G4 Czy Już Ostatni

Status
Zamknięty.

Inkwizytor

New Member
Dołączył
31.3.2010
Posty
1
Witam.

No cóż, pewne jest niestety(stety) to, że jeśli Gothic 4 sprzeda się w dość dużym nakładzie, powiększy budżet itp. to kontynuacja jest pewna. Wszystko wynika na to, że tak będzie, więc na 4 nie spoczną. Moim zdaniem to trochę lekka przesada, z prostego "wieśnioka" jakim był Bezimienny w pierwszej części zrobili króla i tu powinien być kres jego przygód, niby tak jest, bo wstępuje nowy bohater, ale po co ciągnąć coś co już zostało skończone? Pamiętajmy że Bezi stracił swe siły 3 krotnie, taki sam plan mają z tym nowym wyrostkiem? No bez przesady. Ja jako oddany fan serii cieszę się z każdej części - ale pamiętajmy, że wszystko ma swój koniec. Ciekawą koncepcją są dodatki, na to jestem wstanie się zgodzić.
Jednak nie mi dane sądzić co będzie a co nie - wszystko opiera się na zyskach. Spellbound pewnie wykorzysta Gothic'a jak najdłużej jest to możliwe. Wycisną co się da a później rzucą w kąt i tak skończy się epicka historia...
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
No cóż, pewne jest niestety(stety) to, że jeśli Gothic 4 sprzeda się w dość dużym nakładzie, powiększy budżet itp. to kontynuacja jest pewna. Wszystko wynika na to, że tak będzie, więc na 4 nie spoczną. Moim zdaniem to trochę lekka przesada, z prostego "wieśnioka" jakim był Bezimienny w pierwszej części zrobili króla i tu powinien być kres jego przygód, niby tak jest, bo wstępuje nowy bohater, ale po co ciągnąć coś co już zostało skończone? Pamiętajmy że Bezi stracił swe siły 3 krotnie, taki sam plan mają z tym nowym wyrostkiem? No bez przesady. Ja jako oddany fan serii cieszę się z każdej części - ale pamiętajmy, że wszystko ma swój koniec. Ciekawą koncepcją są dodatki, na to jestem wstanie się zgodzić.
Jednak nie mi dane sądzić co będzie a co nie - wszystko opiera się na zyskach. Spellbound pewnie wykorzysta Gothic'a jak najdłużej jest to możliwe. Wycisną co się da a później rzucą w kąt i tak skończy się epicka historia...

Te dwa dodatki będą opublikowane w formie popularnych i płatnych DLC. Mylisz się osądzając Spellbound o jakąś chciwość a raczej nie tą firmę co trzeba najeżdżasz :). Zważ na to, że JoWood posiada prawa do marki oraz jest dystrybutorem gry więc to im zależy na sprzedaży i wyciśnięciu z gry jak największych zysków. Co jest zrozumiałe. Studio Spellbound ma tylko w jak najlepszym stopniu dopracować produkt.
Tak, Bezi odzyskiwał swe siły parokrotnie, ale jak powiedział nam Clemens podczas konferencji, w przypadku nowego bohatera- pasterza w Arcanii będzie to trochę inaczej wyglądało. Zresztą, praktycznie wszystkie gry rpg są realizowane w konwencji 'od zera do bohatera' więc nie wiem czy nie na wyrost czegoś epickiego oczekujesz.

A teraz czysto teologiczna wymiana opinii. Nie ma pewności, jak Bezi trafiłdo kolonii karnej, w sensie kim był wcześniej na kontynencie więc nie można ferować wyroków, że był zwykłym wieśniakiem. Wiem, że ująłeś w cudzysłów to słowo i pewnie chodziło Ci o synonim określenia człowieka, co nie umie nic itd. Ale nie zmienia to postaci rzeczy.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Jak podaje WoG, deweloperzy już przed premierą planują sequel, Arcania 2. Prace mają ruszyć już latem (wtedy tez jest planowana premiera Arcania: Gothic 4).
 

Marchew

New Member
Dołączył
17.4.2010
Posty
8
Więcej części na pewno będzie jak napisał kolega wyżej. Miejmy tylko nadzieję że fabułę jakoś pociągnął żeby nie wyszedł gothic III 2 :blush:. A post napisałem mimo że już nie piszecie na ten temat. Po co ma się taki ładny dział marnować.
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Nie jest zaniedbany, dyskusje trwają na całym forum, niedługo zostanie odświeżony ten dział o parę nowych tematów. O ile wiadomości WoG na temat Arcanii 2 mogę traktować jako żart primaalprilisowy samego Spellbound, o tyle pewny jestem co do dwóch addonów.



Miejmy tylko nadzieję że fabułę jakoś pociągnął żeby nie wyszedł gothic III 2
blush.gif

A widzisz, wisi w powietrzu ogromna modyfikacja G III ( TUTAJwięcej info)
 

Spike

New Member
Dołączył
17.7.2010
Posty
25
Gothic 5 albo 6? Jaki to ma sens? Grając w Zmierzch Bogów dało się odczuć że gra była wymuszona. Błąd na błędzie. Gothic 4 napewno nie bedzie. Bynajmniej jeśli chodzi o błędy. Ale sami widzicie. W 4 już mamy innego bohatera. Pomysły z Bezim się skończyły, on już zwyciężył. Jak dla mnie Gothic 3 powinien być koniecm Gothica. Może po zagraniu w G4 zmienie zdanie? Zobaczymy. A co do pytania w temacie. Nie wydaje mi się żeby to był koniec. Mamy nowego bohatera i nowe przygody. Pożyjemy zobaczymy.
 

PAJOREK

Debile
Dołączył
2.9.2010
Posty
10
Według mnie ta seria gier jeszcze się nie skończy ale jak to będzie wyglądało Gothic 6 albo 5.
Ale fanów takie Gothicki mogły by ucieszyć.
Moim zdaniem seria powinna się już skończyć bo to to razem jużdużo części.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Coraz częściej spotyka się plotki o planowej Arcania 2. Także raczej na czwartej części Gothica się nie skończy, chyba, że będzie wielkim niewypałem. Na to się raczej nie zanosi, przy czym nie twierdzę ,że to będzie hicior :).
Co ważne, w kontekście kolejnej części mówi się o Arcania 2, (plus być może jakiś podtytuł) a nie o Gothic 5. To też swoisty chwyt marketingowy - 5 wskazuje na tasiemca, a dwójka na zwykły sequel.
 

Daniel781996

Member
Dołączył
15.8.2010
Posty
81
A moim zdaniem albo będzie dodatek do Arcanii (co podobno ma nastąpić) albo będzie 5 część (czy też Arcania 2) opowiadająca dalsze dzieje Wysp południowych. Jednak moim zdaniem jeśli JoWood chciałoby tworzyć 5 część to powinna ona nosić tytuł
Arcania 2 A gothic tale Powrót Na wyspe Khorinis
i o tym samym traktować ;)
 

ryaan

Member
Dołączył
6.8.2010
Posty
96
Jak sprzedasz będzie duża, a piractwo małe, to wydadzą kolejne części - nie zabija się przecież kury znoszącej złote jaja. Oczywiście dojdzie do tego z milion DLC, które dodają np. 2 nowe miecze i topór.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
To sie są gry bioware i innych. Najpewniej będzie samodzielny dodatek dodający pozostałe wyspy. Bedą DLC, znienawidze ich, i to bardzo.

A tak w ogóle to Arcania ma chyba kilka zakończen dużo sie od siebie różniących co? Ciekaw jestem jak by wygladala kolejna część, a na pewno będzie.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
A tak w ogóle to Arcania ma chyba kilka zakończen dużo sie od siebie różniących co? Ciekaw jestem jak by wygladala kolejna część, a na pewno będzie.

Zakończenie będzie jedno, aczkolwiek będzie możliwość obrania kilku rożnych dróg, by je osiągnąć (pewnie coś na styl wiedźmina).
 

rafell

Member
Dołączył
21.8.2010
Posty
46
Mam tylko nadzieję że Gothic nie pójdzie w ślady Tomb Raider'a. Kolejne części w które grałem nie przyciągnęły mnie nawet na kilka dni do monitora. Ot takie granie bo nudno było. Spaprali totalnie klimat. Taka zręcznościówka. Jak dla mnie to rządy są dla Tomb Raider'ów od 1-5. Lara zrobiła się zbytnio komercyjna...
To samo tyczy się Silent Hill. Od 1-2 było rewelacyjnie. Dalsze części wydawały mi się już zbytnio monotonne, tak jakbym gdzieś to już widział.
Również parszywie zachowali się twórcy Legacy of Kain. Ostatni Defiance nie zakończył wspaniałej historii tylko wplątał graczy w sieć jeszcze większych niewiadomych i pytań. Kolejnej części już na pewno nie będzie.
Co do dalszych części Gothic'a to nie wyobrażam sobie innego bohatera. Bezimienny jest ozdobą tej serii, maskotką (niczym czerwony diabełek dla Manchesteru United) której nie powinno się zmieniać. No ale jak pogramy to zobaczymy. Albo będzie przymusowe ukończenie gry z sentymentu albo totalny hit. Kwestia gustu?
Pozdrawiam
 

Tyranobix

New Member
Dołączył
30.8.2010
Posty
3
Cóż wszytko kiedyś się kończy, ale jak dla mnie, jeśli mają być następne części to lepiej jeśli będą dobrze zrobione i nawiązywały do poprzednich części.
Ale jeśli tak będzie to powiem wam, że bez bezimiennego i spółki oraz dobrego pomysłu to nie będzie to samo. Straci to
po prostu ten klimat to co nas do Gothica przyciągało i nas nie nudziło.
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Po premierze G3 czytałem gdzieś, że to będzie jednak saga i zakończy się na G6 + pare dodatków pewnie jeszcze. Nie wiem ile w tym prawdy, ale jeśli nie spaprają tego klimatu tak jak to zrobili w trójce to będzie git. :)
 

Najemnik@

Member
Dołączył
16.7.2008
Posty
531
W marcu 2010 r. Dyrektor Generalny JoWooD zapowiedział, że prace nad kontynuacją Arcanii rozpoczną się jeszcze przed 12 października 2010, czyli przed premierą rynkową Arcania: Gothic 4.
Wygląda na to ,że szykuje sie nie kończąca sie opowieść ; d
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Tylko daliby spokój z nazwą Gothic skoro gra niewiele z Gothiciem ma wspólnego oprócz starych bohaterów. Bezi zginie, a reszta bohaterów powinna umrzeć ze starości - w ten sposób witamy Arcanię 2.
 

Vender

Member
Dołączył
31.7.2010
Posty
116
Tyle że gothic to "marka". Dajesz w tytule słowo Gothic i już kupno gry wzrasta.
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Wiem o tym, zapomniałem napisać, iż dano nazwę Gothic 4 zupełnie świadomie.
Mnie to jednak nie przekonuje bo po jakimś czasie można zwyczajnie zbezcześcić markę, albo przynajmniej sprawić, iż zapomni się o magii pierwszych Gothiców i zadowolić się byle czym.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Tylko daliby spokój z nazwą Gothic skoro gra niewiele z Gothiciem ma wspólnego oprócz starych bohaterów

Gothic to nie tylko gra ale świat i fabuła(Universum). Stąd jest spadkobiercą starych części, bo fabuła idzie dalej i jest związana z losami beziego tak więc wciąż odnosi się do świata Gothic mimo faktu, że gra nie ma nic wspólnego ze stylem prezentowanym w przeszłości.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom