Fabuła G3 - Ankieta

Jak oceniacie gr? gothic 3 ze strony fabularnej?


  • Total voters
    0

Widzi Wszystko

New Member
Dołączył
6.10.2010
Posty
19
Komentujcie! :)



Ja np. uważam, że fabuła jest dobra, ale w porównaniu do innych części "sagi" to nędza
Z części do części ta gra(mówiąc ogółem) marnieje
Np. Pod kątem fabuły uważam, że część pierwsza jest najlepsza chociaż nie była ze strony technicznej tak dobra
G1 i w G2 były 3 ścieżki gildi a w G3 są 3 ścieżki zakończenia, zamiast gildi są organizacje tj. buntownicy, assasyni itd.
Ale myślę, że G3 z trzech części sagi wypadł najgorzej pod kątem fabuły

A wasze jakie jest zdanie?
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Średnio. Jeśli brać pod uwagę sam główny wątek wypada jeszcze gorzej...po złączeniu z wątkami pobocznymi wychodzi mi 3 ;] Odbijanie kolejnych miast z rąk czy to orków czy asasynów nie jest zbyt ciekawe. Jednak kilka zadań pobocznych jest ciekawych także gra nie odrzuca całkowicie swoją fabułą;] Kilka innych rozwiązań mogłoby uczynić grę dużo lepszą wg. mnie.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Dam tróję, tylko dlatego że to Gothic. Ze strony fabularnej nie jest tak źle, chociaż od samego początku wiemy co będziemy robić przez większość gry. Tym właśnie odrzuca Gothic 3, swoją liniowością. Nie mówiąc już o tym że wciąga na pierwsze 2 godziny grania, póki jako-tako się zapowiada.

W Gothicu 1, na samym początku nie wiedzieliśmy co ze sobą zrobić, więc szukaliśmy Bezimiennym schronienia w jednym z 3 obozów, a potem jakoś gra już nas nakierowała na główny wątek, swoją drogą fajnie to zrobili. Do tego dodać jeszcze te zwroty akcji jak np. Zawalenie się Starej Kopalni czy "kradzież" całej mocy magicznej rudy którą Magowie Wody zbierali przez lata. Jakbym miał oceniać fabułę w Gothicu 1 to bym postawił z czystym sumieniem 6+, ale tu należy się naciągana 3.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Jakoś trzecia część nie spodobała mi się fabularnie. na początku mogliśmy iść do Xardasa a potem zdobyć artefakty Adanosa co ogółem mogło zająć 50 minut jak się znało drogę.
Dam 2 bo gra głupia i nie przyciągająca systemem walki ani fabułą. To tyle na mój temat więcej napisac nie trzeba.
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
moim zdaniem jest to mocna dwója - mimo niezbyt porywającej historii, sam powrót do takiego motywu że na początku nie wiemy co jest naszym zadaniem zasługuje na dobrą ocenę, niestety oprócz słabo zrealizowanej otoczki tajemniczości gra nie prezentuje się zbyt dobrze ze strony fabularnej.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Ja głosowałem za średnią. W porównaniu do G1 i G2NK powinienem dać jeszcze niżej. Jednak po zastanowieniu stwierdziłem, że sama fabuła nie jest zła. To sposób jej przedstawienie jest naprawdę kiepski. Od początku wiemy co mamy robić. Gdyby info, że musimy znaleźć Xardasa nie było podane już na początku gry, byłoby znacznie lepiej. Zresztą fabuła to nie tylko wątek główny. Zadania poboczne też się weń wpisują. Mogli też zastosować podział na rozdziały. Największa zaleta to swoboda eksploracji świata gry. Niestety to trochę za mało aby uznać, że gra była super. Jednak nie ulegałbym też skrajnie niepozytywnym odczuciom.
Tak jak napisałem- średnio...
 

poilkjmnb

New Member
Dołączył
9.10.2010
Posty
6
Gothic 3 jest jedna z najlepszych produkcji w jakie grałem a był tego sporo.A oto argumenty:
-Grafika najlepsza ze wszystkich części
-Fabuła w poprzednich częściach była tylko jedna droga a teraz są trzy
-Misje jest ich ogrom
To trzy najwarzniejsze powody dlaczego Gothic 3 stał się dobrą produkcją.
Pozdrawiam Torn
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
-Fabuła w poprzednich częściach była tylko jedna droga a teraz są trzy

I tu się mylisz. W poprzednich częściach było kilka dróg i jedno zakończenie. W G3 są trzy zakończenia i teoretycznie tyleż dróg... choć różnice niewielki...
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
Fabła w G3 jest słaba ponieważ niektórym zdaje sie troche nędzny za długi. Co się zaś tyczy walki jej tryb jest głupio skonstruowany.Można G3 uznać za dobrą grę ale pod względę graficznym reszta nie jest zła ale mogłaby byc lepsza.Włożono wiele pracy w dialogi i wyszło świetnie.Ale cały efekt oceniałem na 4.
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Jeśli chodzi o gry cRPG to Gothic 3 ma bardzo dobrą fabułe, mało jest gier z tego gatunku, a jeszcze mniej takich, w które naprawdę warto zagrać. W porównaniu do 2 poprzednich cześci i dodatku, fabuła jest dosyć słaba. Dlatego oddalem głos na "dobrą".
Atw ubolewam właśnie nad faktem, że tak mało jest gier z tego gatunku wartych uwagi.
 

Rafco

Member
Dołączył
1.7.2009
Posty
55
Dobra jest. Niby się powtarza te zdobywanie miast i cały czas ten sam system zbierania reputacji, ale jest coś co mi się bardzo spodobało - mimo wszystko bardzo dużo tych zadań. Tak mi się wydaje, że tego więcej było niż we wcześniejszych częściach. No i bardzo mi pasuje ten wybór między bogami, jeśli tego by nie było, to gra by wiele straciła w moich oczach.
 

Plazer

Member
Dołączył
31.7.2009
Posty
55
Fabuła w G3, nigdy nie "podbiła mojego serca". Fabuła jak w typowym przeciętnym rpg-u. Coś atakuje na kraine (w tym wypadku orkowie), król nie może nic zrobić, no i tu się pojawiamy my i wyzwalamy Myrtane. Wiem że opisałem jedną z dróg, (są jeszcze Adanosa i Beliara), i może one są trochę lepsze niż te pierwsze.
Questy z reputacją nie które nie są takie złe, arena jest nawet fajna, aczkolwiek za łatwa. No i odbijanie miast, jest bardzo monotonne - choć poziom trudności nie jest taki łatwy.
G3 jest grą nierówną - zdarzają się jej przebłyski z fajnymi misjami, aczkolwiek odbijanie miast zawodzi (ciagle te klikanie, i klikanie ;] - według mnie system walki jest gorszy niż w G1 i G2 - niewielu ludzi się ze mną zgadza xd), ale uważam że G3 nie jest grą złą. A Fabuła jest przeciętniakiem, której daje 3. Trochę na wyrost, ale to w końcu Gothic :)
 

Rafco

Member
Dołączył
1.7.2009
Posty
55
(ciagle te klikanie, i klikanie ;] - według mnie system walki jest gorszy niż w G1 i G2 - niewielu ludzi się ze mną zgadza xd)
Proponuje zagrać na enchanted edition z włączonym alternatywnym balansem, nowym S.I i na trudnym poziomie. Jak dla mnie wtedy jest ok, jeśli chodzi o poziom trudności.
 

MIxer33

New Member
Dołączył
15.10.2010
Posty
5
Jeśli bym nie grał w poprzednie części Gothica to napisałbym że gra jest dosyć dobra i rozbudowana chociaż robienie zadań w miastach tylko dlatego żeby spotkać się z wodzem a potem ewentualnie go zabić jest nudzące po którymś mieście z kolei. Jednak patrząc z perspektywy poprzednich części fabuła wygląda naprawdę słabo i nie może się równać z nimi. Jest dużo więcej misji ale wszystkie i tak sprowadzają się do jednego : aby spotkać się z wodzem danego miasta. W G1 czy G2 nie było tak rozbudowanej mapy ale autorzy przyłożyli się bardziej do tworzenia misji i są dużo ciekawsze od tych z G3. Ogólnie musiałbym napisać że fabuła z G3 wypada nędznie na tle innych części ale patrząc z innego punktu i porównując obydwa zagłosowałem że jest średnia bo faktycznie wypada całkowicie przeciętnie.
 

belianos

New Member
Dołączył
24.11.2010
Posty
16
Fabuła w Gothicu 3 jest nawet dobra, ale nie może się równać z poprzednimi częściami sagi.
 

tyrwes

Member
Dołączył
4.4.2010
Posty
72
Gra według mnie ze strony fabularnej jest bardzo dobra. Dużo misji pobocznych, długie misje główne i możliwość własnego wyboru pomiędzy Orkami a Buntownikami lub Asasynami. Natomiast edycja rozszerzona wprowadziła wiele utrudnienie co powoduje większe zaciekawienie grą i większe zadowolenie po odbiciu miasta. Sam pamiętam jak godzinę podbijałem Cape Dun.
 

longownica

New Member
Dołączył
2.2.2011
Posty
22
Gothic to gothic czyli poprostu super może ma troche bugów jest dosyć monotonna bo nie ma zwrotów akcji moze sie scina moze to moze tamto ale jednak nawet może być znaczy sama to jes tak na 4-5 ale porownujac z G1 i G2 to totalna klapa wiec daje 2 :unsure:
 

Józekk

New Member
Dołączył
21.7.2011
Posty
14
Jest to dobra gra ,a z quest pack 4 pl - prawie miodzio - jak dla mnie .Zadania powiązane ,fabuła nie liniowa - bo przecież na podstawie wielkości obszaru na którym rozgrywa się gra nie będę oceniał tej gry /to było podejście niewłaściwe i odbiegające od tematu ./.Gothic 2 miał bardziej liniową fabułę niż gothic 3 {+ quest pack 4 pl } i w ogóle nieco trudno porównywać te gry pod względem fabularnym .Gothic 2 tworzył naprawdę fajną atmosferę ,której brak w gothic 3 . W gothic 2 nie było takiej możliwości kreacji fabularnej jak w gothic 3 - tu zmienia się fabuła bardzo dynamicznie w zależności od naszych wyborów .Generalnie gra jest lepsza niż dobra dla mnie .
 

gra

Banned
Dołączył
16.8.2011
Posty
42
Gra nie jest zła ale nie jest też jakimś fenomenem. Jest masa misji pobocznych ale wątek główny jest lekko denny. Dlaczego? Ponieważ gdybyśmy znali drogę do Xardasa na samym początku gry moglibyśmy się do niego udać. Później było by już trochę trudniej ale grę dałoby się przejść szybko. Choć misji jest masa, niektóre są nudzące i denne. Dużym plusem jest zróżnicowanie krain oraz gildii. Ogólnie nie jest źle ale ja dałem 3.
 
Do góry Bottom