Czym Jest Szczęście?

Status
Zamknięty.

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Mam pytanie...pozornie jest bardzo proste, lecz może dać wiele do myślenia! CzYm Jest dla Was SzczĘśCie?
Dziś jest to mój drugi temat ale co mi tam chyba nikt mnie nei zastrzeli
biggrin.gif


Każdy z nas napewno nie raz chciał być szczęśliwy i napewno nie taz był. Dla jednego jest to miłość dla drugie jakas fajna gra ale czym dla mnie jest szczęście tego nie wiem. Od dłużeszgo czasu pilnie poszukuje ostoi szcześcia ale jakoś znaleść jej nei moge. Dla mnie szczesciem nie jest nowa gra, komputer i inna rzecz materialna. Dla mnie szczesciem jest to coś w środku czego nie można kupić ale jeśli się tego nie ma to jest się strasznie pustym. Ja jestem pusty jak stary pień drzewa niestety a może, aż nie wiem to mnie przerasta i ciągle nurtuje czym jest to prawdziwe szczęście! Chciał bym mieć przy sobie osobe, która mnie bedzie kochała za to, że jestem i że jestem taki jaki jestem i nikogo nie udaje ale postawi mnie to przed pytaniem czy wtedy bede szczesliwy i odpowiem dumnie tak jestem szczesliwy. Osoba ta sprawi, że każdy dzien bedzie dla mnie dnie bardzo udanym i szczególnym ale kiedy to nastapi. I to chyba mi wystarczyło do wypełnienia mej pustki. Szczęście nie ma jadnej określonej definicji neistety.

Szczęście -> stan w którym czujemy radość i chce nam się żyć. - to stwierdzenie jest po czesci prawda
smile.gif


A czym dla was jest szczescie! Proszę od długie i sensowe wypowiedzi.
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Heh... dla niektórych szczęście to jak się sraki pozbędą
laugh.gif
laugh.gif
Dla mnie szczeście to po prostu radość. Radość z życia, gdy śmieje się z kumplami, radośc jak dowalam w grze jakiemuś sukinsynowi, radość ze zdobytych nagród, z osiągnięcia założonych celów. Radość to jest życie... Jak ktoś nie jest szczęśliwy to nie żyje... tak w cudzysłowiu...
wink.gif
 

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
Czym dla mnie jest szczęście?? Ciesze się jak w szkole jest jakiś turniej piłe nożną i strzele jakąś przepiękną bramkę lub popisze się jakimś świetnym zagraniem, jestem szczęśliwy jak z kumplami idziemy na miasto, pooglądać fajne dupcie
tongue.gif

Szczęściem moge nazwać też moją rodzine i rówieśników mnie otaczjących ( nie wszystkich, zdażają sie też debile ).
 

Harves

Debile
Dołączył
20.7.2005
Posty
120
Dla mnie szczęście to rodzina , dom , to że mnie kochają i że mam kumpli i kumpelki i "bliższą koleżanke"
wink.gif
I przyjaciela (mam ??
blink.gif
miałem ...)
no ogólnie jestem zadowolony z mojego życia bo nie moge mówić że mam źle jak jakies dziecko z Kambodży
wink.gif
Ciesze sie gdy zrobie cos głupiego , z siebie , często sie śmieje i jestem szczęśliwy
wink.gif
Ciesze sie gdy mam z kim pogadać ... ogólnie - jak narazie dla mnie życie nie jest złe ...
tongue.gif


Ps. no ale ostatnio nie cieszę się zbyt często ...
 

s_e.b_a

Active Member
Dołączył
13.2.2005
Posty
1253
Moje szczęście ma na imię Sonia... Nie potrzebuje nic więcej. Jeśli ktoś z was kiedyś kochał to mnie rozumie…

Oczywiście ważne dla mnie jest to, aby udało mi się w końcu zostać lekarzem i pracować w tym zawodzie tym samym móc zapewnić bardzo godne życie mojej rodzinie.


Osobiście bardzo wiele do takiego „szczęścia, na co dzień” mi nie potrzeba… Wystarczy, że nie musze widzieć i rozmawiać z osobami, które nie są prze ze mnie lubiane. Jeśli w dodatku po zwałujemy trochę z kumplami to mogę powiedzieć że dzień był szcześliwy.
 

ozi

Athlete
Weteran
Dołączył
29.8.2004
Posty
1047
Czym jest szczęście? Dla każdego jest to coś innego, tak jak mówiłeś Kacperex. Jedni cieszą się z uczuć, emocji i to sprawia, że chce się im żyć. Innych cieszą rzeczy, przedmioty, o które pragneli i to sprawia, że chce się im żyć.
Wydaje mi się, że szczęście to jest coś co sprawia nam przyjemność, radość. Coś co robimy z miłości, coś z czym jesteśmy z miłości. Mogą być to czynności, rzeczy, osoby, wszystko! Zależy od człowieka. Kazy jest inny, każdy wszystko odbiera inaczej.

Dla mnie szczęściem jest wdzięczność ludzi kiedy w czymś im pomogę. Szczęściem jest wynik, zwycięstwo na zawodach, bo wtedy wiem, że te kilka miesięcy ciężkiej, monotonnej pracy nie poszły na marne. Że będe się miał czym pochwalić wnukom, potomstwu. Że kiedy usiądę stary, obolały i schorowany w fotelu i zastanowie się nad swoim życiem to nie będe miał cienia wątpliwości, że swoją młodość przebalowałem, zmarnowałem!

Najprościej mówiąc. Szczęście to miłość, a od was zależy jak to zinterpretujecie.
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
Dla Mnie szczęście to zwyczajna emocja(?tak to się odmienia?), którą odczuwamy, kiedy możemy dostrzec, gdzie w naszym życiu szczęście możemy znaleźć i znajdujemy.

W sumie to nie wiem co więcej powiedzieć(znaczy napisać) na ten temat.
 
Dołączył
27.12.2004
Posty
713
Czym jest dla mnie szczęście , jak napisał Kacperex niby proste pytanie , a czy tak jest.......Dla mnie szczęcie jest to miłość , jesteś zakochany jesteś szczęśliwy i także życie dla innych: wspieranie w trudnych chwilach, wspólne przeżywanie czyjegoś sukcesu - czyli po prostu postrzeganie mnie przez innych za dobrego człowieka. Oraz za szczęście uważam także coś co zostanie po mojej smierci , czyli ptomstwo , dobre wspomnienie i tym podobne rzeczy.
wink.gif



PS. Fajny temacik.
 

Grour

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
357
Dla każdego "szczęście" znaczy coś innego
wink.gif
. dla mnie szczęściem jest to że żyje! Życie to wspaniała rzeczy (chciaż wielu go nie docenia
dry.gif
).

Pozdro Wszystkim...
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
Szczęście... ? Tutaj popre Świrusa: zwykła emocja.
U mnie najczęściej wiąże się z satysfakcją. Niekoniecznie z moich osiągnięć, a może nawet bardziej z nieszczęść ludzi których nienawidzę.
Po za tym szczęście odczuwam kiedy coś czego pragnę przychodzi do mnie niespodziewanie, bo jeśli to coś skołuje po swojemu to jest tu tylko poczucie, że byłem w stanie to osiągnąć i podnosi moje morale.
Możliwe, że istaniej "wyższe szczęście" ale jeszcze go nie doznałem. I wątpie aby doznał.

PS>A jeśli miał bym do czegoś konkretnie przypisać szczęście przypisał bym je mojemu żółwiowi. Zawalisty zwierz
tongue.gif
 

Berburion

Member
Dołączył
6.7.2004
Posty
194
QUOTE (Nekromanta Boom @ 24-08-2005, 14:32) Heh... dla niektórych szczęście to jak się sraki pozbędą
laugh.gif
laugh.gif
Dla mnie szczeście to po prostu radość. Radość z życia, gdy śmieje się z kumplami, radośc jak dowalam w grze jakiemuś sukinsynowi, radość ze zdobytych nagród, z osiągnięcia założonych celów. Radość to jest życie... Jak ktoś nie jest szczęśliwy to nie żyje... tak w cudzysłowiu...
wink.gif

Nekromanta...dla mnie właśnie to jest szczęście;] -już dwa razy miałem iść na płukanie żołądka:D Ale omineło mnie:p


Po zatym szczęściem jest to ,że jak skakałem przez płot w szkole (żeby szybciej wyjść do parku na mecz) to zachaczyłem się jądrami o róg...ale akórat po środku (pomiędzy prętami i będę miał dzieci;P)
 

Mistrz Vatras

New Member
Dołączył
28.7.2005
Posty
12
Dla mnie szczęscie jest to że mam rodzine , jak ktos sie wemnie zakocha
biggrin.gif
, się cieszyłem jak przeszedłem całego Half-Life 2 , szczęscie dla mnie to jest jeszcze to jak rodzice wymienią niektóre częsci od kompa juz tylko głosniki i klawiatura zostały do wymieniuenia
 

paniscus

Member
Dołączył
28.4.2005
Posty
375
Hejże hej!!
Dla mnie szczęście to jest w ogóle życie. To, że rano wstaje (nieraz z wysiłkiem), a wieczorem (czasem zmęczony) kładę się spać. Chociaż na codzień nie patrzę w ten sposób, to jestem szczęśliwy, że żyję, że mam bliskich i przyjaciół z którymi mogę pograć w piłkę. Jestem zadowolony, iż widzę dobrą formę mego ukochanego klubu Manchesteru United- GLORY GLORY MAN UNITED.
Jestem zadowolony, że mimo spadku do czwartej ligi GKS Katowice wygrywa.
Chociaż czasem czuję się sfrustowany całą tą sytuacją, to jestem szczęśliwy, że mogę być sfrustowany, że nie jestem bierny i me życie jest trochę urozmaicone.
Ale zrobiłem się sentymentalny.
Acha jeszcze jedno jestem szczęśliwy, że mogę skrytykować niezbyt piękne opowiadanie, chociaż samo czytanie nieraz przywraca mnie o płacz i ból głowy.
biggrin.gif


NaRka
 

Lord Sado

Member
Dołączył
12.8.2005
Posty
398
Ech, szczęście to dla każdego coś innego, dle mnie szczęście to wiele rzeczy np. to że się bardzo dobrze uczę, jak zdobędę medal w pływaniu, jak ostatnio pojechałem na mistrzostwa Polski w pływaniu (sorry że się chwale ale zają gdzieś tak setne mjesce od końca, więc nie za dobrze, no i to że rodzice mnie kochają.

QUOTE (pomiędzy prętami i będę miał dzieci)

Ech, to żeczywiście szczęście, ale mamy dopiero 11 lat, więc nie myśmy narazie o dzieciach.

Pozdro, zapraszam do pisania "serialu o GOthicu"
 

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
Jedyne szczęście jakie posiadam to moja ukochana (jeśli ją akurat posiadam), którą kocham ponad wszystko, ciesze sie kiedy ona jest szczęśliwa, a moje wybranki cześto są, więc więcej szczęścia to mi nie potrzeba. Jestem szczęśliwy kiedy ją widze, kiedy ona sie na mnie spojrzy i sie uśmiechnie, czy trzeba czegoś więcej??

Pozdrowienia Godfather
 

rex

Member
Dołączył
22.12.2004
Posty
170
Szczęści8e to cisza spokuj 0 zwracania uwagi n awowyłania muwienia co mam robić oraz przyjaźń z innymi kolegami oraz znajomości ze starszymi potem sie to przydaje ale to nie wszystko to jest jeszcze pole do popisu miejsce rozrywak i widzowie oraz ofiary z których można robić bk. Jak robie bk jestm szczęśliwy.
 

Pan Peruczka

New Member
Dołączył
4.9.2005
Posty
18
Zgadzam się z wami:szczęście to emocja.Chociaż,każdy pzrerzywa ją inaczej niektórym do szczęścia wystarcza zwykły ciepły posiłek,a dla innych szczęscie sprawia willa z basenem.Szczęscie w sumie można podzielić na 2 kategorie;materialną i niematerialną.Ludzie pragną bogactwa,nowego samochodu a inni cieszą się że zyją mają przyjacioł.Ja zaliczam sie chyba do 2 kategorii.Dla mnie szczęście to radość.A radość to przebywanie między przyjaciolmi/kolegami,żartowaniu,spotykanie się z dziewczynami
tongue.gif
,dokonowanie sukcesów i realizacja planów/marzeń.Pewnie mnie wyśmiejecie,że nie materialista,a pewnie robi co innego,ale naprawde czasami rodzice mieli problemy finansowe (chociaż teraz mój byt się poprawil znacznie materialnie) to wiem co pisze.Kasa nie daje szczęścia,gdyż daje ci tylko radosć materialną (choć pewnie każdemu by się przydała).A dla mnie ważniejsza jest radość polączona z satysfakcją np.zdobycie nastepnego pasa w karate (wtedy naprawde kasa się nie liczy i nie ma takiego przebicia bym sie bardziej z niej cieszył).
 

Geezer

Member
Dołączył
9.9.2005
Posty
833
Nie osiągnąłem jeszcze sukcesów sportowych, czy tego typu więc nie wiem co to jest prawdziwa satysfakcja, a co za tym idzie, szczęście. Jednak jeżeli w szkole dostanę dobrą ocenę to jestem szczęśliwy. Ponieważ udowadniam sobie, że mnie stać. Że jeżeli będe miał w sobie trochę smaozaparcia to dam radę. Choć z tym mam pewne problemy. Wiadomo... lenistwo. Ale cieszę się również z nowych ciuchów, cash
tongue.gif
i takich tam pierdółek.
 

Konfistador

Member
Dołączył
26.8.2005
Posty
246
Dla mnie szczęście jest radością życia, rozumiem też słowo szczęście jako ehehe-fuks... To też jest coś w rodzaju szczęścia(mówi się przecież że miałem szczęście) no to jest bardzo przydatna rzecz choć do tych fuksiarzy raczej się nie zaliczam(niestety)


pozdro
tongue.gif
 

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
Jak dla mnie szczescie to tak jakby ... dostawanie tego co sie chce
tego co sie pragnie albo robienie rzeczy pozornie niemozliwych np wygranie w lotka
tongue.gif


smile.gif
to by bylo na tyle
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom