Ipoints

Status
Zamknięty.

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Jak zapewne zauważyliście pojawił się na forum system iPoints. W tym celu postanowiłem napisac mały tutorial wyjasniający o co w tym wszystkim chodzi.

Na forum Gothic UP omawiany system pełni funkcję zabawy. Nie ma z tego żadnych profitów, prócz respektu młodszych użytkowników.

W momencie kiedy piszę ten temat, każdy z was ma na swoim koncie tyle punktów ile POSTÓW. Wszystko jednak ulegnie zmianie wraz z waszą aktywnością.

Za każdy napisany temat na forum dostajecie 15 punktów za odpowiedz 5

W każdym momencie możecie dać depozyt do banku (uwaga opłata za tranzakcie wynosi 5% wpłaconej sumy i nie jest ona zwracana).

Otrzymane ostrzeżenie wpłynie na to, że z waszego konta zniknie 300 punktów!


Mam nadzieje ze podoba wam się system iPoints i myślę ze będziemy się dobrze bawili.

Pozdrawiam
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
W sumie to jest to dość ciekawy system. Na razie dostrzegłem jedną wadę - Przez niego rozjeżdża się całe pole z danymi o userze (przynajmniej u mnie). Po prostu dane nie odpowiadają podpisom. Chciałem też zapytać, skąd nazwa, tak mnie to zaciekawiło.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Szczurek, nie rozumiem?

Co do nazwy to jest ona nazwą twórców. Jeśli chodzi o syf pod avkiem, to wiemo nim, widzę, i postaram się naprawić to szybko.
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Śmiechy śmiechami, w późniejszym czasie można popróbować rozwinąć ten system w sensie, wykorzystać jego cechy jak zebrane pkty na przykład. I nie mówię o jakiś katalogach nagród. Może coś dla gildii by się znalazło też.
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
już widzę rozwijający się spam na forum :D, ale dobrze że za warny jest kasacja niezłej ilości punktów,
przypominam że nadmierny spam 'nagradzany' warnem
także spamując można więcej stracić niż zyskać więc zakładać tematy i pisać odp z głową ;)
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Ishit rozwala tabele....ale generalnie ciekawe urozmaicenie, które faktycznie możne potem jakoś wykorzystać dla gidii chociażby.
Chociażb jakby nie patrzeć to ten system nic nie zmienia..no chyba, ze na BP dostane za punkty hot doga za złotówkę xD
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
Widzę, że muszę od teraz częściej dawać warny... ;d Zobaczymy co z tego wyjdzie, na pewno jest to lepszy pomysł, niż system reputacji.
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
Podchodzę do tego jak do pies do jeża. Ale czas pokaże. chyba zasady jeszcze raz musze przeczytac, bo albom za głupi, albo one za trudne ^^

Edit: w tym momencie mamy z bojka tyle samo postów ^^

haha noes, mam o jednego więcej :p

usz nie ;p


CIONGNIJ
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Kacap minka mi się zła wcisnęła na liście, miało być ^_^, ale widzę że za stary się zrobiłem i moich żartów nikt nie rozumie :(
Tylko żeby teraz nie było akcji masowego zakładania nie potrzebnych tematów :)
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Kacap minka mi się zła wcisnęła na liście, miało być ^_^, ale widzę że za stary się zrobiłem i moich żartów nikt nie rozumie :(
Tylko żeby teraz nie było akcji masowego zakładania nie potrzebnych tematów :)

Od nadmiaru tematów nikt nie umarł. A jeśli będą one zbędne, to od tego już jest moderacja.
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
Ogólnie takie pierdoły mnie szczególnie nie obchodzą, bo nie mam na to czasu... Ale od razu ostrzegam: Jeśli będziecie wrzucać całe taczki gównianych haseł, żeby sobie nabić punkty, to będę się kontaktował z moderacją (w końcu spam to przestępstwo :p) i dawał rangi w dół.
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Fajne, nie powiem :)
Jeśli komuś się spodoba taka zabawa, to może to być mobilizacja do aktywności ^^ Tak jak często nowi maja satysfakcję z ilości postów i piszą jak najwięcej, to ipoints może działać na tej samej zasadzie...

Powiem szczerze, że podoba mi się Twoja pomysłowość Kac, robisz dużo, żeby zachęcić do aktywności... nawet taka błahostka jest dobra :)

Pozdrawiam, Daria.
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
No to teraz większa motywacja do nabijania postów :]. Już nie jeden licznik a dwa :eek:. Chociaż osobiście wcale tego nie potępiam ;]. Fajna zabaweczka. Teraz tylko jeszcze niech każdy wypłaca sobie PLN tyle co ma punkcików ^^. To by był bajer ;]
Pozdrawiam.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
error_withdraw_too_much
Takie cudo mi wyskakuje jak chcę zrobić coś ze swoimi punktami(chyba włożyć do banku). Dzieje się jak wybieram withdraw czy jakoś tak. A wcześniej wyskakuje mi okienko że niby mam potwierdzić jakieś pytanie :eek:.

A tak poza tym to super pomysł :)
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Z twojego komunikatu wnioskuje, że WYPŁACASZ więcej jak posiadasz w banku. Nie jest to błąd systemu, a twoja niewiedza. ;)
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
jakiś czas temu wpłaciłam do banku ok 800 pkt,
wczoraj wpłacałam kolejne i zobaczyłam że w banku mam ponad 2200 pkt :D, nie wiem jak to się stało bo ich tyle nie miałam.

i teraz mam pytanie do osób które też wpłacały do banku,

czy wy też macie znacznie więcej w banku niż mieliscie i wpłacaliscie?
czyżby jakieś odsetki rosły?
czy ktoś mi zrobił prezent?
czy coś się schrzaniło?
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Tak, w banku chyba rosną odsetki. Ja wpłaciłem ponad 2k kiedyś, a po wypłacie mam 8k ^^.
Nie wiem dokładnie jak to działa, ale jakieś odsetki są raczej na pewno.
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
http://img341.imageshack.us/img341/471/beztytuujn.jpg

Ale... co ile jest kapitalizacja tych odsetek? :p

Ave
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
dziękuje zig za odp
fajnie jak są odsetki, czyli zbijemy fortune ;),
jakby można było je zamienić na złoto w grze ;)
w sumie można coś wykombinować z tym majątkiem/punktami
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom