Metal Gear Solid...

Status
Zamknięty.

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
Właśnie, jestem ciekaw co sądzicie o całej serii tej wspaniałej, znakomitej, pięknej i emocjonującej gry
tongue.gif
.

Grałem jedynie w jedynke, było to spory czas temu, ale do dziś pamiętam, że na końcu bardzo się wzruszyłem
smile.gif
Ci co grali wiedzą dlaczego. Gra może nie zachwyca grafiką jednak na tamte czasy była wręcz wspaniała, ale ma świetną fabułę, mnóstwo ciekawych bossów (Vulcan Raven, mój ulubiony) i wspaniałą oprawe dźwiękową. Ogólnie Metal RLZ!!!
Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam się tutaj...
Więc czy ktoś wie skąd można wziąść tą gre?? Patrzyłem na allegro ale mają tylko na PS, (chodzi mi o pierwszą część), o p2p nie wspomne bo tam jest kompletna pustka...
Czekam na wasze opinie i odpowiedź na moje pytanie.
 
G

Gray_Fox

Guest
O stary. Jestem w moim świecie
smile.gif


Mam to szczęscie iż zupełnie przez przypadek natknąłem się na mojego znajomego który pokazał mi swoje gierki. Wsrod nich był piracik MGS'a. To był jeden z najlepszych dni mojego życia.

Gra jest genialna, idealna, wspaniała, znakomita. Jest to po połowie historia o miłości lecz też o sprawie rządowej. Nie z byle powodu mam nick Gray_Fox - Member of Fox Hound. FOX - HOUND to grupa terrorystów którzy posiadają informacje genetyczne za sprawą której mogą stworzyć idealnego żołnierza. Posiadają również broń - Wyposarzonego w technologie laserowe, ochroone, bojowe robota "Metal Gear'a" Snake-bo tak nazywa sie główny bochater musi powstrzymać terrorystów za pomocą dwóch ludzi - The Darpa Chief and Prezydnet of Arm's Tech Keneth Baker. Jednakże oni umierają przez atak nieznany. Ogólnie , nie bede wam wiecej zdradzał
tongue.gif


QUOTE Grałem jedynie w jedynke, było to spory czas temu, ale do dziś pamiętam, że na końcu bardzo się wzruszyłem

Tak, a najlepszy było to : Gram Gram , i nagle pokonuje Liqu'ida na głowie MG. Wtem biegnie do leżącej Meryl, a Snake odkrywa że ona nie żyje. Zaczyna sie tam wspaniała muzyka lecieć i ja i kolega zaczynamy...płakać
smile.gif
tongue.gif


Co do bossów : ja uważam że najlepszymi byli : Psycho Mantis - poprostu ten który " odkrył każdy człowieka sekret" , tajemnicza i sexsowna Sniper Wolf- która tydzień bez jedzenia i picia mogła sterczeć i obserwować ofiarę ze snajperki, niewiem czy dać tutaj Gray_Fox- najlepsza postać po Snake'u i Meryl. Coż za smutna sytuacja przy walce z MG! Zostaje bestialsko zamodowany. Kolejna sytuacja w której poleciały łzy, i dodam do tego Vulcana Reva zwanego przezemni "kkooooozsaaak"
biggrin.gif
Koleś niezły z tym swoim karabinem typu "ciężka amunicja"
biggrin.gif


Oprawa dzwiekowa jest zaraz po fabule najwieksza zaleta tej gry. W niektórych momentach jak wspomniałem wyżej poprostu chce sie płakać
tongue.gif
Wzruszenie niezna granic!!!!!!!!!

Co do wad : Wkurza mnie czasem, jak musze biegać po schodach aby dostać sie do "Comunication Tower B" Długie, męczące, duzo amunicji idzie, i rationów. Często gine. Chyba najgorszy moment w tej grze.

Do tego dojdzie jeszcze akcja z liną. Jak musimy skakać aby unikać śmigłowca. To bardzo trudne. Nienawidze tego.

To tyle wad! Gra jest naprawde wspaniała! I TO TYLKO 1 częśc. W innych nie dane było mi zagrać chociaż sie ciesze że w 1 tak.


QUOTE Więc czy ktoś wie skąd można wziąść tą gre?? Patrzyłem na allegro ale mają tylko na PS, (chodzi mi o pierwszą część), o p2p nie wspomne bo tam jest kompletna pustka...

Tak to prawda niestety. Grę BARDZO TRUDNO dostać. Ja poszukiwałem ją 3 równe lata. Doczekałem się. Wspomniałem o tym w 1 częsci posta.
Może zajrzyj na emule?

Tyle!
biggrin.gif
Ale sie rozpisałem
smile.gif
 

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
Ach Gray widze, że kochasz tą grę tak samo jak ja
smile.gif
Widać po twoim poście jak bardzo ci się podobała i wiedz, że ja też wpadłem w wielki zachwyt po jej przejściu
smile.gif
Mam dobrą wiadomość. Wiem co zrobić aby gra nie była już az tak wzruszająca
smile.gif
Wystarczy przetrwać tortury, które zadaje nam ten rewolwerowiec (zapomniałem jak się nazywa, ale wiem, że kiedy się z nim mierzyliśmy uciekł a Keneth Baker którego mieliśmy uratowac zginął) a Meryl po starciu z Liquidem przeżyje, niestety nie próbowałem tego robić, ale mój kumpel wypróbował tą metode i dzięki temu nie mazał się pod koniec...
EDIT:
Znalazłem aukcje z MGS na peceta i raczej na pewno kupie
smile.gif

Pozdro
 
G

Gray_Fox

Guest
QUOTE Wystarczy przetrwać tortury, które zadaje nam ten rewolwerowiec (zapomniałem jak się nazywa, ale wiem, że kiedy się z nim mierzyliśmy uciekł a Keneth Baker którego mieliśmy uratowac zginął) a Meryl po starciu z Liquidem przeżyje, niestety nie próbowałem tego robić, ale mój kumpel wypróbował tą metode i dzięki temu nie mazał się pod koniec...

Jakbym tej gry niekochał to bym niewiedział o tym sposobie
smile.gif
Jeżeli przetrwamy tortury (hmmm to nie lada wyczyn, trzeba specjalnej metody jak u mnie : walenie z całej siły i jak najszybciej krędką w spację
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
) to wracamy z Meryl i mamy satysfakcję że kogoś uratowaliśmy, a OTACON wracam sam o czym dowiadujemy sie w MGS 4. a jak nie przetrwamy tortur to loda
tongue.gif
Wracamy z Otaconem. chciałbym przypomnieć że jeżeli wracamy z Otaconem to dostajemy urządzenie które sprawia że jestesmy niewidzialni, i ani kamera, ani żołnierz, ani czujniki, nie wykryją nas ^^ Beka, przechodzimy przez żołnierza, i on sie odwraca i gada "Huh ?" i możemy se beke z niego krecic np kark mu ułamać z łatwością (co wogóle jest trudne w MGS) albo hedy sprzedawać
tongue.gif
, a jak wracamy z Meryl to dostajemy specjalny pas ktory daje nam nieskonczonosc amunicji. TZN granie z tymi dodatkami odwołuje sie do nadpisanego sejwu z 1 przechodzenia.


QUOTE Znalazłem aukcje z MGS na peceta i raczej na pewno kupie

smile.gif
smile.gif
smile.gif
smile.gif
smile.gif


Pozdrawiam każdego fana MGS 1 ;]
 

Big Boss

Member
Dołączył
20.11.2004
Posty
811
No widze że jednak jest ktos na forum kto uwielbia tą gre. Jest to moja (chyba) pierwsza gra w jaką grałem na PSX, wtedy graliśmy (ja i barcia) jeszcze w demo, ale było super. Puźniej kupiłem oryginała i przeszłem i tak zaczoł się fanatyzm. W tej chwili posiadam wszystkie części seri Metal Gear Solid a są to:

- Metal Gear Solid (wersja PSX)
- Metal Gear Solid: The Twin Snakes (wersja GBC, jest to remake wersji na PSX)
- Metal Gear Solid: Sons of Liberty (wersja PS2)
- Metal Gear Solid: Substance (wersja PS2, jest to SoL z dodatkami i VR-mision)
- Metal Gear Solid: Snake Eater (wersja PS2 - moja ulubiona chyba)

Wszystkie to oczywiście oryginały (chcecie fote
smile.gif
)

W marcu ma wyjść Metal Gear Solid: Subsistance, czyli MGS:SE z dodatkami tak jak Substance. Zapowiadają też na PS3 czwartą część Metal Gear Solid, którą napewno kupie
smile.gif
 

Grom

Member
Dołączył
15.8.2005
Posty
30
Sie macie


Eh nareszcie ktos wspomnial otej wspanialej serii (by Hideo Kojima)
rolleyes.gif
.
Swoja przygode z MGS zaczolem jak mlody szczeniak , natknolem sie nania przypadkiem u kumpla ktory dostal akurat pieknego szaraczka (PSX) , ja wtedy go jusz posiadalem wiec zaprosil mnie zebym wyjasnil mu co gdzie i jak noi poporzyczal gry . Wtem ujrzalem piekny napis Metal Gear Solid na okladce pudelka z gra , mowie -SKAD TO MASZ???? -bylem oczytany w temacie tej gry- DAJESZ MI TO ! . i tak sie to zaczelo.... ehhh normalnie lezka sie w oku kreci
smile.gif
.Potem wyszlo PS2 i niestety musialem nato zbierac (wieszcie mi , dlugo to trwalo ) bo cholernie duzo kosztowal , potem wyszla kolejna czesc tej wspanialej gry : MGS2 : Son of liberty , niestety zawiodla wielu fanow serii . Po dlugim czasie wszla kolejna czesc MGS3 : Snake Eater ( jestem i bylem wtedy szczesliwym posiadaczem PS2
cool.gif
)i ta czesc zaskoczyla wszystkich...jest poprostu GENIALNA .Tyle -niechce mi sie pisac
rolleyes.gif
-

Pozdro
Grom
 

sonny

Member
Dołączył
14.1.2006
Posty
56
Ach piękna gra. Szkoda że tam mało części wyszło na PC w "snake eater" miałem przyjemność zagrać u kumpla na PS 2. Kiedyś przechodziłem to wiele razy na PS jedynke. Najbardziej podobał mi się Liquid Snake i Psycho Mantis. A substance jeszcze lepszy chociaż tu więcej chodziło się Raidenem. Cholera tak bardzo chciałbym zagrać w wszyskie części żeby poznać odpowiedzi. Ciekawi mnie postać Greya Foxa bo ciekawy z niego gość i stary przyjaciel Snakea. Jak myślicie o czym będzie MGS 4 ?
 

ozi

Athlete
Weteran
Dołączył
29.8.2004
Posty
1047
Ahh... Przypomniały mi się te zimowe popołudnia przy PSX :] Te klimaty jakie towarzyszą grze Metal Gear Solid. Miałem wtedy chyba z 10 lat (?). To było życie...

Gra jest świetna. Grałem tylko w jej pierwszą część, ale do dziś mile wspominam jak to łamałem strażnikom po cichu kark, czy czągałem się szybami wentylacyjnymi :D Pamiętam też, że nigdy nie przeszedłem gry do końca -.-' Płyta była uszkodzona akurat w tym momęcie jak walczymy na Metal Gearze z tym kolesiem (chyba też miał ksywę coś w stylu Snake... - nie jestem pewnien). Ogólnie rozgrywka była bardzo ciekawa, orginalna. Fabuła jedyna w swoim rodzaju, ale potem inne gry zaczynały być podobne do "Snake'a...". Jednak Metal... to jedyne w swoim rodzaju cudeńko ;]
Nie wiem dlaczego, ale nigdy nie próbowalem grać w kolejne części MGS... ! Chyba sobie załatwię którąś ;P Jestem prawie pewnien, że się nie zwiodę.

Pozdro fani Metal Gear Solid !! xD
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom