[g2nk] Gerranheart

dekster17

New Member
Dołączył
31.12.2008
Posty
14
Witam wszystkich użytkowników tego forum!

Mój nick to dekster17 (na forum modderskim gothic themodders.org znany jako Dekster), jestem modderem od ponad roku, twórcą oraz koordynatorem prac nad modyfikacją GerranHeart. Obecnie mod tworzony jest przez grupę VainHearts, której jestem założycielem oraz zarządcą. Nasz skład przedstawia się tak:

Dekster XVII:
- grafik 2D
- grafik 3D
- programista
- level designer
- scenarzysta

Fafik:
- grafik 3D

Kereth:
- level designer

Borys:
- grafik 3D

ModMen:
- grafik 3D

Feisar:
- tłumacz

Giker:
- grafik 2D

Tasilvar:
- grafik 2D
- grafik 3D
- level designer

A tutaj ci, którzy odeszli:

DJH:
- level designer

Gothix:
- level designer

Zuben:
- grafik 2D
- programista

Teraz trochę o samej modyfikacji:

Tworzymy ją od 3 lutego (9 II 2008 zostały opublikowane pierwsze informacje). Opowiada ona o Medvihu, który rozbił się na wyspie.

Oficjalne info:

GerranHeart zaczalem tworzyc na poczatku lutego. Poczatkowo mial to byc malutki modzik na swiecie z niemieckiego WoG'a. Po pewnym czasie zaczalem zbierac grupe do pomocy przy modzie. Zaczelismy pracowac na dobre. W czerwcu zostalo wydane demo GH. Zdobyl pozytywne opinie (praktycznie nie mial bledow). Obecnie trwaja prace nad pelna wersja.

To, co zobaczymy w modzie:

- nowi NPC, kazdy z swoim charakterem i nastawieniem do bohatera
- ciekawe questy
- wciagajaca fabula z nieoczekiwanymi zwrotami akcji
- kilka mozliwosci ukonczenia gry

Planujemy utworzyc niepowtarzalny klimat w grze, po to, abyscie jak najbardziej "fazowali sie" podczas grania w GerranHeart.

Troche o fabule:

Bezkresny ocean… Statek Medviha jest jedynym obiektem w promieniu stu kilometrów. Niby nie szykuje siê nic z³ego... W pewnym momencie podszed³ do kapitana jego najlepszy przyjaciel:
- IdŸ siê przespaæ. Dobrze ci to zrobi. Sterczysz tu ju¿ ca³¹ noc… - powiedzia³
- Coœ siê tu szykuje… Czujê to. – odpowiedzia³ mu Medvih
- O czym ty bredzisz?
- Z moich obliczeñ wynika, ¿e jesteœmy w punkcie, gdzie zanikaj¹ wszystkie statki. Nazywa siê to Trójk¹t Gerrana, czy jakoœ tak.
- Nigdy o tym nie s³ysza³em… IdŸ odpocz¹æ, bo od zmêczenia gadasz ju¿ g³upoty…
- Dobra, ale pilnuj tu wszystkiego!
- Nie ma sprawy.
Kapitan skierowa³ siê w stronê swojej kajuty, podszed³ do ³ó¿ka i od razu rzuci³ siê na nie. Nie minê³a chwila, a Medvih ju¿ spa³.
W nocy rozpêta³ siê straszliwy sztorm. Bohater od razu zerwa³ siê ze snu i wyszed³ na zewn¹trz. Nawet nie zd¹¿y³ siê zorientowaæ, co siê sta³o, a piorun trafi³ w statek…
Medvih obudzi³ siê na jakiejœ, nieznanej wyspie. Za³ogi ju¿ nie ujrza³, lecz zobaczy³ kilku nieznajomych ludzi… Nie mia³ wyboru – musia³ iœæ dalej…

http://www.gerranheart.yoyo.pl/index.html

jest to oficjalna strona modyfikacji. Mimo, iż niedawno była reaktywacja, to strona już nie jest aktualizowana, gdyż w przygotowaniu jest strona naszej grupy.

http://themodders.org/index.php?showtopic=4736

Tutaj natomiast macie wszystkie informacje, pliki i zrzuty ekranu.

http://www.gerranheart.yoyo.pl/download.html

Stąd możecie pobrać oficjalne demo modyfikacji, które zostało wydane kilka miesięcy temu.

W przygotowaniu oczywiście jest pełna wersja.

Zapraszam do dyskusji.
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Cholera Dexter wybaczysz mi że nie powiedziałem o tym modzie tutaj ? :p co do prac to bardzo ciekawe są prace nad modem jestem ciekaw kiedy wyjdzie :p
 

Dzyl

El Principe
Dołączył
14.9.2008
Posty
1961
Po screenach mod wygląda zachęcająco.A ten kapitan to nie jest przypadkiem Greg ? :p
Widzę że mod jest już robiony sporo czasu, więc mam nadzieje że niedługo będziemy mogli zagrać :D Fajnie że będzie kilka możliwości ukończenia gry ;] coś ala G3 :p
 

dekster17

New Member
Dołączył
31.12.2008
Posty
14
Czekaj, czekaj Darth Revan. Po twojej sygnie mogę się domyślać, że ty patok jesteś. Oświeć mnie :D.

A ten kapitan... Tak, to Greg, ale nazywa się inaczej :D.

//edit1: dobra revan, już wiem :D.



http://vainhearts.net23.net/

od pewnego czasu oficjalna strona modyfikacji.
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Posty staramy się edytować lub prosimy kogoś by odświeżył temat po z edytowaniu.

Dobra już nie będę :p
 

Serail

New Member
Dołączył
4.6.2008
Posty
21
Witam, jestem Serail, w VainHearts jestem odpowiedzialny za scenariusz oraz tzw. "PR". Ostatnimi czasy o modyfikacji "GerranHeart" było bardzo cicho, jednak postanowiliśmy sprawić, aby ludzie dowiedzieli się o niej czegoś więcej. Dlatego specjalnie dla fanów modyfikacji przygotowaliśmy krótką zapowiedź oraz prezentację screenów. Zapraszam do dyskusji.

CYTAT
Nad modyfikacją „GerranHeart” pracujemy od 09.02.2008 z drobnymi przerwami. Zapewne niektórzy z was mieli okazję zagrać w demo naszego moda, w którym to zaprezentowaliśmy wam pierwszy rozdział „GH”. Od czasu premiery wersji demonstracyjnej wiele rzeczy w modzie się zmieniło, lecz o tym dopiero za chwilę. „GerranHeart” ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku, a zapewni on wam około 3 godziny zabawy na najwyższym poziomie. Dla tych, którzy nie mieli przyjemności zagrać jeszcze w demo „GH” wytłumaczę pokrótce, o czym opowiada owa produkcja. Wcielamy się w Medviha – strażnika, który podczas sztormu rozbił się na nieznanej mu wyspie. Wkrótce potem okazuje się, że wyspę tą zamieszkują piraci, którzy są skłonni przyjąć w swoje szeregi naszego bohatera. W momencie, gdy dołączamy do wilków morskich pierwszy rozdział, a tym samym demo kończy się. Fabuła jest pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, które zdziwią niejednego gracza. Nasi scenarzyści przewidzieli także wiele zadań pobocznych, które pozwolą wam zdobyć reputację wśród piratów, wzbogacić się oraz poznać historię wyspy Gerrana. W sumie w modzie pojawi się około 30 questów oraz ponad 20 NPC. Do modyfikacji dodaliśmy także nowe zbroje, bronie oraz przedmioty, które ułatwią rozgrywkę i sprawią, że gra stanie się przyjemniejsza. Jednak aby nie być gołosłownym i udowodnić wszystkim zainteresowanym, że prace nie stoją w miejscu prezentuję nową dawkę screenów przedstawiających klasztor, który w pierwszym rozdziale nie odgrywał żadnej roli, jednak w późniejszym stadium gry stanie się jedną z kluczowych lokacji występujących w „GH”. Oczywiście cały czas dążymy do perfekcji i to co widzicie na screenach może ulec jeszcze edycji, tak aby mod stał na jak najwyższym poziomie. Nie pozostaje wam więc nic innego, jak tylko czekać na premierę moda.


Screen 1
Screen 2
Screen 3
Screen 4
Screen 5
Screen 6
Screen 7
Screen 8
Screen 9
Screen 10
Screen 11
Screen 12

> Dział VH na theModders.org
> Strona teamu
> Download dema
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Bardzo ciekawe serail ! oczywiście czekamy na więcej :) jesteście jednym z teamów które robią chyba długo modyfikacje i jak dotąd narazie się wam nie nudzi :p apropo ponoć poszukujecie kogoś do ekipy ?
 

Serail

New Member
Dołączył
4.6.2008
Posty
21
CYTAT
Bardzo ciekawe serail ! oczywiście czekamy na więcej

Jesli czekacie na więcej, to powinniście 4 lipca wysłać kogoś na themodders.org, ponieważ z nieoficjalnych źródeł wiem, że odbędzie się tam już po raz drugi "dzień screena". Vainhearts więc nie może tam zabraknąć. ;]
CYTAT
jesteście jednym z teamów które robią chyba długo modyfikacje i jak dotąd narazie się wam nie nudzi

Robimy coś, co lubimy i w dodatku świetnie się przy tym bawimy. ;P
CYTAT
apropo ponoć poszukujecie kogoś do ekipy ?

Oczywiście, dla dobrych fachowców drzwi zawsze stoją otworem.
http://themodders.org/index.php?showtopic=5559
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Oczywiście ja 4 lipca będę na forum TM i będę patrzał na Dzień Screena, kto wie może nawet napiszę newsa z screenami do poszczególnych modyfikacji no wkońcu coś wam się należy za ciężką pracę ;) a screeny naprawdę miodzio trzymacie wysoki poziom prac, pozostaje tylko czekać na premierę :D
 

Serail

New Member
Dołączył
4.6.2008
Posty
21
Przydałoby się także, żeby o tej zapwoeidzi i publikacji ktoś napisał newsa, przecież G.Up to jeden z większy portali w branży i taka "reklama by się przydała". ;]
 

Broother

Member
Dołączył
27.5.2008
Posty
397
CYTAT(Serail @ 21-06-2009, 16:43) index.php?act=findpost&pid=223817
Przydałoby się także, żeby o tej zapwoeidzi i publikacji ktoś napisał screena, przecież G.Up to jeden z większy portali w branży i taka "reklama by się przydała". ;]

Chętnie to zrobię, ale najpierw mnie oświeć, jak pisze się screena :p
 

Serail

New Member
Dołączył
4.6.2008
Posty
21
CYTAT
Chętnie to zrobię, ale najpierw mnie oświeć, jak pisze się screena

Fuck, miało być newsa. ;P Ach to opijanie końca roku... ^^
 

dekster17

New Member
Dołączył
31.12.2008
Posty
14
Witam.

Jestem dekster, szef i założyciel VH (mniejsza, i tak temat jest mojego autorstwa, więc wiecie :D).

Jesteśmy bardzo wdzięczni za zainteresowanie tematem oraz postaramy się nie zawieść nikogo, kto oczekuje oraz wiąże jakieś nadzieje z modyfikacją GerranHeart. Dziękujemy również za chęci pomocy w promowaniu moda (wspominany news).

Nad modyfikacją pracujemy pełną parą, a każdy chętny (no, niestety też coś potrafiący) może być przyjęty. Aczkolwiek, bardziej, niż umiejętności graficzne, programistyczne, etc., przyda się umiejętność współpracy z innymi.
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Jeśli modyfikacja będzie trzymała w napięciu to napewno znajdą się ludzie którzy będą chcieli pograć ;) choćby ja oczekuje na tą modyfikacje oby wam się udało bo po wydarzeniu z Zawaloną Kopalnią mam obawy do każdej modyfikacji tworzonej :(
 

Serail

New Member
Dołączył
4.6.2008
Posty
21
CYTAT
Jeśli modyfikacja będzie trzymała w napięciu to napewno znajdą się ludzie którzy będą chcieli pograć

Przedsmak tego, co będzie można spotkać w GH miałeś w demie. Jednak w miarę postępu w rozgrywce fabuła staje się coraz to bardziej pogmatwana - w pozytywnym tego słowa znaczeniu - oraz już od 2. rozdziału dostępne będą misje poboczne, których w rozdziale pierwszym brakowało.
CYTAT
choćby ja oczekuje na tą modyfikacje oby wam się udało bo po wydarzeniu z Zawaloną Kopalnią mam obawy do każdej modyfikacji tworzonej

O to się nie martw. Nad tym, aby w moda grało się przyjemnie odpowiada trzech modderów, którzy bardzo poważnie podchodzą do swojej pracy. ;]
 

dekster17

New Member
Dołączył
31.12.2008
Posty
14
Dokładnie. Można dodać, że serail przejął także rolę "opierdalatora" teamu i panuje nad tym, aby każdy robił, co trzeba :D.
 

Serail

New Member
Dołączył
4.6.2008
Posty
21
Mało kto wie, że z okazji drugiej edycji dnia screena VH wypuściło nową dawkę screenów, kótre według społeczności theModders zasłużyły na tytuł
2aj4d8g.jpg

5k3klc.jpg

2wmi5gp.jpg

2lk624p.jpg

2q3yqrk.jpg

2my4ah.jpg

x3iphx.jpg

2my6zgp.jpg

16lzcat.jpg

2wobzpv.jpg

> Galeria

Nasz projekt jeszcze nie upadł, więc czekajcie wytrwale, ponieważ szykujemy dla was sporą niespodziankę. ;]

PS. Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące moda, to z radością na nie odpowiem. :D
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Screeny są wporządku, tylko ten ostatni płonąca zbroja paladyna jakaś takaś nie teges jest :p no ale zasługujecie na miano jednej z lepszych ekip moderskich Gothica ;) czekamy na więcej :p
 

Serail

New Member
Dołączył
4.6.2008
Posty
21
Zbroja się swieci, ponieważ jest w świątyni, w której dzieją się różne dziwa. :D Dlatego płonąca zbroja nie powinna nikogo dziwić. ;]
 

dekster17

New Member
Dołączył
31.12.2008
Posty
14
Niedawno ruszyła nowa wersja strony

Zapraszam: http://vainhearts.boo.pl/
 
Do góry Bottom