Król Szczurów

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
Król Szczurów. Książka, której akcja jest umiejscowiona w więzieniu Changi, w Singapurze (II WŚ). Amerykański żołnierz nazywany Królem nie narzeka na nic- jest więźniem bogatszym od większości strażników. Dzięki swoim umiejętnościom i sile psychiki daje sobie radę. Kiedy poznaje Petera Marlowe'a, uczy go, jak wykorzystywać ludzkie słabości... i ludzi.

Świetna książka. Bardzo ciekawa, z zaskakującym zakończeniem. Ktoś z Was to czytał? Jeśli tak, napiszcie, co o niej sądzicie.
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Świta mi gdzieś ten tytuł. Na pewno czytałem, ale nie wiem czy do samego końca [ czytałem w czasie przygotowania do matur i mogłem nie mieć czasu ]. Pamiętam że książka była niesamowita. Opisywane sytuacje, cała ta historia i sam język i sposób opisywania był genialny. Czytało się bardzo miło.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Bardzo dobra książka oparta na faktach. Autor James Clavell opisuje własne przeżycia z japońskiego obozu jenieckiego. Powieść ta doczekała się również ekranizacji pod tym samym tytułem co książka. Czytałem to lata temu i dużo rzeczy wywietrzało mi z głowy, ale ogólne wrażenie jakie na mnie zrobiła pozostało. Pamiętam niektóre sceny i wydźwięk książki. Robi wrażenie. Dla kogoś interesującego się tamtym okresem historii lektura obowiązkowa.
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Witam :)

Oglądaliście może ekranizację Króla szczurów?

Oglądałam właśnie ten film, książki nie czytałam. Wiecie może czy film został wiernie odwzorowany? Bo jeśli tak, to w sumie czytanie książki opisującej to samo, co oglądałam nie jest dobrym posunięciem - w takim razie wolałabym zając swój czas jakimś innym tytułem.



Pozdrawiam, Daria.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Generalnie, film jest dość wierny w stosunku do książki, ale ja zawsze przedkładam książkę nad ekranizację. Film nigdy nie odda pewnych niuansów zawartych w druku, bo to zwyczajnie nie możliwe. Także ze swojej strony gorąco namawiam, abyś trochę czasu na nią zmarnowała ;)
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
No, może się skuszę, ale to najwyżej pod koniec wakacji, teraz wole coś nowego poczytać. Mówię, że "może", bo wiesz... książka niekoniecznie potrafi wciągnąć, gdy znasz już jej cała fabułę i wiesz co się wydarzy w każdym jej fragmencie - skoro film jest tak wiernie odwzorowany jak mówisz.



Pozdrawiam, Daria.
 
Do góry Bottom