Komputerowe Zakupy

Status
Zamknięty.

Kettger

Handlarz
Dołączył
26.6.2008
Posty
33
Witam!

W tym temacie proszę zamieszczać prośby o pomoc w kupnie sprzętu komputerowego.




Dla osób chcących dokupić nowe części do obecnego komputera:

Należy podać ilość posiadanej pamięci RAM, model karty graficznej, procesora, dysku twardego oraz obudowy. Nie należy także zapomnieć o zasilaczu, gdyż prawidłowe funkcjonowanie komputera bez tej części jest niemożliwe. Użytkownik powinien też określić ilość funduszy, które może przeznaczyć na modernizację. Po określeniu powyższych rzeczy prośba zostanie rozpatrzona.




Dla osób mających zamiar kupić zupełnie nowy sprzęt:

Wystarczy jedynie podać kwotę, jaką chce się przeznaczyć na komputer, a także określić czy ma to być zestaw z monitorem.



UWAGA! Jeśli nie wiesz, jakie masz części w komputerze, skorzystaj z programu Everest Home Edition



Pozdrawiam, jednocześnie mając nadzieję, iż temat ciepło się przyjmie.
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
Widzę, że nikt tu jeszcze nie pisał, więc będę pierwszy :)
Otóż, planuję zakup nowego kompa, większość sprzętu mam już wybraną, zastanawiam się nad kartą graficzną.
Zastanawiam się między
Asus GeForce 9600GT a
GeForce 8800GTS
Cena porównywalna, ale nie wiem którą wybrać, więc prosił bym o poradę ;) Ewentualnie otwarty jestem na inne propozycje.

Pozdrawiam
 

kondzio1993

Member
Dołączył
13.1.2007
Posty
128
hm... pierwsza z kart nie wydaje mi się dobrym pomysłem. A jeśli chodzi i drugą to mam dla Ciebie następującą propozycje. Zrezygnuj z niej!
kosztuje ok 450 zl(o ile dobrze pamiętam) - czyli całkiem sporo.
Karta ZOTAC 9600GT 512 AMP kosztuje okolo 390 zł, a jest tylko 10 -15 % słabsza, ponieważ wykorzystuje nową technologie. proponuje Ci wziąć dwie 9600 które ci przedstawiłem w SLI, i dobrać do tego płyte główną 775 GB GA-N650SLI-DS4L(czy jakoś tak nie do końca pamiętam) kosztuje ok.260zł. Jeśli kupujesz Windowsa viste zainwestuj w procesor 2 rdzeniowy - jeśli nie - kup jednordzeniowego. XP jest za stary aby obsłużyć dwu lub cztero rdzeniowe procesory - wiec w jego przypadku to zupełna strata pieniędzy.
Trochę się rozpisałem nie na temat, ale mam nadzieję , że pomogłem.

Pozdrawiam
Kondzioo
 

Everon_92

Member
Dołączył
5.4.2008
Posty
172
Taa....masz rację cena dwóch 9600 jest nawet bardzo zbliżona do jednego 8800 GTS.Patrz chłopie trochę,na to ile chłopak ma do wydania a nie co będzie lepsze.Równie dobrze możesz mu powiedzieć żeby wziął 2 GF 9800GTX2 w SLi.

Rozumiem że na kartę masz przeznaczony budżet około 500zł?Hmm....8800GTS 640 mb jest już trochę przestarzały,a pozatym ma słabe taktowania.Radziłbym ci zakup 8800GT 512 mb,albo 8800GTS 512 mb,które są wydajniejsze,szczególnie ta druga,powstaje z użyciem nowszych technologi(m.in.G92 zamiast G80).Jeśli za drogo to radzę kupić 9600 GT w jakiejś wersji podkręconej(AMP,TOP) ze zwiększonym taktowaniem.
A możesz napisać jakie chcesz pozostałe komponenty?Może będę mógł ci jeszcze coś doradzić.

Co do Visty,to porażka moim zdaniem,nie kupuj.Mam i jestem z tego powodu bardzo niezadowolony,zmula kompa,mało intuicyjna w obsłudze wogóle jak dla mnie dno,Radziłbym poczekać z zakupem przynajmniej do wyjścia SP2.

CYTAT
zainwestuj w procesor 2 rdzeniowy - jeśli nie - kup jednordzeniowego


Niby jaki procesor jednordzeniowy ma kupić?Przecież już ich nawet nie produkują.No chyba że Celerony.To już lepiej kupić najtańszą dwu-rdzeniówke.

Pozdro.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
CYTAT
hm... pierwsza z kart nie wydaje mi się dobrym pomysłem.


Bo?
osobiście jestem wrogiem 8800 gt i zakupiłem sobie 9600 GT i jestem ogromnie zadowolony. Wydajnosć w stosunku do ceny jest bardzo dobra i wytarczająca. W połączeniu z restzą dobrego sprzętu starcza i osiąga wystarczjące wyniki w najnowszych sprzętopożeraczach.
Na razie jedna taka starczy, a jak nie będzie starczać to można dokupić jeszcze jedną w trybie SLI - kiedyś oczywiście.

9600 GT jest kartą dobrą i moge polecić Ci zamiast okrojonej 8800 gts.
O :)
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
Chyba faktycznie zdecyduję się na tego 9600. Czyli ogólnie sprzęt wyglądał by tak:
Płyta główna:Asus P5N32-E
Procesor: Intel Core2 Duo E4600 2,4GHz
Karta graficzna: GeForce 9600 GT Asus 512MB
Pamięć RAM: Kingston DDR2 2x 2GB
I to chyba tyle, mam jeszcze problem z zasilaczem , dyskiem twardym i ewentualnie napędem, ale ten moge przenieść ze starego kompa.
I jak Waszym zdaniem to wygląda? jakieś sugestie?

Pozdrawiam i z dziękuje za pomoc :)
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Komp fajny.
Nie jest to machirna maszynka, ale na aktualne gry jak i te najbliższe na pewno starczy i to ze spokojem.
Co do zasilacza to im większy tym lepszy, osobiście mam 400 i jestem zadowoon y.
Co do dysku to już kwestia indywidualna, wszystko zależy od twoich potrzeb.
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
CYTAT(Kacperex @ 08-07-2008, 22:49) index.php?act=findpost&pid=188809
Co do dysku to już kwestia indywidualna, wszystko zależy od twoich potrzeb.


Jakiej firmy najlepiej i z jakim cache? Jeśli chodzi o wielkość, to raczej nie więcej niż 300 Gb
 

kondzio1993

Member
Dołączył
13.1.2007
Posty
128
W sumie jestem zwolennikiem zmian na dłuższy okres . Jeśli planujesz w przyszłości dokupić drugą 9600 polecam zasilacz

PENTAGRAM SF CAV-620-A12S kosztuje 280 zl
 

Everon_92

Member
Dołączył
5.4.2008
Posty
172
No zasilacz lepiej kupić trochę większy na zapas,jeśli w przyszłości będziesz chciał zmodernizować kompa,nie będziesz miał dodatkowych kosztów zasilacza,bo jeśli będzie za słaby,komp będzie sie resetował,wyłączał,dawał skoki napięcia aż w końcu coś ci popali,a koszty zakupienia zasilacza większego o 50 czy 100w nie są duże,naprawdę warto zainwestować.Trudno mi jest coś polecić bo nie wiem ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na niego.Co do dysków,to nie wiem ile jest ci potrzeba,mi tam 250 Gb w zupełności wystarcza,może kiedyś go zapełnie,ale koszty dysku 320gb są niewiele większe,więc jeśli masz fundusze to radze ten drugi.Cache najlepiej jak największy,przynajmniej 16mb,osobiście odradzam Seagate,nasłuchałem się o nim wielu nieciekawych opinii,na forach jak i od bardzo kompetentnych ludzi.Jednemu trafi się dobry egzemplarz,a drugi będzie co chwila go reklamował,bo albo co chwila się grzeje,albo pracuje jak radziecki czołg,obudowy nie można przekrzyczeć, sama tańczy w miejscu.Pewien znajomy informatyk(ma sklep komputerowy) powiedział że połowę sprzedanych dysków SG otrzymują z powrotem do reklamacji :huh: także to prawdziwa loteria.Co do napędu tu kup zwykłą nagrywarkę dvd,najlepiej LG,bez żadnych udziwnień i bajerów,bo i tak niedługo trzeba będzie zmieniać napędy na Blue-ray,do których płyty już zaczynają się pojawiać,a niedługo napewno masowo zaleją rynek,więc nie warto inwestować w napęd.

Ale się rozpisałem :p
Pozdro
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
Jeszcze jedna sprawa - zależy mi na tym, żeby mieć Vistę, ale nie wiem czy przy karcie 512mb nie odbije się to na wydajności w grach (sama winda pożera 128mb pamięci na karcie). Czy póki co wystarczy że kupię gf 9600 gt 512 i potem ewentualnie dokupię drugą pod SLI? Co o tym myślicie?

Pozdraiwam
 

Everon_92

Member
Dołączył
5.4.2008
Posty
172
Napewno ci wystarczy,nie odczujesz spadku w grach.Ja w laptopie mam GF9300 256mb ram,viste i NFS Pro Street działa mi na max detalach bez przycięcia.Na obecne gierki karta spokojnie da radę,a jeśli w niedługim (kilka miesięcy)czasie dokupisz drugą to powinno być rewelacja.Prawda na Viscie komp zmula,ale ogólnie,jeśli chodzi o gierki osobiście nie odczuwam różnicy.Pozatym planujesz wrzucenie 4GB ramu więc to znacznie usprawni działanie systemu.Moim zdaniem będzie dobrze.
 

RobsonAjax

Member
Dołączył
4.2.2005
Posty
761
Pisłaem o tym w innym temacie, ale się powtórzę:

CYTAT
Przymierzam się do zakupienia kości RAMu. No więc dosyć dawno kupowałem i oto model, który kupiłem: GoodRAM, DDR, DIMM, PC 3200 (info wziąłem z nalepki naklejonej na kość, więc chyba są w porządku ). I problem: czy jeśli kupię coś z tej strony/tego rodzaju to będą pasować/nie będą się gryźć i wyjdzie mi np. 2 GB RAMu?


http://www.allegro.pl/search.php?string=Go...0&country=1


Chcę się jeszcze co do tego upewnić i jeszcze jedno pytanie, tj. czy można się spodziewać w najbliższym czasie, że ceny RAMu jeszcze spadną? Może pojawiał się jakiś nowy japoński wynalazek albo coś :D.


Pozdrawiam.
 

Everon_92

Member
Dołączył
5.4.2008
Posty
172
Nie no o żadnym japońskim wynalazku nie słyszałem,może mam przestarzałe info?Nie wiem.No spaść to na pewno spadną bo komputery to taki towar który tanieje a nie idzie w górę,m.in przez nieustanne wynajdywanie nowych lepszych/tańszych technologi.
Jedynie stare komponenty drożeją,te które wycofano już z produkcji.Ich cena nieraz dorównuje zdecydowanie lepszym i nowszym produktom.

Co do tego ramu to sprawdzanie z nalepki nie jest zbyt praktyczne i raczej wątpliwe.Ściągnij program CPU-z.Często też dają go w dodatkach do gazet komputerowych takich jak PC Format,czy KŚ.Tam będziesz miał wszystkie dane twojego procesora oraz ramu.

Co do tego ramu to powinno być w porządku bo z tego co widzę to wszystko jest z jednej serii,nie ma jakiegoś konkretnego modelu jak np:geil black dragon czy kingston hyper X, goodram robi poprostu chyba tylko zwykły ram bez żadnych edycji specjalnych(przynajmniej przy 400Mhz,wszystkie są Cl3) więc nie będzie się gryść ze sobą.

Powinno być dobrze ale sprawdź dla pewności czy napewno masz taki sam ram.

Pozdro
 

Rusel

New Member
Dołączył
3.8.2008
Posty
15
Witam. Myślę nad ulepszeniem swojego kopa. Jest już dość mocny (ale G3 mi się zacina na wysokich) ale ja lubię się rozwijać. Wole ubezpieczyć się na przyszłość puki mam kasę. Mam taki sprzęt:
Płyta główna: Gigabyte GA-965P-S3
Procesor: Intel Core 2 Duo E650 1.86 GHz
Karta graficzna: GF 8600 GTS 256 MB
Pamięć: Kingston 4x512 RAM DDR2 800MHz
Myślę nad wymienieniem tych 4x512 na jedną 2 GB i dokupienie jeszcze 2 GB. Ale podobno przy 4 GB RAM trzeba mieć Viste bo XP wykrywa tylko 3.25 GB ram. Czy to prawda? Czy opłaca mi się dokupować RAM i zmieniać na Viste czy lepiej zostawić tak jak jest? Czy instalacja Visty wpłynie na gry? Czy będę miał problemy z jej obsługą, sterownikami i programami itp.? A może coś innego mi radzicie. Na modernizacje mam 500 zł.
 

Everon_92

Member
Dołączył
5.4.2008
Posty
172
Co do ramu to Xp wykrywa chyba 3,5GB ramu,ale i tak lepiej kupić 2x2Gb niż rozdrabniać się na mniejsze bo i tak na to samo wyjdzie a kiedyś ci się przyda.Moim zdaniem dokup ram i zostaw XP.Ja bym tak zrobił,najwyżej stracisz to 512 mb,ale kiedyś jak ją dopracują to będziesz miał 4gb.Bo jak narazie to dla mnie jest koszmarna,co do sterowników dla mnie też tragedia,a starsze gry też ci raczej chodzić nie będą.Pozatym sama Vista chla od cholery ramu i grafiki więc ci to wszystko na jedno wyjdzie.Moim zdaniem powinieneś kupić 2gb ramu i zbierać kasę na lepszą grafikę,polecam GF9600 512mb.To tyle z mojej strony.

Pozdroo
 

Rusel

New Member
Dołączył
3.8.2008
Posty
15
A ta karta GF9600 512mb po ile jest i czy na 100 % będzie działać na mojej płycie głównej. Jeśli ją dołożę tą kartę to obie będą działać?
Tyniec a ty nie przeczytałeś chyba nawet mojego posta ja już mam GF 8600 i myślę o ulepszeniu mojego sprzętu.
 

Everon_92

Member
Dołączył
5.4.2008
Posty
172
Tak twoja płyta obsłuży tą kartę bo jest tak samo jak GF8600 pod PCI-E.Karta kosztuje ok.350zł,przynajmniej na komputroniku,myślę że można ją z powodzeniem kupić taniej jeśli znasz jakiś dobry sklep ze sprzętem.

Tobie chodzi o to żeby dołożyć tą kartę do 8600 przez SLI?? :huh: No to cię rozczaruję bo to raczej chodzić nie będzie :p Nie pomyliłem się.To napewno nie będzie działać.Poprostu wymień jedną kartę na drugą,kup 2GB ramu i będzie baja.Z powodzeniem powinieneś się wyrobić w 5 bańkach.A kiedyś jak sobie dozbierasz coś kasy to dokup następne 2gb.
 

jurekusa

Debile
Dołączył
10.8.2008
Posty
18
8600 to slaba karta, jesli chcesz grac w wyzszych rozdzielczosciach, odloz troche money. Inaczej kupisz karte , ktora po pol roku bedzie bezuzyteczna.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom