Gothic 4! Arcania?

Status
Zamknięty.

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Pojawiły się nowe informacje na temat czwartej odsłony gry Gothic. Najważniejszą wiadomością jest to, że prawdopodobnie podtytuł będzie brzmiał Arcania, a nie jak wcześniej spekulowano - Genesis. Akcja gry będzie się działa 10 lat po wydarzeniach z trzeciej części produkcji. Nie zabraknie różnego rodzaju lokacji, zmian warunków atmosferycznych, cyklu nocy i dnia oraz tak kochaną przez graczy... magicznej bariery. Nie zabraknie także postaci, który pojawiały się w poprzednich częściach. Prawdopodobnie świat będzie na tyle duży, że do transportu wykorzystamy zwierzęta wierzchowe. Nie zabraknie także nowych przeciwników do zabicia, mówi się także o ty, że stare potwory nieco zostaną udoskonalone (czyt. zmienione). Więcej szczegółów dowiemy się z pewnością na tegorocznych targach Game Convention, gdzie Gothic 4: Arcania zostanie zaprezentowany.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
No to jaj już teraz jestem głupi :D. Zmiana podtytułu - trochę to dziwne. Najprawdopodobniej pojawił się nowy lepszy, pomysł.
Arcania? Co to znaczy? Czyżby nazwa krainy, na której rozegra się historia G4? Same znaki zapytania. Odpowiedzi na razie zero (targi Game Convention dopiero pod koniec sierpnia).
CYTAT
Akcja gry będzie się działa 10 lat po wydarzeniach z trzeciej części produkcji.

10 lat to długi okres czasu. W fabule całej sagi, przerwy między każdą częścią trwały około miesiąca. Co to może oznaczać?
CYTAT
Nie zabraknie różnego rodzaju lokacji, zmian warunków atmosferycznych, cyklu nocy i dnia oraz tak kochaną przez graczy... magicznej bariery.

Magiczna bariera staje się wizytówką Gothica :).
CYTAT
Prawdopodobnie świat będzie na tyle duży, że do transportu wykorzystamy zwierzęta wierzchowe.

Zgodnie z naszymi przewidywaniami. Czy to dobry pomysł? Przekonamy się w trakcie gry.

Nie zabraknie starych znajomych. Być może zagramy Beziem. Tyle, że to już będą stare dziadki xD.

Ta informacja wywołała w mojej głowie więcej pytań niż było w niej do tej pory.
 

Xelitas

Member
Dołączył
1.1.2005
Posty
343
News Kacperexa nie jest w pełni dokładny. Na konkurencyjnej stronie o tematyce Gothic podana została informacja, że akcja gry będzie działa się na Południowych Wyspach, które to będą otoczone magiczną barierą. Z tekstu dowiadujemy się także, że decyzje gracza będą miały bezpośredni wpływ na późniejsze wydarzenia.

Co do tematu, pomysł z barierą nie jest może oryginalny, ale sprawdzony, więc uważam to za dobre posunięcie. Sądzę, że pomysł z transportem zwierzętami jest zły. Jakoś nigdy nie pasowało mi to do Gothica, ale kto wie, co wymyśli Spellbound. Pozostaje tylko przeczekać te kilka miesięcy do GC.
 

Rolland

Member
Dołączył
8.11.2007
Posty
60
No tak...zdziwil bym sie jak by znowu byla sprawa z bariera i uwiezionym za nia kolesiem ktory dowiedzial sie ze ma nadprzyrodzone zdolnosci i musi wygnac zlo z wysp...a potem kolejne czesci beda z nim ziwzane.
 

Bubda

Member
Dołączył
17.11.2007
Posty
73
CYTAT
Subskrybenci niemieckiego magazynu PC Games w najnowszym, czerwcowym wydaniu (nie za wcześnie?) znaleźli informacje dotyczące najnowszej, czwartej części gry Gothic. Informacjami tymi podzielili się z czeskim serwisem growym, Tiscali, a teraz dostęp do nich zapewniamy naszym czytelnikom. Pierwsza, i najważniejsza chyba wiadomość - podtytuł Gothica 4 to Arcania, a nie jak spekulowano wcześniej, Genesis.

Fabuła gry rzuci nas 10 lat po wydarzeniach, które miały miejsce w trzeciej części Gothica, przygody nasze rozgrywać się natomiast będą na różnych wyspach zlokalizowanych na południu - na każdej z nich istnieć mają różne strefy klimatyczne, jak również charakterystyczna dla nich flora i fauna. Gothic 4 zaoferować ma również specjalną, ukrytą lokalizację czasowo chronioną przez magiczną tarczę czy barierę. W grze obecne będą także zmiany pogodowe oraz pełen cykl dnia i nocy - ciekawie zapowiada się możliwość magicznej zmiany pory dnia (przykładowo rzucając czar możemy spowodować szybsze nadejście zmierzchu, co pomoże nam w przemknięciu się obok strażników).

Potwierdzono obecność w grze bohaterów niezależnych znanych z poprzedniej części Gothica, jak również zmieniony wygląd niektórych potworów. Nasz bohater będzie mógł się wspinać oraz dosiadać zwierząt wierzchowych. Co ważne, deweloperzy gry dość wnikliwie przeanalizowali sugestie graczy pojawiające się na oficjalnym forum Gothica i zapowiedzieli zaimplementowanie niektórych z nich - więcej niestety nic nie wiadomo.

Nieznany jest również termin wydania gry - jak zwykle w takich wypadkach pojawia się stwierdzenie, iż ukaże się ona na rynku kiedy będzie gotowa. Z kolejnych dobrych wiadomości - Gothic 4: Arcania zaprezentowany zostanie podczas tegorocznych targów Game Convention.


To cały artykuł z gryonline. No cóż. To rzuca nam trochę światła na Gothica 4, i dementuje dużą ilość plotek i domysłów, w tym także naszych ;)
 

switek17

Member
Dołączył
14.3.2007
Posty
447
CYTAT
Gothic 4: Arcania zaprezentowany zostanie podczas tegorocznych targów Game Convention.
Kolejne GC dopiero 20 sierpnia 2008 :/ Trochę poczekamy, mam nadzieję, że będzie warto.
Co do wierzchowców, to też mi to nie pasuje, choć zwiększyłoby realizm gry. Ciekawe, czy wreszcie zobaczymy dzieci w Gothic? :] Choć niemiła jest mi perspektywa wyrzynania wioski a w tym niewinnych dzieciaków.
Hm... najpierw dostaniemy całkiem nowe tereny i do tego jeszcze potem ten kawał ziemi za barierą. Pewnie coś jak Irdorath i bohater (może już całkiem ktoś inny, w newsie o tym nie ma mowy) nie będzie miał innego wyjścia jak wejść do środka.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
NO nie wiem KAcpi producenci milczą..na temat takich newsów..więc zastanawiam się skąd masz tą wiedzę
Serwer prasowy jowooda...nic.....forum spellbounda nic....jesteś pewien, ze to pewne informacje???


EDIT:
Już wiem xD...w PC Gamerze był artykuł na temat G4
Ciekawe ciekawe.....a co do wyjścia z barierą to wcale nie zdziwiłbym się, gdyby znowu nas w niej zamknięto :p
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Zmiana planów? I bardzo dobrze : ). Od samego początku pomysł z wydarzeniami przed g1 wydawał mi się po prostu głupi. Najbardziej ucieszyło mnie to że ma wrócić magiczna bariera.. Mogło by się to wydawać już trochę nudne, ale zastanawiam się nad tym - po co tym razem miałaby być stworzona? Kolejną sprawą są wierzchowce. Ja tam wolałem teleporty, ale zobaczymy co i jak. Co do zmian pór dnia to normalka. Akcja gry.. No cóż, wyspy południowe to mogło by być całkiem ciekawe. Chociaż 10 lat w przód to dużo.. Bezi może już być na emeryturze xD. Ale czekajmy dalej. Niech twórcy nas zaskoczą :)
 

Pandrodor

Member
Dołączył
12.10.2007
Posty
437
Świetnie, że są nowe informacje i że wróci magiczna bariera :) Super będzie wyglądała na nowych kompach...tylko to trochę dziwne. ponad 10 lat po obaleniu bariery ta znowu wraca?? Czyżby odbicie GD i ponowne otoczenie jej barierą? A może tym razem gdzieś indziej się ona znajdzie? Tak jak Rangiz dobrze podsumował, same znaki zapytania...Ale to dobra taktyka, gdyż autorzy chcą nam narobić smaku ;) Liczę tylko na to, że gra ta nie będzie miała tak zwalonego silnika graficznego jak G3 i pójdzie na wysokich detalach na kompach dość starych (nie wiem kiedy kupuję nowego, ale chyba za rok w wakacje).
Pozdrawiam
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
CYTAT
Czyżby odbicie GD i ponowne otoczenie jej barierą? A może tym razem gdzieś indziej się ona znajdzie?
Przecież już pisano, że to będą różne wyspy.

Mi nowy pomysł podoba się bardziej niż Genesis. Jest taki bardziej oczywisty i łatwiej z niego wybrnąć, bo wydarzenia z przed G1 musiałyby być ograniczone pewnymi ramami, musiało by tam być coś co już słyszeliśmy, a to trochę nieciekawe. Mam nadzieję, że wszystko wyjdzie elegancko, chociaż to wspinanie się i prześlizgiwanie obok strażników? Ja nie chcę Assassina w wersji RPG.
 

Tubus99

New Member
Dołączył
11.4.2008
Posty
4
Mnie najbardziej interesuje czy G4 będzie po tych wydarzeniach z innosem, adanosem, czy beliarem -wiecie o co mi chodzi ?
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Twórcy fabuły będą musieli jakoś wybrnąć z tej opresji. Trochę głupie byłoby związanie fabuły G4 z konkretnym zakończeniem G3. I tu przypominam sobie, że to dodatek "Zapomnieni Bogowie" wprowadzi nas w G4. Więc Arcania nie bedzić bezpośrednią kontynuacja wydarzeń z G3. Czyli rozwiązanie problemu trzech zakończeń w G3 zostaje twórcom dodatku.
 

Wenzelzxc

Member
Dołączył
20.4.2008
Posty
281
Ja myśle że to wszystko jest jeden haczyk screeny z genesis i menu były ale teraz jest Arcania?Ciekawe kiedy w końcu poznam prawde?A co do zwierząt to nie pasuje nimi jezdzic po świecie lepsze były w gothicu teleporty i niech tak zostanie
 

cesc

Member
Dołączył
22.12.2006
Posty
178
Tak jasne Gothic 4: Arcania - LOL .

Mogli postarać się o trochę większy kit. Nie wierzę w to bo ani JoWood, ani Spellbound tego nie potwierdziło, a samo Spellbound nazywa swój projekt „Gothic 4: Genesis” więc niby dlaczego mieli by zmieniać nazwę ?
A to że strona jakaś tam podała że niby zmieniają, to wszyscy robią aferę, tylko po to by zwiększyć oglądalność swojej strony. Żenada.
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Zgadzam się z cesc'em... Skoro na początku dali taki podtytuł, dali screeny itd. Mniej więcej napisali co i jak, to dlaczego teraz mieli by to zmieniać? Dla mnie to nonsens, mija się z celem i tyle... Nie wierzę w to, że od tak zmienili by cel gry, skoro już zaczęli co innego robić...
A z resztą czekajmy na jakieś info, bo zaraz tu każdy będzie gadał o innego i za przeproszeniem gówno się z tego dowiemy... Tylko sie zniechęcimy :p
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
Mogliby zmienić podtytuł, bo stary projekt uznali za niedobry. Trudno byłoby wybrnąć z takiego tematu jak wydarzenia przed G1, a na pewno chcą przedłużyć serię Gothic na możliwie największą ilość części. Ergo jest to dla nich ogromne źródło dochodów.
Myślę, że po wakacjach już nie będzie złudzeń, chyba, że z tym Game Convencion to żart, w co wątpię.
Zaczęli, czy nie, myślę, że pracują raczej nad wyglądem postaci, drzew itd., a nie fabułą i wyglądem całego świata.
 

dudi18

New Member
Dołączył
13.3.2007
Posty
6
A ja mam moja teorie :p

Jak wiadomo pirania sie pogodziła z rodzinka, wiec kto wie?... moze ona przejela paleczke co do G4
Tylko to mialoby jakis sens, bo zespol ten co robil genesis sam by z sibie zmienil praktycznie wszystko ?
Znajac zycie jesli wprowadzaja tak ogromne zmiany po praiwe roku pracy nad "Genesis" moze sie to odbic na nas, znaczy na dacie premiery :(

Ale powrozyc mozna z fusow rowniez, narazie cieszmy sie info o zblizajacym sie dodatku ;)
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
CYTAT
Tak jasne Gothic 4: Arcania - LOL .


Lol Arkania dobre jak każde inne.

CYTAT
Mogli postarać się o trochę większy kit. Nie wierzę w to bo ani JoWood, ani Spellbound tego nie potwierdziło, a samo Spellbound nazywa swój projekt „Gothic 4: Genesis” więc niby dlaczego mieli by zmieniać nazwę ?


Po primo był to wywiad z twórcami Gothic 4 w PCGames - niemieckim magazynie, dziennikarze byli w siedzibie twórców. Po drugie zmienili nazwę "kodowa" na według nich lepszą i bardziej odzwierciedlającą klimat.

CYTAT
A to że strona jakaś tam podała że niby zmieniają, to wszyscy robią aferę, tylko po to by zwiększyć oglądalność swojej strony. Żenada.


Żenada, że nie wiesz co piszesz. PCGames to jeden z największych miesięczników o grach w Niemczech. Prasa - nie internet. I nie promują swojej marki, bo po co? Nie muszą uwierz.
CYTAT
Zgadzam się z cesc'em... Skoro na początku dali taki podtytuł, dali screeny itd. Mniej więcej napisali co i jak, to dlaczego teraz mieli by to zmieniać? Dla mnie to nonsens, mija się z celem i tyle... Nie wierzę w to, że od tak zmienili by cel gry, skoro już zaczęli co innego robić...


Dali taki podtytuł ale zmieni, co w tym dziwnego? Zabieg znany od dawna. Screeny były fakem - to tylko możliwosci silnika, nie Gothic 4. Cel gry nie był znany, każdy snuł domysły z Genesis - nie przypominam sobie, aby ktoś podawał cele gry.

CYTAT
Jak wiadomo pirania sie pogodziła z rodzinka, wiec kto wie?... moze ona przejela paleczke co do G4
Tylko to mialoby jakis sens, bo zespol ten co robil genesis sam by z sibie zmienil praktycznie wszystko ?
Znajac zycie jesli wprowadzaja tak ogromne zmiany po praiwe roku pracy nad "Genesis" moze sie to odbic na nas, znaczy na dacie premiery sad.gif


Tytuł to nic - przecież wszystko co wiedzielismy to w większosci domysły .
data premiery nei ejst znana, wiec co ma ci sie odbic?

Na okładce piszą coś, o SCREENACH!
http://www.pcgames.de/?menu=browser&ar...image_id=813425
 

hiszpan93

Member
Dołączył
16.3.2008
Posty
39
CYTAT(switek17 @ 27-04-2008, 23:10) index.php?act=findpost&pid=179438
Ciekawe, czy wreszcie zobaczymy dzieci w Gothic? :] Choć niemiła jest mi perspektywa wyrzynania wioski a w tym niewinnych dzieciaków.




Broń Boże tylko nie dzieci ,od razu była by afera typu gta i tylko same cenzury , obsuwy w premierze itp. Moim zdaniem wierzchowce to zły pomysł popsuło by to klimat gry jednocześnie skracając drogę do przebycia .Już przyzwyczaiłem się do zasuwania przez pół świata na nogach , ale jednak jeśli ten nowy świat rzeczywiście miałby być tak duży to może jednak konie to nie taki zły pomysł(miedzy nami to wolałbym ujeżdżać cieniostwora albo jakiegoś innego dużego stwora :D) .
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom