Demo Arcania: Gothic 4

Status
Zamknięty.

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Dla tych co nie śledzą strony głównej. Na stronach PC GAMES pojawiło się wstępne demko Arcania:Gothic 4 (1,7GB)

Dla niecierpliwych podaję link :)
http://www.pcgames.de/Arcania-Gothic-4-PC-206313/News/Arcania-Gothic-4-Exklusiver-Demo-Download-ab-sofort-hier-verfuegbar-746003/

Jeśli uda się wam je ściągnąć podzielcie się z nami swoimi wrażeniami. Ja siedzę na 6% więc przyjdzie mi jeszcze trochę poczekać.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
No cóż, demo Gothic 4 zostało przeze mnie ukończone.
Spodziewałem się czegoś lepszego, ale i tak jest dobrze. Ujawniło się to o czym wiedzieliśmy od początku - sztuczna interakcja z otoczeniem, przenikanie strzal (!) i broni przez ludzi. na poczatku mało rozbudowana walka lecz wraz z postepem doświadczenia coraz ciekawsza (!). Otstanie walki do najtrudniejszych nie należą, lecz tutaj klepanie lewy, lewy, lewy nie daje uzytku gdyż wrogowie maja jakby "chwile furii", które umowliwiaja im silny atak oraz chronia przed obrażeniami z naszej broni. Tutaj liczy sie cios, przewrót, cios przewrót i do skutku. Często sie przydaje magia jak chociazby strzal blyskawicy unieruchamiajace wroga.
Ostatnia scena z królem i jego towarzyszami oraz tajemnicza Lyrą w roli głównej. jedno mnie zdziwiło - kobieta mag - tego w Gothic'c nie było.

Gra na 7/10 patrząc tylko na demo. Grafika nie powala, nawet na high detalach.

W najbliższym czasie spróbuje dodać kilak gameplayów w demka. No może mi sie uda.

PS. Sądząc po demie nowy Beziemienny będzie się mścił na królu za śmierć jego narzeczonej oraz swego nienarodzonego dziecka wraz ze swym starym mentorem Diego.
 

Vender

Member
Dołączył
31.7.2010
Posty
116
Miałem już okazje przejść demko dwa razy i jedyne co mogę stwierdzić to to, że to nie jest gothic. Co prawda Arcania, wygląda na całkiem niezły tytuł, ale wszystko co było gothic'owe zostało wykastrowane. A co do samej rozgrywki to prezentuje się ona całkiem nieźle. Ja bez zbytniej znajomości języka, nie miałem żadnych problemów. Walka prezentuje się na mój gust słabo, jedna animacja ciosu non stop, co prawda często trzeba wykonać unik, lub uciec by się uleczyć, ale nadal mi czegoś brakuje. Od walki w zwarciu nieco lepiej prezentuje się magia i broń strzelecka. Ta pierwsza wygląda całkiem ładnie i często się przydaje, a co łuków i kusz to w tym demie są naprawdę mocne (kusza zadawała około 90 obrażeń, miecz 2-ręczny coś koło 40). Od strony graficznej trochę mnie zawiodło to, że amerykańska gama kolorów zostało przygotowana znacznie lepiej, niż europejska. Poza tym gra brzydka nie jest, choć nie ma z tej strony zbytnich fajerwerków. Dodam też, że miałem okazje dodać do garerii całkiem spory zapsa screenów z dema.

Podsumowując gra, jak gra. Trochę zawiódł mnie system walki, jak i system nauki. Myślę że 7.5/10 będzie odpowiednią oceną. Miejmy nadzieje, że pełna wersja pokaże coś nowego :p
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Ja dopiero wieczorem dziś przetestuje demko, aczkolwiek wczoraj uderzył mnie mocno komentarz na jednym z zagranicznych serwisów.

Padło jasne stwierdzenie, że Arcania prezentuje się jak samodzielna gra, a nie kontynuacja kultowej serii. No cóż może chociaż fabuła ładnie to pociągnie. Zobaczymy niedługo.
Jednak nie nastawiałbym się na powrót do przeszłości i czerpanie garściami ze starych klimatów.
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Że zacytuję cytat, który yeed dał na sb ;p
"Gothic 4? No, welcome Arcania 1."

Tak się po krótce prezentuje nowy Gothic. Ale należy nadmienić, że to już Gothic niestety nie jest. Sztuczna interakcja z otoczeniem, możesz używać sobie przedmiotów ale tylko dla picu, nic ci to nie daje, nawet spać się nie da. Walka... nie jest zbyt dobrze zrobiona, jednak nie jest też tak źle. Przeciwnicy mają czasami coś w rodzaju "haj pałera" i mogą ostro przyładować bohaterowi, żeby tego uniknąć należy zrobić unik, czyli przewrót. Nie jest to może szczyt marzeń, jakim dla mnie był system walki z Risena, jednak nie jest też specjalnie źle. Świat wydaje się być ciekawy. Miejsca mają swoje nazwy, jest jakiś Jeleni Płaskowyż, Zapomniana część wyspy Feshyr i Mroczny Las. Fajnie, ale przez coś takiego gra nabrała iście Fablowego klimatu. Dodatkowo przedmioty są podświetlane i tak dalej... Muzyka za to jest świetna, jak zawsze. Klimatyczna i epicka - przynajmniej ten element Arcanii nie zawiódł na całej linii. Animacje nie powalają. Bohater biega trochę jakby mu kto kijaszek w dolną część pleców włożył.
Cóż, grając w Arcanię zauważyłem też, że wiele twórcy zaczerpnęli z Obliviona i Two Worlds... Grając w demko naprawdę czułem się jak w Obku, bo co chwila znajdowałem nowe rzeczy, a pod koniec rozwalałem całe zastępy nieumarłych paladynów... nie gothicowo trochę. Jednak mimo wszystko niej jest źle. Fabuła zapowiada się nieźle, nie mogę też doczekać się jak będzie wyglądała wyspa Argaan.
Jeśli mam być szczery, to myślalem, że będzie dużo, ale to dużo gorzej. Tymczasem gra naprawdę mnie wciągnęła... I już nie mogę się doczekać pełnej wersji :)

Jak dla mnie nieco naciągane 8/10.
 

Misiek001

New Member
Dołączył
8.1.2008
Posty
3
Przez pierwsze minuty gry uderzyło mnie to że gra w ogóle nie przycinała (hehe). Grafika nie jest taka zła jak na screenach. System walki bardziej z Fable niż Gothica. Nie ma szału jeżeli chodzi o trudność, nawet na hardzie. Jeszcze style grafy: jak włączyłem wersję amerykańską myślałem że mi oczy wypali od tych kolorów. Wersja europejska jest ciemniejsza, ale dalej zbyt jasna jak na serię Gorhic.
Zamiast mówić jaka jest Arcania(demo) trzeba mówić jaka nie jest':
-nie jest brzydka
-nie jest skopana(optymalizacja)
-system walki nie jest tragiczny(ale świetny też nie)
Myślę, że fabuła nie będzie kiepska.
7.5/10
 

flisu2

New Member
Dołączył
24.9.2010
Posty
10
Również ukończyłem demo gra jak dla mnie wychodzi na + pomimo kilku
minusów
-postać nie umie pływać? ( czy to jakiś bug u mnie ze się topi)
-żeby móc biegać sprintem trzeba się nauczyć
-trudne sterowanie
-słabe potwory?
Plusy
-świetna grafika u postaci idzie wyliczyć ile ma zębów nawet ile zmarszczek grafika naprawdę dobra
-minimalny wątek z poprzednich części świetnie to wymyślili żeby nie kontynuować cały czas bezimiennego i żeby go zastąpić nowym bohaterem
-dobre odwzorowanie starych czasów że przyszły pan młody prosi o błogosławieństwo ojca ale jak się nie mylę wtenczas kobiety które były w ciąży były wyrzucane z domu przed ślubem wiec możemy się tego spodziewac
-0 bugów
- 0 scinek
Maszyna na której to chodziło idealnie :
Asus M4A77TD PRO
AMD x4 620 2.6GHz
Ram 2x2GB/1600
Gaimward 9600GT/1GB
Moja ocena :
8/10
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Musisz pamiętać filsu że to nie jest średniowiecze tylko Nibylandia, a więc niekoniecznie trzeba kogoś wyrzucać z domu :)

Demo oceniam pozytywnie, pomimo dość słabego systemu walki i kilku błędów ( jak np wkurzające miejsca gdzie nie da się wejść, a postać sama zawraca ).
Jasnym już jest, że gra będzie miała mało wspólnego z Gothiciem. Jak ktoś napisał będzie to bardziej Arcania I. Myślę że Risen miał więcej z Gothica niż oficjalna 4 część naszej ukochanej sagi, ale poczekajmy aż ukaże się pełna wersja. Nie ma co wróżyć z fusów.

Pozdrawiam.
 

fefes

New Member
Dołączył
28.8.2008
Posty
16
Odpaliłem na średnim komputerze z Intel i5 750, Radeonem 5850 i 4GB ram. Jako, że w sterownikach nie działa skalowanie grafika była trochę poszarpana.
Plusy:
+ W miarę ładna grafika (mimo problemu patrz wstęp)
+ Klimat (Nie gothicowy ale nie jest zły)
+ Optymalizacja
+ Ładne modele postaci
+ Nawet dobry dubbing angielski (Mimo to i tak będę grał po Polsku)
+ Prosta walka (uderzenie i unik) mimo to satysfakcjonująca (na 3 levelu pokonać golema i magów z kulami ognia)
+ Fabuła wydaje się ciekawa
Minusy
- Po rozpoczęciu gry nie działała mi mysz w grze (poruszanie, walka, rozmowy działały ale ekwipunek i inne okna nie)
- Gra jest prosta (Grałem na Normalnym bo po włączeniu gry nie można było wyższego ustawić a potem już nie działała mysz)
- Bohater wchodzi do wody tylko do kolan
- Nie można robić rzeczy jak np: spać, gotować, kuć itd
- Amerykańska wersja (o boże co to ma być?)
- Przycisk "E" aby rozmawiać i otwierać, zbierać itd. (Pewnie można zmienić ale powinno być tak jak w G2)
- Dziwne cienie (które za szybko i nierówno się przemieszczały)(co może być winą Radeona ale mimo to twórcy powinni zadbać aby na popularnej karcie cienie zachowywały się normalnie)
- Jakoś tak pusto
- Czasami słaby lipsync
- Czarne tło przy rozpoczynaniu rozmów

To tyle co pamiętam. Mogę powiedzieć, że jestem w miarę zadowolony i na pewno zagram w pełną wersję. Ocena dema 6/10.

Uwagi: (Czyli co modderzy powinni w przyszłości poprawić)
- Zwiększyć wegetacje (bo rośliny mają ten sam problem co w Risenie bez modyfikacji)(w sensie migają)
- Dodać bicie cywili i spanie
- Przerobić lekko interfejs
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Fefes, ja dodam tylko, że mam słabszy komputer od ciebie, grałem na full detalach i żadnych problemów technicznych wymienionych przez ciebie nie miałem ;) A co do modderów to trochę wątpię, bo z tego co wiem narzędzia modderskie do Arcanii nie będą udostępnione. Chyba.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Odpaliłem na średnim komputerze z Intel i5 750, Radeonem 5850 i 4GB ram. Jako, że w sterownikach nie działa skalowanie grafika była trochę poszarpana.
mam IDENTYKO to co ty, i nie doświadczyłem błędów tych, których dałeś do minusów, u mnie grafika bardzo ładna, zero pikseli dopracowane krajobrazy

- Po rozpoczęciu gry nie działała mi mysz w grze (poruszanie, walka, rozmowy działały ale ekwipunek i inne okna nie)
to problem twojego komputera

- Gra jest prosta (Grałem na Normalnym bo po włączeniu gry nie można było wyższego ustawić a potem już nie działała mysz)
na hardzie i Gothic już nie jest taka prosta

- Nie można robić rzeczy jak np: spać, gotować, kuć itd
są tylko specjalne do tego animacje i nic więcej

- Amerykańska wersja (o boże co to ma być?)
dlatego jest też europejska

- Dziwne cienie (które za szybko i nierówno się przemieszczały)(co może być winą Radeona ale mimo to twórcy powinni zadbać aby na popularnej karcie cienie zachowywały się normalnie)
znów wina twego kompa, ja sam mam radeona i tego nie doświadczyłęm

- Czarne tło przy rozpoczynaniu rozmów
znowu wina twego dema, u mnie tego nie bylo

+ Prosta walka (uderzenie i unik) mimo to satysfakcjonująca (na 3 levelu pokonać golema i magów z kulami ognia)
walka jest bardzo dopracowana, w odpowiednim czasie nalezy kliknac atak by wykonac "mlynki" i silne ataki, tu nie ma jak w g3, lewy, lewy, lewy
 

Skailer

New Member
Dołączył
19.10.2009
Posty
6
Ahhh, strasznie narzekacie na ten system walki :> Pewnie nikt nie zauważył tego szczegółu o który wspomniał szkeleton.
Co do mojej oceny.
Moje wrażenia są bardzo pozytywne. Na początek byłem w szoku, że na full detalach mój komp się nie zaciął ani na moment, choć mam iście minimalny sprzęt:

Intel Core 2 Duo 2.8 (procesor na zalecanych mnie przeraził i byłem pewien że będę miał slajdy ^^)
4GB ram
GeForce 9800 GT

Zawiedziony jestem, że klimat gothicowy został całkowicie zniszczony ;/ Z dawnego gothica pozostało tylko kilka postaci i mobki, które w demie nie wystąpiły (liczyłem chociaż na ścierwojada) no i oczywiście kontynuacja fabuły - mam nadzieję że będzie ona wciągająca. Jak już ktoś wcześniej wspomniał - to już nie jest gothic, to zupełnie nowa gra - Arcania. Zgadzam się z tym w 100%.
Teraz trochę od strony technicznej - grafika piękna. Ktoś tam wspominał że nie jest powalająca - może i nie jest jak wiedźmin 2, ale porównując do zb czy g3, jest piękna ;) Na max. detalach można było pięknie obejrzeć każdy szczegół, dobrze dopracowane detale, moim zdaniem grafa zasługuje na 9/10 ;) Do tego coś co mnie ucieszyło zaraz po rozpoczęciu gry - jest świetna optymalizacja! ;> Tu ogromny + dla SpellBound.
Nie można zapomnieć o systemie walki, magii i nauce. Walka wręcz, nie powala, ale jest dobra.. bynajmniej milion razy lepsza niż g3/zb. Gra na high to przyznam już było większe wyzwanie - nie wykonanie uniku w odpowiednim momencie, lub przypadkowe oberwanie z tego silnego uderzenia może spowodować szybką utratę życia, szczególnie przy walkach z większą ilością przeciwników. Ten "wspaniały" kombo ciężko wykonać podczas walki, ponieważ zanim wyczekałem do momentu aż broń się zaświeci to przeciwnik zdążył mnie uderzyć.. Myślę że trochę grania i można dojść do wprawy w tej kwestii.
Korzystanie z łuku jest świetne, celownik lepiej dopracowany niż w g3, co mi się bardzo spodobało. Oczywiście bonusy umiejętności do łuku to również majstersztyk, szkoda że nie można było z nich skorzystać, ale niestety w demie można było osiągnąć max. 4 poziom. Kusza to prawdziwy pogromca, za szybko się trochę przeładowuje, co jest raczej minusem.. Choć i tak jest lepiej niż w g3, gdzie kusza ładowała się strasznie długo ;/ Więc tak źle i tak niedobrze..
Magia.. kompletne zerwanie z magią w poprzednich gothicach, to mnie przybiło, ale cóż, nic na to nie poradzimy. Rzeczą wartą uwagi jest błyskawica zatrzymująca ruch przeciwnika, która muszę przyznać jest nieocenioną pomocą w walkach z większymi przeciwnikami (golem, jakieś większe robale, czy chociażby troll [trailer na YT]). Lodowa kula nie najgorsza, potrafi spowolnić przeciwnika, oraz nie ma buga jak w poprzednich gothicach - jeżeli przeciwnik jest już zamrożony, to następne kule nie zadawały mu obrażeń - tego problemu już w tej części nie ma. Kuli ognia nawet nie chcę komentować, liczyłem na coś lepszego. Możliwe że wraz z rozwojem tej umiejętności daje lepsze efekty - niestety w demie nie była zbyt ciekawa.
System rozwoju postaci to zupełna nowość, brak nauczycieli - czyli brak tych opowieści skąd się wzięła magia, czy też opisy jak zachowywać się podczas walki, które były zawsze dobrze przygotowane. Brak nauczycieli to duży - (to była zresztą część gothicowego klimatu), choć sam system jako umiejętności, a nie sposób ich nauki, mi się spodobał (czytałem opisy umiejętności w jakimś artykule), niestety zobaczymy jego prawdziwe możliwości dopiero w pełnej wersji.

Grę jako gothica oceniam na 6/10, natomiast jako nową grę - 8/10 ;)

PS. Mój pierwszy post ^^ Witam forumowiczów ;)
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
No i w końcu ukończyłem demko Arcanii. Ze względu na ograniczony czas udało się to dopiero dziś :)

Muszę przyznać, że po przejściu demka mam dość pozytywne odczucie. Przyznaje, e dość zaskakująco bo sceptycyzm bił z moich wypowiedzi od samego początku. Oczywiście w demie pojawia się kilka doprowadzających do złości elemetów.

1. Chociażby sytuacja, gdy bohater podchodzi do krawędzi i nie może z niej normalnie zeskoczyć tylko dziwacznie się blokuje o krawędź zanim zeskoczy lub po prostu trzeba nim podskoczyć, żeby zleźć z podwyższenia.

2. Sztuczne bariery, których imho w gothicu nigdy nie było. To bardzo przeszkadza zwłaszcza, że każdy z nas lubił kombinować i włazić w najbardziej niedostępne miejsca mapy. Tutaj można o tym zapomnieć.

3. Interakcja, która istnieje tylko i wyłącznie dla odznaczenia kreski, że jest. Tylko zastanawia mnie na co nam to wszystko jeśli i tak nikt nie będzie z tego korzystał, bo i PO CO ? (w starym gothicu sen był bardzo ważnym elementem)

4. Poziom trudności. Na poziomie Hard gra była tak prosta jak dla przedszkolaka. Zdecydowanie za łatwo się grało. Może poziom gothic coś zmieni. Ja w demku miałem poziom gothic zablokowany. Ewentualnie fanowski patch, który podkręci wymagania. Coś zdecydowanie trzeba z tym zrobić.

5. Każdego stwora można tłuc czym się da i jak się da. W gothicu bywało tak, że kamiennego golema można było najszybciej rozwalić konkretnym typem broni. Tak samo kościotrupy. Tutaj można tłuc czym popadnie, tak naprawdę wielkiej różnicy to nie robi.

6. Mam wrażenie liniowości. Nie wiem czy tylko takie odczucie przez demo, które ograniczą nas mocno. Jednak zauważcie, że dopiero po wykonaniu jednego zadanie dostajemy drugie i klucz do otworzenia nowej lokacji. Jeśli tak będzie w pełnej wersji to będę zawiedziony.

7.Grafika niby jest ok aczkolwiek nie zwala z nóg. Dodatkowo style Europejski i Amerykański faktycznie różne jednak nawet amerykański ma swój urok. Po prostu jest bardziej żywo i kolorowo. Typowo pod konsole.

8. Generalnie daje się odczuć, że gra jest z konsolowym charakterem i PCtowcy zdecydowanie stracili na tym.

i tutaj pojawia się znamienne słowo jednkaże

Powiem, krótko i jasno. Jest Kucharek jest klimat. :)
Zdecydowanie odczułem coś czego brakowało mi i w Risen, mimo tego, że gra była naprawdę dobra i w miernowatym G3. Poczułem ,ze naprawdę chce stać się uczestnikiem tej historii. Arcania: Gothic 4 to zdecydowanie gra, która prezentuje inny styl niż gothic, jednak potrafi zainteresować, a na dodatek jest to bezpośrednia kontynuacja sagi. Chyba, każdy z nas chce wiedzieć jak skończy się w końcu historia bezimiennego. Nawet nowy bohater przypadł mi od początku do gustu mimo tego, że pierwotnie byłem zwiedzony taką zmianą. Wcale nie jest ciapowaty, na dodatek sprawia wrażenie o wiele sympatyczniejszego niż pierwotny bezi. Do tego specyficzna sytuacja. Zaręczyny i kobieta w ciąży, czyli takie zwykłe ludzkie codzienności, a z drugiej całe tło i świadomość, że dookoła toczy się wojna. Kurczę i to spotkanie z Diego, który naprawdę się postarzał. W takiej chwili myślę sobie, że już to przerabiałem. Poznałem Diega w GD i to marna powtórka, jednak wrażenie jest zupełnie inne. Bo okoliczności, osoby i nawet sam Diego się w pewnym stopniu zmienił się. To niesamowite odczucie, które mówi mi, że jednak gothic wciąż żyje. Ta historia się toczy i ciągle rozwija. To sprawiło, że chce się w niej uczestniczyć. Ofc to odczucie fana, który od lat jest związany z serią. Amerykańce zobaczą w tym kolejną sieczkę...Ja widzę w tym wspaniałą historię.

Dla mnie zawsze ważniejszy był świat i fabuła + klimat. Daje satysfakcje i z niecierpliwością zaczekam na premierę.

W moim odczuciu 7,5/10 natomiast z fabularnym i klimatycznym wrażeniem 8,5/10
 

Silden

RPG'owiec
VIP
Dołączył
10.12.2008
Posty
1766
Gdy dowiedziałem się pierwszy raz o Arcanii myślałem "Genialna gra". Jakieś trzy tygodnie temu zmieniłem zdanie, jednak wciąż wmawiałem sobie, że nie będzie tragicznie. Teraz wiem - opłaca się kupić czwartą część Gothica.

Jednak moi poprzednicy mają rację. To nie jest już Gothic. To jest Arcania. Nie zmienia to jednak faktu, że gra jest bardzo dobra.

1. Grafika

Jak to kiedyś porównali w CD-Action jakaś grę: "Nie ma wodotrysków na miarę Crysisa". Tak samo tutaj. Grałem na Medium i graficzka była przyjemna dla oka. Przynajmniej wersja Europejska. Animacje nie wyglądają źle. Jedynie skoki są zdecydowanie za wysokie. Jeśli tego nie liczyć to grafika stoi na wystarczającym poziomie. Jak Risen.

2. Grywalność

Gra się bardzo fajnie. Jakoś w czasie robienia zadań itp. nie odczułem znużenia. Tylko bariery przy zbiornikach wodnych i dziwne zachowanie bohatera na krawędziach różnych obiektów są złe.

3. Interakcja z otoczeniem

Tu jest źle. Interakcja ogranicza się do rozmowy, podnoszenia przedmiotów, walki i otwierania drzwi. Są co prawda stoły alchemiczne i inne przedmioty, z którymi możliwa jest interakcja, lecz to tylko efekt. Patrzenie sobie jak bohater macha miksturką.

4. Walka

Genialne. Boskie. Świetne. Dużo mógłbym mówić. Powala mnie system walki. Jest całkiem inny od tego w Gothicach 1 - 2NK, jednak ma to coś. Tam wszystko ograniczało się do ciosów lewo-prawo, na wyższych poziomach tylko w górę, w górę, w górę. Tutaj ważne są uniki i odpowiednie kombinacje. Walczy się dobrze, jednak na poziomie Normal za łatwo. Czekam na poziom Gothic.

5. Magia

Dużo jej nie doświadczyłem. Jedynie zwoje i runa szybkości. Ale to mi wystarczy do względnej oceny. Jest ładna, nie ma wielkich efektów rodem z mangi, co mi się podoba. Więcej nie napiszę bo nie nie miałem dużej styczności z tą formą walki.

6. Muzyka

Muzyka dobra. Już na początku czułem klimat. Nie jest na miarę Kaia Rosenkratza, jednak wystarcza na moje potrzeby. Wykonawca zna się na rzeczy.

7. Ogólna ocena

Gra jest świetna. Jedynymi minusami według mnie są interakcja z otoczeniem i mało magii w demku. Czekam na pełną wersję. Wtedy dopiero będę wiedział wszystko.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Demo przeszedłem dwa razy. Moje wrażenia? Trudno powiedzieć, mam mieszane uczucia. Jeżeli odnosić gierkę do reszty sagi, to oczywiście musiałbym rozpisywać się (jak inni przede mną) o różnego rodzaju kastracjach, profanacjach i innych zawodach, których dostarczyła mi ta krótka rozgrywka. Najzdrowiej potraktować tę gierkę jako autonomiczną, oderwaną od czegokolwiek rozgrywkę w stylu RPG-Hack and Slash. Wtedy można ocenić ten produkt dość wysoko i spojrzeć na nią przychylniejszym okiem.
Jako część sagi oceniam tę gierkę (na podstawie demo oczywiście) na 4/10.
Jako osobną produkcję nie mającą za dużo wspólnego z poprzedniczkami na 7/10

Osobiście zamówiłem już w pre-orderze wersję kolekcjonerską i mam nadzieję, że spędzę przy tym tytule kilkanaście ciekawych godzin...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom