Książki

Status
Zamknięty.

Baton

Weteran
Weteran
Dołączył
11.12.2003
Posty
742
Otóz interesuje mnie jakego rodzaju książki lubicie? Ja najbardziej lubie książki przygodowe, fantazy: "Władca Pierścienie" "Warcrafty" "Hobbit" "Opowieści z Narnii" (nie dawno wyszed film po którego obejrzeniu przeczytałem książke
tongue.gif
) itp.

PS: Jeśli był taki teamat to sorry! Ale chyba nie było!
 

<INOS>

Member
Dołączył
29.1.2005
Posty
457
Hmm... najbardziej to lubię Fantasy ale nie pogardzę dobrą lekturą.

Jakie ja tam jeszcze lubię... aha bardzo Star Wars mnie wciąga.

A opowieści z Narni może uda mi się przeczytać.

Fantasy:
Trylogia Mrocznego Elfa

Lektura:
"Obcy" - coś w tym rodzaju
 

MJ1991

New Member
Dołączył
7.1.2006
Posty
20
Ja osobiscie wole obejrzec film
smile.gif
ale jesli chodzi o ksiazke to tylko jedna mnie wciaga a jest to Harry Potter
smile.gif
niektorzy mnie wysmieja ale ta ksiazka naprawde mi sie podoba
smile.gif
 

Gelo

Member
Dołączył
22.12.2005
Posty
99
ja najbardziej lubię książki fantasy Władca Pierścieni Eragon, Najstarszy poluję na Opowieści z Narnii.
z sensacyjnych Krótka Piłka Cobena (polecam
biggrin.gif
) ostatnio przeczytałem Kod Lonarda da Vinci. Harry Potter też mi się podobał
laugh.gif
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
Heh... jakie ja lubię książki? Ciekawe
biggrin.gif
. A teraz do rzeczy. Bardzo spodobał mi się "Hobbit", przeczytałem go pięć razy. Trylogię Tolkiena też przerobiłem nie raz
smile.gif
. Nawet niektóre lektury szkolne przypadły mi do gustu. Między innymi "Chłopcy z Placu Broni" oraz "Kamienie na Szaniec". Większość w mojej klasie narzekała na "Krzyżaków", ale mnie ta książka przypadła do gustu. No wiecie czasy rycerskie i te sprawy
laugh.gif
. Książki o tematyce Star Wars też są dla mnie ciekawe. Jak dotąd najciekawszą książką z SW był dla mnie "Darth Maul - Łowca z Mroku"
happy.gif
. Harry Potter... dla mnie najlepsza książka, jaką kiedykolwiek czytałem. O twórczości Rowling możnaby założyć osobny temat
tongue.gif
. Niedługo mam zamiar przeczytać "Kod Leonarda Da Vinci". Miałem okazję przeczytać tylko sześć rozdziałów tej książki podczas wakacji i bardzo mi się spodobała. Czekam, aż kumpel skończy i od niego pożyczę
smile.gif
.
 

Jay_Kay

Magister vitae
Dołączył
22.10.2005
Posty
589
Cóż, mi podobają się książki psychologiczne i poruszające ważne problemy życiowe. Do swoich ulubionych mogę zaliczyć "Rok 1984" Orwella i "Lot nad kukułczym gniazdem" Kena Keseya. Polecam co ambitniejszym czytelnikom
smile.gif
. Spodobało mi się także "Na zachodzie bez zmian" Remarque'a.
QUOTE Niedługo mam zamiar przeczytać "Kod Leonarda Da Vinci"
Uczyniłem to już rok temu
smile.gif
, i książkę polecam. Naprawdę ciekawa. O kontrowersyjnych zagadnieniach poruszonych w książce możnaby założyć oddzielny temat...
Pozdrawiam.
 

MJ1991

New Member
Dołączył
7.1.2006
Posty
20
Ja Tolkiena Wladce Pierscieni zaczalem ale nie skonczylem. ta ksiazka jest trudna jak dla mnie ale film mi sie podobal. A Kod Leonarda Da Vinnci jest dlugi? bo widzialem reklame filmu i musi byc spoko rzeczywiscie
smile.gif
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Mnie interesują razej książki fantasy. Nie trawie lektur szkolnych. Kilka przeczytałem i nie były takie złe, ale te co teraz mi karzą czytać to jest masakra. Ostatnio czytałem Eragona i mam zamiar Najstarszego. Chociarz za dużo czasu nie mam to czasem się za czytanie wezme
smile.gif
 

Baton

Weteran
Weteran
Dołączył
11.12.2003
Posty
742
No właśnie zapomniałem przeczytałem również "Harrego Pottera" kilka razy (naprawde) nawet 6 cześć przycztałem! Wiecie E-mule
tongue.gif
! Można ściągnąc po polsku. Preztłumaczona przez jakiś maniaków!
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
QUOTE (Baton) Preztłumaczona przez jakiś maniaków!

Też miałem coś takiego. Niezbyt mi się spodobało i wolę poczekać do oficjalnej Polskiej premiery
happy.gif
... ale to tylko moje zrzędzenie
tongue.gif
.


QUOTE (MJ1991) A Kod Leonarda Da Vinnci jest dlugi? bo widzialem reklame filmu i musi byc spoko rzeczywiscie

Z tego, co zauważyłem, to jest to dość obszerna książka. Wydanie, które czytałem miało coś koło 600 stron, chyba, że mi się coś pokićkało
laugh.gif
. Jednak podobno wciąga, jak niewiadomo co
tongue.gif
.
 

Adi Galia

Member
Dołączył
12.11.2005
Posty
77
Ja lubię czytać fantasy, przygodowe. Bardzo podobał mi sie "Hobbit"
wink.gif
Niestety nie czytałem jeszcze "Władca Pierścieni", ale mam zariar zacząć
happy.gif
Obecnie czytam książkę pt. "Eroagon", wydaje mi sie, że znana
biggrin.gif
"Harry Potter" to jedna z lepszych książek jaką przeczytałem
happy.gif
Najbardziej podobała mi się część IV, czyli "Harry Potter i Czara Ognia" po prostu była świetna
wink.gif
Wiele osób, w tym moja mama, polecało mi "Kod Leonarda da Vinici". Zamierzam ją przeczytać. W swoim życiu jak narazie przeczytałem tylko jedną książkę historyczne. "Gorzka chwała" opowiada o czasach pomiędzy wojnami. I polubiłem je.

Moją ulubioną lekturą szkolną, była książka pt. "Uczniowie Spartakusa" z V klasy. A także "Chłopcy z placu broni" (chodź trochę smutne
sad.gif
). Wydawała mi się też książka "Szatan z siódmej klasy"
biggrin.gif



Pozdro
biggrin.gif
 

CAT

Member
Dołączył
27.12.2005
Posty
56
Czytam wszystko co się da
biggrin.gif
. Kryminały, horrory, fantasy, prygodowe - wszystko byle, żeby było ciekawe do poczytania. Ostatnio czytam "Opowieści rodu Otori" Lian Hearn. Jest to saga o rodzie, żyjącym w średniowiecznej Japoni.
Czytałam też "Władce Pierścieni", "Hobbita" [w domu mam "Silmarillion, ale narazie nie mam czasu], kryminały Agathy Christie, Stephena Kinga coś,a nawet Pottera
biggrin.gif
. Dana Browna też czytałam, a najlepszy był "KLdV" /ma ponoć być kolejna część, coś o królu Salomonie
smile.gif
smile.gif
/. W sumie to chyba wszystkie ciekawe co są w bibliotece czytałam.

Co do horrorów mam zamiar zacząć Mastersona
smile.gif
.

Ps. Wypożyczyłam sobie jeszcze "Krainę Chichów" Jonathan'a Carrolla. Słyszałam, że dobre - połączenie fantastyki z elementami horroru. Zapowiada się nieźle. Po za tym autor tej książki jest tak popularny w Polsce, że nawet premiera kolejnej była właśnie u nas
happy.gif
biggrin.gif
.
 

zefir bs

New Member
Dołączył
22.11.2005
Posty
19
ja najbardziej lubie fantasy z wydawnictwa "forgotten realms" czy jakos tak to ie pisze mio ulubiona kasazka jest "cwiatlo i cienie" - wszystkie 3 czesci a poza tym to lubie bardzo "piesni i miecze" "wladca pierscieni" "swiat czarownic w pulapce" i to chyba wszystko ale pewnie o czym zapomnialem:D:D
 

magmorf

Member
Dołączył
6.1.2006
Posty
82
Po oglądnieciu Władcy Pierscieni dowiedziałem się, że jest taka ksiązka jak "Hobbit, czyli tam i z powrotem", ale na szczęście dostałem tę książkę w szkolnej bibliotece (była tylko jedna sztuka) musziałem czekac tydzień zanim ktoś ją oddał ale się opłacało.

Bardzo fajna książka.
biggrin.gif


Polecam tym któży nie czytali.

Ale ja czytam zwłaszcza lektury.

Pozdro.
 

CAT

Member
Dołączył
27.12.2005
Posty
56
Co do HP6:
Ja przeczytałam 2 miesiące po premierze Harrego Pottera i Księcia Pół-krwi
biggrin.gif
. Tłumaczenie nie było złe, zdarzały się literówki i błędy ortograficzne {zapamiętałam jedno - Wieża Astronomiczna napisali przez "rz"
blink.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
}. Tu jest link jak ktoś chce: My Webpage. Po prawej polskie, a po lewej angielskie.

Pozdro!
 

Sever Sharivar

Słodka...
VIP
Dołączył
1.5.2005
Posty
1339
Przeważnie siedze w literaturze fantasy ( nie fantazy ). Z klasyki gatunku, to oczywiście Tolkien, potem Salvatore, Żelazny (czy jakoś tak...), "Pierścień Mroku" Pierumowa itp. Książki okołofilmowe odpadają, bo to nuda. Co do papierowych wersji gier to te z serii Warcraft, Starcraft itp. są dość fajne. Z ambitniejszej literatury, to "Mistrz i Małgorzata", "Wichrowe Wzgórza", "Imprimatur" (polecam) czy słynny "Kod...", który przeczytałam w dwa dni
smile.gif


Co do bibliotek, to ja zawsze testuje nowe ksiązki. Ale na razie same bzdety są
dry.gif
 

EdGaR

Member
Dołączył
3.3.2005
Posty
853
Taaa, uwielbiam książki, a to ulubione tytuły :

---> saga wiedźmina,
---> saga miecz prawdy,
---> trylogia WP,
---> hobbit,
---> Silmallirion,
---> Niedokończone opowieści,
---> seria harry potter,
---> dług wdzięczności,
---> jakieś tam książki starwars
smile.gif


Pozdrawiam
 

kardif

New Member
Dołączył
11.5.2005
Posty
7
Saga WIEdDŹMINa
Troche StaR WaRs
WładcA PiERŚcionków
POtteR
InNy WiaTr Ursula K. Le Guin
PrzeBUdzENIe DEMoNa R.A.Salvatore
ZAPOmniaNe BesTiE z EldU Patrycia A. McKlip
 

O$kar

Member
Dołączył
20.10.2004
Posty
410
Humm.. No to tak...
- Władca Pierscieni (jako nie jedyny zresztą
tongue.gif
Nie kryję jednak że o wiele bardziej wole film chociasz to ksiązke czytałem pierwszą.) + Silmarilion (ogulnie twórczość Tolkiena)

- Kod Leonarda (absolutnie najgorsza z napisanych przez D.Brown'a książek... Doszukiwanie sie kodów templariuszy w Disney'owskich rysunkach myszki Miki po prostu zwaliło mnie z nóg.. Może filmowa interpretacja z Tom'em Hanks'em i Ian'em McLalan'em w rolach głównych nadrobi braki książki).

- Anioły i Demony

- Zwodniczy punkt (To chyba mu sie najlepiej udało)

-WarCraft (Ostatni Strarznik, Władca klanów i Dzień Smoka - super. Lekko i przyjemnie sie to czyta. Fajne opisy masakrycznych bitew, i swietne uzupełnienie do jeszcze lepszej gry).
 

RobsonAjax

Member
Dołączył
4.2.2005
Posty
761
Mnie interwesują księżki HISTORYCZNE, włyściwie tylko II Wojna światowa i biografie o ludziach z tamtego okresu.
Ostatni przeczytałem Twierdze Szyfrów B. Wołoszańskiego. Jakbym miał oceniać tę książke 10/10, po prostu super!!!!
Tera mam lekture Kamienie na szaniec, więc nie pogardze
tongue.gif
.
To by było na tyle.

Pozdrawiam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom