Gothic Remake Powstaje!

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Zupełnie niespodziewanie THQ Nordic ogłosiło produkcję Remaku pierwszej gry Piranha Bytes, a przynajmniej tak może się wydawać.




Gothic-Playable-Teaser-1024x322.png



 
Gothic Playable Teaser, bo tak nazywa się projekt, to właściwie grywalny prototyp zawierający skrawki początku gry. Jego głównym zadaniem jest zapoznanie fanów serii Gothic z pomysłem utworzenia remaku i chęć zebrania opinii czy ich aktualne działania mają sens.
 
News: https://gothic.org.pl/publicystyka/newsy/gothic-remake-powstaje/
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
jeszcze nie zagrałem, w sumie nie wiem czy sprzęt mnie puści, ale z tego co widziałem filmiki na internecie trochę to jest zbyt cukierkowe moim zdaniem i zbyt kolorowe ;/ aczkolwiek fajnie, że interesuje ich opinia graczy, za to mają duży plus :)
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Optymalizacja jest słaba, ale u mnie jakoś to chodzi. Warto przetestować jak dają za darmo :D
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Bezi irytujący gnojek, do tego ma zachowania jak Indiana Jones. Wizualnie zupełnie nie oddaje Beziego, ale było kilka momentów powiewu starej postaci.

Grafika ciekawa, ale zbyt kolorowa, bardziej przypomina Risen, niż Gothica. Walka bardziej interesująca z NPCami, niż potworami. W sumie ten system bloków z czasem był nawet interesujący.

Ofc ten teaser był zbyt mocno konsolowy pod względem konstrukcji i obsługi menu itp.

Mimo mieszanych uczuć i tak zagrałem z ciekawością. Odświeżona wersja historii brzmi jak ciekawy pomysł, ale ewidentnie muszą bardziej słuchać fanów. Na końcu i tak czego nie zrobią to finalna wersja zbierze tak samo dużo ciepłych jaki i negatywnych ocen :). To jest społeczność, której nie da się zadowolić. No chyba, że zrobimy wipe naszej pamięci i udostępnimy jedyneczkę od nowa :D
 

Silden

RPG'owiec
VIP
Dołączył
10.12.2008
Posty
1766
Zainstalowałem, zagrałem, nie mogłem zakończyć pierwszego dialogu z Diego. Generalnie jak tak patrzę to nie wygląda tragicznie, choć faktycznie trochę kolory mogłyby być mniej nasycone. System walki absolutnie mi się nie podoba, ale trochę oddaje ten klimat pierwszego Gothica, gdzie system był trudny do opanowania na sensownym poziomie, ale po ograniu mógł sprawiać frajdę.
Mam tylko nadzieję, że ostateczna wersja poleci na moim lapku
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Wyjście z dialogu to chyba "Q".
 

Silden

RPG'owiec
VIP
Dołączył
10.12.2008
Posty
1766
Wiem, ale po naciśnięciu Q nic się nie dzieje, dalej dialog działa
 
Do góry Bottom