Jaka była wasza pierwsza gra RPG?

Status
Zamknięty.

keczer

Member
Dołączył
4.9.2004
Posty
88
Ja właściwie ogólnie kiedyś na kompie nie miałem neta, nie umiałem tam nic, i sobie tylko graliśmy. Nagle starszy brat przyniósł Robin Hooda. No to tam była promocja, jeżeli kupisz jakieś tam gry po kolei (jedna była Icewind Dale i Gothic- ostatnia) to dostaniesz jedną z gier którą ty wybierzesz. Do wyboru:

:arrow: Iron Storm
:arrow: Europe Universals
:arrow: Gothic II

Chcialeśmy na początku Iron Storm. Ale później po zagraniu w G1 chcieliśmy drugą część. Ale ogólnie pierwsza gra nasza RPG w którą graliśmy to Icewind Dale (przynajmniej ja)
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
Mnie do cRPG zawsze odpychało po tym jak zobaczyłem Diablo. Po prostu kij! Ale trafiłem na recenzje Gothica II w Top Secret (aach to było pismo) recenzja była bardzo zachęcająca więc prędko skołowałem se G1, zagrałem i nie pożałowałem, ale do większości cRPG nadal mnie odrzuca i w baaaaaardzo niewiele ich gram. Wolę RTS.
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
A moja pierwsza gra RPG byl wielki BALDUR`S GATE. Pozniej sie posypalo RPG`ami min. byl to BG2 ICEWIND DALE, i NEVERWINTER NIGHTS, tych gier bylo wiele szkoda czasu aby wymieniac ale najlepsza byl oczywiscie GOTHIC I i II
biggrin.gif
 

Paladyn

Member
Dołączył
21.11.2004
Posty
32
Gra

Moja pierwszagra RPG to było Age of mitology. Grałem w to codziennie. Kiedyś tata przyniósł GII to przerzuciłem się na niego.
biggrin.gif




_________________________________
Jedno jest pewne, jeszcze się spotkamy.
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
Re: Gra

QUOTE Moja pierwszagra RPG to było Age of mitology. Grałem w to codziennie. Kiedyś tata przyniósł GII to przerzuciłem się na niego.
biggrin.gif




_________________________________
Jedno jest pewne, jeszcze się spotkamy.

Eeeeee... Smiem zauwazyc, ze AoM to nie RPG tylko RTS, a po za tym spoko sposób na dodawanie podpisu
smile.gif
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Moim pierwszym cRPG było Diablo (no może to nie całkiem czysty cRPG ale ma dużo wspólnego z cRPG. Tak mi przypasiła tam gra, że szukałem gier w tym stylu. Dopiero potem kolega pożyczył mi Gothic'a no i od tej pory jest to moja ulubiona gra, którą może pobić jedynie kolejna jego część. Aha i jeszcze wcześniej był Baldur, no i w sumie jego powinienem uważać za swój pierwszy cRPG, bo Diablo to hack'n'slash i teraz już nie lubie Diablo.
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
Ja juz nie pamietam ale najprawdobodobniej bylo to Diablo lub BG.Chocizaz moze genialny Planspece tornament. No ale jak trafilem na gothica to nic nie bylo juz tak jak dawniej
ta gra mna poprostu wstrzasnla w pozytywnym tego slowa znaczeniu.
 

Kel

Member
Dołączył
3.11.2004
Posty
135
Na początku nie lubiałem RPG, to jakieś badziewie, mówiłem! Ale kumpel podrzuciuł mi pierwszego Gothica i potem liczyło się już tylko RPG
biggrin.gif
:D:D:D
 

Sword

Member
Dołączył
10.11.2004
Posty
514
moim pierwszym RPG był Gothic I.Nie jestem raczej wielkim fanem tego gatunku,bo bardziej lubie RTSy.Prawdopodobnie nigdy bym nie zagrał w Gothica gdyby nie gorączkowe namowy mojego kumpla!
 

Vampek

Weteran
Weteran
Dołączył
17.4.2004
Posty
810
Jaki RPG? Oczywiście... nie Gothic. Pierwszym RPG był Vampire: The Masquerade- Redemption. Opierał się bardzo na zasadach książkowego roleplaya Vampire: The Masquerade, co było widoczne między innymi przy tym, że gra była cholernie liniowa i trudna. Po co kowal, skoro kasy mało, a kiedy dużo, to i tak miało się broń po wrogach? Tam kasę się zdobywało tylko w misjach, doświadczenie podobnie, co miało katastrofalne skutki. Ba- nawet nie można było wybrać postaci.

Co innego gra w sieci. Tam dopiero rozwijała swój potencjał. A racze "rozwijałaby", gdyby nie to, że grała grupka bossów, co rozwalali samym spojrzeniem. A to zapewne przez to, że będąc adminem można dać dowolną ilość doświadczenia, złota, czy przedmiotów każdej osobie, ze swoją włącznie. Zatem... co zrobić? Oczywiście exp na maxa! Siła na 100! Nowe zaklęcia! I tak dalej...

Grę skończyłem, kiedy doszedłem do współczesności. Tam po prostu odszedłem, porażony totalną stratą kilmatu. No i ta techno muza... koszmar.

Był też inny powód- w tym czasie przestawiłem się na Linuxa. Głównie łaziłem po necie, po formacie zaś (bo na jednym dysku, nawet podzielonym na partycje, dwa systemy się nie znoszą...) nie miałem ochoty na Vampira. Ale- pozostało mi po tym zainteresowanie wampiryzmem. Co widać po xywce...
 

Odydoz

Member
Dołączył
25.11.2004
Posty
545
A moim pierwszym rpg był.... Dink Smallwood
biggrin.gif
danmy do CDA wielki temu. Liniowy jak cholera. Juz nawet wspomniany w innym temacie Gabriel Knight III (przygodówka!) był mniej liniowy
biggrin.gif

Potem grałem w Pokemon Gold na Colora (swoja droga wypasiona giera - nawet komus, kto nie znosi Pokemonów może sie spodobać), no i po długim czasie oczekiwania - w Gothica, na którego od dawna miałem chrapkę. Lubie RPG - ale tylko te, w których nie trzeba układać drużyny, lecz chodzi sie jednym gościem - bo z z drużyną jest ten problem, że trza im rozdzielac przedmioty, rozwijać ich równomiernie itd. - a jak sie ma jednego to sie bierze co popadnie i wszystko trafia do jednej postaci.
 

dRaiser

Member
Dołączył
25.11.2004
Posty
92
Moim pierwszym poznanym pół-cRPGiem był hack'n'slash Diablo. Pamiętam, jak mnie jarały wówczas efekty w grze.... Póżniej chyba był Dink Smallwood.
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
cóż pierwszym był Incewind Dale, opowiem jak to się zaczęło...

...kiedys byłem upierdliwy i to strasznie(ale tera sie jestem już mniej denerwujący i dający się polubić), ciągle patrzyłem jak starszy braciszek pocinał w gierki, aż pewnego dnia zapytałem się:
-Dasz mi w to zagrać?
-Ale czy to nie wpłynie na twoja psychike(robi sobie ze mnie jaja nawet teraz)
-To znaczy...
-Będziesz chodził po domu z łukiem i będziesz polował na jelenie.
-(byłem łątwowierny)I co z tego, daj mi!
-No dobra
I zacząłem grać, grać i grać......i ciągle zaczynac od początku bo drużyna mi się nie podobała
tongue.gif
ale na poczatku(praktycznie co jeden obszar)brałem modyfikacje drużyny i kasowałem jedengo bohatera by stworzyć innego, potem sie kapłem, że punkty doświadczenia nie przechodzą.
biggrin.gif
Dobra pewnego dnia(po poradach brata, ale strasznie nie dokładnych, chyba nasz dialog wyglądał tak:
-a miałes kapłana?
-miałem
-a kogo lepiej kapłana czy druida?
-obu
-jakto?
-takto[nie widziałem, ze chodziło o woja/druida
smile.gif
]
-a łowce miałeś
-tak
-a złodzieja?
-nooooo
-to w sumie jaka byś dał drużynkę
-6 magów
-a czemu? [byłem młody i głupi]
-dla jaj
-to na końcu dac złodzieja/wojownika?[
biggrin.gif
]
-wiesz młody idź spać[
tongue.gif
]
-to skład taki: woj, druid, kapłan, mag i woj/złodziej?
-tAk!
-aha to ide[
biggrin.gif
]) zrobiłem moją drużynke(cienko pamiętam, pewny nie jetem)
półelf wojownik
elf wojownik/złodziej
człowiek kapłan
człowiek druid
elf łowca
człowiek mag
I ta druzyna jakims cudem doszedłem do doliny cienia, jeszcze pamiętam starcie z czyms tam Myrkula(tym cieniem z początkowego piętra w najwazniejszym grobowcu), wszyscy w niego nawalali, ale sie nie kapłem, że bron tylko jednej osoby jest skuteczna
biggrin.gif
ogólnie miało wspominam tą drużynke, której większośc członków miała imiona pokemownów(no co byłem młody 8) ), ale jeszcze tej gry nie przeszedłem 8) ale wróce....
 

Efremz

Member
Dołączył
9.10.2004
Posty
390
Mój pierwszy cRPG ? Baldur's Gate 1. Jezuuu jaka to była wspaniała giera... Podobało mi się w niej dosłownie wszystko... Grafika, super muza, grywalnosc itp. Jedna z najlepszych gier, jakie zrobił człowiek. Było to już naprawdę wieeeele lat temu. Od niej zaczałem moja przygodę z cRPG (trwa do dzisiaj). Pamiętam moją radośc, gdy jako-tako nauczyłem się tych wszystkich zależności AD&D przeniesionych na kompa. Wciąz pamiętam moją pierwsza postać CRPG'ową- człowiek wojownik o imieniu Stirion. Dzisiaj nie robi się takich naprawdę, naprawdę wspamiałych gier. Tamten klimat, emocje podczas zwiedzania gospody "Pod Pomocną Dłonią", skompletowanie super druzyny (z ego, co pamietam byli w niej: moja postać- Stirion, Imoen, oczywiscie mój ulubieniec Minsc ^^ (no i Boo ; ]), Viconia, Dyneheir i Jaheira.
Ta ekscytacja podczas wkroczenia do Wrót Baldura czy ucieczki z więzienia... Ehhh... ideał. Czemu era takich gier sie skończyła : (. Kolejne godziny grania, gdy wyszedł dodatek Opowieści z Wybrzeża Mieczy.
Potem zagrywałem się w Icewind Dale'a, Tormenta. Aż pewnego dnia wyszedł tak przezemnie wyczekiwany BG 2... kolejne dziesiatki, nawet setki godzin grania. Niektóre questy i wydarzenia zapamiętam do końca życia (serio). Np. taki podstęp lorda Firkraga (czy jak on miał) czy spotkanie z Drizzt'em Do'Urdenem czy Bruenorem czy wreszcie zdrada Yoshiego... powiem tylko tyle, że osobiście zanosłem jego serce do swiątyni. Gra wspaniała z każdej strony (nawet dzisiaj grafika mnie nie odstrasza). No i wydanie dodatku- Tron Bhaala. Ale to już nie było to samo. Dwójka była zajebista, ale gdzies po drodze utraciła klimacik jedyneczki, która do dzisiaj jest u mnie ta najlepsza. Wielu się zbulwersuje, ale Gothici (również je lubie, żeby nie było) nie dorastają Baldurkom do pięt... Saga o dziecku boga Mordu jest niedoscigniona pod każdym względem... Oczywiście obie częsci + dodatki mam orginalne... i swoją drogą nie rozumiem, jak ktoś moze nazywać się fanem danej gry, a nie nagrodzić twórców za lata ciężkiej i żmudnej pracy... egoizm
To tyle. Aha i bym zapomnial- Pozdrawiam wszystkich PRAWDZIWYCH fanów serii Baldur's Gate...

Edit:

Kiedy widzę, ze ktoś nazywa Age of Mythologi cRPG'em- trafia mnie -.-*
 

mr_cysio

Member
Dołączył
14.11.2004
Posty
117
moim pierwszym RPG był Diablo II, gierka nie najgorsza ale po jakimś czasie nudzi klikanie myszką wszędzie gdzie zobaczysz że coś sie rusza, no ale to nie forum o diablo
tongue.gif
potem zagrałem w Gothica I i po pięciu minutach męczenia się nad podnieśieniem przedmiotu (wściekły) wyłączyłem gre, po której wróciłem po roku i sie po prostu zakochałem!!
 

Mistrz Miecza

Member
Dołączył
1.11.2004
Posty
59
RPG

muj pierwszy rpg to gothic kiedy go poras pierwszy uruchomiłem a było to 1,5 roku temu zostałem fanem GOTHICA i gier rpg na wakacjach skończyłem
gothica 2 a teraz czekam z niecierpliwieniem na dodatek noc kruka
 

Efremz

Member
Dołączył
9.10.2004
Posty
390
Re: RPG

muj pierwszy rpg to gothic kiedy go poras pierwszy uruchomiłem a było to 1,5 roku temu zostałem fanem GOTHICA i gier rpg na wakacjach skończyłem
gothica 2 a teraz czekam z niecierpliwieniem na dodatek noc kruka

I to mnie własnie irytuje :|. Z twojego posta wnoskuję, że z cRPG'ów (RPG to zupełnie inna sprawa, w niego napewno nie grałeś, nie mylcie pojęć) grałes tylko w Gothic'i, a nazywasz sie fanem cRPG :?. Zero klasyki... smutne... ja nie czekam na żadne cRPG'gi, bo era naprawdę wielkich (Baldur's Gate, Fallout, Torment) skończyła się : (
 

Vampek

Weteran
Weteran
Dołączył
17.4.2004
Posty
810
Re: RPG

Z twojego posta wnoskuję, że z cRPG'ów (RPG to zupełnie inna sprawa, w niego napewno nie grałeś, nie mylcie pojęć) (...) ja nie czekam na żadne cRPG'gi, bo era naprawdę wielkich (Baldur's Gate, Fallout, Torment) skończyła się : (

No, jeśli tak to brać to przepraszam bardzo, nie zrozumiałem pytania.

Z RPG grałem tylko w Dungeons and Dragons, a i tak krótko, bo jedną sesję. Zamierzam sobie sprawić drugą edycję Wiedźmina. Szczególnie interesująco wygląda możliwość własnej rasy i klasy. A, jako, że premiera miała być już w lipcu... czekam z niecierpliwością:)
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Moja pierwsza gra było Diablo II jest to zaje***** gra ale nie tak dobra jak GothicI,II to sa naprawde dobre gry.

Vampek: Zaje*****e długi post, nie?
 

Kushi

Weteran
Weteran
Dołączył
3.9.2004
Posty
1283
Mój pierwszy RPG to Dink Smallwood nawet nie wiem czy to sie tak pisze noo a potem raz widzialem Diablo i jakos mi nie podeszlo. Potem byla taka podroba BG nazywala sie Dragon site czy jakos tak
biggrin.gif
No takim powazniejszym RPG byl napewno Lotr: RotK fajnie sie gralo Ganjalfem ( to nie blad ja og tak nazywam) no a potem Gothic II. I to byl moj najwiekszy blad w zyciu.......... Rzecz jasna ze najpierw zagralem w II :twisted:
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom