Faq

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
http://www.worldofpiranha.de/?section=arti...b7de83b7e828f7f

ŚWIAT

Tworzenie nowego świata daje wam szanse na wprowadzenie nowych i wiarygodnych ras. Czy ta szansa zostanie wykorzystana?
Niedawno odzyskana wolność jest wykorzystywana; nowa historia pozawala na wprowadzanie nowych i oryginalnych pomysłów.

Jaki rodzaj scenerii spotkamy w grze?
Wszystko będzie się rozgrywać w klimacie średniowiecznym, na ogromnej, wulkanicznej wyspie.

Czy wyspa będzie podzielona w ten sposób, że do pewnych jej części będzie się można dostać po ukończeniu rozdziałów?
Tak, będzie trzeba spełnić pewne warunki. Gra jest podzielona na rozdziały.

Czy wulkan jest aktywny? Jaką rolę odgrywa w fabule?
Wulkan wpłynął na śródziemnomorskie położenie wyspy i odgrywa zasadniczą rolę.

Czy wygląd świata gry będzie ?brudny? czy może będzie połączeniem ?brudu? i ?splendoru??
Wszystko będzie brudne i stare. To wymaga mnóstwo pracy, ale będzie świetnie pasować do klimatu gry.

Czy są już informacje o pozostałym świecie jaki znajduje się w okolicy? Czy może jest to jedyny ląd znany ludziom?
Tak, ale tylko częściowe. Zapewne jednak większość świata będzie znana.

Jakie będą dialogi? Czy będzie sprośny humor i śmieszne dialogi?
Zdecydowanie będą akcenty humorystyczne, ponieważ autorzy mają poczucie humoru.

Jak czas w grze będzie się miał do prawdziwego czasu?
Będzie przyspieszona zmiana dnia i nocy.

Czy planowane jest stworzenie wielu miast/obozów albo osad?
Tak.

Czy w nowej grze więcej uwagi będzie poświęcone katakumbom, lochom, sieciom kanalizacyjnym i fortyfikacjom?
Zdecydowanie i absolutnie tak.

Czy pojawią się różne strefy klimatyczne i roślinne, a także ukryte lokacje?
Tak.

Czy drzewa będą miały liście, a sosny igły?
Będą miały połączenie obydwu.

Czy lochy będą zaprojektowane w ten sposób, że w nocy będzie ciemniej, a w dzień jaśniej?
Tak.

Czy spotkamy pod-gildie i różne kultury?
Występują różne kultury i frakcje. Są one podzielone.

Czy stworzenia w RPB przypominają prawdziwe zwierzęta, i czy będzie można na nich jeździć?
Potwory w RPB są naprawdę egzotyczne i tylko kilka z nich przypomina prawdziwe zwierzęta. Natomiast nie będzie zwierząt, na których można by jeździć.

Czy w RPB pojawią się obszary do ćwiczeń?
Tak, z pewnością!

Czy będą tajne bronie albo coś podobnego?
Tak.

Czy w czasie walki będą elementy akrobatyki?
Styl walki zależy od poziomu twoich umiejętności. Im większe umiejętności tym styl walki będzie ładniejszy.

Czy będą zmienne warunki pogodowe?
Są plany bardzo szerokiej gamy różnych warunków pogodowych

Czy pojawią się imponujące budynki albo całe kompleksy budowli, które są połączone?
Oczywiście!

Czy są planowane jakieś trujące lub niebezpieczne rośliny odbierające bohaterowi manę lub punkty życia?
Tak, zamierzamy wprowadzić takie elementy.

Spotkamy w grze jakieś mocne trunki?
Zdecydowanie tak!

Czy w grze pojawią się kobiety?
Tak, będą kobiety.


POSTACIE W GRZE

Czy wygląd bohatera będzie stały czy też pojawi się możliwość jego dostosowania według własnego uznania? Będzie potrafił mrugnąć okiem?
Bohater zachowa stały wygląd. Będzie mógł natomiast mrugnąć okiem.

Jaki status społeczny ma główny bohater na początku gry?
Ponieważ bohater jest nowy i musi poznać wyspę, jego status społeczny będzie niski. Posiada kilka umiejętności, ale musi je rozwinąć, aby do czegoś dojść. Wykorzystanie przez gracza nabytych umiejętności będzie mocno wpływało na przebieg gry.

Czy oprócz ludzi natkniemy się także na inne rasy takie jak orkowie, elfy czy krasnale?
Tak, ale żadne z powyższych.

Czy w grze jest hierarchia społeczna?
Tak.

Czy NPC posiadają określone charaktery?
Tak, oczywiście.

Czy bohater będzie potrzebował jedzenia, picia, odpoczynku i czy pojawią się wewnętrzne monologi?
Tak.

Czy bohater może odnowić swoją manę i punkty życia przez spanie w każdym łóżku?
Tak.

Czy będą różne fryzury?
Tak, nawet całkiem realistyczne.

Pojawią się otyli obywatele?
Tak, w grze będą ludzie z nadwagą.


BRONIE/MAGIA

Czy w RPB pojawią się wspaniałe i realistyczne bronie? Czy projektujecie je sami?
Bronie wyglądają bardzo realistycznie, będzie także kilka specjalnych broni. Nasz ?Mistrz od mieczy? modeluje je ręcznie.

Pojawi się magia?
Naturalnie! Było już wiele modyfikacji, gdyż jest to dla nas bardzo ważne.

Żadne cechy gry Gothic nie będą wykorzystywane. Czy to oznacza, że będziemy musieli się obejść bez kuli ognistej albo deszczu ognia?
Kula ognista to standardowe magiczne zaklęcie magów i nie jest chronione prawem. Głównie chodzi o bazowanie na dobrze znanych bohaterach, muzyce, własnych potworach, bogach itp.

Czy będą tarcze i walka dwoma broniami?
Ależ oczywiście!

Pojawią się cepy i materiały wybuchowe?
Nie.


TECHNOLOGIA

Czy tekstury będą fotorealistyczne a nie rysowane i czy będzie wykorzystany HDR (a może Bloom)?
Programy HDR będą użyte dla optymalizacji części tekstur. Będą zbliżone, ale nie fotorealistyczne.

Liczba polygonów ma zostać zmniejszona. Czy to prawda?
Maksymalna ilość polygonów na model pancerza wynosi około 6000, ale będzie tak niska jak to tylko możliwe.

Czy możemy mieć nadzieję na grę multiplayer pozwalającą na wspólną zabawę z przyjaciółmi przez sieć?
Logistyczne problemy z wprowadzeniem tej cechy do gry RPG stanowiłyby dużą przeszkodę nawet dla dużego studia.

Czy niebo będzie wygenerowane czy też zostanie wykorzystana tekstura nieba z przyczyn wydajności?
Niebo będzie wygenerowane, jak również zmiana pomiędzy nocą a dniem.

Jak wyglądają materiały na ubrania (skóra, jedwab, len i atłas)? Czy tekstury wyglądają odpowiednio realistycznie?
Został opracowany nowy system nakładania materiałów na modele. Skóra będzie wyglądać jak prawdziwa skóra a metal i materiały będą wzbogacone o specjalny efekt cienia. Kawałki ubrania są animowane ręcznie, dlatego symulacja jest nie w czasie rzeczywistym, bo to poważnie zmniejszyłaby wydajność i wpłynęło negatywnie na grę. Pojedyncze tekstury mają kolorową bitmapę oraz normal map dla lepszego efektu i różne efekty materiałów z cieniem i spectacularem.

Czy producenci rozważają wspracie gry ze strony procesorów dwu, czterordzeniowych oraz ekranów szerokokątnych?
Tak.

Czy gra będzie przeniesiona na Linuxa albo inne systemy?
Nie ma planów ani na Maca ani na Linuxa.

Czy planujecie wydać demo?
Jest one tworzone.


RÓŻNE

Czy prośby i pomysły graczy będą wcielone do gry?
Tak.

Skąd czerpaliście inspirację do gry?
Tym razem gra jest bardziej osadzona w rzeczywistości. Oczywiście będą też pewne elementy, które pochodzą z filmów. Ale główny nacisk kładziemy na oryginalność.

Czy nowy projekt będzie miał kolejne części?
Tytuł jest wystarczalny sam w sobie, ale istnieją także plany na kontynuację.

Czy będą oskryptowane sekwencje korzystające z grafiki gry?
Oskryptowane sceny nie są planowane.

Czy będą przedmioty zwiększające atrybuty poprzez zjedzenie ich albo użycie?
Tak.

Czy pojawią się grupy zwierząt poruszające się po lądzie? Będą jakieś futrzaste stworzenia?
Stada i futrzaste stworzenia są planowane.

Czy będzie możliwość przemiany w inne stworzenia z RPB?
Są takie plany, ale jeszcze nie ma dokładnych informacji.

Czy na pancerzach będziemy dostrzegać ślady walki (zgniecenia, zdrapania itp.)?
Zbroje będą niezniszczalne.

Czy RPB będzie miało więcej zagadek i bardziej zaawansowany level design?
Tak.

Czy pojawią się wyrenderowane sekwencje i easter eggs?
Tak.

Translation: Bruder Xardas
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Ciekawie się zapowiada. Ciekawe tylko czy i tym razem PB stanie na wysokości zadania i stworzy kolejny kamień milowy wsród gier cRPG. Poczekamy zobaczymy. Mam tylko nadzieje, że tym razem dobrze się zabezpieczą przed wydawcą i nie pozwolą sobie odebrać praw do marki w razie jakiś kłótni z wydawcą i nie będzie powtórki z rozrywki.

Kilka rzeczy w tym zapowiedziach mi się podoba, nie podoba mi się jednak uproszczenie grafiki. Nie wiem czy to dobry pomysł. Mogli by wprowadzić dwie możliwe konfiguracje - dla słabych i dla mocnych komputerów.
 

Everon_92

Member
Dołączył
5.4.2008
Posty
172
No zapowiada sie rewelka.Mam nadzieję że ta gierka będzie w pewnym stopniu przypominać G1 :p ,chociaż autorzy chcą postawić na oryginalność.mi tam sie podoba pomysł na uproszczenie grafiki.Grafika nie musi być nie wiadomo jak kosmiczna żeby gra była fajna.Wystarczy spojrzeć na G1 czy G2.No i więcej ludzi będzie miało możliwość zagrać.Hmm.....pomysł DS'a nie wydaje sie głupi,ale postaraj sie sprecyzować konfiguracje dla "słaby komputer" i mocny komputer".Wydaje mi sie że powinni po prostu bardziej rozbudować standardowe opcje grafiki np:
Detale tekstur:
Bardzo niskie
Niskie
Przeciętne
Średnie
Lepsze
Dobre
Bardzo dobre
Wspaniałe

czy coś w tym stylu :p Wtedy nie było by takiej przepaści pomiędzy niskie a średnie i każdy wybrałby odpowiadające mu ustawienia.
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Ciekawie, ciekawie ;) Twórcy obiecują bardzo dużo, zobaczymy jak to będzie w praktyce... Co prawda jest tu kilka rzeczy, które bardzo mnie przekonują i są rzeczy, które moim zdaniem są "złe"...

CYTAT
Czy w czasie walki będą elementy akrobatyki?
Styl walki zależy od poziomu twoich umiejętności. Im większe umiejętności tym styl walki będzie ładniejszy.

To na pewno będzie interesująca odmiana xD W Gothic'u styl walki nie był za bardzo rozbudowany, więc tutaj by mogli dać xD

CYTAT
Czy wulkan jest aktywny? Jaką rolę odgrywa w fabule?
Wulkan wpłynął na śródziemnomorskie położenie wyspy i odgrywa zasadniczą rolę.

To mnie bardzo zaciekawiło, o co to może chodzić ;) (?)

CYTAT
Czy w nowej grze więcej uwagi będzie poświęcone katakumbom, lochom, sieciom kanalizacyjnym i fortyfikacjom?
Zdecydowanie i absolutnie tak.

Ten pomysł mnie odpycha zupełnie... Nie lubię takiej gry xD :p

CYTAT
Czy stworzenia w RPB przypominają prawdziwe zwierzęta, i czy będzie można na nich jeździć?
Potwory w RPB są naprawdę egzotyczne i tylko kilka z nich przypomina prawdziwe zwierzęta. Natomiast nie będzie zwierząt, na których można by jeździć.

Szkoda, że nie będzie można jeździć na nich, poza tym, słowo egzotyczny jakoś dobrze mi się nie kojarzy :p

CYTAT
Czy będą tarcze i walka dwoma broniami?
Ależ oczywiście!

To też dobre, ale nawet temu muszą nadać odpowiedni styl i klimat, aby pasowało do gatunku cRPG :D
CYTAT
Jaki rodzaj scenerii spotkamy w grze?
Wszystko będzie się rozgrywać w klimacie średniowiecznym, na ogromnej, wulkanicznej wyspie.

Szkoda, że aż wszystko! A gdzie lasy pełne wilków????!!! Na to się nie zgadzam! To będzie pewnie wyglądać jak na Burning Steps w World of Warcraft, albo jak w Diablo - cała Ziemia stara, wylana lawa na niej i wszystko na niej nieżywe (rośliny), a zwierzęta egzotyczne hmm?? Już to widzę - pewnie jakieś takie smoki... Nie, to ma być jak Gothic xD

No i szkoda, że zabraknie naszych ciężko myślących orków :p

Pozdrawiam, Daria.


EDIT:
Everon bez przesady, trochę za dużo nie wymagasz?? :p Za dużo tego Przeciętne-średnie - czym by się to miało różnić... Lepsze-dobre - to samo, co wcześniej, czym ma się różnić...
Rozumiem, można by dodać Bardzo wysokie i bardzo niskie, ale nie tyle, nie przesadzajmy... ;)
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
CYTAT
Ten pomysł mnie odpycha zupełnie... Przecież klimat Gothic'a nigdy nie tworzyły żadne lochy ani katakumby tongue.gif Wg mnie powinno być jak w poprzednich częściach - kilka kopalń, w których są jakieś misje do wykonania...


Dario, ale to już. nie jest Gothic :p
Wracając do tematu to czytając ten wywiad (?) to jestem podniecony xD. Nie mogę się doczekać..

CYTAT
Czy wyspa będzie podzielona w ten sposób, że do pewnych jej części będzie się można dostać po ukończeniu rozdziałów?
Tak, będzie trzeba spełnić pewne warunki. Gra jest podzielona na rozdziały.

Rozdziały.. Jak to miło będzie do nich wrócić ^^ (w G3 nie było)

CYTAT
Czy wulkan jest aktywny? Jaką rolę odgrywa w fabule?
Wulkan wpłynął na śródziemnomorskie położenie wyspy i odgrywa zasadniczą rolę.

Zasadnicza rola? Hmm.. Może to będzie siedziba złych sił xD..

CYTAT
Jakie będą dialogi? Czy będzie sprośny humor i śmieszne dialogi?
Zdecydowanie będą akcenty humorystyczne, ponieważ autorzy mają poczucie humoru.

Humor musi być :)

CYTAT
Czy w czasie walki będą elementy akrobatyki?
Styl walki zależy od poziomu twoich umiejętności. Im większe umiejętności tym styl walki będzie ładniejszy.

W pierwszych dwóch częściach gothica, styl walki mi się podobał.. Ale dodanie akrobatyki, miodzio ^^.

CYTAT
Czy oprócz ludzi natkniemy się także na inne rasy takie jak orkowie, elfy czy krasnale?
Tak, ale żadne z powyższych.

Bardzo jestem ciekaw jakie potwory..

CYTAT
Czy nowy projekt będzie miał kolejne części?
Tytuł jest wystarczalny sam w sobie, ale istnieją także plany na kontynuację.

Jeżeli to będzie klapa to lepiej niech nie robią, jeżeli coś super to niech robią ^^

No i taka moja opinia.. pozdrawiam.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Ale Daria to nie ma być kolejny Gothic tylko nowy projekt Piranha Bytes ;).

CYTAT
Czy wulkan jest aktywny? Jaką rolę odgrywa w fabule?
Wulkan wpłynął na śródziemnomorskie położenie wyspy i odgrywa zasadniczą rolę.CYTAT
To mnie bardzo zaciekawiło, o co to może chodzić (?)

Prawdopodobnie wulkan będzie miał duży wpływ w fabule gry.

CYTAT
Czy w nowej grze więcej uwagi będzie poświęcone katakumbom, lochom, sieciom kanalizacyjnym i fortyfikacjom?
Zdecydowanie i absolutnie tak.CYTAT
Ten pomysł mnie odpycha zupełnie... Przecież klimat Gothic'a nigdy nie tworzyły żadne lochy ani katakumby tongue.gif Wg mnie powinno być jak w poprzednich częściach - kilka kopalń, w których są jakieś misje do wykonania...

Mnie tez by odpychało, gdyby to miał być następny gothic. Ale jak wiadomo będzie to nowa gra więc mają wolną rękę. Jak pokazał Wiedźmin katakumby i grobowce w cale nie muszą być zła częścią gry.

CYTAT
Czy stworzenia w RPB przypominają prawdziwe zwierzęta, i czy będzie można na nich jeździć?
Potwory w RPB są naprawdę egzotyczne i tylko kilka z nich przypomina prawdziwe zwierzęta. Natomiast nie będzie zwierząt, na których można by jeździć.CYTAT
Była mowa o koniach, na których będzie można jeździć, chyba się przeliczyliśmy i ich nie będzie (wnioskując z tej odpowiedzi) - a szkoda...

O koniach to mowa była jeżeli chodzi o G4. A o RPB jak dotąd prawie nic nie było wiadomo. Mylą ci się chyba Daria gry.

CYTAT
Czy będą tarcze i walka dwoma broniami?
Ależ oczywiście!CYTAT
o też dobre, ale aby Gothic nie zamienił się w Obliviona, albo co innego tongue.gif Nawet temu muszą nadać odpowiedni styl i klimat, aby pasowało do Gothic'a

Tak jak już pisałem. To nie będzie kolejny Gothic.

CYTAT
aki rodzaj scenerii spotkamy w grze?
Wszystko będzie się rozgrywać w klimacie średniowiecznym, na ogromnej, wulkanicznej wyspie.CYTAT
Szkoda, że aż wszystko! A gdzie lasy pełne wilków????!!! Na to się nie zgadzam! To będzie pewnie wyglądać jak na Burning Steps w World of Warcraft, albo jak w Diablo - cała Ziemia stara, wylana lawa na niej i wszystko na niej nieżywe (rośliny), a zwierzęta egzotyczne hmm?? Już to widzę - pewnie jakieś takie smoki...


A odpowiedź brzmi.
"Czy pojawią się różne strefy klimatyczne i roślinne, a także ukryte lokacje?
Tak.
"
Skoro będą strefy klimatyczne to nie wszędzie będzie tak jak opisałaś. A co do egzotycznych zwierząt to zapewne będzie tak samo jak z G1. Totalne zmyślanie stworzeń. I bardzo dobrze :).

Everon, przecież np. w G3 można ustawić na własne, gdzie sam dostosowujesz rożne pierdoły do możliwości swego sprzętu.

Ogólnie to wszystkie odpowiedzi są bardzo ogólne xD. Ale czego można było się spodziewać. Lepsze to niż nic.
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Już zmieniłam dawno swój post, zanim Wy skończyliście pisać swoje Panowie :p Wiem, że to nie będzie Gothic, pisałam w myśli o G4 :p Ale się skapłam, że to nie ten dział i nie o tym mowa... Więc opisałam, co sadzę o tej nowej grze :p

Oczywiście chciałabym, że była taka jak Gothic, dlatego kilka rzeczy porównałam z Gothic'iem xD

Reasumując, gra zapowiada się ciekawie, ale nie do końca mi się wszystko podoba xD Nie wszystko jest tak jak powinno.... :p
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
Szczerze to nie chciało mi się czytać waszych postów, może ktoś już to napisał :p

Ogólnie chodzi mi o świat. Ech... Znowu będzie wielki. Nie lubię tego. W GI, świat był malutki, przywiązywałeś się do miast, bohaterów. Czym większy świat tym gorzej.

CYTAT
Czy oprócz ludzi natkniemy się także na inne rasy takie jak orkowie, elfy czy krasnale?

Nieee... Szkoda że nie spotkamy się z orkami. Takie miłe głupki były :D
 
T

Thran

Guest
Zastanawiam się czy w tej grze PB zrobi motywy z Fable no wiecie że bohater będzie dorastał i tak dalej bo projekt zapowiada się fajnie i ten motyw z starością byłby good :)
 

Karpielek

VIP
VIP
Dołączył
7.5.2008
Posty
1208
Zapowiada sie znakomicie. Super wywiad :D Mozna sie dowiedziec sporo rzeczy co do gry. Mozna przyznac ze jest tego bardzo duzo. A i ten wulkan, nowe systemy walki. Juz sie nie moge doczekac. PB to swietny wydawca wiec sadze ze gra bedzie super i bez bledow.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Gra będzie extra, ale żeby tylko choć troche przypominała gothica. Od kiedy gram w gothica to żadna inna gra
rpg mi sie nie podoba. troche mnie to wkurza, bo nie mam w co grać.
 

Wenzelzxc

Member
Dołączył
20.4.2008
Posty
281
Ciekawo sie zapowiada kraina żądząca przez tyrana i ty w mieście z żebrakami i kilkoma uchodzcami będacych poukrywanych po załumkach oraz bezlitośni ludzie tyrana,ciekawe sposoby przejścia gry oraz świetny cel gry gothic stanie sie najlepszą grą na pewno a risen to tylko początek
 

wisnia

Member
Dołączył
18.7.2008
Posty
99
No zapowiada sie bardzo ciekawie, szczególnie ciekawią mnie te inne rasy, jesli nie orkowie, krasnale, elfy.... to co?
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Ciekawe co z wymaganiami...
 

bimber12345

Member
Dołączył
6.12.2008
Posty
266
CYTAT(ArminaS @ 04-07-2008, 17:16) index.php?act=findpost&pid=188373
Ogólnie chodzi mi o świat. Ech... Znowu będzie wielki. Nie lubię tego. W GI, świat był malutki, przywiązywałeś się do miast, bohaterów. Czym większy świat tym gorzej.

Świat podobno ma być nie większy niż ten z jedynki."podobno" !:)
 

Python361

New Member
Dołączył
24.11.2008
Posty
21
Nie moge sie juz doczekac ;) mam nadzieje ze bedzie godnym następca Gothica

Ciekaw jestem czy uniwersum bedzie rownie bogate jak w Gothicu (bo porównania z nim sa chyba nieuniknione) bo wiadomo ze tam kazdy npc (ktory mial wlasne imie ;]) posiadal historie ktorej opowiedzenie moglo by dac spokojnie kolejny rozdzial gry ^^

No to czekamy i kupujemy orginaly ;] trzeba zachecic chlopakow do robienia kontynuacji ^^
 

bimber12345

Member
Dołączył
6.12.2008
Posty
266
Ja już w gacie robie na wieść, że ta gra w ogóle będzie. Niezałeżnie od tego czy będzie hitem czy nie. Wiadomo jet jedno gra będzie dobra.
A jeśli chodzi o oryginałki to chyba ja zachęcałem Jewooda dość dużo razy :p
 
E

Electric_Dragon

Guest
CYTAT
Ciekaw jestem czy uniwersum bedzie rownie bogate jak w Gothicu (bo porównania z nim sa chyba nieuniknione) bo wiadomo ze tam kazdy npc (ktory mial wlasne imie ;]) posiadal historie ktorej opowiedzenie moglo by dac spokojnie kolejny rozdzial gry ^^


Zgodnie z najnowszymi zapowiedziami, tak ma być. Na najnowszym video wywiadzie widzimy swobodnie poruszające się NPC tak jakby miały własne zajęcia. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że w grze będzie można zwiedzać domy mieszkańców a także questy poboczne będą bardzo rozbudowane.
 
Do góry Bottom