Fora Gothicowe - Wspomnienia.

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Natchnęło mnie podczas nocnych przemyśleń na to, aby założyć ten temat, opisać jak to u mnie wyglądały początki z Gothicowymi stronami <forami>, a także mam nadzieję, iż inni podzielą się swoją historią tutaj.
Tak więc bez większych wstępów, gdy założyłem sobie internet do komputera, a było to już bodaj 11 lat temu :eek:, pierwsza rzecz jaką wpisałem w googlach było hasło 'Gothic'. Trafiłem wtedy na Gothic Site - nie wiedziałem co to forum etc., no ale jakoś na nie trafiłem, zarejestrowałem się no i zaczałem pisać. Nie trwało to długo, bo po dniu, może dwóch dostałem bana za spam xD. Doskonale pamiętam mojego kata - był to moderator 'Donovan'. Rzecz straszna no ale cóż, nieświadom niczego założyłem kolejne konto bodajże 'Szymcio Gość' i tam dostałem prywatną wiadomość od Casano, abym zarejestrował się na jego forum - Gothic zyw. I od tego momentu przez jakiś czas nie żyłem niczym inny, tylko owym forum. Wiadomo, byłem dzieciakiem, dostawałem cały czas warny, ale cholernie zżyłem się z tamtymi ludźmi. Były gildie, było szpiegostwo dla jednych, ogólnie fajna sprawa, mimo, iż forum nie było jakieś wielkie to panowała na nim świetna atmosfera.. Aż przyszedł dzień, iż oznajmiono nam, że dochodzi do fuzji między Gothic zyw a Tawerną Gothic. Jak większość starych userów, byłem załamany <tak, naprawdę świat się dla mnie wtedy zawalił xD> no ale cóż, trzeba było się przenieść, choć tam byli nowi ludzie, całkiem nowe forum i w ogóle. Chwilkę tam się udzielałem, ale to nie było już to samo.. Choć wspominam takie osoby jak Arthas, Boba Fett, Casano, IsentoR, LordSado.
 
W wakacje 2005 roku trafiłem na Gothic Khorinis. Na początku sceptycznie podchodziłem do tego forum, lecz po jakimś czasie zżyłem się z tamtymi ludźmi - Xarox, Yeed, Arven, MiłekZgniłek i zapewne jeszcze kilka osób które tutaj się udzielają. Moim zdaniem było to najlepsze forum o Gothicu w tamtym czasie, naprawdę zżyci ze sobą ludzie, pod surowym nadzorem przede wszystkim Miłka ;d. Jakoś to tak wyszło, iż przedstawiałem się wszystkim jako 16-tolatek, a miałem może 12 lat co prędzej czy później musiało się wydać xD. To był naprawdę piękny czas no ale.. jak to często w historii for gothicowskich - hakerzy.. Strona zniknęła i praktycznie nigdy nie powróciła. Co prawda były próby reaktywacji, lecz nic wielkiego z tego nie wynikało.
 
No i tak przewinąłem sie przez jakieś mniejsze fora typu Gothic World, Gothic Varrant, Gothic Revolution, przez chwilkę na GothicNet , jednak to nie było to ;p.
No i w końcu jakoś w 2006 roku trafiłem tutaj. Głównym celem mojej rejestracji było bodaj rozreklamowanie jakiegoś innego forum pewnie Gothicowskiego <już nie pamiętam>. Pamiętam wtedy zajebisty skin na forum, stara wersja IPB, no był to ogromny klimat. To był okres gdy wróciliście po ataku hakerów i forum jeszcze tak naprawdę nie było 'rozruszane'. Jakoś specjalnie się nie udzielałem, ale po jakimś czasie tak jakośzacząlem.. coś startowałem w międzyczasie z avatarmi, sygnaturkami ;d. Wiadomo, byłem noobem, jak czytam swoje stare posty to łapię się za głowę, no ale byłem w takim wieku.. ;d. No i tak to już zostało od dawna, że siedzę tutaj, staram się udzielać czasem na forum, czytam newsy etc., Czasem zaglądam na tawernę, ale tam raczej nic się chyba nie dzieje ;p.
 
Mam nadzieję, że kiedyś to forum jeszcze odżyje.. Może jakiś nowy tytuł od PB, bądź kontynuacja Gothica, Gothic Genesis, cokolwiek.. Nierealne, no ale..
 
Jeśli ktoś chce się podzielić swoją historią, zapraszam :D
 

Nauczyciel

Martwy Pluszak
Weteran
Dołączył
12.11.2006
Posty
2497
gothic net -> gothic cos tam zapomnialem, gdzie vasemir duzo siedzial -> gothic revolution przez moment -> kilka innych -> gothic up
 

Silden

RPG'owiec
VIP
Dołączył
10.12.2008
Posty
1766
Heh, Gothic Up tak naprawdę był moją pierwszą stroną/forum w internecie, na której udzielałem się regularnie. Więc wszyscy, którzy pamiętają mnie i moje początki obserwowali przy okazji moje poznawanie internetu i ogólne dorastanie. Wbiłem tu w 2008, łapałem warny, bany na SB, raz chyba udało się normalnego bana złapać. Byłem trollem, byłem Zakonnikiem, Najemnikiem, teraz Sekciarzem. Podlizywałem się, czasami pomagałem ludziom, ale przede wszystkim cieszyłem się niepowtarzalną atmosferą forum. Pamiętam jak to wyglądało wtedy i wiem, że już nie wróci.
 
W międzyczasie było Arcania Center. Siedziałem tam przede wszystkim dla systemu RPG i paru świetnych ludzi. Teraz potrafią sobie przypomnieć tylko nicki Akasemisa i Khazara, ale tak jak GUp był dla mnie domem, to AC było tą fajną ciocią, do której się regularnie wpada na ciasto i pogawędkę. 
 
Nie jestem żadną "Starą Gwardią" pamiętającą początki GUpa czy Gothic Khorinis, ale to forum mnie wychowało i nie wiem kim bym był gdyby nie wy. <3
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Meh, szukałem kiedyś czegoś o Risenie no i to było pierwsze forum jakie było na googlach. Jak już tu przybyłem to zostałem. Poznałem ciekawych ludzi i nie żałuje tego. Nic więcej nie dodam, bo nie ma po co. Inne strony jak nie spotykałem gburów czy po prostu ludzi, dla którzy mieli pod makro takie rzeczy jak "google nie boli", "poszukaj w google", "użyj szukaj w googlach". Meh.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Ja natomiast zarejestrowałem się tutaj jakoś w 2008 roku, z leżącym na sercu trywialnym problemem dotyczącym Gothica. Moje początki nie były zbyt ciekawe, z resztą tak jak twoje Shoun, byłem gnębiony przez moderatorów (pozdro Daria i Feo :D ) , ale mimo wszystko coś mnie tu trzymało. W miedzyczasie zostałem nawet członkiem redakcji Gothic Up. Udzielałem się również mniej lub bardziej aktywnie na innych forach, było w nich Arcania Center (pozdro chłopaki), jakieś tam własne projekty(niewypały) tworzone razem z Xaroxem, jednak GUp zawsze miał swoje stałe miejsce w moim życiu internetowym. Spędziłem tu kupę czasu, poznałem dziesiątki ludzi. Pewnych rzeczy żałuję i chciałbym przemilczeć, a z wielu jestem dumny. Od jakiegoś czasu pełnię tu rolę administratora od spraw technicznych, co parę lat temu było dla małoletniego Romka tylko marzeniem :D 
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
miło czyta się wasze historie, bardzo miło :)
 
u mnie to było proste, grałam NK? nie umiałam przejsc pytań Quarhodrona i zaczęłam szukać, wywaliło pierwsz gohic site? ale tam czcionka i tło było odpychające jak na ma gusta i dałam sobie spokój, weszłam w kolejny link i trafiłam tu, mrocznie, inaczej, nie widziałam wtedy sb - siedliska zua ;) i tak z wami zostałam. było wesoło, czssem z dreszczykiem emocji, gildie- zadania oj sie działo, miło to wspominam, szybko zostałam modem, potem szło ... no i tak mnie kac wrobił w resztę,
 
gup moim drugim domem i pewnie nie tylko moim, wiele osób się przwinęło, część nie zagląda - inne obowiazki albo 'wyrośli' ;), klimat jaki panował wiele lat temu juz nie wróci, bo klimat tworzą ludzie, od nas zależy czy damy szansę innym poznać nas, to miejsce
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Moja historia wygląda tak:
Kiedyś szukałem Gothica 2 do ściągnięcia i google zaprowadziło mnie tu i na GothicSIte. Oczywiście nie znalazłem tego co szukałem. Z GSite zrezygnowałem natychmiast, ogólnie szata graficzna mi nie odpowiadała. Natomiast u nas założyłem konto i nie odzywałem się przez sporo czasu, aż do momentu przyzwyczajenia się do was :) i tak oto zostałem i siedzę do dziś.
 

Kujaw

Członek artystyczny
VIP
Redakcja
Dołączył
24.2.2014
Posty
209
GUP to dla mnie pierwsze forum związane z Gothikiem, na którym się udzielam. Historia bardzo krótka.
Polubiłem na fb, czasem coś wysłałem do Was, no i zostałem zaproszony do redakcji. Niedługo minie rok mojej obecności tutaj.
 

Woodie

New Member
Dołączył
15.7.2011
Posty
29
Z początku odwiedziałem jedynie Arcania Center. Tutaj zaglądam od upadku AC, ale jedynie z ciekawości, czy coś się ruszy, czy dalej kiepsko z newsami będzie. Generalnie jeśli o informacje wszelakie o PB chodzi, śledzę uważnie WoR.
 

Reynevan

de Tréville
Dołączył
30.10.2004
Posty
1999
Rejestracja: 30 paź 2004
G.up - pierwsze forum na które kiedykolwiek w życiu wbiłem. Miejsce, w którym się wychowywałem, poznawałem świetnych ludzi, uczyłem się pisać opowiadania, tworzyłem dużo koncepcji dla gildii, stymulowało z całą pewnością do rozwijania się i to w różnych aspektach.
 
Ci, którzy mnie znają, pamiętają moje "trudne" początki :p ale w miarę upływu czasu zmieniłem się i to dzięki wam:) no i jak zapewne gro innych - co jakiś czas odchodzę to znowu wracam, od g.upa nie da się uciec ^^ te wspomnienia <3. 
 
No cóż, jak zwykle, mam cały czas nadzieję, że uda nam się ruszyć forum na nowo aby przeżyło nową złotą epokę. Do tego trzeba ruchu, ludzi, chęci :) oby starczyło wszystkiego ^^
 
Do góry Bottom