Gothic 4

Status
Zamknięty.

Nazwa użytkownika

New Member
Dołączył
4.7.2007
Posty
4
"To PB zchrzaniła gothica!!!"

Gdyby nie PB to gothic nigdy by nie powstal i nie wiem dlaczego myslisze ze PB zchrzanilo gothica przeciez wszystkie czesci sa b. dobre a "trójka" rewelacyjna. A jesli nie patrzysz na producentow to polecam Oblivion, Dark Messiah, Two Worlds
 

Kushi

Weteran
Weteran
Dołączył
3.9.2004
Posty
1283
Wczoraj przeszedłem sobie Gothica drugi raz z zakończeniem Xardasowym.

Spoiler! Jak nie przeszedłeś/przeszłaś G3 nie czytaj :dddddddddd
Moim zdaniem nowa gra PB mogłaby się opierać właśnie na tym zakończeniu. Xardas mówi, odrodzimy się w nowym świecie jako nowi ludzie ( nie cytuję bo mam ang. wersję :D ). Gra w zupełnie innym świecie z innym bohaterem, ale z nawiązaniem do tego zakończenia byłaby świetna :].

Poza tym ktoś tam wspomniał, że będą robić bez presji. Dlatego liczę, że gra PB będzie totalnie wspaniała XD. To moje zdanie na temat ew. nowej gry pb.

Teraz o G4

Wiele osób powiada, że G3 to shit. Moim zdaniem część jest tak samo wypaśna jak poprzednie, a nawet lepsza ( od G2 ). ( Być może winę za to ponosi polskie tłumaczenie xD. Grałem jedynie w ang, a z doświadczenia wiem, ze cd projekt lubi paprać sprawę XDD ( Rebel - buntownik :D, imho klimatyczniej byłoby rebeliant ). Jednakże uważam, że g4 to będzie pusta duperelka wykorzystująca tylko markę z trudem wypracowaną przez PB. Mam nadzieję, że się mylę i będzie to wspaniały twór nowych, ambitnych twórców.

Podsumowując z trudem czekam na nową grę PB, już mniej na g4 ;d.
 

KODI15

New Member
Dołączył
2.8.2007
Posty
1
Zgadzam się z Bezikiem w 100% aż się wzruszyłem czytając to. Ja wierze i pragne by Gothic 4 powtórzył przebój poprzednich części mam na myśli 1 i 2 jednak nie będe ukrywał że na Gothic 3 się lekko zawiodłem coś nowa część utraciła. Gothic 4ever
 

UbEr

Member
Dołączył
1.2.2006
Posty
32
Ja już dawno zauważyłem tendencję spadkową. 1>2> ... >3. Jeśli myślicie, że G4 będzie ciekawszy to sie grubo mylicie. Dadzą jeszcze większy obszar do zwiedzania, npc będziesz spotykał tylko 1 raz w grze, nawet nie zapamiętasz jego imienia, z lokacji do lokacji będziesz się przemieszczał służbowym samolotem bo bieganie trwało by tygodniami. Dotychczas cała seria Gothica była dla mnie najlepszą serią/grą. Rewolucja w g3 napewno nie wyszła nam na dobre, gra straciła to co było w niej największą wartością .. klimat.

Była mowa o patchu do g3 . . . sądzicie, że da się naprawić klimat w jednym patchu ? JA tak nie sądzę i myślę że dni Gothica są policzone.

Ps. Mówicie, że g4 przyniesie tutaj nowych użytkowników i będzie o czym pisać. Ja jestem innego zdania, jak G3 zostałby zrobiony lepiej to mogę sie założyć, że było by tu jeszcze więcej użytkowników i tematy by rosły jak na drożdżach ( pracuje w pizzerii xD ). Pozdry & Poćwicz Joowood.
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
Kiedyś to gry nie opierały się tylko na grafice i pięknych animacjach, ważne było to "coś". Klimat, wielka grywalność, interesująca historia. G2 i G3 to zatraciło, popieram zdanie UbEr'a, tendencja spadkowa. Takie same zjawisko jest w serii Total War.

Właśnie klimat i grywalność to coś co sprawiło iż G1, Starcraft i inne gry to gry ponadczasowe.

Teraz G4 to będzie żałosna rzecz... może nowa inna gra piranii będzie lepsza. Mam taką nadzieję.
 

Eskel

Member
Dołączył
24.5.2007
Posty
79
Ludzie słuchajcie ! Nie dzielcie skóry na niedźwiedziu ! Z góry skazujecie G4 na miano bubla a nie wiecie jeszcze o nim NIC poza tym że zmieniono grupę tworzącą grę. Skąd wiecie czy G4 nie będzie wielkim hitem ? W tej chwili nic nie wiecie wiec po co z góry potępiać G4 na podstawie błędów G3 ? Przecież sami w kółko powtarzacie i bulwersujecie sie że to nie piranha będzie robić kolejnego Gothica . Dajmy szansę nowym twórcon ! :lol: :p ;)
 
T

Thran

Guest
A pamiętacie koniec G3 ? bezi mówił coś o otwarciu portalu do innego świata może Gothic V jak kiedyś będzie zapowiedz w co wątpie nieważne jak będzie zapowiedz G5 to będzie opowiadać o tym świecie o którym bezio mówił ? ale to zależy od tego czy będziemy po stronie dobra czy zła bo w tym nowym świecie napewno nie będzie tych samych bogów co w Myrthane.
To taka wizja.

UP:Ja mogę dać szansę twórcą G4 bo zrobili Desperados i Robin Hooda legendę Sherwood dwie moje ulubione gry więc sądzę że ten Gothic czymś będzie ale nie tak wielkim jak G1 czy G2NK czas pokaże.

Nie wszyscy przeszli G3; spojleruj wypowiedzi - Kushi
 

Micio05

New Member
Dołączył
18.9.2007
Posty
2
Lubię grać w Gothica bo to jest jedyna na razie gra RPG w której można o wszystkim decydować że niema tego " Wyglądasz na bardzo silnego idź zabij 10 wilków" bo spójrzmy prawdzie w oczy czy takie teksty w grach nie są już denerwujące ??
Tak w tylko w grze Gothic żaden NPC ci tak nie powie więc ta gra jako jedna z niewielu bardzo mni i innym pewnie też bardzo przypadła do gustu



Ale co jeśli Jo Wood wszystko spaprzą przy Gothic 4. Co jeśli zamiast więcej będzie mnie możliwości a każdy NPC będzie się
zachowywał jakby go w ogóle na świecie nie było. Co jeśli będzie zupełnie inna fabuła niż przedtem jeśli będzie inny szlachecki bohater? Jeśli będzie od razu silny a jego jedyna misja to poprostu ukończyć grę??


Spójrzmy na to z innej perspektywy a jeśli stworzą Gothic 4 STO razy lepiej niż robili poprzednie serie ludzie z Piranha Bytes a może nawet wejdzie Jazda Konno albo zmienianie fryzur czy komponowanie broni albo zakup domu lub nawet otworzenie własnego jakiegoś stoiska!

Tego niestety nikt z nas nie wie ale czekajmy i trzymajmy kciuki za to żeby Jo Wood zrobili grę jak należy a nie spapraną głupią i nudną w którą nikt nie będzie chciał grać że już nie wspomnę o spojrzeniu na ikonkę chociażby
 

Xelitas

Member
Dołączył
1.1.2005
Posty
343
CYTAT
(...)a może nawet wejdzie Jazda Konno albo zmienianie fryzur (...)


Bez przesady, Gothic to nie Simsy, a jazda konno, pod warunkiem że dobrze zrobiona może być ciekawym urozmaiceniem.
Ja osobiście jestem pozytywnie nastawiony do G4. Liczę na to, że nowy producent nie powtórzy błędów Piranhy, nie tylko z Gothica 3, ale i poprzednich.
A dla wszystkich tych, którzy od razu skazali Gothica 4 na porażkę, proponuję uzbroić się w cierpliwość i czekać na pojawienie się pierwszych screenów, dopiero wtedy można by powiedzieć o tej grze coś więcej. Tak jak powiedział Eskel, dajmy się wykazać nowym twórcom.
 

Wrobeleq

New Member
Dołączył
21.9.2007
Posty
24
Uber i Dragomir ... poczekamy zobaczymy :D .... gothic 3 byl dobra gra tyle ze mial wieeeeeeeeeeelkie wymagania i dlatego wiele osob patrzalo tylko na minusy , a minusy to byly mniej wiecej takie :
wymagania (jak wspomnialem wczesniej)
System Walki
troszke glupawe zakonczenie (trzeba orkow wytepic i te same screeny widac)
niemozesz przylaczyc sie do zadnej z gildii
no i to chyba wszystko ;p
 

Wrobeleq

New Member
Dołączył
21.9.2007
Posty
24
Jeszcze chcialem dodac ze Xelitas ma racje :p G1 Byl ZAAAAAAJEBISTY , G2 byl taki sam ! nawet i leprze oceny dostawal ,
Noc Kruka daje jeszcze leprza satyswakcje (niewiem jak to sie pisze :p) z przejscia gothica, I DOPIERO GOTHIC 3 byl w miare kiepski co nieznaczy ze to byla zla gra od 1 do 5 dalbym 3,5
 

Bezik

Member
Dołączył
20.4.2007
Posty
43
Teraz wszystcy gadają że G4 będzie jakimś syfem a jak przyjdzie co do czego to okaże się że większość zacznie go chwalić.

G3 był... inny. Nie miał już tego klimatu a powiedział bym że był w ogóle BEZ klimatu. A może po prostu ludzie tak na niego reagują ponieważ 1 i 2 były bardzo podobne graficznie, muzykowo itp. A tu nagle wydali taką trójkę gdzie jest wszystko inne.

Narzekacie że fabuła g4 będzie inna - ale naprawde to w każdej cześci got. była inna fabuła ;P A ponoć ma zostać zachowana historia :]
 

Filip3k

Member
Dołączył
29.11.2005
Posty
85
CYTAT(Bezik @ 23-09-2007, 00:05) [snapback]154142[/snapback]
Teraz wszystcy gadają że G4 będzie jakimś syfem a jak przyjdzie co do czego to okaże się że większość zacznie go chwalić.

Obys mial racje, poki co jednak trudno mi w to uwierzyc. A to przez porazke ostatniej czesci. G3 nie byl zla gra, macie racje, jednak szkoda mi pieniedzy na niego wydanych. A dlaczego? Dlatego ze ma TRZY ogromne minusy:
~Cala gra polega na przyciskaniu lewego przycisku myszki!
~System "Gildii" byl do bani! Jakim cudem mogli mnie jednoczesnie szanowac Koczownicy i Assasyni, Orkowie i Buntownicy?
W poprzednich gothicach, jesli nalezales do Najemnikow to straz miejska(g2) i stary oboz (g1) nie reagowali na ciebie zbyt entuzjastycznie. A tu w ogole nie obchodzi twoich pracodawcow z kim sie sprzymierzyles, po ktorej stronie barykady jestes.
~Fabuła... bez naglych zwrotów, krotka, plytka, malo watkowa...

Poki co wypowiedzi na forum przekonaly mnie do tego ze zmiana studia (Spellbound zamiast Piranii) byla dobrym posunieciem. Jednak mimo to, jakos ciezko mi sie oswoic z mysla po porazce zwiazanej z G3 ze G4 bedzie wielkim hitem. Mam nadzieje ze moj sceptycyzm okaze sie zbedny ;)

~Pozdro
Filip3k
 

artistic

Member
Dołączył
24.3.2007
Posty
100
ja tam podchodze do tego optymistycznie i szczerze wierze ze uda im sie wysmazyc naprawde fajna gre. mysle ze studio spisze sie dobrze ale problem moze pojawic sie z wydawca... nie wiem czy wiece ale gothic3 byl by o wiele wiele bardziej dopracowany gdyby nie JoWooD. to oni naciskali na studio PB aby sie pospieszyli z wydaniem gry no to widac efekty... bledy w grafice brak stabilnosci niedopracowane zadani brak koni (zostal nawet stworzony konio podobny zwierz ale ze wzgledu na brak czasu nie zdazyli go zaladowac do gry) mozna tak wymieniac dlugo... cos czuje ze jesli wydawca znowu bedzie naciskal to dostaniemy do reki kolejna swietna acz kolwiek nie dopracowana gre.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Sądzie że dali ten obrazek tylko dlatego że nie mieli innego na to miejsce ;] Wątpię czy twórcy posiadają już jakąś wizję pudełka czy obrazka mającego promować grę.
 

d.a.w.i.d

Member
Dołączył
16.11.2006
Posty
77
niby tak ale skoro by nie mieli obrazka to po co by to dawali. Jak dla mnie to moze byc calkiem prawdopodobne w koncu sniacy zostal wygnany a nie zabity
 

artistic

Member
Dołączył
24.3.2007
Posty
100
wygnany zabity dasn't mater... gothic 4 bedzie opowiadal historie sprzed wydazen z pozostalych czesci wiec to co sie stalo ze sniacym w czesci pierwszej nie ma zadnego znaczenia
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Szczerze mówiąc to widzieliśmy wygląd Scrennów z początków realizacji.
Moim zdaniem prędzej będzie okładka taka jak przy scrennie Genesis
a ta była dana na odczep bo jeszcze nie mają dostępu do tej co będzie
zresztą jak można oceniać fabułę gry na podstawie okładki xD
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Ta niby okładka co tam jest to jest po prostu brzydka. Ja normalnie nie mogę widzieć G4 w dobrym świetle, bo co rusz widzę coraz gorsze rzeczy związane z tą produkcją. <_<

Pozdro.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom