Gothicowe Figurki

Status
Zamknięty.

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
Witajcie. Jakby to powiedzieć żeby się za bardzo nie rozpisywać. No dobra. Jak wiemy nasi ulubieńcy Joowod mają zastój przez ZB. A coś jak "gothicowe figurki mogło by zachęcić ludzi do gothica. Niektórzy nawet nie wiedzą, że Gothic istnieje.Takie figurki to by była super reklama dla nich. Mój tato zna gościa, który mógłby wypuścić serię gothicowych figurek. Teraz trzeba już tylko pozwolenia od PB i Joowod'a. Tym się już my zajmijmy. Zróbmy coś jak petycja, a potem ktoś z nas wyśle to do twórców gry. No pomyślcie jakby to było super. W każdym mieście figurki z Gothica. Fajnie, co? To by im zrobiło taką rklamę, jak nie na świecie czy w Europie to w Polsce, że by się zgodzili bez przeszkód. Mówcie co myśłicie. Jeśli zły dział proszę o przeniesienie. Proszę nie usuwać tematu.
 

Daniel781996

Member
Dołączył
15.8.2010
Posty
81
Ale masz na myśli figurki takie małe co się mieszczą w ręce czy bardziej pomniki?? Ja w sumie nie wiem co o tym myśleć jakbyś naprawdę miał takiego znajomego co to zrobi no to może i by się udało. Nie wiem niech inni wyrażą swoje zdanie
 

Vender

Member
Dołączył
31.7.2010
Posty
116
W cuda wierze na pełen etat. Jednak z wierzeniem kozie to ja się wstrzymam. Coś powątpiewaniem, że to jest prawda i chyba nie tylko ja. Dodatkowo dodam że Joowod ma pełnie władz autorskich, więc koza zdecydowanie coś kręci :D
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Nawet gdybyś wypuścił te figurki to i tak Joowood czy inni dowalą ci się do d*py o prawa autorskie i wyznaczą sprawę w sądzie. Oni robią co chcą, najwidoczniej nie chcą wypuszczać figurek bo PO CO?
Co z tego, że będziesz mieć na biurku całą kolekcję beziego i innych jak nie będziesz grał w Gothic'a?
Zobacz sobie zwycięzców z konkursu Risena którzy otrzymali figurki. Pograli raz z gierke a figurka została u nich.

Figurki to cos oryginalnego, zapewne może będzie w edycji kolekcjonerkiej więc po co wypuszczać na masową skalę??

Pomyśl kiedyś.
 

tomisakis

Whiskas
VIP
Dołączył
11.1.2009
Posty
1536
Po 1 PB straciła prawa autorskie i nei brała udziały przy tworzeniu Zmierzchu Bogów wiec do nich nei musisz pisać
Po 2 Wiesz ile kosztuje wyprodukowanie 1000 figurek? To są duże pieniądze. Co z tego, że znajomy zrobi za darmo, ale materiał itp.?
Po 3. Kto to kupi?
Po 4. Wiesz, że jesteś idiotą?
 

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
dobra usuńcie ten temat bo widze ,że kilku ludzi nie skapowało o co chodzi. My mieliśmy załatwić to pozwolenie.
 
Dołączył
4.8.2010
Posty
185
Ale ani Spellbound ani JoWood nie da ci pozwolenia, bo przecież prawa autorskie a poza tym to jest niewykonalne i nieopłacalne.
 

Vender

Member
Dołączył
31.7.2010
Posty
116
Pozwolenie to nie jest kwestia jakiejś tam petycji, chodzi tu o pieniądze, jak widać nie znasz podstaw ekonomii...
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
dodam że prawie wszystkie (tak z 99% na oko) internetowe petycje są ignorowane przez producentów :)
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Innymi słowy, żeby to zrobić musisz wykupić częśc firmy (cos około 1 miliarda) i wtedy możesz coś zrobić.

Innymi słowy nie myślisz i nie masz pojęcia o tym co chcesz zrobić.
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
koza to jest zły pomysł, nie wypali i tyle. Dlaczego nie możesz przyjąć tego do wiadomości? Petycja nic nie załatwi, poza tym koza skąd masz zamiar wziąć środki na takie przedsięwzięcie?


Administracjo, czy nie lepiej byłoby zamknąć ten temat?


Pozdrawiam, Daria.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Poczytaj poprzednie posty.

Czytam i za przeproszeniem gówno możesz zrobić. Już ci wyjaśniłem w moim poprzednim poście oraz kilka innych osób ci wyjaśniło. Ale kto ci szkodzi to zrobić? Tylko potem nie płacz jak będziesz spał w przytułku gdy zbankrutujesz.
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
Dobra, kończym dyskusję, bo nic z niej nie wynika. Żeby móc robić takie figurki, trzeba mieć prawa autorskie, które są w posiadaniu Jowood/Spellbound (niepotrzebne skreślić). Zdobycie praw autorskich czy nawet tantiemy są raczej niemożliwe do zrealizowania. Kropka.

Daswidania.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom