Gothic Ii Noc Kruka: Quest Pack

Zucklov

New Member
Dołączył
4.4.2014
Posty
6
cCpgKP3.jpg


Co to jest?
W założeniu i początkowej fazie tworzenia miała to być niewielka modyfikacja naprawiająca bugi i rozbudowująca m.in. rutyny postaci. Z czasem jednak została wzbogacana o zadania oraz coraz to większe nowości, aby w końcowym rezultacie dać graczowi możliwość przejścia gry na nowo, z możliwie najmniejszą ilością bugów i dającą mu jeszcze więcej godzin zabawy w starym, dobrym Gothic II Noc Kruka.

Na chwilę obecną dodano:
  • Rozbudowanie rutyn tak naprawdę wszystkich postaci, które tego potrzebowały, a co za tym idzie - ogólna estetyka światów, navmeshowanie (czyli Waynet), interior design pustych pomieszczeń i inne.
  • Nowy, rozbudowany wątek, którego ukończenie jest wymagane do możliwości ukończenia gry
  • Nowy świat związany z tym wątkiem
  • Oprócz ww. wątku został także dodany inny, związany z konszachtami w Khorinis
  • Cała masa zadań pobocznych, dłuższych lub krótszych
  • Górnicza Dolina, którą znamy z G1, jednak utrzymana w klimacie zniszczonej, targanej wojną ziemi (dzięki Caesum)
  • Cztery nowe umiejętności: krasomówstwo, łuczarstwo, kucharstwo i górnictwo (kto by się spodziewał)
  • Starzy znajomi z Kolonii - nie zawsze przyjaźnie nastawieni
  • Stare nowe zbroje znane nam z Gothic I
  • Podwyższony poziom trudności
  • Niektóre potwory zostały podzielone na gatunki, np. leśny ścierwojad, śnieżny ścierwojad, pustynny ścierwojad; niektóre są zupełnie nowe, np. kot szablozębny; a niektóre to nawet nie potwory, np. koza, żółw.
  • Wprowadzony respawn potworów
  • Nowości z pakietu LeGo, czyli m.in. trialogi, kolory nazw NPC w zależności od nastawienia, plamy krwi na ekranie przy trafieniu
  • Ogólne poprawki bugów.
Co zostało do zrobienia:
1. Overhaul craftingu (brakuje tylko modeli 3D)
2. Dokończenie dwóch nowych wątków
3. Poprawa balansu
4. Nowe, alternatywne zakończenie.

Screenshoty:
TRCu9nV.jpg


CEQzO98.jpg


HE2Ud0t.jpg


wgz2HVk.jpg


nmLuMb7.jpg


CzOuyxL.jpg


tQNryc9.jpg


voZuFVE.jpg


powLhGr.jpg


3QTiczi.jpg


0hNeF4Z.jpg


RXYXy7S.jpg


6oq8Vt9.jpg


zj5qVmo.jpg


27Tdc3v.jpg


sSukuxd.jpg


mDjU8YP.jpg


L5fVxb3.jpg


Qakjzgz.jpg


SJ04f9J.jpg


6xjQK7V.jpg


Qk795Fm.jpg


G8BgpNE.jpg


4OFY8qe.jpg


ys1klz6.jpg


PxPIF2Z.jpg


a4mEOQb.jpg
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Muszę przyznać, że wszystko zapowiada się świetnie. Nie jest to kolejna modyfikacja, której autorzy zapowiadają wiele(tytany etc.), a po tygodniu twarde dyski im padają. Widać, że screeny zostały przygotowane starannie. Życzę powodzenia :)
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Okej. A w jakim stopniu jest ukończona sama zawartość modyfikacji? Pomijając testy, naprawy bugów i inne tego typu rzeczy.
 

Zucklov

New Member
Dołączył
4.4.2014
Posty
6
To też ciężko powiedzieć. Zostały dość spore rzeczy.
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
czyli  ja maniaczka modów będę miała w co pograć o ile mój złom podoła :D
 
właśnie, jakie będą wymagania sprzętowe?
 
mam nadzieję że będziesz na bieżąco nas informować o postępach nad modem :)
 

Zucklov

New Member
Dołączył
4.4.2014
Posty
6
Cóż, z założenia i profesji częściej wchodzę na themodders.org, tam wszystko będzie regularnie aktualizowane, jednak postaram się pamiętać o tym forum.
Wymagania sprzętowe? Zostanie wprowadzonych kilka usprawnień, ale nie sądzę by się zmienily wymagania.
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
czyli spore szanse że pogram, to nie mogę się doczekać :)
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Powiem szczerze, że i ja jestem zainteresowany. Jeśli chodzi o mody, to ja raczej zawsze słabo się nimi interesowałem. Tu jednak jest inaczej, nowy odświeżony Gothic 2 NK, nowy wątek i nowa kraina. Szykuje się coś pięknego, czekam, szkoda tylko, że szczegóły premiery itp. są nie znane. Cóż, zrobić na dobre rzeczy warto podobno poczekać.
 

MasoN

New Member
Dołączył
3.4.2014
Posty
1
Pięknie! Moja ekscytacja się zenitów, ogólnie jestem przeciwnikiem modyfikacji, ale to naprawdę robi wrażenie! Nie mogę się doczekać. :D
 

Zucklov

New Member
Dołączył
4.4.2014
Posty
6
Minęło wiele czasu od ostatniego update, jednak ten będzie dość ważny.
Po dwóch miesiącach nic nie robienia ostatnio wzięliśmy się do roboty i efektem tego jest renowacja dwóch najważniejszych obozów. Dotyczy to głównie obozu rozbójników, ponieważ okazało się że ten drugi potrzebuje jedynie zmian kosmetycznych. Screenshoty poniżej. Autorem konceptu obozu jest Gornos.

9kNtLdz.jpg


hsdcTWo.jpg


JyhSOhx.jpg


BZnDiH9.jpg


AKwbBLq.jpg


LLHvFyM.jpg


SHb8oST.jpg


pKGO28r.jpg

Ważniejsze jest jednak to, że ukończony został także wątek z ww. frakcjami i rozpoczęliśmy pre-alpha testy, aby teraz wyeliminować wszelkie bugi aby potem zająć się tylko nowym światem. Wszyscy chętni zgłaszać się na pw, choć preferowałbym pisanie do mnie na theModders - wchodzę tam zdecydowanie częściej i do tego tam jest tajny dział naszego teamu, na którym się porozumiewamy i można śledzić zarówno postępy jak i aktualizacje. Link do profilu: http://themodders.org/index.php?action=profile;u=11191
 
Do góry Bottom