G3 Czy Oblivion?

Na co bardziej czekacie i w czym pokładacie większe nadzieje???


  • Total voters
    0
Status
Zamknięty.
E

eMzi

Guest
QUOTE Jeśli i Oblivion będzie miał taki edytor, to nawet po kilku latach od premiery owej gry ludzie nadal będą w nią grać. Tak jest z Morrowind, więc czemu nie ma być podobnie z Oblivion?
Walnę małego off-topa: otóż Oblivion będzie wyposażony w Edytor, który będzie o wiele bardziej rozbudowany niż ten znany nam z Morrowinda. A że na świecie mamy bardzo dużą ilość ludzi tworzących Mody do TESa, możemy spodziewać się ogromnej ilości różnorakich Modów, które będą zmieniać i ulepszać rozgrywkę...
Artykuł o CS @ elderscrolls.phx.pl
Screen z CSa 1
Screen z CSa 2
Screen z CSa 3
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Oczywiście oddałem głos na Gothica 3, bo to jest gra, którą bardziej oczekuje i która lepiej mi pasuje niż TES. Oczywiście czekam też na nowego, TESA bo to również będzie super gra i w obydwie zagram. Ale jako pierwszy pójdzie pod ogień
biggrin.gif
Gothic 3. Po prostu bardziej podoba mi się Gothic.

Co tu dużo pisać. Czekamy na obydwie gry.
smile.gif


Pozdrawiam.
 
G

Gray_Fox

Guest
Mam gdzieś serie TES. Czekam tylko na g3, bo to gra którą pokochałem jako pierwszą, która mnie zaczarowała i żaden powtarzam żaden TES nie odczaruje. Po wysłuchaniu all muzyki i obejrzeniu all trailelów doszedłem do wniosku : TYLKO G3.

Pozdrawiam
smile.gif
 

Shadow27

Member
Dołączył
26.10.2005
Posty
354
Również głosowałem na G3
laugh.gif
gram w to już bardzo długo i zawsze mi się fabuła tej gry podobała. Grafike może i Oblivion ma lepszą , ale ja zdecydowanie wole G3 i tak pozostanie. Fabuła górą
biggrin.gif
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Zagłosowałem na g3, bo seria TES nie za bardzo mi sie podoba ;] Grałem chwilke w Morrowinda, ale to Gothic dostarcza mi więcej radości i przyjemności z gry. Pewnie że spróbuje zagrać w Obliviona, ale bardziej czekam na G3
smile.gif


Edit: Pozatym to forum o Gothic i większość pewnie jest zainteresowana bardziej tą grą
tongue.gif
 

Gucio

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
353
Oddałem głos na G3, bo ta seria już od samego początku mnie oczarowała swą pozorną prostotą (ot, nawalanka z perspektywą TPP) i skrywaną, subtelną złożoność (questy, rozwój postaci itp.). Mimo to czekam jednak na Obliviona, który również będzie wspaniałą grą (widziałem trailer z gameplay to wiem
tongue.gif
) i na pewno ją zobacze
smile.gif
. Umili mi to oczekiwanie na G3
tongue.gif


Pozdro
cool.gif
 

chery

Member
Dołączył
17.6.2005
Posty
693
No widzę że moja sonda cieszy się popularnością
biggrin.gif
Bardzo się cieszę. Włącze się do dyskusji.
QUOTE Poza tym Gothic 3 idzie w kierunku Morrowinda tzn. będziemy mieli wielki świat [jak w Morrowindzie], z dwudziestoma miastami, który zapewne będzie świecił pustkami [jak w Morrowindzie]. Oblivion zaś, idzie w kierunku Gothica 2: świat będzie mniejszy [ale większy niż w G2], ale za to będzie o wiele bardziej dopracowany i 'pełny' [jak w G2].
Więc tak eMzi piszesz że świat w G3 będzie wielki jak w Oblivionie. Ja szczerze w to wątpie wystarczy pograć w Morrowinda i tam świat jest OGROMNY. W TES Oblivion ma on być ok. pół raza większy niż w poprzedniku. Szczerze nie jestem w stanie pojąć tego światą i wątpie abym kiedykolwiek go przeszedł. Co do pustek w miastach to obawiam się tego w Oblivionie. NPC-ów podobno będzie tylko trochę więcej niż w Morrowindzie a świat będzie pół raza większy. Lecz i tak liczba NPC-ów w TES będzie imponująca (z pewnościa pójdzie w tysiące).
Ktoś wspomniał że Gothici mają lepszą fabułę od seri TES. Szczerze to nie grałem w Morrowinda za długa lecz z opowiedzi kumpla wynika że TES pod tym względem powala. Możesz wstąppić do każdej gildii zrobić wszystkie qesty w niej po czym iść do jej przeciwników. W G tego nie ma. W G trzeba dokonywać wyborów które zaważą na daleszej rozgrywce (chodzi mi tu głównie o gildię) a w Oblivionie tego nie ma!!!! Więc jak dla mnie argument że "fabuła w G3 będzie lepsza niż w Oblivionie" jest trochę nie na miejscu. Choć nie bronię tu TES-a. Jedną z jego wad będzie moim zdaniem jego........ wielkość. Będzie po prostu za duży! Nie da się go dokładnie zwiedzić choć może się czepiam
biggrin.gif
biggrin.gif

Zarówno G3 jak i Oblivion będą miały swoje wady i zalety. Lecz pomyślcie co by było jakby tak połączyć zalety G3 i Obliviona. To by było coś
wink.gif
wink.gif

Pozdrawiam!
 

Big Boss

Member
Dołączył
20.11.2004
Posty
811
QUOTE (chery @ 13-01-2006, 20:42) No widzę że moja sonda cieszy się popularnością
biggrin.gif
Bardzo się cieszę. Włącze się do dyskusji.

Więc tak eMzi piszesz że świat w G3 będzie wielki jak w Oblivionie. Ja szczerze w to wątpie wystarczy pograć w Morrowinda i tam świat jest OGROMNY. W TES Oblivion ma on być ok. pół raza większy niż w poprzedniku. Szczerze nie jestem w stanie pojąć tego światą i wątpie abym kiedykolwiek go przeszedł. Co do pustek w miastach to obawiam się tego w Oblivionie. NPC-ów podobno będzie tylko trochę więcej niż w Morrowindzie a świat będzie pół raza większy. Lecz i tak liczba NPC-ów w TES będzie imponująca (z pewnościa pójdzie w tysiące).
Ktoś wspomniał że Gothici mają lepszą fabułę od seri TES. Szczerze to nie grałem w Morrowinda za długa lecz z opowiedzi kumpla wynika że TES pod tym względem powala. Możesz wstąppić do każdej gildii zrobić wszystkie qesty w niej po czym iść do jej przeciwników. W G tego nie ma. W G trzeba dokonywać wyborów które zaważą na daleszej rozgrywce (chodzi mi tu głównie o gildię) a w Oblivionie tego nie ma!!!! Więc jak dla mnie argument że "fabuła w G3 będzie lepsza niż w Oblivionie" jest trochę nie na miejscu. Choć nie bronię tu TES-a. Jedną z jego wad będzie moim zdaniem jego........ wielkość. Będzie po prostu za duży! Nie da się go dokładnie zwiedzić choć może się czepiam
biggrin.gif
biggrin.gif

Zarówno G3 jak i Oblivion będą miały swoje wady i zalety. Lecz pomyślcie co by było jakby tak połączyć zalety G3 i Obliviona. To by było coś
wink.gif
wink.gif

Pozdrawiam!
No własnie mają poprawic błędy z Morrowinda, między innymi z tymi pustkami w miastach, poza tym w Oblivionie każda postać będzie miała swoje życie i będzie poprostu inna od innych, więc chyba będzie to fajnie wygladało. Dodatkowo mają poprawić lekkie przesadzenie w Morrowindzie z jaskiniami, które były co pare kroków, a nie różniły się specialnie, a w Oblivionie ma być ich mniej ale każda unikalna itd. Po przeklądaniu screenów w postaci (takie żywe i wogule)w CDA niemoge się doczekać zagrania w tą gre.
 
E

Electric_Dragon

Guest
Ja zagłosowałem na G3. Ponieważ jestem fanem całej serii i mam pewnośc że G3 wyjdzie zwyciesko z pojedynku z Oblivionem. Może oblivion będzie miał zaje*istą grafę, świat. Ale patrząc na Morrowinda to aż obrzydzenie bierze na system walk ble. Stawiam na G3. Niepowtarzalny klimat.
 

Bor@

Member
Dołączył
19.1.2005
Posty
274
jestem fanem g3 ale jednak boje sie ze oblivion bedzie jednak lepszy (grafa itp.) zapamietajcuie ze to juz nie bedzie morrowind z trzema ciosami do wyboru i bez mozliwosci siedzenia na krzesle czy trego typu rzeczy. to juz bedzie co innego. o wiele lepszego. zaglosowalem na g3 ale jednak cos mi mowi ze to oblivion bedzie gora
sad.gif
 

Megarion

El Presidente
Dołączył
25.9.2004
Posty
1824
QUOTE (Bor@ @ 14-01-2006, 12:25) jestem fanem g3 ale jednak boje sie ze oblivion bedzie jednak lepszy (grafa itp.) zapamietajcuie ze to juz nie bedzie morrowind z trzema ciosami do wyboru i bez mozliwosci siedzenia na krzesle czy trego typu rzeczy. to juz bedzie co innego. o wiele lepszego. zaglosowalem na g3 ale jednak cos mi mowi ze to oblivion bedzie gora
sad.gif

Dobijają mnie takie posty
dry.gif
. Jeżeli Oblivion będzie lepszy od Gothica 3, to po prostu więcej ludzi zagra w niego (chyba że stanie się bardzo skomplikowany). Widziałem trochę materiałów z każdej z gier i obie mogą być hitami. Zaniepokoiły mnie informacje o małej (jak na wielkość świata) liczbie NPC w Oblivionie. Duża byłaby to cena za wirtualne życie dla kazdego z nich.

Więc stawiam na Obliviona.
 

sonny

Member
Dołączył
14.1.2006
Posty
56
Ja oddałem głos na Gothica oczywiście bo od kiedy skończyłem grać w GII z niecierpliwością wyczekuje tej wspaniałej kontynuacji.
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Albo mnie wzrok myli, albo widzę, że w temacie padło pytanie: Na co bardziej czekacie? Dużo osób pisze co będzie lepsze. Choćby ten przykład:
QUOTE Ja zagłosowałem na G3. Ponieważ jestem fanem całej serii i mam pewnośc że G3 wyjdzie zwyciesko z pojedynku z Oblivionem. Może oblivion będzie miał zaje*istą grafę, świat. Ale patrząc na Morrowinda to aż obrzydzenie bierze na system walk ble. Stawiam na G3. Niepowtarzalny klimat.

Żeby nie było nie na temat to powiem, że obecnie nie czekam na żadną z obu wyżej wymienionych gier. Gdy przyjdzie dzień premiery to na pewno nie zagram, może później (o wiele później). Nie będę porównywał oczywiście co będzie lepsze, bo to się dopiero okaże i nie o tym jest temat.

PS Obecnie oczekuję na coś bardziej wartościowego, ale tego wam nie zdradzę.
 

Milten1

Member
Dołączył
29.8.2005
Posty
66
Saga TES jest w ogule taka dziwna mam Morowinda ale w niego nie gram tylko patrze jak mój brat gra, TES4 może i ma super grafe ale co z tego, TES3 był gorszy od G2 mimo iż G2 miał któtszą fabułe niż Morowind a zbyt długie gry zdeka przynudzają. G2 możę nie był tak długi ale miał(ma) grywalność której saga TES nie ma... To wywnioskowałem porównując G2 do TES3

Bardziej czekam na G3 bo wiem że nie zawiedzie, tak jak dodatek do G2 nie zawiódł mnie, a Oblivion... jest dopiero trzecio planowy bo drógo planowy jest WIEDŹMIN i to będzie większa konkurencja niż Oblivion.. Kolejny konkurent G3 to Fable Zapomniane Opowieści


Pozdro for all
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
QUOTE Poza tym Morrowind ma jeden ważny element - CS, edytor. Ci co grali w Morro wiedzą o co chodzi. Jeśli i Oblivion będzie miał taki edytor, to nawet po kilku latach od premiery owej gry ludzie nadal będą w nią grać. Tak jest z Morrowind, więc czemu nie ma być podobnie z Oblivion?

Tak, Oblivion będzie miał CS. Gdzieś widziałem nawet screen nowego CS'a.

Co do tematu:

Ehh ludzie, ludzie.. oceniacie gry na podstawie grafiki?
No to jesteście dość żałośni...
Przykład: Gothic 2 miał lepszą grafikę niż Gothic 1, ale Gothic 1 był lepszy bo miał klimat, ciekawą fabułe no i jeszcze klimat. G2 był tego pozbawiony, tak jak Diablo II klimatu poprzednika.

A co do tematu:
Czekam na obie gry! Oczywiści, wiadomo, że świat w Oblivionie będzie większy niż w Gothicu (taka seria... Daggerfall zawierał CAŁY świat TES, a Morrowind 1 prowincję a i tak był większy. Oczywiście, był wtórny jak jasna cholera (znaczna większość NPC mówiła to samo))
Ale to nie wielkość, a jakość się liczy. Mnie świat Morka z deka przytłaczał, a wiadomość, ze ukończono go w 15 minut, mnie zabiła
biggrin.gif
. Gothica nie da się w tyle przejść.

Poza tym widzę, że twórcy zrezygnowali z klimatu graficznego G2, widze powrót do fantastycznych klimatów G1 (kto ma dobre oko ten wie chyba o co mi chodzi). Będzie urzekająca grafika. W Oblivione może lepsza, ale G3 będzie bardziej klimatyczny. I nie będzie aż tak wtórny jak Oblivion, a będzie łatwo zauważyc który NPC może coś wnieść, który jest UNIKALNY... wieśniak to wieśniak, ale wiadomo że np. Vino zleci nam jakiegoś questa. Gdy zobaczyłem jego imię to serio - domyślałem się że to jakiś pijaczyna
biggrin.gif


Słowem: obie gry myślę że będą dobre, zresztą zobaczcie inne tematy... zapowiada sie ciekawie bo powraca tajemniczość fabuły z jedynki. A to był główny atut G1!!! Moim zdaniem przynajmniej.

Oblivion będzie ciekawy, długi i dość wciągający - G3 trochę krótszy, klimatyczny i bardziej wciągający... jestem prawie pewien.
 

ketrish

Member
Dołączył
18.7.2005
Posty
64
hm..ogladnelem teraz wlasnie trailer OB'a i powiem wam ze przeywyzsza grafika poziom trailerow z gothic'a 3 ;]
ale zobaczymy co chlopcy z PB przygotuja poniewaz nie opakowanie sie liczy ale to co jest wewnatrz, przykladem takich gier moze byc f1 itd gdzie grafika nie byla zakakujaca ale klimat i fabula wysminita
 

Grour

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
357
Ja zagłosuję na Gothic'a, dlaczego?
Ponieważ kiedyś probowałem się zmusić do przejścia Morrowinda, ale jakoś mi się nie udało, a Gothic'a od zawsze lubiałem bo tylko w nim mogłem znaleźć ten wspaniały klimat i nietuzinową fabułe których nie ma w innych grach.
 

halek

Member
Dołączył
1.9.2005
Posty
487
Ja zagłosowałem oczywiście na Gothica 3. Kiedy po raz pierwszy zagrałem w Gothic 1, powalił mnie swoim klimatem, światem, każdym elementem. Gothic 2 choćteoretycznie lepszy nie zrobił na mnie takiego wielkiego wrażenia i wciąż chętniej gram w G1. Hmmm, raz próbowałem grać w Morrowinda ale jak dla mnie tej grze brakuje... duszy?? Nie wiem dokładnie, ale czegoś brakuje
tongue.gif
 

Arsil

Member
Dołączył
27.1.2006
Posty
43
Bardziej czekam oczywiście na Gothica 3. Czemu? Bo jego premiera dalej niż Obliviona. W IV część TS z przyjemnością zagram przed G3. Pozatym bardzo dużo wiadomo o Oblivionie a o G3 tak jakoś mało :/. Mimo to cieszę się, że IV częsć TS umili mi czekanie na G3. A po drodze jeszcze Heroes of Might and Magic V ...
smile.gif
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom