Historia Bractwa Sniącego I Jej Członków

Lord Sandro

Member
Dołączył
24.5.2005
Posty
292
Rozdział I Nowy Dom
Dochodzilo juz południe i prowadzili nas-grupe 50 skazańców strażnicy królewscy aby nas wrzucić do górniczej doliny. Tamtejszy zamek był opanowany przez niejakiego Gomeza, dowiedziałem sie tego jak byłem na wolności od jakiegoś kupca. Sędzia podszedł blizej urwiska i odczytał wyrok : Jam Sędzia Khorinis skazuje tych więzniów za pośrednictwem i zgodą Króla Rhobara II na dożywotnią kare-prac w kopalniach magicznej rudy. Po chwili podeszła grupka strażników i dawała jakieś obroże na szyje z numerkami. I nastąpiła ta chwila.Jeden po drugim zostawał spychany do naszego nowego domu..i spadali jak kamień w wodę..kiedy wszyscy juz byli w środeczku magicznej bariery..powoli cała grupa 50 skazańców ruszyła aby zapoznać nowy dom...nowe okolice..nowych ludzi-samych przestępców.Szli i szli w dół ścieżki i zobaczyli jakąś wieże...był to stary obóz liczący 90 osób-5 magnatów,10 strażników,20 cieni,55 kopaczy.Grupa 50 nowych skazańców ruszyła do starego obozu.
Przed wejściem strażnicy sie zapytali jednego z nowych,niejakiego Lestera
-Kim wy jestescie?!
-Jestesmy nowi,dopiero co przybyliśmy!
-aaa jak tak to do ROBOTY!!!!!!
Po chwili dodał
-Zaczekajcie tu! Damy wam kilofy,troche zarcia i wody.wyślemy 10 cieni zeby was eksportowali do kopalni!
-Możemy odpocząć panie?-dodał lester. Dlaczego musimy odrazu pracować? Jestesmy zmenczeni podróżą i chcemy odpocząć!
-Ja wam dam NIEROBY!!!
Słyszący to,jeden z magnatów właśnie przechodzący by iść zapolować dla zabawy na orka niejaki Arto usłyszał całą rozmowe i sie do niej wtrącił
-Niech odpoczną!!
Strażnik nic nie powiedział, posłuchał sie arta i wpuścił 50 nowych skazańców.
Rozdział II Wielkie Objawienie
Były Późne godz wieczorne. Nowy Kopacz który sie nazywał Berion właśnie smazył sobie udziec ścierwojada na śniadanie. Poczuł sie zmęczony,walnął sie na łóżko w swojej-niezbyt ładnej chacie i zaaasnał.....wyśnił mu sie jakaś osoba-nie widzial jej ale ją słyszał! Powiedziała-"Idź na bagna!!! Tam zbudujesz obóz w którym nie bedzie pracy na przymus. Jestem Śniący. Jezeli mi zaufasz to obiecam zwrócić ci wolność. Módl sie do mnie abym pewnego dnia zbudził sie.Wteddy Cie zbawie!"
Nagle sie zbudził z tego snu i zapisał wszytko na pergaminie. Drugiego dnia opowiedział swoim towarzyszom to co mu sie przytrafiło...wszyscy sie zgodzili aby tylko nie pracować i pojsc na bagna. Cała akcja "Ucieczka ze Starego Obozu'" miała sie odbyć w nocy ponieważ tak sie zmówil Berion z towarzyszami. Tych co posłuchało go z tych 50 osób było 20. Plany musieli skończyć omawiać poznieważ nadchodził strażnik aby wysłać ich do kopalni. Berion poszedł schować pergamin do chaty i cala 50 wyruszyla do Kopalni. Ta połowa nic nie wiedziała o planach ucieczki..jedynie wiedziala ze Berion mial jakis tajemniczy sen. A druga 25 osób juz sie nie mogła doczekać kiedy poczuje smak bez pracy....ciąg dalszy nastąpi
 

paniscus

Member
Dołączył
28.4.2005
Posty
375
No siema!!
Opowiadanie kiepskie. Co tu dużo mówić, w ogóle mnie nie wciągnęło.
Błędy stylistyczne, które rażą w oczy. Ciężko to się czyta.
niejaki, jakaś, jakiś,
Piszesz nas, a nagle zmiana osoby narratora.
Objawięnie Y'Beirona, kiepsko napisane.
Nota 5/10

NaRka
 

EdGaR

Member
Dołączył
3.3.2005
Posty
853
Całkiem fajna praca.
Trochę krótka, ale...
No i zgadzam się z Paniscusem, że ta wizja była kiepska, za krótka.
Moja nota 7/9.
 

bonelord

Member
Dołączył
20.5.2005
Posty
77
mnie tam się podobało nie lubie zbyt dużo opisów i twoje opo przypadło mi do gustu pisz dalej a moja ocena to 8/10 bo faktycznnie troche nie wciąga popracuj nad tym
wink.gif
 

viqux

Member
Dołączył
20.5.2005
Posty
252
Mnie się ine stety niepodobało...
sad.gif

Mało wciągająca fabuła, nieciekawy obraz wizji, żadnego jakiegoś konkretnego bohatera, prócz Y'beriona, który był opisany... a właściwie nie był opisany. Zanim zdążyłem się skumać o co chodzi, już była wizja i pójście do kopalni. Cienizna.
opisy - 0/10
fabuła - 3/10
styl - 3/10
język - 1/10
ogólna nota - 2/10
 

Megarion

El Presidente
Dołączył
25.9.2004
Posty
1824
Opowiadanie nie najwyższych lotów no i KRÓTKIE
biggrin.gif
. Ale nie można aż tak mu dowalać no i te objawienia jakieś takie mdłe. No i jeszcze raz krótkie 4/10
 

<INOS>

Member
Dołączył
29.1.2005
Posty
457
Opowiadanie bardzo kiepskie mogłeś napisać lepsze oto moja ocena:
Fabuła 1/10 Troche za krótka..
Błędy 5/10 Miałeś kilka powtórzeń
Dialogi 5/10 W miare tylko troche nie jasne
Opisy 0/10 Nie było żadnych
Nota 3/10
 

Haldir

Member
Dołączył
21.3.2005
Posty
430
poczatek jest niezły psuje sie wraz z biegiem czasu, mogłes troche sie bardziej postarac zeby napisac tego wiecej. Bo podobaja mi sie opowiadania o Bractwie (choc nie jest ich za dużo) bo jest to kopalnia pomysłow. I zawsze mozna cos nowego wymyslic.. Ocena nie bedzie wyskoka daje 4/10
 

Molious

Member
Dołączył
21.12.2004
Posty
57
dużo błędów stylistycznych i w ogóle jakies takie to mętne z polaka nie dostałbyś za to nawet 1 . w ogóle takie to sztuczne troche
 

Ceasar

Member
Dołączył
17.2.2005
Posty
538
biggrin.gif
Opowiadanie nawet posiada fajną fabułę... Jest dobrze przemyślane ze strony zdarzeń, i osób, miejsc, ale niestety posiada wiele błędów.

1. Wiele błędów językowych
2. Za krótkie rozdziały.
3. Brak (na razie) jakiejkolwiek akcji.
4. Trochę przykrótkie opowiadanie.

Ocena ogólna: 4/10

To wszystko, i czekam na dalszą część
biggrin.gif
.
 

Potak

Member
Dołączył
12.11.2004
Posty
781
Heyo. opo nie zabardzo. Krótkie, pare błędów stylistycznych i mało rozwinięta fabuła. Postaraj się bardziej a napewno bedzie lepiej
biggrin.gif
Narazie 5\10. Pozdro ALLLLL
 

s_e.b_a

Active Member
Dołączył
13.2.2005
Posty
1253
Miałeś fajny pomysł na opowiadanie ale nie stety nie wykorzystałeś możliwości jakie dawał ten pomysł... Bardzo źle zrobiłeś pomijając opisy nie twierdze że miałeś ich zamieszczeć jakąś ogromną ilość no ale ty wogóle ich nie zamieściłeś...
Mogłeś również rozbódować dialogi było ich bardzo mało i nie stały na najwyższym poziomie...

Aha i na koniec taka mała uwaga do Kosy i Sarumana7 radze wam przeczytać regulamin tego działu bo możecie złapać ostrzeżenia...

Już załapali
smile.gif
- Gothi
 
Do góry Bottom