Historia Rhobara I Ikopalń W Khorinis

Krugerius

New Member
Dołączył
1.3.2011
Posty
1
Nasuwa mi się pewne pytanie a mianowicie ile lat przed w odniesieniu do Gothica 1, Rhobar I koronował się na króla Myrthany i jak długo rządził. Trzeba zwrócić uwagę że wspominają o nim zapiski pradawnych czyli musiał żyć już przed wielkim potopem. Czas potrzebny na budowę Vengardu czyli robotnicy, zaopatrzenie dla nich (jedzenie itp) wydobycie budulca i tym podobne są czasochłonne. Sytuacja ta powtarza się z innymi miastami i zamkami. Samo zaplanowanie budowy i nakreślenie schematu musiało być czasochłonne, przecież nic nie mogło być przypadkiem. Możemy spekulować że sam plan nie został podarowany przez Innosa, w takim wypadku miasto było by o wiele lepiej ufortyfikowane i zaplanowane. Sądzę, że bez żadnych podwalin nie jest możliwe zbudowanie całego królestwa od 0 w czasie życia zwykłego człowieka. Wyjaśnić to według mnie może tylko fakt, że jako był wybrańcem Innosa i został obdarowany częścią jego mocy mogło to przedłużyć o pewien czas jego życie. Dalej jednak nie mam pomysłu kiedy mógł i jak długo rządzić.

2 pytanie odnośnie wyspy Khorinis. Czy już za czasów Rhobara I było częścią królestwa Myrthany czy zostało jako miasto i wyspa dołączone dopiero za panowania jego syna? Oraz kiedy zaczęło się wydobycie magicznej rudy (chodzi mi mniej więcej w jakim okresie czasu zaczęła być wydobywana i transportowana dla armii k. Myrthany, przed czy po ataku orków)?

Z góry dzięki za pomoc
 

Troten

New Member
Dołączył
23.2.2011
Posty
64
ZOBACZ TUTAJ!

Ludzie, troszkę samodzielności..

Dla modka:
Przepraszam za refresh, ale może innym się przyda, a to ograniczy spam ;)
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Ujmę to jeszcze inaczej: chcesz odpowiedzi na pytania, czy stawiasz je, jako takie, na które trzeba dopiero głębszej rozkminy? Bo z twego posta nie wynika to jednoznacznie. Jeżeli po prostu chcesz odpowiedzi, to zapraszam na portal Gupa. Przeczytaj wszystkie artykuły, polecam (serio), a uzyskasz odpowiedź na nie.
Sprawa druga:

Za prawdę powiadam Ci Troten - twe uwagi i porady są zarówno cenne, jak i jednocześnie zbędne. Paradoks? Ano, paradoks. Chwaliłeś się, że na iluś portalach i/lub forach jesteś adminem, modem itp. Fajnie. Nie znaczy to, że musisz nas uczyć jak mamy postępować na tym konkretnym. Według mojego mniemania, dajemy sobie całkiem nieźle radę. O spam się nie martw, poradzimy sobie z nim. Chłop pyta, jako użytkownik odpowiedz mu, to cenne i chwały godne. Inne swoje spostrzeżenia, natury technicznej kieruj raczej do administracji, w poczuciu, iż możesz ją czegoś nauczyć, tudzież wskazać błędy. Nie rób tego w konkretnym temacie (tak jak w tym przypadku), bo można odebrać to niejednoznacznie.
Myślę, że wyrażam się dość jasno :)
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
2 pytanie odnośnie wyspy Khorinis. Czy już za czasów Rhobara I było częścią królestwa Myrthany czy zostało jako miasto i wyspa dołączone dopiero za panowania jego syna?

Z ciekawości odpaliłem sobie wprowadzenie do Gothica. Jest tam mowa o królu Robharze II który to zjednoczył, królestwo Myrthany.

tak więc na północy pozostali barbarzyńcy z Nordmaru no i orkowie, na południu assasyni z Varantu.

Co de facto obala całe twe rozważania, bo wychodzi na to, że rzekome królestwo Robhara, które obiecał mu Innos, nie mogło być za duże.
Prawdopodobnie zmarł zanim udało mu się podbić całą Myrthanę, a dzieło dokończył syn. Wyspa, również musiała zostać dołączona do, królestwa za Panowania Robhara II

Sprawa dwa..królestwo to pojęcie dość metaforyczne.
Jak zbuduję 7 wiosek i każda z nich będzie miała przyległe ziemie, a ja ogłoszę się królem. Czyż nie będą one wchodziły w skład mego królestwa?

Oraz kiedy zaczęło się wydobycie magicznej rudy (chodzi mi mniej więcej w jakim okresie czasu zaczęła być wydobywana i transportowana dla armii k. Myrthany, przed czy po ataku orków)?
Zapewne jeszcze za Robhara pierwszego poznano magiczne właściwości rudy, ale miecze z jej wykorzystaniem mogły zacząć powstawać na masową skalę dopiero na schyłku jego życia lub zaraz na początku panowania Robhara II. Syn z ich pomocą opanował całą Myrthanę i zdał sobie sprawę z ich przydatności. Zlecił ciche poszukiwania i okazało się, że na Khorinis są ogromne pokłady rudy, więc postanowił ją zająć. Na dodatek ze względu na odległość od kontynentu była idealna by wysyłać tam wszystkich skazańców. Jednak najwyraźniej nie przewidział tego, że na wyspie są również orkowie...trochę głupsi niż ci z kontynentu, jednak o wiele silniejsi.



Czas potrzebny na budowę Vengardu czyli robotnicy, zaopatrzenie dla nich (jedzenie itp) wydobycie budulca i tym podobne są czasochłonne. Sytuacja ta powtarza się z innymi miastami i zamkami. Samo zaplanowanie budowy i nakreślenie schematu musiało być czasochłonne, przecież nic nie mogło być przypadkiem. Możemy spekulować że sam plan nie został podarowany przez Innosa, w takim wypadku miasto było by o wiele lepiej ufortyfikowane i zaplanowane. Sądzę, że bez żadnych podwalin nie jest możliwe zbudowanie całego królestwa od 0 w czasie życia zwykłego człowieka.

Odnosząc się do tego aspektu, to królestwo rozwijało się na drodze ewolucji. Nie ma innej opcji. Po prostu Robhar zaczął, a syn kontynuował i rozbudował. W końcu nie wiemy ile czasu zajęło mu zjednoczenie Myrthany, pamiętajmy, że to wieki średnie i nie te najciemniejsze. technika cały czas się rozwija. Od Gothica 1 do Gothica 2 widać skok technologiczny. (od machania mieczykiem w G1 do G2 gdzie w porcie na nabrzeżu stoi przecież armata. skok pomiędzy G2 i G3 jest niewielki, bo wpadamy tam zaraz po zakończeniu wojny, jak już orkowie są okupantem. Część historii dzieje się równolegle)


ZOBACZ TUTAJ!

Ludzie, troszkę samodzielności..

Twórca tego artu na Gothicpedii napisał go błędnie.
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
A ja myślę apropos rozbudowy Myrtany raz ze Rhobaar I mógł serio żyć dłużej, ponieważ był wysłannikiem Innosa (ze 120 lat z czego 100 rządził jednak to czysta hipoteza), dwa że pewnie jak przybył do myrtany to nie były tam same lasy i góry. Wsie i miasta z pewnością już istniały, on pobudował świątynie, twierdze i zamki rozwijając ogólnie ten region. Poza tym Myrtana to jak się liczy to: 3 wsie (Silden, Ardea, Cape Dun) 3 miasta (Geldern, Montera, Vengard) 3 twierdze (Gotha, Faring, Trelis) wiec państwo nie jest zbyt wielkie. Wgl Myrtana nie jest zbyt ludnym krajem, także sadze że nawet w czasie nie 100 ale 50-70 lat, zakładając ze przedtem były to wsie, dało by się stworzyć takie państwo.
 
Do góry Bottom