Gothic 4

Status
Zamknięty.

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Miałem już nie pisać, ale jak się dowiedziałem o tym to mocno się zdenerowałem. (Nie wiem czy jest temat na forum jak tak to sorka).

http://www.gram.pl/news_9wjeHu5_Gothic_4_w_drodze.html

Poczytajcie cały news. Od kiedy to JoWood rządzi prawami autorskimi do Gothica? Przecież oni są tylko wydawcami, a nie twórcami. Poza tym już to widzę. Oni są pewnie nastawieni na kasę i za kilka lat będzie Gothic 8 itp. No i ta sprawa z łatką. Ci z JoWood chyba nie dokońca wiedzą kto stworzył te grę i kto powinien się nią zajmować.

Cieszy mnie, że wyjdzie G4, ale jak ma go robić inna firma to ja chyba podziękuje.

Pozdrawiam.
 

RobsonAjax

Member
Dołączył
4.2.2005
Posty
761
Moim skromnym zdaniem powinni zabrac się za dobry dodatek/i. A o kontynuacji powinni mocno pomyślec (jeśli wyjdzie, to dobrze ;)) i równie mocno nad nią pracowac! Nawet bardzo mocno, aby nie schrzanic sprawy...

Ale o czym ja mówię. Mój komp raczej "4" nie da rady unieśc ;).

Jest jeszcze jeden +: następna seria gwarantuje dłuższy okres działania portalu G.up :).


Pozdrawiam.
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
RobsonAjax tylko czy teraz dodatek od PB nie stoi pod znakiem zapytania? Bo jak zerwali umowę to troche potrwa zanim znajdą innego wydawce. A co jeśli dodatek zrobią inni ludzie i wyjdzie coś całkiem innego albo słabo powiązanego z Gothiciem 3?
 

Wismerin120

Zastępca Przywódcy Leśników
Dołączył
15.7.2005
Posty
327
No tak gothic bez Piranhy to już nie gothic, choć możliwe, że JoWood może poprawić wiele błędów z trójki (jeśli zależy im na tym aby totalnie nie zdołować gothica). Jednak jeśli będą chcieli czwórke wydać jak najszybciej to będzie gorzka porażka.
Jeśli Jowood stworzy gothica to napewno wiele się w nim zmieni. Gothic 3 już jest supełnie inny a co dopiero jak wyjdzie 4 i to jeszcze od innej firmy.

Ogólnie mówiąc to JoWood będzie musiało się postarać aby zrobić hit.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Czułem, że po sukcesie w sprzedarzu G3
Połaszą się na kasiore i nie skończą tak łatwo
Teraz możemy się spodziewać jeszcze gorszych efektów niż w G3
Zwłaszcza, że PB zakończyło współpracę z JW
Teraz wydawca ma zamiar skorzystać z marki i renomy Serii
by wypuścić na szybko gniota i odcinać kupony od sukcesu poprzednich częsci
zwłaszcza że większość zapewne i tak by się skusiła na G4


No cóz obym się myliłi i oddali G4 w ręce jakiegoś dobrego teamu
który zrobi ją w dobrej konwencji bo inny team nie znaczy że musi to spartolić
aż się boje pomyśleć jakie wymagania będą :/




Rolf
jedyne co mnie cieszy to to, że G4 przedłuży życiowość userów :)
Bo powoli już mija zainteresowanie Serią i na forach zostają najwytrwalisi
a nowa część przyśle do nas masę nieświadomych userów
tylko żeby im pomagać trzeba mieć smaemu G4
i Kombajn o mocy niewyobrażalnej :/
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Nie przekreślajmy tak szybko JoWood. A może zrobią dobrą grę ? Nic jeszcze nie wiadomo. Choć można przypuszczać, że chłopacy mogą to zawalić. Dla mnie osobiście jest bez różnicy kto zrobi czwartą cześć. Ważne, żeby było w niej jakieś powiązanie do poprzednika oraz aby dało się w to grać. Równie dobrze i Pb mogła by robić to i be zawaliła tak jak trójkę.
Choć dziwi mnie, to że ktoś pozwolił im robić kolejną część, skoro byli tylko wydawcami. Ale na to wygląda Pb musiało zależeć na kasie.
Najwyżej zostanie nam „z pochodniami i widłami pojechać do Austrii, aby pomścić serię”
Ja ogólnie się cieszę, że powstanie kolejna część. Mimo, że mój komp nie pociągnie tego, to przynajmniej Gothic nie przeminie tak szybko.
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
Żal...
Żenada...

Szczerze to już na G3 się mocno zawiodłem...więc teraz będzie po prostu gniot, tymbardziej, że jak już było wspomniane to JoWood ma to wydać. Czyli nie spodziewajmy się niczego innego jak badziewia z zerowym klimatem (który już i tak w trójce był słaby IMO). Trochę to smutne, ale cóż...patrzeć jak wg mnie najlepsza gra na świecie się zaczyna staczać...chyba, że zostaniemy mile zaskoczeni i jednak ta wyprawa z widłami nie będzie konieczna. Ale lepiej jednak conieco zaostrzyć na wszelki wypadek.
 

bredpl

Member
Dołączył
1.1.2007
Posty
335
Pewnie znowu wszystko zepsują wątpie żeby chcieli naprawić błedy w poprzednich wersjach, chcą tylko zgarnąc kase i tyle. Zrobią jakąś super zapowiedź, opiszom że będzie to i to a potem nic nie ma. W Gothicu 3 np. mieli być magowie powietrza i ziemi a nie było tak samo będzie tu. Chcą zgarnąc jak najwięcej ludzi do kupna tej gry, przecież wątpię by był taki sam klimat jak Gothicu 1. Zrobią tylko lepszą grafę i te podstawowe rzeczy a dopiero w trakcie gry zauważa się BUGI i nie dopracowania. <_< :( :angry:

Miejmy nadzieję że jakimś sposobem ta część będzie dobra. :D

Pozdrawiam ;)
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Prawda jest taka, że ktokolwiek zrobi czwartą część i tak okaże się ona niewypałem. Dlaczego? A no wystarczy spojrzeć na wymienionego wyżej Gothica III, nijak ma się on do Gothica 1. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Tak jest też w tym przypadku. Czwarta część, nie jest wcale gestem w stronę fanów, tylko łatwą kasą dla twórców/wydawców. W sumie latało by mi to, ale to psuje obraz całej serii. Ktoś zagra w taką III/IV i okaże się, że ta wychwalana przez wszystkich seria to nic specjalnego. Kiedyś chciałem, żeby Gothic nigdy się nie skończył, później chciałem końca po trójce, która miała być wspaniałym zwieńczeniem sagi. Jak wiemy nie udało się. Teraz chciałbym, żeby Gothic III w ogóle nie powstał, nie wspominam nawet o IV części.

PS Ja i tak nie zagram, niezależnie czy GIV stworzy PB czy jakiś inny team. Nawet nie chodzi tu o sprzęt, nie wiem po prostu po co miałbym w to grać.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
CYTAT
PS Ja i tak nie zagram, niezależnie czy GIV stworzy PB czy jakiś inny team. Nawet nie chodzi tu o sprzęt, nie wiem po prostu po co miałbym w to grać.


W sumie masz rację Dadi :) ...
ja nie skończyłem trójki nawet a mam ją od dawien dawna.....coś gdzieś uleciało z tej gry :/
czwórka ma małe szanse wzlotu na wyżyny..niestety dbałośc o gre upadła nad chęcią do zysku..
co zobaczyliśmy już po za wczesnym wypuszczeniu trójki...
a 4 to typowe wykożystanie popularności..by dobić kase...zresztą ile można :/
 

xenex

Member
Dołączył
13.3.2007
Posty
561
Żal.pl
Tak to można określić w jednym słowie. To co ci ludzie odstawiają to naprawdę żenada, nie wiem po co komu Gothic IV skoro 3 się nie udała.
Widocznie robią to tylko dla kasy, bo wiedzą że i tak zysk był by ogromny. Na świecie jest kilka milionów fanów tej gry, dlatego JoWood chce robić kolejne części. Nic więcej tylko chcą się wzbogacić, nie zależy im na tym jak gracz będzie się czuł w nowym gothicu byle żeby był.
Dla mnie pomysł tak śmieszny że aż żałosny nie sądzicie?
Ja również mam III od kilku miesięcy i doszedłem tylko do połowy gry. Dla mnie 3 utraciła swój klimat i to samo się stanie z IV jeżeli ją wydadzą.
 

=BLADE=

Dowódca Rycerzy Wody
Dołączył
6.2.2007
Posty
444
Xenex, to że 3 się nie udała to nie znaczy że czwórka też się nie uda. Nie powiem, może 3 miała słaby klimat, ale piękny świa i rozbudowaną fabułę ;) Chętnie pogram sobie w Gothica 4, bo co mi zależy. W końcu to nie od nas zależy czy gra wyjdze czy nie, my tylko możemy czekać...
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Nie znam chyba przypadku w którym kontynuacja była lepsza od "jedynki". Obojętnie ktora to część gry czy tez filmu. Później to sięjuz nazywa lanie wody. Nie gralem w trzecia czesc na tyle zeby ją oceniac, ale z opisów userów widze jak jest. Trzeba spojrzec prawdzie w oczy - lepiej juz nie bedzie.
 

Undmeen

New Member
Dołączył
9.5.2007
Posty
2
Będzie albo jeszcze gorzej lub wogóle nic nie będzie, mnie by zadowolił remake 1 & 2NK takie dwa w jednym z podrasowanym silnikiem trochę i grafika, i bym był zadowolony :ph34r:
 

Eskel

Member
Dołączył
24.5.2007
Posty
79
Bez Piranhy to juz nie będzie Gothic ! Przecież to w ich głowach jest ten świat , przecież to oni wiedzą co stalo sie z bezimiennym po zakonczeniu trójki , tylko oni mają pojęcie o niezbadanych krainach ! To prawda , szczerze spieprzyli trójkę ale miałem nadzieje ze poprawią to w czwórce . A tu okazuje się ze JooWood zrywa umowe . Banda wieprzy , nienawidze ich ! Jeżli Gothic 4 bedzie trzymał klimat jedynki i dwójki to biję ukłony w stronę nowych twórców !!! <_<
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Mam nowego niusa :/


CYTAT
Deep Silver i Piranha Bytes będą współpracować w przyszłości. Te dwa zespoły współdziałały już ze sobą podczas produkcji Gothic 3. Deep Silver zajmował podczas produkcji trzeciej części gry funkcję Co-Publishing-Partner.
Obydwie strony podchodzą do przyszłej współpracy dość entuzjastycznie. Piranie cieszy fakt, że będą mieli okazje współpracować z ludźmi, których znają z prac nad Gothic 3. Deep Silver zaś będzie mógł współdziałać z zespołem uznanym na arenie lokalnej Niemiec, posiadającej tak wiernych i licznych fanów.



Też się dobrali z teamem, który Deep Silver pracował przy G3 !!!!!!!!!!!! grrrrrrr
już czuje przedsmak porażki......aha i czytałem że G ma powstać + dodatki....
 
T

Thran

Guest
Pirania Bythes powinno zrobić imprezę jaką robi Blizzard wiecie oco chodzi by powiedzieć co dalej planują w przyszłości ale fakt ja tak samo jak Yeed czuje że następne gry z serii będą porażką chyba że zrobią redycje GI jak zrobili z Setlersami inna firma.
 

Bezik

Member
Dołączył
20.4.2007
Posty
43
Moim zdaniem to nawet może sie udać...Jeśli gothic wpadnie w dobre ręce. Po G3 bardzo sie zawiodłem na PB. Może jak inna firma będzie to robiła to wreszcie wyjdzie gothic bez większych błędów. Z Lara Croft Tomb Raider: Anniversary udało się czy uda się z Gothiciem? Zobaczymy... ;)
 

halek

Member
Dołączył
1.9.2005
Posty
487
Zrzucanie całej winy za częściową porażkę, jaką był Gothic 3 tylko i wyłacznie na Piranie (co robią niektórzy) jest moim zdaniem śmieszne. W równym lub większym stopniu winny jest JoWooD czy jak to się tam pisze...Chcieli wydać jak najszybciej to mają. Bardzo bym się ucieszył, gdyby następną częśc Gothica zrobił właśnie team PB a nie jakiś inny. Reedycji G1 ma niby nie być.

CYTAT(Eskel)
Bez Piranhy to juz nie b?dzie Gothic


Właśnie.
 

Bezik

Member
Dołączył
20.4.2007
Posty
43
Ludzie! Trochę więcej optymizmu! To że PB już nie robi Gothica nie znaczy że "4" będzie totalną klapą! To PB zchrzaniła gothica!!! Może właśnie teraz jak oni go nie robią wyjdzie właśnie coś bardziej "udanego"?! G3 przypadł mi do gustu pomimo liniowej fabuły i wielu błędów, dlaczego? A bo jestem wielkim fanem serii! Gothic będzie mi się podobał zawsze niezależnie od fabuły, błędów i grafiki! Kto wie? Może i 4 będzie miała mniejsze wymagania?!? Pamiętajcie że 4 będzie zupełnie inna. Inne wymagania inna fabuła ,ale nadal to będzie gothic! JoWooD przecież nie wyssie z palca G4! Na pewno udostępniono im jakieś informacje dzięki którym gothic będzie nadal przypominał gothica! Oczywiście mogą spartolić gothica jeszcze bardziej niż BP!!! Ale prawdziwy fan serii powinien myśleć optymistycznie! Ja nigdy nie będę patrzył na producentów. Będę po prostu grac! Choćby nie wiem co!

Pozdro.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom