Gothic 2: Legend Of Ahssun

Dzyl

El Principe
Dołączył
14.9.2008
Posty
1961
Fajnie że orkowie zaatakują kraj ^^ Ale szkoda że nie gra się bezim naszym ;/
No fabuła zapowiada się ciekawie :D Chyba opłaca się czekać 2 lata do polskiej wersji :p
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Jestem w posiadaniu numeru GG ziutka więc jeśli jakieś pytania macie co do modu to pisać zadam je mu.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Dobra, ja mam takie pytanko czy będzie jakieś nawiązanie do Khorinis, coś z Bezim itp.??
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Już w jednym z komentarzy Ziutek powiedział że do beziego i khorinis nie będzie nawiązań.
 

Dzyl

El Principe
Dołączył
14.9.2008
Posty
1961
Ja też mam pytanko :p
Czy w modzie bedą znajomi beziego ? znaczy milten, diego, gorn itd.
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Dobra nowina.

Mogę przeprowadzić wywiad z Ziutkiem na GG jeśli macie do niego pytania lub do AL-M to pisać ja je mu przekaże a on przekaże pytania co do AL-ma pisać szybciutko :)
 

Dzyl

El Principe
Dołączył
14.9.2008
Posty
1961
Więc mam kilka pytań :D

Czy w modzie będzie jakiś inny rodzaj broni niż te które spotkaliśmy w G2NK ?

Jak duży będzie świat ? Czy będzie większy niż wyspa Khorinis ?

Będą przyjaciele Beziego ?
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Wrzucam tutaj wywiad z Zutkiem gdy będzie na stronie proszę o usunięcie posta.

CYTAT
1: To więc pierwsze pytanie do AL-Ma. Skąd wziął się pomysł na Legend of Ahssun ?

Pomysł na LoA wziął się po obejrzeniu paru filmów. Niepamiętam jakie to już dokładnie były. Pomyślałem, iż warto by było zrobić coś podobnego, ale nieco zmienić fabułę. I tak narodził się pierwszy pomysł na to, jak LoA będzie wyglądać

2: To teraz pytanie do ciebie. Fani pytają się czy będą nawiązania do wyspy Khorinis, Bezimienego bohatera no i czy spotkamy jakieś znane postaci z Gothica ?

Tak w modyfikacji pojawi się parę znanych postaci, ale z tego co wiem nie będzie ich zbyt wiele. Modyfikacja nie nawiązuje do wyspy Khorinis ani do Bezimiennego bohater. Jest to zupełnie nowa historia.

3: Czy w Legend of Ahssun będą jakieś legendy, mity lub coś podobnego, np. Szpon Beliara z Nocy Kruka <tutaj podany przykład artefaktu>?

W Legend of Ahssun pojawi się masa legend, mitów, opowieści, ballad o bohaterach. Co do artefaktów pojawią się zupełnie nowe przedmioty o bardzo potężnej mocy, nowych efektach oraz działaniach.

4: Czy w modzie będą jakieś zabawne sytuacje znane nam dobrze z serii Gothic?

Tak, pojawi się parę naprawdę śmiesznych sytuacji. Tutaj bym radził zajrzeć do karczmy smile.gif.

5: Niektórzy się zastanawiają kim będzie bohater? Jak już wiemy <kawałek wyjawione na YT> przybywa on do Ahssun po wojnie z orkami. Czy można powiedzieć że brał udział w walkach?

Tak, nasz bohater był niegdyś żołnierzem. Zmęczony stałymi bitwami z orkami postanowił odwiedzić miasto Ahssun.

6: Na jednym z screenów jest gęś. I tu do głowy przychodzi pytanie - czy będą nowe potwory na nowej grafice?

Tak, pojawią się nowe zwierzęta - jelenie, sarny, kaczki, kury oraz inne zwierzęta hodowlane.

7: Czy pojawią się nowe zadania typu "Eskortuj kogoś" lub "Obrona danego obiektu przez określony czas" ?

Jak najbardziej. W LoA nawet najbardziej niepozorne zadanie może skończyć się wielkim końcem.

8: Jak duży będzie świat gry?

Świat gry będzie takiej samej wielkości jak ten z Gothic 2 z tą różnicą że będzie niezwykle dopracowany. Niedawno mieliśmy beta testy 1 rozdziału i muszę powiedzieć że żadne screeny nie ukarzą piękna tego świata.

9: No to nieźle w imieniu G Up gratulujemy udanych testów pierwszego rozdziału. Czy planowane są jakieś nowe rodzaje broni ręcznej, np. włócznie lub obuchy, gdyż w Gtohicu pojawiły się tylko topory i miecze ?

Tak, moją pracą jest tworzenie nowych modeli mieczy, łuków, a z tego co wiem moi koledzy z zespołu tworzą nowe rodzaje broni oraz uzbrojenia, o których niemożna mi zbyt wiele mówić, gdyż nie chcemy aby gracze stracili frajdę z odkrywania nowości.

10: Czy ponowna wojna z orkami to przykrywka na coś większego czy tylko zwyczajny konflikt?

Tak naprawdę to w krainie panuje konflikt pomiędzy mieszkańcami, a królem. Dla pozorów król atakuje orków by dać znać innym królestwom, że w ich krainie wszystkie sprawy stoją po staremu. Niestety, cały ten atak na orków nie okaże się dobrą rzeczą dla króla...

11: Ostatnio słyszałem o numerze jaki był odwalony przy modzie Czas Zapłaty. Sprawa dotyczyła plagiatu muzyki. Czy u was komponujecie muzykę własnoręcznie?

Tak, muzykę komponujemy własnoręcznie. Jedną z muzyk można usłyszeć na naszej stronie internetowej.

12: Orkowie... tu pojawia się ciekawe pytanie, bo w końcu są znani z podbojów i zabijania. Czy tutaj będzie tak samo czy będą raczej wyglądać na spokojną rasę?

Orkowie będą się dzielić na grupy. Jedni będą bardziej skłonni do ataku, a drudzy mniej. Głównie zależy to od przywódcy. O czym mogę powiedzieć, a czego jeszcze nikt nie powiedział to to, iż pojawią się orkowe kobiety.

13: Ooo ciekawe, orkowe kobiety... z chęcią je zobaczymy.
Czy planujecie zrobić jakieś lekkie modyfikacje co do grafiki, np. Realistyczne wodospady?

No cóż. Sam proponowałem takie zmiany, ale to co zobaczyłem w beta testach zszokowało mnie. Nie ma wprawdzie tak efektownych wodospadów jak te w Czasie Zapłaty, ale wyróżnia się innymi cechami.

14: Jeśli chodzi o legendy świata Ahssun to jest jakaś szczególnie warta uwagi?

Tak, będzie legenda o piracie i o jego wielkim skarbie który został ukryty gdzieś w pobliżach Ahssun. Więcej nie mogę zdradzić.

15: Wielu fanów zastanawia się dlaczego rok po premierze moda będzie polonizacja no oraz czy będzie dubbing, czy tylko napisy?

Dlaczego rok po premierze? Skrypty są bardzo długie i trochę mi to zajmie. Nad polonizacją pracuję jak na razie sam. Czy będzie dubbing? To dobre pytanie. Świetnie by było gdyby był ,ale wątpię, iż znajdę około 1000 osób.

16: Czy będą gildie esencje dobrze nam znane z Gothiców? Jeśli tak, to możesz zdradzić chociaż jedną z nich i co będzie trzeba zrobić by dołączyć ?

W Legend of Ahssun bardziej poszliśmy na oryginalność. Większość gildii jest zupełnie nowa. Raczej nie będzie starych, dobrych gildii z Gothicka, ale kto wie...? System dołączania będzie praktycznie taki sam. Zmieni się parę drobiazgów, np. możemy zostać na siłę wciągnięci do gildii, ale większych zmian nie będzie.

17: Czy bohater będzie mógł założyć rodzinę?

Nie. Sądzimy iż gdyby była taka możliwość, a chcemy postawić na realistykę, bohater musiałby wyżywić rodzinę, pracować za marne grosze. Nie, zakładania rodziny nie będzie.

18: Będzie możliwość walki dwoma mieczami?

Tego bym nie chciał zdradzać ,ale mogę powiedzieć, iż pojawią się nowe style walki.

19: Ostatnie pytanie. Czy bohater będzie posiadał jakichś przyjaciół lub wrogów?

W modyfikacji zawsze będzie czas by nawiązać nowe przyjaźnie i by nabyć nowych wrogów. Na początku będziemy sami jak palec, a ludzie którzy będą wydawać się mili okażą się tak naprawdę wrednymi gadami.


Wywiad by Darth Revan.
Poprawki by Rangiz.
 

Dzyl

El Principe
Dołączył
14.9.2008
Posty
1961
Bardzo fajny wywiad :) Ciesze się że będzie dużo nowych broni i nowe potwory :D Podoba mi się także to ze świat będzie duży...Będzie ciekawie :p te orkowe kobiety dobry pomysł.
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Sorki za post pod postem.

Chciałbym poprawić jedną rzecz.

Mod robią Austriacy , Niemcy i Ziutek

Przepraszam za nie dopatrzenie ;)
 

damiannowak

Member
Dołączył
2.2.2009
Posty
85
Ten ziutek to czasami nie jest The Snajper (inaczej Gladius) ?

Co do moda to zapowiada się jedna z najbardziej dopracowanych modyfikacji, screeny są świetne. Gdy wszedłem na ich stronę w paźdź, myślałem że już po modzie, a tu taka miła niespodzianka :p

Ale teksturki szat mają słabe, powinni je zrobić bardziej doświadczeni graficy 2d. Ale teren,3d i leveldesign na mistrzowskim poziomie
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Ja sie nie znam na texturach, ale zdaje mi się że są dobre, mi by wystarczyły.
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Mała nowinka.

Nowy filmik prezentujący świat Ahssun w nocy ;) wrażenie ? jak dla mnie bomba a dla was ? :)

http://www.youtube.com/watch?v=OyLt7KEMc9s

Jak dla mnie to jest bardzo ciekawe !

Dobra wiadomość !

Lider projektu niebawem wpadnie do nas i odpowie na nurtujące was pytania oczywiście po angielsku ;)

Czekajmy a się doczekamy :D

EDIT:

Jeśli macie jakieś pytania to pytajcie ! nie bójcie się, mam już kontakt z teamem i możecie śmiało pytać ;)
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
No dobra, idę na pierwszy ogień, czy mają zaplanowaną jakąś premierę i kiedy ona będzie?
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Co do tego pytania.

Premiera miała być w tym roku ale popracują jednak dłużej niewiem czemu ;)
 

ChemicalMurder

New Member
Dołączył
23.10.2009
Posty
6
No, po obejrzeniu ostatniego trailera stwierdzam, że zapowiada się dosyć ciekawie. Jakieś nowe info? :>
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Z jakiś miesiąc temu logowałem się u nich na forum, Honorate czy jak mu tam niepamiętam, powiedział że spotkali się niedawno by przedyskutować kilka spraw związanych z modyfikacją, ale jakie to sprawy to nic mi niewiadomo, to tajemnica póki co.
 

Black-Men

Member
Dołączył
29.8.2009
Posty
139
Mod dobry i tekstury też git,podobne do Gothica 3 ale o tym modzie usłyszałem na tym forum i mam nadzeje że taki dobry mod jak gothic2 legend of ahssun wyjdze po polsku.
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Dzieje się w ogóle coś z tym? Ktoś przejął temat pogaduszek z autorami i dostarczania informacji? Chyba nie...
 
Do góry Bottom