Dexter

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Jest temat "Seriale", ale zważywszy ile tutaj osób śledzi na bieżąco poczynania ukochanego seryjnego mordercy, postanowiłem założyć oddzielny temat i zacząć dyskusję nad tym pewnym fenomenem.


Postaram się bez spoilerów napisać parę zdań o tym, co dotychczas zobaczyliśmy.

1 sezon - moim zdaniem naprawdę dobry, może akcja rozwija sie powoli, ale to dlatego, że twórcy na początku chcieli nam przestawić postać Dextera, jaki jest, jak się zachowuje. Mniej więcej w połowie sezonu akcja nabiera tempa.
2 sezon - chyba mój ulubiony, z uwagi na to co się w nim dzieje i z czym Dex musi się męczyć. Cały pomysł na ten sezon wydaje mi sie kapitalny, jak i również jego wykończenie jest więcej niż satysfakcjonujące.
3 sezon - jak dla mnie, w porządku, chociaż nic wielkiego. Miguel jest fajną postacią, jak i jego więź z Dexem jest interesująca, ale po znakomitym 2 sezonie, ten nie wywarł na mnie aż takiego wrażenia.
4 sezon - oł maj gat, Trinity, jak dla mnie najlepszy morderca, z którym Dex miał do czynienia. Może dlatego, że poznajemy go już na samym początku i od startu widzimy jaki on jest. W dodatku sam aktor John Lithgow wcielił się w postać psychopaty znakomicie. Nie wspomnę już o zaskakującym zakończeniu serii.
5 sezon - z uwagi na koniec 4, 5 sezon zaczął się naprawdę ciekawie. Potem pojawiła się Lumen, która nieco obniżyła loty odcinków. Nie chodziło o samą postać, ale ta aktorka moim zdaniem nie dała rady.
6 sezon - nieco podobny do 4, z tym, że obserwujemy tło religijne. Dwóch gości chce obwieścić nadejście końca świata, czy też raczej to nadejście wywołać. Sezon nie jest jakiś wyjątkowy, poza zakończeniem.
7 sezon - no właśnie. Jeśli ktoś jest fanem tego serialu, to na pewno od początku zastanawiał się kiedy się stanie to co się stało. Niektórzy mogą mieć problem z tym, że serial stał się poniekąd dramatem, ale ja zawsze chciałem to obejrzeć. Na razie wszystko rozwija się bardzo fajnie i jestem usatysfakcjonowany z tego, co widziałem do tej pory. Sezon ma jeszcze 2 odcinki w zanadrzu i trzeba tylko poczekać na to jak się zakończy.

Wiadomo już, że 8 sezon będzie ostatnim. O ile szkoda mi będzie rozstać się z Dexem, bo jest to serial, który śledzę na bieżąco od 4 sezonu, to jednak cieszy mnie to, że twórcy mają sporo czasu by obmyślić zakończenie. Dzięki temu można wierzyć, że nie będziemy rozczarowani.

To tyle ode mnie. A jak wam się serial podoba? Jakie, waszym zdaniem, ma plusy i minusy? Jaki jest wasz ulubiony sezon? Jak zapatrujecie się na koniec sezonu 7 jak i całej serii? Piszta :)
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Jak dla mnie serial jest genialny. Choć oczywiście lewacki w swej naturze... heh. Ale co dziś nie jest lewackie :D...
Powiem tylko, na razie, że ruszają mnie dwa seriale (oprócz tych, które lubię ofc) dr. House i właśnie Dexter. Moim zdaniem to majstersztyk scenariuszowy. Jeżeli chodzi o Dexa 1,2 sezon to coś olśniewającego... Reszta jest lepsza lub gorsza, kwestia gustu... ale serial trzyma ogólnie poziom. Najnowsza odsłona budzi w mnie sprzeczne uczucia, dlatego nie wypowiem się już teraz...

Tak jak mówię: ogólnie Dex to mistrzostwo świata scenopisarskie. Profesjonalnie zrobiony serial poczynając od genialnej gry aktorskiej, na muzyce skończywszy... Tyle na razie
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
No i za nami finał 7 sezonu. Zada nie urywa, ale jest ok i co najważniejsze - daje dużo możliwości i potencjału sezonowi ósmemu.

Wiadomo już, że 8 sezon będzie ostatnim.

Tuż po finale siódmego sezonu "Dextera" amerykańskie media solidnie przemaglowały prowadzącego produkcję serialu - Scotta Bucka. Ten zdradził sporo interesujących szczegółów dotyczących niedzielnego finału i ósmej serii. SPOILERY! [...]
Jedno jest pewne - scenariusz ósmego sezonu pisany jest tak, jakby miał to być finałowy sezon "Dextera". - Podchodzimy do ósmego sezonu, jak do finału. Jeśli coś się zmieni, wtedy będziemy mogli zmienić kierunek. Czy się zmieni? To pytanie zadajcie stacji Showtime.

Więcej z tego ciekawego wywiadu tutaj http://www.filmweb.pl/serial/Dexter-2006-331618/discussion/8+sezon....,2082068
 
Do góry Bottom