Gothic 3-Historia

Status
Zamknięty.

asto

New Member
Dołączył
28.8.2010
Posty
13
Witam. Jestem fanem gohtica. Uwielbiam 1 i 2 część. Kocham historie obydwoch części.

Niestety jest jeden problem, po pierwsze mam problem z kompem i gothic 3 wylacza mi sie bo za bardzo karte zżera a w ogole tak szczerze to nie mam czasu tego przejść.
Jedyne co mnie interesuje to historia gothica 3. Nie chce aby ktos mi całej historii opowiadał, mozecie po prostu pokolei przekazywac mi wiedze, byłbym na prawde wdzięczny.

hmm chyba ze to juz gdzies jest w interenecie to proszę o link, chętnie przysiąde to lektury.
bardzo mnie interesuje ta część od początku aż do konca, Słyszałem ze z xardasem nie jest sie juz przyjacielem oraz ze IBERION, znana postać z 1wszej części, ktora umarła w 3 części żyje !!!! czy to prawda!!!! jak to możliwe?
jak sie zakonczyla gra, jak to wszystko sie odgrywało interesuje mnie to strasznie, czy xardas przezył? czy pod koniec gry tez powiedzial "jedno jest pewne, jeszcze sie zobaczymy" ? ????
proszę o pomoc i szczerze postarac sie opisac historie bede wdzięczny Sad...
pozdrawiam !!!
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Na stronie głównej w dziale Gothic 3 masz różne arty o grze...fabuła, solucja, zadania...prawie jak historia Gothic 3 :)
 

asto

New Member
Dołączył
28.8.2010
Posty
13
no ja wiem ze tam są takie rzeczy, jednak chcialbym aby jakiś fan zrobił to naraz, tak połączyl kazde misje, (nie koniecznie wszystkie) ale te wazniejsze rozdziały abym zrozumiał co po czym było i się działo.. na prawde mnie to interesuje, a niech ktos to zrobi z przyjemnością, bo na pewno jest ktos taki kto mialby ochotę przekazac mi taką wiedzę, bo np. wiem jak u mnie lubię opwoadac o 2 pierwszych częściach.
pozdrawiam.
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Wątpie aby komukolwiek chciało się to wszystko pisać;] Bądź co bądź ale Gothic 3 jest zdecydowanie dłuższy niż 2 i 1...Takie spisanie wszystkiego dokładnie zajęło bo sporo czasu.
 

asto

New Member
Dołączył
28.8.2010
Posty
13
Rozumiem, jednak wciąż mam taką prośbę, chociaz np. gdy jest 10 rozdziałow to 1 osoba niech chociaz 2 pierwsze opisze a nastepna nastepne 2 rozdziały, zaleznie ile ich w ogole jest...
Na prawde powinniscie poczuć mój ból ;p zastanawia mnie strasznie czy są jakies historie powiązane z wczesniejszymi wersjami.
pozdrawiam.
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Ekhm...G3 niedzieli się na rozdziały;p Jest tak jakby 1 wielki rozdział. Jeszcze jakieś pytania? Z chęcią ponabijam postów trochę;p
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Gothic 3 nie ma rozdziałów. Tam jest totalna samowolka jak w grach typu sandbox. Robisz co chcesz i kiedy chcesz. Masz świat otwarty, bez podziały na rozdziały. Możesz grę skończyć w godzinę (wystarczy, ze pójdziesz w odpowiednie miejsce i zabierzesz kilka rzeczy) lub w kilka godzin jak chcesz robić wszystkie misje. Nie ma przynaleznosci do organizacji. Możesz w polowie byc u orków, w polowie u najemników, w polowie u buntowników, a w polowie magiem. To nie jest Gothic II ani Gothic I. To jest zupelnie inna gra odbiegająca od normów poprzednich.

W krótce:

Bezimienny wraz z kompanami oraz reszta załogi wychodzi ze statku na ląd, a dokładnie na kontynent. Pierwsze co zrobił to dowiedział się, że orkowie podbili cały kontynent i tylko ty mozesz temu zaradzic. Później piraci ukradli ci twój statek a towarzysze rozbiegli się na 4 strony świata. Możesz pomóc zniszczyć orków, połączyć sił z orkami lub nie wtrącać się do tego i iśc znaleźć artefakty Adanosa. Potem porozmawiasz sobie z Beliarem/Innosem/xardasem i zalezy od tego za kim szedłeś. I tak sie kończy gra.

PS. Baal spam to zuooooo.
 

ryaan

Member
Dołączył
6.8.2010
Posty
96
Gothic 3 ma zbyt rozbudowaną fabułę, aby opisać Ci wszystkie questy po kolei :p Wyszły by z tego 3 - 4 dłuuuugie opowiadania.
 

asto

New Member
Dołączył
28.8.2010
Posty
13
Dzięki chociaz za tyle, a wg was taki rodzaj gry był lepszy niż taki jak w g1 i g2? chodzi mi o brak rozdziałów, czy to takie ciekawe?
a jak gra się konczy?
 

ryaan

Member
Dołączył
6.8.2010
Posty
96
Gra ma 3 zakończenia:
Po stronie Innosa zasiadamy na tronie i wypędzamy orków i asasynów
Po stronie Beliara zasiadamy na tronie i podbijamy z asasynami Myrtane
Po stronie Adanosa wypędzamy bogów ze świata, tj. uciekamy w portal ze św. artefaktami i nastaję era pokoju orków z ludźmi

A jeżeli chodzi na rozdziały, to nie wpływa to znacząco na rozgrywkę - ja żadnej różnicy nie widzę.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
jakoś nie tego
tak duzo do roboty a tak malo

podzial na rozdzialy jest lepszy bo wtedy wiesz co masz zrobic, a tak....samowolka
 

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
Mam tu link http://pl.wikipedia.org/wiki/Gothic_3.
Pozdro Koza123
 

asto

New Member
Dołączył
28.8.2010
Posty
13
Ja odświeżę ten temat, ponieważ chciałbym cos jeszcze zapytac.
Dzisiaj ogladalem filmiki zakonczenia gothica 3 i zauwazylem ze przy służeniu Beliarowi trzeba zabic Xardasa. A przy Adanosie i Innosie? Co sie staje z Xardasem? pod koniec innos/adanos przepowiada przyszlosc i nic nie wspomina o Xardasie... dlaczego?

aha i czy Xardas bedzie w 4tej części?
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Nie wiem jak jest w zakończeniu Innosa, ale w Zakończeniu Adanosa, Bezimienny razem z Xardasem odchodzą do innego świata. Następnie w dodatku Zmierzch Bogów Bezimienny postanawia wrocić na ziemię bo widzi jaki syf się narobił, orkowie dalej się biją z ludźmi chociaż on zaprowadził pokój. Na tronie myrtany zasiada Lee którego napewno kojarzysz, lecz w wyniku takim a nie innym Bezimienny zostaje królem pod koniec Zmierzchu Bogów i nazywają go Rhobar III. W Arcani Rhobar III będzie królem-tyranem którego trzeba będzie pokonać nowym bezimiennym. A o Xardasie w Gothicu 4 mało wiemy, ale napewno go nie zabraknie.

Pozdrawiam RoMek.
 

asto

New Member
Dołączył
28.8.2010
Posty
13
Nie wiem jak jest w zakończeniu Innosa, ale w Zakończeniu Adanosa, Bezimienny razem z Xardasem odchodzą do innego świata. Następnie w dodatku Zmierzch Bogów Bezimienny postanawia wrocić na ziemię bo widzi jaki syf się narobił, orkowie dalej się biją z ludźmi chociaż on zaprowadził pokój. Na tronie myrtany zasiada Lee którego napewno kojarzysz, lecz w wyniku takim a nie innym Bezimienny zostaje królem pod koniec Zmierzchu Bogów i nazywają go Rhobar III. W Arcani Rhobar III będzie królem-tyranem którego trzeba będzie pokonać nowym bezimiennym. A o Xardasie w Gothicu 4 mało wiemy, ale napewno go nie zabraknie.

Pozdrawiam RoMek.

rozumiem.
najbardziej mnie to boli, że będzie nowy bezimienny..
A moze byc tak ze bedzie xardas i nie bedzie on pokłócony z bezimiennym (Rhobarem III )? bo wlasciwie to tylko jedną drogą się kończy w gothic III tak, że sprzeciwia sie xardasowi, tak?
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Tak się zaczyna dodatek do Gothica III czyli zmierzch Bogów. Gothic 3 kończy się, albo panowaniem w myrtanie, albo ucieczką z tego świata razem z Xardasem. Zmierzch Bogów pod uwagę bierze tylko jedno zakończenie a mianowicie to z ucieczką, Bezimienny wraca robi porządek i sam zostaje królem. A reszta w Gothicu 4.
 

asto

New Member
Dołączył
28.8.2010
Posty
13
Tak się zaczyna dodatek do Gothica III czyli zmierzch Bogów. Gothic 3 kończy się, albo panowaniem w myrtanie, albo ucieczką z tego świata razem z Xardasem. Zmierzch Bogów pod uwagę bierze tylko jedno zakończenie a mianowicie to z ucieczką, Bezimienny wraca robi porządek i sam zostaje królem. A reszta w Gothicu 4.

aha.. to teraz juz wszystko rozumiem. Czyli w 4 czesci bedzie bezimienny (stary) na pewno królem, bo mimo przejscia drogą Adanosa bezimienny wraca, ale ogladalem intro dodatku to niekoniecznie zabił Xardasa, moze tylko ogłuszył ? I w 4 czesci tez bedzie Xardas? byloby dobrze, tylko szkoda ze jakas nowego bohatera zrobili:/ inaczej wygląda i w ogole :(
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
http://gothic.org.pl/arcania-gothic-4/wazne-postacie-w-arcania-gothic-4.html

Wyraźnie widać, że będzie Xardas.

W zakończeniu Innosa jakby dajemy Xardasowi spokój i już. Nawet go nie szukamy.
 

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
Tutaj znalazłem wszystko o G3:
http://pl.gothic.wikia.com/wiki/Gothic_3
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom