Ile Osób Ma Twoje Nazwisko?

Status
Zamknięty.

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Nie mogę znaleźć nic o tych przyrostkach, co napisaliście Meg i doctor. :huh: Jednak znalazłem w sieci stronę Poradni Językowej gdzie każdy może poznać etymologie swojego nazwiska, czyli pochodzenie słów, jakie składają się na nasze nazwisko, zmiany ich znaczenia i formy w miarę upływu czasu.

Click

By dodać swoje nazwisko wystarczy skorzystać z opcji "zadaj pytanie" u góry.

Uwaga. Na odpowiedź można czekać nieco czasu, bo trochę trwa zanim któraś z osób zajmujących się stroną zbada dane nazwisko.

QUOTE
shadows widac ze sie starasz


Thx. :) Coś trzeba robić.

Pozdrawiam. :)
 

leecurg

New Member
Dołączył
22.10.2006
Posty
6
No no, ja mam wynik taki sobie (194) ale poszukam etymologii swojego nazwiska, może być fajna zabawa :)
Dark Shadows- szacuneczek! Że też Ci się chce :)
 
Dołączył
5.10.2005
Posty
264
Heh. Narazie mojego nazwiska jest najmniej :) tylko 32 os. wszyscy moja rodzina. W moim rejonie 6 os: ja, brat, rodzice, dziadkowie.
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Niezła sumka - 38290 a w samym gdańsku 516 miło
 

halek

Member
Dołączył
1.9.2005
Posty
487
A ja się trochę zdziwiłem, bo nigdy nie spotkałem nikogo z moim nazwiskiem spoza mojej rodziny a tu proszę... Takich osób jest aż... 90 :p ...
 

zaitsev

Member
Dołączył
22.10.2004
Posty
233
Moich "imiennikow z nazwiska" jest zaledwie 2043 ;p a sam spotklame sie z poza rodzina z 3 osobami tylko o takim.
 

KaTaA

New Member
Dołączył
5.11.2006
Posty
9
Z wyniku tej strony moje nazwisko ma...19902 coś takiego ono jest takie orgynalne i...(kocie)

Ostrzegałem... czas na poprawe tego posta miales, wiec sam sie oto prosisz :)
3x warn
odemnie, pozdrawiam
 

Merdion

Member
Dołączył
6.11.2006
Posty
61
heh moje nazwisko ma tylko 29 osób :blink: myślałem że to dosyc popularne nazwisko bo w moim mieście jest ok 4 Kłósaków :D Kłósak (nie mylić z kłusak to całkiem inna rodzina )

wsumie jak teraz przyjrzałem sie tym skrótom to moje nazwisko występuje tylko na śląsku z czego 23 w moim regionie a reszta w krakowie
 

Archimonde

Member
Dołączył
26.4.2005
Posty
544
Buehehehehe, moje nazwisko ma 1131 osób, z czego dużo z mojego rejonu.

Tą stronkę można też wykorzystywać na inne sposoby. xD

czapaer3.jpg


gtbm2.jpg


beztytuu2ke2.jpg
 

mogget

forumowy obibok
VIP
Dołączył
7.2.2006
Posty
488
a moich ziomków mało jest bo tylko 64 :D :D ^_^ jak ktoś osiągnie mniejszy rezultat to niech pisze nie licząc Sever ktorej drugir nazwisko = 0 :p
 

Jedi

Caporegime
VIP
Dołączył
21.7.2005
Posty
1605
Hmm... 10 osob !!!!!
W chełmie 7 a w katowicach 3... A wiecie co jest najlepsze?? Wszyscy to moja rodzina... Zacznę szukać herbu :p



Pzodro
 
Dołączył
27.12.2004
Posty
713
Osób o moim nazwisko jest niewiele tylko 92 , ale cos mi nie pasuje , bo w moim rejonie napewno są 3 osoby ,a tam jest podane że tylko 2 :rolleyes:
 

Sudden Hoof

Weteran
Weteran
Dołączył
7.5.2005
Posty
154
Stronę znam już od pewnego czasu, ale o dziwo liczba się nie zmieniła. Moje nazwisko nosi aż 958 osób. Co za bzdura... nawet nie chcę mi się w to wierzyć, ale polecam wpisać nazwisko Nowak. Coś nie takie popularne, jak by się wydawało.
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
Tak jak myślałem, nie wiele. Bo 66 osób to nie dużo :p
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
LoL. Nie spotkałem zbyt dużo osób z takim nazwiskiem jakie ja mam a tu 17163i obób nosi moje imie :eek: . Normalnie to bym w zyciu nie pomyślałe że w samej polsce tyle osób może nosić. Wpiszcie sobie Kowalski albo Nowak. Tego to jest ... xD :D .

Pozdrawiam AS.
 

Morgahard

" I'm what you call a demon..."
Weteran
Dołączył
15.9.2004
Posty
1186
523??!! Niemożliwe że tak wielu posiada tak beznadziejne nazwisko... A myślałem że jest rzadkie... Czy ta Stronka jest wiarygodna :p Nie za bardzo... ^^ Mojego nazwiska po prostu nie może mieć tak wiele osób ;P
 

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
Moje nazwisko posiada 1138 osób, to i tak dużo więcej niż sie spodziewałem, bo de tej pory nie spotkałem sie z takim nazwiskiem poza moja rodziną.

Z wyrazami szacunku. Godfather
 
Dołączył
27.12.2004
Posty
713
QUOTE
Stronę znam już od pewnego czasu, ale o dziwo liczba się nie zmieniła.


Nie zmieniła się , bo na tej stronie są dane bodajże z lat 90-tych i nie są aktualizowane. ;)
 

kray17

New Member
Dołączył
27.11.2006
Posty
6
Ogólna liczba
40
Rozmieszczenie
Wa:6, BB:1, Ch:4, El:1, Go:2, Kl:3, Ka:4, Ol:6, Op:4, Wr:3, ZG:6

Fajnie, że samej mojej najbliższej rodzinki w ZG jest około dwa razy więcej niż podali ;P
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom