Komunikaty I Błędy Krytyczne

Status
Zamknięty.

Kyroge

Member
Dołączył
14.4.2008
Posty
351
Chyba każdy z nas spotkał się z niebieskim ekranem z jakimś tekstem, niezależnie od Windowsa. Tutaj można porozmawiać o tych komunikatach, jak je zwalczać, a raczej ich przyczyny. Te komunikaty zaskakują, kiedyś uruchamiam Windowsa XP Professional a tu... SRRRRRU! Błąd krytyczny! Trzeba było na nowo Windowsa instalować... <_<
Pozdro
(Jak temat głupi to usunąć)
 

Pandrodor

Member
Dołączył
12.10.2007
Posty
437
No, to może zacznij rozmowę Kyroge xD
Niebieskie komunikaty...2 razy mi się zdarzył krytyczny komunikat o pamięci podręcznej, chyba ale restart i po sprawie ;p
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Hmm, kilka resetów a potem system mi padał.
Tak więc nauczony doświadczeniami zawsze po tym gdy pojawia mi się komunikat robię formata zabezpieczając wcześniej najbardziej potrzebne mi dane.
Nie znam szczerze mówiąc zadnego rozwiązania na ten błąd, zwłaszcza ze jego tresc wygląda inaczej chyba za kazdym razem.
 

switek17

Member
Dołączył
14.3.2007
Posty
447
Też miałem blue screen'a i to już nie raz. Zwykle kończyło się formatem Windowsa. Jednak kilka razy pomogło sprawdzenie taśm łączących napędy i dyski z płytą główną. Odpiąłem wszystko, podłączyłem i działało bez zarzutów. No ale po jakimś czasie znowu to było (robiłem format i instalowałem Linxua), to wtedy już dysk poleciał przez okno ;)
 

Kyroge

Member
Dołączył
14.4.2008
Posty
351
Normalnie żal! Gram w Morrowinda, i jeden z pluginów był zryty i poryty, to restart power! Czekam na uruchomienie Windowsa a tu... SRRRRRRRRRRU! Blue screen! UNMOUNTABLE BOOT VOLUME - normalnie tryby awaryjne nie działały...
Albo miałam Windowsa ME, instaluję sobie Kangurka Kao, ale zwiecha, reset i... BŁĄD OCHRONY SYSTEMU WINDOWS, NALEŻY PONOWNIE URUCHOMIC KOMPUTER. SYSTEM ZATRZYMANY. Kilka(naście) razy resetowałam i tylko opcja tryb awaryjny, ale odratowałam kompa.
Kiedyś na pulpicie zawiesił mi się komp, ALT _ CTRL + DELETE i... SYSTEM ZAJĘTY! Zdenerwowałam się, naburczałam coś na kompa w stylu "a niby czym jesteś zajęty, ciole?!", wciskam ENTER i... OSTRZEŻENIE! ALT + CTRL + Delete i... BŁĄD OCHRONY!
Trzeba było resetowac...
Pozdro ;*
TYlko tyle pamiętam. A tych errorów było... Nie chcę sobie przypominac nawet... I dlatego zajmuję się ANTYERRORYSTYKĄ - zapobieganie errorom :p
EDIT: Widzę że temat się podoba :)
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
CYTAT(Kyroge @ 16-04-2008, 08:25) index.php?act=findpost&pid=178037
EDIT: Widzę że temat się podoba :)

No pewnie :)
Jeśli chodzi o tego blue screena to przyznam że miałem z nim wiele problemów. Nawet pisałem tu na forum. I wiecie co? Mi format ani reinstall windowsa nie pomógł. Przeskanowałem cały komp i nie było ani jednego wirusa. Działo się to nie tylko w grach. Nawet gdy miałem włączony internet. Spróbowałem wszystko odłączyć od kompa i włączyć. I prawie zadziałało.. Prawie bo w grach dalej wyskakiwał mi ten błąd. Akurat wtedy dokupiłem sobie 512 ram i pomogło. Spokojnie gram nawet w G3 i ten komunikat do tej pory (od kilku miesięcy) się nie pojawił :)
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Heh nic dziwnego, skoro nie pomaga zwykły reinstal to wina musi leżeć po stronie sprzętu - z resztą w treści komunikatu pojawiającego się na ekranie jest to zawarte ;]
 

Kyroge

Member
Dołączył
14.4.2008
Posty
351
Ale z tym błędem ochrony SRSLY było ciężko... Ale w XPkach poprawili to i już nie ma błędu ochrony. Aha, i o co chodzi z tym:
Błąd ochrony systemu Windows.Należy ponownie uruchomić komputer. System zatrzymany.
Chodzi o ochronę. Podobno system tak wywala, jak coś jest uszkodzone, plik, albo problem ze sterownikami VxD.
Tych błędów jest dużo, właściwie dożo odmian: STOP: xxxxxxxxxxyyyyyyyyy tak różnie z tym jest.
 

Lares_

Paladyn Wody
Dołączył
29.11.2005
Posty
806
cholera. Mi wyskakuje takie gowno: nvncp.sys I że błąd z tym. Blue Screen oczywiście. A najśmiejszniejsze jest to, że wywala mi się jak gram w GTA:SAN ANDREAS.(Wcześniej grałem i nic się nie działo. Dopiero po instalacji ponownej gry zaczeło się wywalac.) Gram normlanie, bez problemu. A tu bach. Blue screen. I resecik. :(( Wie ktoś co zrobić?
 

Kyroge

Member
Dołączył
14.4.2008
Posty
351
Sprobuj reinstala gry zrobić. Prawdopodobnie plik nvncp.sys jest uszkodzony. Tak myślę, idę na studia informatyczne.
nvncp.sys - zobacz, czy to plik gry. Jak tak, radzę usunąć ten i z płyty zgrać taki sam czyli nvncp.sys i powinno być OK. Jak nie, to nie wiem, tylko takie rozwiązanie widzę.
Pozdro ;*
 

szyszko

New Member
Dołączył
20.4.2008
Posty
6
CYTAT(Kretox @ 17-04-2008, 21:03) index.php?act=findpost&pid=178230
cholera. Mi wyskakuje takie gowno: nvncp.sys I że błąd z tym. Blue Screen oczywiście. A najśmiejszniejsze jest to, że wywala mi się jak gram w GTA:SAN ANDREAS.(Wcześniej grałem i nic się nie działo. Dopiero po instalacji ponownej gry zaczeło się wywalac.) Gram normlanie, bez problemu. A tu bach. Blue screen. I resecik. :(( Wie ktoś co zrobić?


spróbuj zmniejszyć przyspieszenie karty dźwiękowej, nie może być pełne - w niektórych zintegrowanych układach powoduje to właśnie resety
 

Kyroge

Member
Dołączył
14.4.2008
Posty
351
Widzę, że BSOD - Blue Screen Of Death mieli chyba wszyscy. Teraz czas na RSOD - Red Screen Of Doom - Czerwony Ekran Zagłady. Pojawia się w Windows Vista. Na nich się nie znam, a że idę na studia informatyczne, muszę co nieco o nich wiedzieć. Na Wikipedii byłam. Są też inne błędy - Guru Meditation, Yellow Screen Of Death , Black Screen Of Death, Kernel Panic, itd...
Co do problemu Kretoxa - możliwe Szyszko że i to pomoże, ale zgranie tego pliku z płyty i podmienienie go będzie chyba dobrym rozwiązaniem. Kretox - jakbyś mógł napisać tu treść... Nie chcę Cię narażać Kretox, ale jakbyś mógł jeszcze raz wywołać tego BSOD czyli blue screena i dać tutaj jego tekst, może coś byśmy poradzili...
Pozdro

PS: Mam tu problemik. Pomoże ktoś? MUSZĘ się dowiedzieć co to za tatałajstwo... Bug czy co?
img01008lqml0.jpg


Chyba fake... Ale nie jestem pewna... Błagam o pomoc!
 

Laska

Active Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
1041
CYTAT
Nie chcę Cię narażać Kretox, ale jakbyś mógł jeszcze raz wywołać tego BSOD czyli blue screena i dać tutaj jego tekst, może coś byśmy poradzili...

A nie można kliknąć sobie prawym na mój komputer, kliknąć "zarządzaj" -> podgląd zdarzeń -> aplikacja -> i wyszukać sobie kod błędu i sprawdzić co go powoduje?
 

switek17

Member
Dołączył
14.3.2007
Posty
447
Kyroge używasz linuxa? Ja na Ubuntu często coś takiego mam. Nie odnalazł jakiegoś modułu. Wejdź na forum Ubuntu i tam poszukać warto, może podobny problem był. Jeśli nie, to pozostaje założenie nowego tematu. Ogólnie takie błędy podczas używania niestabilnych wersji Ubuntu to normalne (przynajmniej u mnie). Ale u ZU rozwiązać taki błąd to nie problem.
 

Kyroge

Member
Dołączył
14.4.2008
Posty
351
Używam Windowsa XP Proffesional. Wcześniej był 95, 98, Milenium Editon... Błagam, Dajcie do tego Black screena co to jest... Pilnie jest mi potrzebne a sama nie wiem OCB...
Pozdro
EDIT: używałam tak: Windows 95, 98, ME i teraz XP Profesionalka ;P
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom