Humaniści Czy ścisłowcy...

Jesteś bardziej:


  • Total voters
    0
Status
Zamknięty.

Nosmart

New Member
Dołączył
13.3.2006
Posty
5
Lata szkoły daleko za mną. Najbardziej jednak lubiłem przedmioty ścisłe. Nie ma z nimi problemu jeśli nie ma się tzw. dziur. Mata, chemia, fiza, szczególnie ta ostatnia mi podpasowała ( powiem tylko, że nie trzeba wszystkich wzorów wkuwać ). Historia stała się jednym z moich ulubionych przedmiotów po zmianie nauczyciela, poprzedni wykładał monotonnie hmmm bezpłciowo. Geografia - przemiot ocean o wszystkim i o niczym moja ocena: a feee. Język polski przyznam, że przeczytałem zaledwie 3 lektury przez tych kilkanaście lat edukacji w przeciwieństwie do powieści S-F, Fantasy, czasopism Fantastyka ( moim zdaniem Nowa Fantastyka pogorszyła się ) ; grama absolutnie mi nie wchodziła i nadal nie wchodzi.
Jednak trudno mi stwierdzić do jakiej grupy się zaliczam.
 

BBeliar

New Member
Dołączył
3.3.2006
Posty
10
Ja podobnie do szczurka. Chemia ok fizyka do d***, matma - super. Jestem raczej ścisłym mózgiem

Technika też jest OK;)

złączone posty by G_F
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
Ja tam wolę przedmioty ścisłe. W ogóle nie kumam po co wiekszość mi tych rzeczy, których się ucze na j. polskim. Co mnie obchodzi w jakim przypadku powiedziałem dany wyraz. I znacznie bardziej wolę lakoniczną mowę. Jak sie pytam kumpla "w co grasz?" to chcę, żeby mi podał tytuł, a nie recenzje. Historia jest w miarę, łatwo wchodzi do głowy, zwłaszcza, że mamy dość fajne podręczniki, w których są zajbiste ciekawostki.
Na WoSie to uczymy póki co kompletnie nieprzydatnych w życiu idiotyzmów. Największy sens widze w językach obcych.

Zaś czemu wolę przedmioty ścisłe?
QUOTE W jakim? Ja uważam akurat odwrotnie, z całym szacunkiem dla Ciebie.
-wiesz co trafia do twojego układu pokarmowego(już nigdy w zyciu nie będę pił napojów z węglanem sodu!)
-nie wycyckają cię w interesach
-wiesz, że jak masz sode oczyszczoną w butelce z ketchupem to lepiej nie potrząsać
-wiesz jak możesz zachorować lub sie przed choroba chronić
-wiesz czemu ludzie żądni przygód są rządni przygód
-i w ogóle dużo wiesz o otaczającym Cię świecie

Lubie je przez ciekawość do świata i przydatność w życiu codziennym.
smile.gif
 

EdGaR

Member
Dołączył
3.3.2005
Posty
853
Ja wolę przedmioty ścisłe tzn. matma, fiza, ale z chemią u mnie cienko. Te przedmioty oprócz języków obcych są moim zdaniem najbardziej przydatne, ponieważ moim zdaniem j. polski powinien być tylko w podstawówce, bo to co miałem w podstawowce mam teraz w gimnazjum, więc nie wiem po co to powtarznie, tak samo fizyka, bardzo mnie interesuje, te wszystkie wzory etc.
Tak więc przedmioty ścisłe rulezz ;]

Pozdrawiam
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
Ja jestem ścisłowcem, głownie matematyka, fizyka i chemia, lecz w tym roku jest bardzo źle:p... W tamtym miałem mata, fiza i chemia 5
tongue.gif
... a etraz na półrocze tragedia... Mata 4 (ahh ten spr. z regułek i 1 - pierwsza w moim życiu z maty), chemia 3, fiza 2(wzory i zasady dynamiki naprawde wymiatają- tyle że nie chce mi sie ich uczyć
biggrin.gif
).
QUOTE Z fizyką gorzej
tongue.gif
niech zgadne Szczuruś wzory?

Lecz nie wiem czy dokońca jestem ścisłowcem, z prac pisemnych na polski mma wys. oceny(o ile je zrobie) - 5, 6, ortografia leży...(wiadomo dyslektyk jestem
laugh.gif
), historia, kiedyś było dobrze, lecz teraz nei chce mi się jej uczyć.
Mam pamięc słuchową... CO bardzo utrudnia mi uczenie... i tak się nie uczę
tongue.gif
. WoS może i znam się na tych sprawach ale uczyć mi się nie chce
dry.gif
. Czyli u mnie jest tak średnio na jeża z tymi ocenami... Może będzie lepiej xD ... WĄTPIE buhehehe
biggrin.gif
!
PZDR
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
Ja jestem lepszy w przedmiotach ścisłych, nie lubie pisać wypracowań z polskiego. Szybciej policze 10 przykładów niż sklece 10 zdaniową historyjkę
biggrin.gif
, ale u mnie w klasie, wogóle w szkole jest więcej umysłów ścisyłych od humanicznych, chociaż jest też dużo pomieszane
cool.gif
, ale co tam sie bede przejmował.. wole matme od polskiego, fizyke od geografii, chemie od histori i nic na to nie poradze.
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
Jakby się zastanowić to nie jestem ani tym, ani tym x_X. No, może nie do końca. Jakby wziąść pod uwagę moje oceny, to jestem ścisłowcem. Ale o wiele bardziej przypada mi do gustu bycie humanistą. Lubię pisać, czytać, historia mnie ciekawi, jestem aktywny na WOSie i uwielbiam, kiedy nauczycielka zadaje jakąś pisemną pracę np. "Praca - podstawą bytu i rozwoju człowieka". Wtedy mogę się wykazać. Pisanie przychodzi mi z różnym stopniem trudności. To zależy od tematu. Zdecydowanie nie lubię (łagodne określenie) obliczać wszelkiego rodzaju wzorów. Nie znoszę maty i chemi, a fizykę to nawet lubię
smile.gif
.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom