Gothic 3 Piano Theme - Musical Movie

Favri

New Member
Dołączył
19.12.2011
Posty
3
Witam,

Ściągnąłem sobie ostatnio nutki do pewnego utworu przewijającego się już przez G2 i G3 nazwanego twórczo "Gothic piano". Jako że pogrywam teraz trochę w G3 i coraz bardziej mnie nęciło by coś tam nagrać, te dwa elementy przyczyniły się do powstania tego oto dzieła:

http://www.youtube.com/watch?v=yOxaRvdPMis&list=LL4tSup4imqPlEmiG6Pkb8xQ&feature=mh_lolz

z małym akcentem fabularnym. Dźwięk zrzucany przez podpięcie do słuchawek, przez co mogą występować całkiem spore szumy. Cóż, wiem tyle, że Gothic 3 jako narzędzie filmowe sprawdza się raczej średnio. Zdążyło mnie wywalić z 15 razy podczas takiego krótkiego materiału.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Całkiem przyjemny utwór. Słuchając go przypomina mi się przygoda z Gothicem. Pomijając wszelkie negatywne kwestie z którymi kojarzy się 3 część Gothica, to powiedzieć można śmiało, że muzyka jest ok. Faktycznie trochę szumu słychać, ale ogólnie jest całkiem w dechę.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Bardzo ładnie zagrane, szumy są minimalne i prawie w ogóle ich nie słyszę, może dlatego że jest rano i wszystkie moje zmysły się jeszcze nie dobudziły :) . Podpowiem ci, że jeśli małym kosztem chcesz nagrywać w lepszej jakości, to poszukaj jakiejś karty muzycznej na PCI, koszt ok 30-60zł, a jakość, nawet na słabym sprzęcie, dużo lepsza.
 

Favri

New Member
Dołączył
19.12.2011
Posty
3
Wow, wielkie dzięki za opinie i dalsze umieszczenie na FB, to naprawdę motywuje do pracy, chociaż w sumie cały soundtrack z Gothica stoi na naprawdę wysokim poziomie i chyba nieważne w jakim wykonaniu brzmiałby pięknie. Muszę przyznać że to akurat zdradliwy utwór, bo choć pozornie prosty, każdy pojedynczy dźwięk jest ważny i słychać każde niedociągnięcia.

Pomijając wszelkie negatywne kwestie z którymi kojarzy się 3 część Gothica, to powiedzieć można śmiało, że muzyka jest ok.

Odnośnie opinii na temat Gothica 3 mogę się z tym śmiało zgodzić, po 2 pierwszych częściach nie powstała już chyba podobna gra o takim unikalnym klimacie. Ale niezaprzeczalnie pewne widoczki, chociażby tych kilka które zamieściłem w filmiku są czarujące. No i sam G3 miałby spory potencjał filmowy gdyby nie był tak zbugowany i słabo zoptymalizowany.
Cóż, tak jak wspomniałem utwór występował już w drugiej części, więc na przywołanie pozytywniejszych emocji można sobie odpalić filmik z G2 i nutkę w zakładce i będzie cacy :)

Podpowiem ci, że jeśli małym kosztem chcesz nagrywać w lepszej jakości, to poszukaj jakiejś karty muzycznej na PCI, koszt ok 30-60zł, a jakość, nawet na słabym sprzęcie, dużo lepsza.

Taki właśnie miałem zamiar, ale na razie trochę eksperymentuję z różnymi rozwiązaniami, a ten utwór był pierwszym obiektem doświadczalnym :). W końcu kabel którego użyłem kosztował 5zł, a taka karta to trochę większy wydatek. Poprzednio nagrywałem kamerą więc skok jakościowy i tak jest duży.
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Piękny cover. Szczerze, gdyby nie lekkie szumy to myślałbym, że to oryginał od Kaia Rosenkranza :D
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
No cóż Ludziska na Fejsie się rozpływają nad twoim wykonaniem :)

masz 53 lajki ^^

i sporo komentarzy :)

Z chęcią podzielimy się dalszymi prackami, więc działaj :)
 

Favri

New Member
Dołączył
19.12.2011
Posty
3
Ha, widzę że nie mam wyboru, trzeba coś będzie zmajstrować w najbliższym czasie... :) Najprawdopodobniej będzie to tym razem motyw z serii The Elder Scrolls (tak, wiem, ten największy wróg Gothica), ale Gothicowego covera też nie wykluczam, o ile się w ogóle czegoś podejmę.
Dla zainteresowanych jakbym publikował jakiś temat "pozagrowy" to pojawi się na kanale: http://www.youtube.com/f4rv
 
Do góry Bottom