Czy Wystarczy Na High

Status
Zamknięty.

Ulotnymc

Member
Dołączył
9.10.2006
Posty
31
Witam chciałbym się zapytać czy na takim kompie da rade pograc na high detalach w gothica 3:

Procesor - AMD Athlon 3000+
Karta Graficzna - Geforce 7600 GS
Ram - 1GB (ewentualnie 1.5GB)

Jeśli sprzęt nie będzie wystarczający na high powiedzcie jakie części będę musiał wziąść.

A i jeszcze czy możliwe w g3 jest ustawienie sterowania z g1 i g2 ?
 

wysoki

New Member
Dołączył
8.11.2006
Posty
2
Na takich ustawieniach na hight by Ci poszło(przynajmniej ja taki uważam <_< )
Jak chcesz, żeby Ci chodził idealnie to zmień sobie karte graficzną na geforce 9600series :D
A tak wogule to powinno chodzić luxus :p
 

Ulotnymc

Member
Dołączył
9.10.2006
Posty
31
O ile mi wiadomo najnowszy geforce to 8800GTX może chodziło ci o radeona 9600 nie ja raczej z radeonów zrezygnuje geforcy są bardziej wydajne i jeśli wpadnie mi w łapki 7600GS podkręcę go do granic możliwości :p:p
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Pójdzie, ale będziesz miał takie lagi, że nic nie zrobisz. Mam kompa prawie takiego samego jak ty i jeden giga ramu i przy średnich ustawieniach mi się czasami zacina. Wiec włączy ci high, ale nie pograsz komfortowo. No chyba, że będziesz miał te 1.5 giga ramu to powinno pójść.

Pozdrawiam.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Z tym High były problemy :)
Pamietam pre-alpha jak na kompie, który miał rzeczy ponad zalecane się cieło :p
Gothic 3 potzrebuje dużo ramo i dobra grafike z duzym pokładem pamięci.
 

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
QUOTE
Jak chcesz, żeby Ci chodził idealnie to zmień sobie karte graficzną na geforce 9600series


O LOL!! Człowieku ty wogóle wiesz co piszesz?! Taki Radeon 9600 to karta low end czyli kompletny nieweypał jak na te czasy. Dobra to ona była 3 lata temu, kosztowała ok. 1000 zł ale nawet Far Cry na niej przycinał. Pozatym jeśli nie znasz się na sprzęcie komp. to nie udzielaj się bo robisz z siebie kompletnego idiotę za przeproszeniem.

Co do twojego pytania Ulotnymc to myślę, że jeśli dołożysz te 512 MB Ram to G3 powinien śmigać na medium/high, ewentualnie na high z modyfikowaniem pliku .ini.

P.S Jeśli ktoś nie ma jeszcze Gothic'a 3 to jutro ma pojawić się demo tejże gry, więc ci co nie są pewni czy Gothic wogóle uruchomi się na ich kompach mogą spróbować tego jutro.

informacja zaczernięta z www.worldofgothic.de
 

Ceki

New Member
Dołączył
25.11.2006
Posty
18
Na GF 6800GS, Athlon64 3500, 4x512DDR (2GB) chodzi ładnie w 1280x1024 w High na LCD 19` (gdy było 1GB troche przycinało)
 

Filip3k

Member
Dołączył
29.11.2005
Posty
85
A u mnie zaistnial nastepujacy paradox. Moze go tu opisz i moze ktos by byl tak uczynny i powiedzial mi dlaczego tak sie dzieje ;P
Moj komp:
AMD Athlon 3000+ (1.89mhz)
1024 DDRam
GeForce 7600 GT (256MB)
i to chyba najwazniejsze ;)
Teraz sedno sprawy. Na minimalnych detalach gra mi przycinala. W niektorych momentach nawet na dlugo ale co tam. Zmienilem na srednie detale, mysle sobie ze teraz juz nie bedzie sie dalo grac, a tutaj przemila niespodzianka. Gra chodzi plynnie! Oczywiscie przycina w trakcie doczytywania nowych terenow i w miescie. Teraz gram na ustawieniach High i przycina mi sie tak samo jak na minimalnych wczesniej.
Wytlumaczy mi ktos o co chodzi? ;P

Uzywam:
Gothic 3 tweak
GameXP
Tweak Ram

~Pozdrawiam
Filip3k

@Down:
Jak juz wspomniales, trza miec fundusze ;)
 

Schulz

Member
Dołączył
12.11.2006
Posty
89
mialem IDENTYCZNA SYTUACJE i MAM NIEMAL IDENTYCZNEGO KOMPA (z ta roznica ze: Athlon 3200+, 2x512 ram, i geforca 7600 gt ale 128 mb), na poczatku odpalilem gre na najwyzszych detalach, ciela niemilosiernie, obnizylem na srednie i bylo w miare spoko. nastepnego dnia wlaczylem na maxa i chodzila jak z bajki. ale tylko przez jakies 3 godziny, potem komp sie zamulil i trzeba bylo nieco przystopowac.
w moim przypadku sytucja i tak jest o tyle kiepska, ze z braku funduszy musze uzywac staaaaarego Seageta 18 GB cache 2, potworny zechol, zamula sie i zwyczajnie "nie dogania" resztu sprzetu. zakupuje wkrotce nowego Seageta 160 GB cache 8 i jestem pewny ze bedzie dalo sie wreszcie grac w G3 NORMALNIE, bo od dwuch tygodni mam takie lagi ze gram na LOW, 1024x768 i to max przez 4 godziny, bo potem komp sie zawiesza....
dlatego zarowno Tobie Filip3k zalecam to samo co sam zrobie wkrotce: nowy dysk i minimum 512 ramu wiecej

pozdrawiam
 

martito

Member
Dołączył
13.11.2006
Posty
51
Ja mam takiego kompa:
AMD Athlon 3000+
GeForce 6600GT 256DDR2
2x 512 RAM


Cały czas gram na wszystkich maksymalnych ustawieniach i tnie mi bardzo mało!!!
Jakbym miał 1,5 GB RAM to w ogóle mi by chodził swietnie G3!!!
 

kani_tor

New Member
Dołączył
25.11.2006
Posty
3
To skumajcie to...Ja ma kompa
AMD Athlon64 X2 3800+
HIS Radeon X1800 GTO
1280 Mb RAM
i dalej mi szarpie na takim sprzęcie, przecież ta gra powinna mi chodzić jak burza na tym sprzęcie a tu jakich ustawień nie dam zawsze będzie szarpać. Póki kręce się w jednym miejscu jest dobrze, ale gdy ruszam dalej zaczyna sie zadyszka :(
 

Fredrio

Member
Dołączył
12.11.2006
Posty
63
Dlatego zawsze bedzie wam ciac, ze wg. mnie PB troche sie pospieszyli z premiera i nie dopracowali kodu gry wlasciwie.
Jedyne co nam pozostaje to czekac na kolejne patche ktore miejmy nadizeje naprawia troche kod i ustabilizuja gre.
 

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
Jak dla mnie to tutaj kod gry nie wiele ma do "powiedzenia"...
wg mnie duzo zalezy od wydajnej kart graficznej... np taka z 256 MB bylaby ok
no a co do ramow to zeby bylo high to mysle ze 1,5 GB na 533Hz lub 677Hz... lub 2GB
Ramy i grafika to kluczowa sprawa...
 

Schulz

Member
Dołączył
12.11.2006
Posty
89
hmmm niezgodze sie z Toba, z doswiadczenia wiem iz przyrost mocy miedzy chociazby moim 7600 wersja 256 i 128 mb wynosi jakies 5%, a cena jest wyzsza o 100 zl....
problem lezy przede wszystkim w szybkosci dysku, ktory odpowiada za doczytywanie grafiki, co w przypadku gorszych dyskow na medium i high jakosciach textur daje sie BARDZO odczuc, no i oczywiscie ilosci ramu, sadze ze w wiekszosci wymienionyh wczesniej przypadkow dodatkowe 512 ramu (czyli razem 1.5), najnowsze sterowniki do karty graficznej i dysk z 8 badz 16 (na wieksze pojemnosci) cache zalatwi sprawe i pozwoli na komfortowa gre ze wszystkim na maxa, ale raczej poza najwyzsza odlegloscia widzenia malych i duzych obiektow....

pozdrawiam
 

rafal_323

New Member
Dołączył
9.11.2006
Posty
7
ja mam
athlona X2 4200+ (2,26 ghz)
7600 gt 256 mb
1 gb ramu ddr2 800 mhz

i swierzo po formacie na maks detali ladnie chodzilo na poczatku gry nawet sie nie scinalo w okolicach ardei. tylko co jakis czas doczytalo teren i bylo miodzio potem jak sie dysk zawalil i wogole to juz granie na maksa bylo powoli nieznosnie( zwlascza w krainach srodkowych , te lasy i wogole) zmienilem detale na minimum i oprocz tego ze bylo pelno bledow( biale pasy jak patrzylem w ziemie, slonce swiecilo przez sciany jaskin, nie mowiac juz o dziwnych kanciakach wszechobecnych) to gra sie scinala jak zwykle. wiec jedyne co zrobilem to jakosc roslinnosci na minimum. i gra chodzi prawie ze plynnie. pilnuje defragmentacji i niedawno byl format.
gra jest poprostu napisana "z dupy po nodze"

co do kart gf 7600 . jelsi juz chcecie ją kupic to tylko w wersji GT. roznica jest jak w dawnych Geforcach miedzy MX a Ti.

pozdro
 

Kirdan

Member
Dołączył
25.11.2006
Posty
34
U mnie na Core 2 Duo 2,40 z 2GB Ram i GeForce NX7900 High śmiga. Zacina się tylko przy teleportach a i to na krótko. No, problem jest jeszcze przy wyciąganiu pochodni ale co się dziwić.
 

Schulz

Member
Dołączył
12.11.2006
Posty
89
no wlasnie i tym postem ostatecznie podsumowales fatalne wrecz przygotowanie gry, jesli nawet na takim sprzecie jaki masz gra tnie to to jest po prostu PORAZKA!!! miejmy nadzieje ze przyszle patche jakos poprawia streaming danych i bedzie sie wreszcie dalo pograc bez problemow.....
a no dokladke powiem tylko dla ludzi posiadajacych oryginalna polska wersje G3, iz CDP na ostatniej stronie instrukcji zamiescilo (cytuje) nastepujaca informacje:
"na kartach nvidia geforce 7 series mozna uzyskac najpelniej zamierzony wyglad gry, poprzez wlaczenie wszystkich efektow specjalnych nvidia na najwyzszych rozdzielczosciach"
no wlaczyc mozna, owszem :) ale grac.............hmmmm

pozdrawiam
 

Filip3k

Member
Dołączył
29.11.2005
Posty
85
A gdzie mozna wlaczyc te cale "specjalne" efekty? :) Sorka za krotkiego posta.

@Down:
Trza bylo tak odrazu ;) dziex for help ;)

~Pozdrawiam
Filip3k
 

Schulz

Member
Dołączył
12.11.2006
Posty
89
specjalne efekty czyli po prostu wszystko na max, detale, textury, shadery, cieniowanie itp, zapewne bez rozdzielczosci, szczegolowosc>wysokie :)

pozdrawiam
 

sledz88

New Member
Dołączył
27.11.2006
Posty
2
T a GRA Jest zje..bana

na kopmie P
łyta główna: Asus M2N-E

Procesor: AMD Athlon 64 3500+ AM2 BOX

Pamięć: GoodRam DDR2 2x1GB 667mhz

Karta Graficzna: Palit XpertVision GeForce 7900 GS 256MB/256bit DDR3 HDTV/DVI PCI-E BOX

przycina się
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom