Gothic Dalsze Losy Według Mnie

igor1988bb

Member
Dołączył
2.10.2010
Posty
127
Ciekawe jak będą wyglądać dalsze losy gry?
Moim zdaniem dobrym pomysłem byłby remake pierwszej części gry.
Wyobrazdcie sobie stary obóz na grafice Arcani, sam kiedyś myślałem żeby zrobić coś takiego na silniku trzeciej części ale niestety nie mam map edytora i nieznam sie na tym.
 

wuziu

New Member
Dołączył
21.2.2011
Posty
40
Nie bede tu wymyslac jakis historii nie stworzonych ale jedyna szansa moim zdaniem zeby uratowac dobre imie serii była by wspolna walka starych znajomych jak na poczatku napisał Sekob97 z siłami zła i powinno dac nam szanse wrocic do khorinis i gorniczej doliny podejrzewam ze obudziło by to dawne emocje i uczucia do gry ktore zatarli w 4 częsci :)
 

Supernatural

New Member
Dołączył
16.7.2011
Posty
2
Może dobrym pomysłem,było by gdyby twórcy gry wypuścili na rynek grę 'Gothic początek'
a dokładnie chodzi mi o to żeby fabuła opierała się na tym jak bezimienny z pierwszej części trafił do kolonii Górniczej.
Moim zdaniem było by to ciekawe,poznać losy bezimiennego przed pierwszą częścią Gothica
 

Laskov

New Member
Dołączył
27.4.2011
Posty
63
Pomysł jako tako dobry ale nie miał by tego czegoś ale może lepiej by było gdyby zrobili Gothic`a że wydażenia z arcani były snem beziego tak jak napisał Sekob97 ale w tej jego historii jakoś nie czuć tego Gothic`a może najlepiej dać wolną rękę Piranha Bytes ???
 

igor1988bb

Member
Dołączył
2.10.2010
Posty
127
A najlepiej gdyby twórcy gry odzyskali prawa do gry, zastanowili się dobrze nad fabułą i zbudowali by od nowa porządnego Gothica bez większych błędów, dobrze optymizowanego i bez pośpiechu. Bo po Zmierzchu Bogów straciłem niemal całą wiarę w Phirania Bytes a Arcania mimo że nie grałem nie powinna w żadnym wypadku nosić nazwy Gothic .
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Bo po Zmierzchu Bogów straciłem niemal całą wiarę w Phirania Bytes[...]

A to ciekawe, bo PB nie ma nic wspólnego ze Zmierzchem Bogów. Po G3 piranie rozstały się z JoWooD, a dodatek robiło jakieś szemrane studio developerskie z Indii. Co do wiary w Piranha Bytes radzę zagrać w Risen (jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś) i bacznie śledzić na naszym portalu wszystkie nowe newsy na temat Risen 2: Dark Waters- ta gra zapowiada się miodnie i na 99,8% będzie dopracowana w każdym calu... Także pozostaje czekać. Sądzę, że jak gra wyjdzie, to wszelka nadszarpnięta wiara nie będzie miała racji bytu :).

p.s. a co do dalszego losu serii Gothic, to na razie nie zapowiada się, aby PB chciało się ją kontynuować. Wprawdzie nie było stanowczego stwierdzenia, że już się tym nigdy nie zajmą, ale na razie skupiają się na Risen 2: DW i niechętnie udzielają odpowiedzi na pytania (pełne różnych dywagacji, co do przyszłości serii) zadawane przez redaktorów wszelkiej maści i autoramentu. Także nie ma się co na razie podniecać i snuć niewiarygodne przypuszczenia.
 

igor1988bb

Member
Dołączył
2.10.2010
Posty
127
A to ciekawe, bo PB nie ma nic wspólnego ze Zmierzchem Bogów. Po G3 piranie rozstały się z JoWooD, a dodatek robiło jakieś szemrane studio developerskie z Indii. Co do wiary w Piranha Bytes radzę zagrać w Risen (jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś) i bacznie śledzić na naszym portalu wszystkie nowe newsy na temat Risen 2: Dark Waters- ta gra zapowiada się miodnie i na 99,8% będzie dopracowana w każdym calu... Także pozostaje czekać. Sądzę, że jak gra wyjdzie, to wszelka nadszarpnięta wiara nie będzie miała racji bytu :).
Wybacz po prostu zapomniałem że PB niema nic wspólnego z ZB, ale sam fakt że oddali grę komuś takiemu skłania mnie do myślenia jak coś takiego mogli wypuścić na rynek.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
To nie tak, że oddali. Po prostu kontrakt był skonstruowany tak, że w przypadku gdy, PB zrezygnuje ze współpracy z JoWooD jako wydawcą, to na określony czas tracą prawa do serii Gothic na rzecz wydawcy właśnie. Nie mieli nic do powiedzenia w przypadku powstawania dodatku ZB, więc nie można ich obarczać nawet szczątkową winą za tego gniota.
A rozstali się z JW, bo doszli do wniosku, że ich filozofia pracy i wydawcy, zbyt bardzo odbiegają od siebie- nie chcieli aby powtórzyła się sytuacja z G3, gdzie zmuszeni byli oddać produkt niedopracowany, który JoWooD wypuściło na rynek bez żadnych skrupułów, a popłuczyny wylały się na głowy piranii...
 

igor1988bb

Member
Dołączył
2.10.2010
Posty
127
No cóż pozostaje mieć tylko nadzieje że piranha bytes wznowi tworzenie gothica...... Pierwsze 2 części były tak dobre że do dzisiaj jeszcze wiele osób w nie gra mimo że gierka ma już swoje lata.
 

Souler

New Member
Dołączył
25.7.2011
Posty
46
Cóż, na razie piranie są tak pochłonięte Risenem 2 że nawet jeśli by stworzyli nowego Gothica to ujrzymy go dopiero za parę lat. Co do autora tematu to pomysł na fabułę kolejnych części jest całkiem niezły, tylko trzeba by trochę to wszystko dopracować.
 

igor1988bb

Member
Dołączył
2.10.2010
Posty
127
W sumie z pomocą forumowiczów można by stworzyć niezłą fabułę do wspólnego moda.
 

mati179_97

New Member
Dołączył
31.7.2011
Posty
18
Właśnie. Każdy, gdyby dorzuciłby coś od siebie, to jak dla mnie powstałoby wspólne dzieło nawet lepsze od Arcanii. Przecież każdy ma pomysł jak zrobiłby Arcanię po swojemu, a nawet składając wszystkie pomysły forumowiczów powstałaby nowa, zupełnie rewelacyjna gra poświęcona Gothic'owi 1,2,3 razem wziętym. To mogłaby być super sprawa. Tyle że też długo by zajęło poskładanie tego wszystkiego do kupy aby wyszło to, o czym marzymy.
 

igor1988bb

Member
Dołączył
2.10.2010
Posty
127
Trzeba by się podzielić zadaniami tylko czy wszyscy bądź większość da radę to zrobić
 

Draxler

New Member
Dołączył
5.8.2015
Posty
8
Arcania byłaby dobrą grą gdyby nie była Gothicem . Zepsuli jednego z najlepszych RP-ków
 
Do góry Bottom