepsze to chyba tam były miecze, nawet nawet. Bardzo dużo potworów i to było najlepsze. Wbiłem 21lvl wojownik gizama +6 :jump:. Oceniam na 5/10
 

Broother

Member
Dołączył
27.5.2008
Posty
397
Ostatnio koledzy namówili mnie bym z nimi zagrał. Jak na razie mam 23 poziom, szaman leczący - nie jest źle :) Gra może i w pewnym momencie się trochę nudzi, ale potów znów chce się grać. Trzeba przetrwać te najgorsze momenty. Jakby ktoś chciał ze mną zagrać, zapraszam, serwer 16 (Serwandes), nick Caghie.

PS Nie grajcie wojami, jest to najsłabsza klasa! Wszystko najdroższe, a niczym takim się nie wyróżnia.
 
Do góry Bottom