Film Na Podstawie Gothica

Gucio

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
353
Czy myśleliście kiedyś, że ktoś zekranizowałby cudownego Gothica? Czy wyobrażacie sobie ekranową wersję Gothica, ze świetnymi aktorami, wspaniałym scenariuszem, cudowną muzyką i powalającym klimatem? Cóż... ja myśle że mogłoby coś takiego powstać
smile.gif
. Pod warunkiem że filmem nie zajmie sie Uwe Boll
tongue.gif
. Patrzę z nadzieją na powstanie "Gothic: The Movie" i czekam na wasze przemyślenia! Piszcie!!!

PS: Jak źle umieściłem temat to prosze o przeniesienie
cool.gif


Pozdro
cool.gif
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
No gdyby powstał film byłoby wspaniale. Ale popatrzmy na to tak realnie - czy to jest wogóle możliwe ?? Wątpie że ktoś zainteresuje się tak przecierz wspaniałym materiałem na serie filmów, jakim nie wątpliwie jest gothic. Potrzeba by tu kogoś z talentem, kogoś kto włożyłby w tworzenie tego dzieła całe serce. Bo po co nam kiczowata podróbka śwaita gothica. Pozatym sprawa doboru aktorów. Kto najlepiej zagrałby Bezimiennego ?? Może zajęlaby się tym wszystkim New Line Cinema
tongue.gif
 

ozi

Athlete
Weteran
Dołączył
29.8.2004
Posty
1047
Kiedyś był taki temat, ale to było dawno. Niech zostanie, userzy się zmienili, nasze zdanie się zmieniło :p
No więc film Gothic, tak? Pomysł świetny, rzecz jasna. Fajnie było by się zatopić w bardziej realnym klimacie jednej z naszych ulubionych gier. Lecz nawet nie zdajemy sobie sprawy ile tego typu gier czeka na swoją ekranizację. Nie wiem jak wiele szumu musiał by zrobić Gothic, żeby zainteresowali się nim jacyś konkretni reżyserzy.

QUOTE Czy wyobrażacie sobie ekranową wersję Gothica, ze świetnymi aktorami,

Osobiście nie widzę w filmie o Gothic'u Angeliny Jolie, Brata Pita, Mela Gibsona, etc... "gwiazdeczek". Wolałbym aby w skład aktorów wchodziły praktycznie nie znane twarze, patrz WP czy HP. Aktorzy praktycznie żadni, a widać, że zagrali swoje role doskonale. Nie było widać ani krzty sztuczności. Miodzio :] Nabrało by to jeszcze większego "smaku". ;P
 

Gelo

Member
Dołączył
22.12.2005
Posty
99
świetny temat
smile.gif
muszę przyznać, że razem z kumplami rozmawialiśmy już na ten temat
biggrin.gif
biggrin.gif
. a gdyby zrobili taki film to byłby to świetny film
smile.gif
tylko pod warunkiem że prace nad filmem byłyby nadzorowane przez takich fanów Gothica jak my
laugh.gif
.
 

Baton

Weteran
Weteran
Dołączył
11.12.2003
Posty
742
Jak by miał powsatć film "Gothic" (ale wpenie niestety nie powastnie) to po:

1. Prawie na bank by bazował na Gothicu 1 bo na chyba najbardziej orginalną fabułe (Noc Kruka też nizła)

2. Bezimienny nie mógł by sie nie nazywać musieli by mu dać jakieś imie bo to było by troche głupie dla tych co nie znają gothica a by obejżeli film i by nie poznali prawdzwego imienia. Dla zysku by mu dali prawie na bank jakieś imie... a wielu prodócentw bazującyh na książkach dużo przekręca z dwóch powodów. Za długa książka. Zmiania akccji na lepszą w celu zysków.

3. I jeszcze jeden problem do którego oboz by go dali? To akurat jest problem małej skali (pewnie stry obóz bo najciekwszy, wyganie itp.)
 

EdGaR

Member
Dołączył
3.3.2005
Posty
853
No, moim zdaniem pomysł o filmie jest świetny, al wątpię, żeby ktoś chciał zrobić taki film, bo przecież fanów Half-life'a jest więcej, a filmu, chyba nie ma
blink.gif
tak, więc pomysł super, ale z wykonaniem gorzej... :/

QUOTE Osobiście nie widzę w filmie o Gothic'u Angeliny Jolie, Brata Pita, Mela Gibsona, etc...

Ja rownież, moim zdaniem oni grali dobrze, kiedy zarabiali mniej, a teraz to poprostu się rozleniwili
tongue.gif


Pozdrawiam
 

Adi Galia

Member
Dołączył
12.11.2005
Posty
77
Moim zdaniem film byłby bardzo dobry, choć trudny do zrealizowania. Gothic jest grą RPG, czyli można wybrać jak się chce grać. Każdy widzi Bezimiennego jak on grał; np: Zaczynam w Starym obozie a zaczyna się od Nowego, bądź w sekcie
tongue.gif
W grze postacie wyglądają inaczej i trudno byłoby pokazać to w filmie. Jednakże fajnie byłoby, gdyby zrealizowano go, choć szanse są małe.

QUOTE Osobiście nie widzę w filmie o Gothic'u Angeliny Jolie, Brata Pita, Mela Gibsona, etc...

Też nie wyobrażam sobie ich w roli głównej. Aktorzy (nie mówię, że tamci byli źli), ale oni do tego by nie pasowali do tego filmu.

Pozdro
biggrin.gif
 

Big Boss

Member
Dołączył
20.11.2004
Posty
811
pamiętam taki temat już był tylko założył go jakiś nowy user i sobie jaj robił że niby wytwórnia filmowa "20 centaury" (czy jakoś tak) ma wydać film "Gothic: The Magic Barier , więc nie sądze że wyjdzie film Gothic bo:
- nie wyszedł (chyba) żadny film na podstawie gry RPG
- mieli by trudności go zrobić
- Gothic niema aż tak dużej popularności (może po Gothic 3 sie to zmieni albo nie)
 

Shadow27

Member
Dołączył
26.10.2005
Posty
354
Mam pytanie ?? Jak sobie wyobrażacie ten film ... ?? Przecież nie będzie o gościu , który sobie questy wykonuje. Przewijałby się też i Bezi jako nieznajomy , ale to musiałoby zawierać losy więcej niż jednego bohatera bo ja oglądając gościa polujacego na chrząszcze bym chyba zwymiotował
dry.gif
więc nikt się za to napewno nie weźmie , ale po wyjściu G3 zobaczymy popularność tej gry i wtedy może może kto wie ;]
 

bobek_666

sex beast
Weteran
Dołączył
30.8.2004
Posty
1130
Jako antyfan ekranizacji gier komputerowych jestem zdecydowanym przeciwnikiem takiego przedsięwzięcia. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Ale o tym w dalszej częsci posta...

Przedewszystkim filmy oprate na grach to najczęsciej "szity" jakich mało. Mamy genialny przykład, a raczej przykłady:

1. "Lara Croft: Tomb Raider" - gra mego dzieciństwa. W role Lary wcieliła się potworna Angelina Jolie. Bez wdzięku, kobiecości...nic. Pustka. Fabuła też nie jest jakoś specjalnie skomplikowana.

2. "Doom"- aaa! Grałem w to na moim pierwszym kompie. Do dziś pamiętam jak łaziłem rozwalając kolejne stwory bazooka, czy innym jakże pamiętnym już stuffem ;]. Co do filmu...ostatnio czytałem recke tegoż dzieła w CDA. Umieszczono ja w...KASZANKA ZONE. Słaba fabuła, przerost efektów nad treścią i drewniane aktorstwo nie przeszkodziło jednak w niezłym zarobku na filmie...Podobno szykują drugą część ;/.

QUOTE Wolałbym aby w skład aktorów wchodziły praktycznie nie znane twarze, patrz WP czy HP

Lol! Tutaj się kompletnie nie zgodzę. "Władcę..." ganiono właśnie za aktorstwo. Frodo- drewniak jakich mało ;]. Jedyna porządnie zgarana rola to mr. Gandalf. Dostał bodajże nawet oskara za tę rolę.

Teraz Nasz kochany "Harry Potter". Miernota jakich mało. Harry jest tak drewniany i sztuczny, że płakać się chce. Przypomina 16 - letniego Kena (ten kolo od Barbie ;]).

Uważam, że lepiej aby film o Gothicu nie powstawał. Fabuła gothica wydaje mi sie malo filmowa. Byłaby to pewnie produkcja z wybajerowanymi efektami bez dobrej treści.

Takie moje zdanie. Dziekuje.
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
Film na podstawie Gothica... pomysł naprawdę fajny, lecz całkowicie nierealny. Właściwie to bym nie chciał, żeby coś takiego wyszło. Przede wszystkim z tego powodu, że za bardzo bałbym się o film. Moim zdaniem na 95% by go schrzanili... no pod warunkiem, że reżyserem byłby jakiś fan Gothica
happy.gif
, to wtedy nie byłoby aż tak źle. Ale i tak uważam, że jest to rzecz mało realna. Ciężko, okropnie ciężko jest zrobić film na podstawie gry. A na dodatek jak to jest jeszcze RPG, to juz totalna masakra. No znowu nie powiem, że pomysł może kiedyś zostanie wprowadzony w życie, ale na to przyjdzie jeszcze sporo poczekać, chociaż nigdy nic nie wiadomo
smile.gif
.
 
G

Gray_Fox

Guest
Ja również uważam że ekranizacja gier komputerowych niema sęsu. Skąd wiecie jak by to wyszło?

QUOTE Teraz Nasz kochany "Harry Potter". Miernota jakich mało. Harry jest tak drewniany i sztuczny, że płakać się chce. Przypomina 16 - letniego Kena (ten kolo od Barbie ;]).

laugh.gif
laugh.gif
laugh.gif
laugh.gif
Dobre Bobek !!!
biggrin.gif
laugh.gif
wink.gif


Oczywiście jak wspomniał Bobek większość gier wydanych na kompy a później ich ekranizacja to kompletny bull shit. Uważam również że dzisiejsi twórcy skopali by fabułe filmu gothica.


QUOTE Byłaby to pewnie produkcja z wybajerowanymi efektami bez dobrej treści.

Jak jest tu wspomniane. Na zewnątrz wielkie halo a w środku kaszanka zone.

Tyle.
 

Khalid

Member
Dołączył
13.9.2004
Posty
453
Gdyby powstał film o Gothic'u zapewne spotkałby się z nie małą krytyką.
Jednym nie pasowało by to... innym znów coś tam innego...

Ekranizacja byłaby dobra wtedy, gdyby zrobiono scenariusz na podstawie Gothica I. Klimat w jedynce i co najważniejsze... wspaniała i niepowtarzalna fabuła mogły by sprawić, że film byłby naprawdę dobry.
"Kolonia karna, bariera, bohater, potwory, ocalenie świata" - wszystkie te czynniki na pewno miały by pozytywne odzwierciedlenie wśród filmów fantasy.
Również zgadzam się z przedmówcami... nie widziałbym w tym filmie sławnych aktorów/aktorek to nadałoby strasznie kiczowaty klimat.



POZDRO "Khalid"
 

<INOS>

Member
Dołączył
29.1.2005
Posty
457
Nie, Nie, Nie. Ekranizacja Gothica nie byłaby najlepsza. Tak jak wymienił bobek_666. Wszystkie filmy na podstawie gier to shittt.
Oglądałem Dooma i powiem szczerze że ostro drewniackie.
Może z pierwszej części można by coś zrobić ale z dwójką to już raczej nie.
W roli Bezimiennego nie widzę na razie nikogo.
Może wkrótce coś takiego będzie. Zobaczymy...

Nie mogę nic już dopisać bo wszystko napisali przedmówcy
dry.gif
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Ja bardzo chętnie obejrzałbym taki film nawet, jeśli nie byłby wielkim hitem. Chciałbym to zobaczyć no prawie "na żywo".
cool.gif
I nie uważam tak jak Cisu, że to jest nierealny pomysł. Prawie wszystko jest realne, choć wiadomo, że nie wszystko. Jeśli film dostałby się w ręce wspaniałego reżysera i dobrej grupy ludzi to nie byłby to kicz. Wiem, że film na podstawie gry jest bardzo trudny, ale tak jak da się nakręcić dobre filmy na podstawie książek to można to samo zrobić z filmem na podstawie gry.

Takie moje zdanie. Mam nadzieje, że nikt się nie "wpienił".
rolleyes.gif
Wiele zależy od tego, kto by film obejrzał. Fan Gothica uznałby go za hit. Przeciętny człowiek za przeciętny film a krytyk "być może" za kicz. Tak jest.

Pozdrawiam.
 

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
Pomysł jest wspaniały, lecz jest jedno małe ale... Mianowicie nie wyobrażam sobie nikogo w roli Bezimiennego, no chyba, że byłby to Michał Żebrowski
laugh.gif
gościu, który miernie pokazał się w roli Wiedźmina. No i właśnie w tym problem, bałbym się, że z mojej ulubionej gry powstał by kompletny shiiiit w stylu wspomnianego wcześniej filmu.
Do takich rodzajów filmów potrzeba naprawdę dobrego reżysera, a najlepiej fana gothica, świetnych aktorów z dość mało znanymi twarzami i oczywiście epickiej fabuły i niepowtarzalnego klimatu, takiego jaki mieliśmy okazje spotkać we wszystkich częściach gry...
Więc narazie niech gothic pozostanie tylko grą, a na ekranizacje poczekajmy.
 

Gucio

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
353
Ok widze że macie wiele wątpliwości
tongue.gif
Mam kilka pomysłów:
-w roli Beziego mógłby wystąpić... Russel Crowe
biggrin.gif
Troche mi przypomina tego Bezimiennego z gry
tongue.gif

-filmy na podstawie gier do tej pory były kiszką ale poczekajmy tylko na premiere Halo którym zajmuje sie Peter Jackson, więc jest nadzieja na jakąś porządną ekranizację. Uważam że Peter Jackson powinien się zająć również trylogią Gothica
-może po premierze Gothica ]|[ filmowcy dostrzegą magię Gothica i coś się zacznie dziać
-mówiąc o wspaniałych aktorach nie miałem myśli tych wszystkich "gwiazdeczek"
tongue.gif
(choć co do Beziego to mógłby nim być Crowe, jeden znany aktor chyba by nie zaszkodził
tongue.gif
). Myślałem raczej o wspaniałej grze aktorskiej
tongue.gif

-Pomyślcie- film na podstawie Gothica nie jest wcale tak nierealny. Trzeba tu przede wszystkim dobrego scenarzysty który wzbogaciłby film o kilka ciekawych wątków dotyczących głownych bohaterów. Wtedy film byłby znacznie ciekawszy i dłuższy. Co do tych wyborów np. pomiędzy obozami to trzeba by było wybrać najbardziej optymalną ścieżkę, tzn. Stary Obóz (mamy kolejny wątek- wygnanie ze Starego Obozu i walkę z dawnymi sprzymierzeńcami oraz przyłączenie się do Nowego Obozu)

Cóż to chyba tyle jak na razie... jak sobie coś przypomne to edit będzie
smile.gif

Pozdro
cool.gif
 

Kolega Xardasa

New Member
Dołączył
14.1.2006
Posty
23
Ale na taki film to trza mieć jakieś manekiny takie jak ścierwojady, orki, smoki... No chyba, że mają jakieś lepsze komputery, które mają efekty specjalne. Ale myśle, że pomysł z filmem nie jest taki zły.
wink.gif
 

Big Boss

Member
Dołączył
20.11.2004
Posty
811
Można że tym tematem wykrakaliśmy i prawdopodobnie będzie film
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
wiecej informacji znajdziecie tutaj lub na głównej stronie.
 

Gucio

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
353
Ściągnąłem trailer i to niesety nie będzie chyba film bo jest na enginie gry
sad.gif
Szkoda, wolałbym jednak by niemcy się nie zajmowali się tym filmem bo Uwe Boll już niejeden spartaczył
tongue.gif
Nie wiem jak to jest do końca z tym filmem bo gadają po niemiecku a ja nie znam zazbyt niemca
tongue.gif


Pozdro
cool.gif
 
Do góry Bottom